Μετάβαση στο περιεχόμενο

amazon


dimis

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5747
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Βασιλη, τί έχεις κατά νου;;;τί θέλεις να παραγγείλεις...;;;κανα Omnibus πάλι;;;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 235
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5747
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

μπερδευτηκα λιγο γτ εδω λεει πως για καθε προιον για αποστολη σε ευρωπη χρεωνουν μεταφορικα 3,99 δολαρια...ισχυει;;;

http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html/ref=hp_nodeid_596194_standard?nodeId=596194StandardInternationalShipping

δηλαδη αν θελω να παρω κατι που κανει 32 δολαρια στην τελικη παραγγελια θα δωσω γυρω στα 36-37 και για καθε επιπλεον προιον θα πληρωνω παλι την τιμη του + 3,99 ???

 

επειδη ειχα καταλαβει πως τα μεταφορικα ηταν στανταρ 11 δολαρια για ευρωπη/παραγγελια και οχι ανα προιον...

 

ΔΙΑΦΩΤΙΣΤΕ ΜΕ ΛΙΓΟ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  490
  • Reputation:   2973
  • Achievement Points:  490
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5937 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Στο site λέει: Total shipping cost = "Per Shipment" cost + "Per Item" cost , τα οποία για βιβλία είναι 3.99 έκαστο.

 

Έστω ότι θέλεις 3 βιβλία, θα σου κοστίσουν 3.99 (πάγιο τέλος) + 3*3.99 (για κάθε βιβλίο 3.99 δηλαδή) = 16 παρά κάτι.

 

:beer7:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5747
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

αρα 3,99 η παραγγελια και 3,99 το καθε βιβλιο χωριστα, σωστα;;;

 

ευχαριστω...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  490
  • Reputation:   2973
  • Achievement Points:  490
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5937 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Ολόσωστα! Το ίδιο ισχύει και για το βρετανικό άμαζον, με τη διαφορά ότι η παραγγελία κοστίζει 5 λίρες (πάγιο) + 1 λίρα το κάθε βιβλίο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5747
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

ναι αλλα ειναι πολυ ακριβοτεροι οι τομοι...

 

ευχαριστω πολυ παντως...τα πακετα ειναι ασφαλή, έτσι;;;δεν θα μου ρθουν τίποτα σκισμένα-χτυπημενα;;;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  490
  • Reputation:   2973
  • Achievement Points:  490
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5937 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Εξαρτάται από πολλούς παράγοντες, i.e. από το πόσα άτομα θα έρθουν σε επαφή με το δέμα σου, το πόση όρεξη θα έχουν να κάνουν σωστά τη δουλειά τους κ.ο.κ.

 

Πάντως από όλα τα ιντερνετικά μαγαζιά κατά τη γνώμη μου το άμαζον (το βρετανικό, από το άλλο δεν έχω παραγγείλει) έχει τις πιο καλές συσκευασίες. Παίζει να μην μου είρθε ποτέ βιβλίο που να μην ήταν σε τέλεια κατάσταση

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  490
  • Reputation:   2973
  • Achievement Points:  490
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5937 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Πριν 2-3 βδομάδες έκανα pre-order το building stories του Chris Ware από το amazon.co.uk . Σήμερα που μπήκα να δω από περιέργεια αν άλλαξε η τιμή του (δεν άλλαξε) πρόσεξα ότι στην περιγραφή του προϊόντως λέει language: French :trixes: .

 

Το πιο πιθανό είναι να έκαναν λάθος στην περιγραφή στο αγγλικό amazon, αλλά αν όχι? Ξέρει κανείς τί κάνουμε σε αυτή την περίπτωση?

 

Λοιπόν σε αυτή την περίπτωση αυτό που κάνουμε είναι να πάμε κάτω από το product details να πατήσουμε στο Would you like to update product info και να διορθώσουμε το λάθος. Μετά από αρκετό καιρό θα έρθει ένα mail με ευχαριστίες που βρήκες το λάθος. Και πλέον το building stories έχει ως language: english.

 

Όχι, δεν μου πρόσφεραν 50 λίρες να τις ξοδέψω όπου θέλω για τον κόπο μου.

Επεξεργασία από Oufis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4784 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

λοιπον ετοιμαστειτε να διαβασετε μια ιστορια επικης βλακειας..

πιανω να διαβασω walking dead,διαβαζω καμια 10αρια τευχακια ψηφιακα,λεω ωραιο ειναι θα το συνεχισω,θα το παρω και εντυπο

παει ενας φιλος αμερικη τον βαζω να μου παραλαβει απο ebay το 1ο compendium

βλεπω και preorder το 2ο και λεω καλη φαση,παρτο τωρα -45% και στη χειροτερη το πουλας,ολο και καποιος θα το παρει

ελα ομως που θα μετακομιζα και δεν μπορουσα να βαλω την τοτε διευθυνση μου ουτε ομως να περιμενω να μετακομισω γιατι θα τελειωνε το preorder οποτε λεω σε ενα φιλο μου οτι θα το στειλω σε αυτον

σκεφτομαι οτι η παραδοση θα ναι σαν το bookdepository κατοικον και ο φιλος μου δεν εχει αλλαξει το ονομα του στην πολυκατοικια,εχει αυτο της σπιτονοικοκυρας.οποτε παραληπτης φαινεται η σπιτονοικοκυρα του (ποιο κουδουνι θα χτυπαγε αλλωστε ο μεταφορεας;;;; ).

 

του ερχεται χαρτακι(αραγε δεν τον βρηκαν ή δωσαν κατευθειαν χαρτακι,στην πορτα του σπιτιου το βρηκε,οχι στο κουτι) ,το οποιο λεει το εβαλε στην τσεπη του να μου το δωσει και μετα το ξεχασε και μετα οταν το θυμηθηκε δε το βρισκε πουθενα..

θυμαται οτι το χαρτακι ηταν μπλε χωρις λογοτυπο ACS (ελτα;;;;; )αλλα με τσεκαρισμενη μια επιλογη ACS...Πηγε στην κοντινη του ACS δεν ειχαν κατι περασμενο ουτε στο ονομα του ουτε στης σπιτονοικοκυρας του. Επιπλεον η κοπελα του ειπε να μην ανησυχει,αν το εχουν αυτοι θα στειλουν και μηνυμα και γενικα θα ξαναενοχλησουν (ελα που δε θυμαμαι αν στο αμαζον μου ζητησε τηλεφωνο ομως....)

 

οποτε ρωτω εγω

1.με τι συστημα παραδιδονται τα πακετα απο αγγλικο αμαζον;γενικη ταχυδρομικη,acs,ελτα;

2.ζηταει το αμαζον τηλεφωνο επικοινωνιας;

3.μπορω απο το αμαζον να κανω τρακ την παραγγελια; (εψαξα και δε βρηκα κατι σχετικο)

4.πως μπορω να ψαξω το καημενο το δεματακι μου;

 

ευχαριστω εκ των προτερων,τωρα σταματηστε να γελατε και ριχτε συμβουλες (η σεζον δεν ξεκινησε καθολου καλα,τι διαολο....)

Επεξεργασία από dimious200
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52789
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

1.με τι συστημα παραδιδονται τα πακετα απο αγγλικο αμαζον;γενικη ταχυδρομικη,acs,ελτα;

2.ζηταει το αμαζον τηλεφωνο επικοινωνιας;

3.μπορω απο το αμαζον να κανω τρακ την παραγγελια; (εψαξα και δε βρηκα κατι σχετικο)

4.πως μπορω να ψαξω το καημενο το δεματακι μου;

 

1. ελτα

2. δγ/δα

3. στο mail επιβεβαίωσης σου έχει τον κωδικό της παραγγελίας. μπορείς να δεις σε τι κατάσταση είναι η παραγγελία σου, δεν νομίζω όμως να σου λέει και που βρίσκεται ακριβώς.

4. πας στα ελτα που ανήκει ο φίλος σου και ρωτάς. εκεί, αν δεν είναι στο όνομά σου/του, θα σου σπάσουν τα νεύρα γιατί θα πρέπει να το παραλάβει αυτός που αναγράφεται στο δέμα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4784 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

αρα παμε στα ελτα,αν το βρουν και δε μας το δινουν με μια εξουσιοδοτηση επικυρωμενη απο κεπ κλπ την κανουμε τη δουλεια μας ε;

οταν ελεγα να βρουμε την παραγγελια φανταζομουν οτι ο κωδικος του δεματος θα μενε ο ιδιος στην ελλαδα και να μπορουσα να το βρω απο το συστημα των ελτα

 

ΥΓ. τα ελτα στελνουν και δευτερη ειδοποιηση αν αργησεις να πας; (παιζει το χαρτακι να γραφε και "πρωτη ειδοποιηση" ή ειδοποιηση σκετο)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  490
  • Reputation:   2973
  • Achievement Points:  490
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5937 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Το pre-order που έκανα στο building stories (η ιστορία πιο πάνω) είρθε με DHL. Φυσικά είναι ένα τεράστιο κουτί, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο. Και παλιότερα πάντως που έκανα πιο συχνά αγορές από αγγλικό αμαζον, είχε τύχει αρκετές φορές να μου έρθουν με ιδιωτική εταιρεία και όχι με ελτα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

τα ελτα στέλνουν πάντα ένα πρώτο χαρτάκι και αν δεν πάς, μετά απο 5 μέρες περίπου νομίζω ξαναστέλνουν χαρτί. Στο ταχυδρομίο το δέμα μένει 15 μέρες αν θυμάμαι καλά και μετά το ξαναστέλνουν πίσω :spidey_yeah_that:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  490
  • Reputation:   2973
  • Achievement Points:  490
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5937 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Στο ταχυδρομίο το δέμα μένει 15 μέρες αν θυμάμαι καλά και μετά το ξαναστέλνουν πίσω :spidey_yeah_that:

 

Αν είναι συστημένο μένει 15 μέρες. Αλλιώς 30

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4784 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

τελικα ειχε παει στα ελτα που πιστευα και ηταν απλο οποτε μου το δωσανε :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5747
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4722 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

οπότε, υπαρχει περιπτωση να μην ερθει κατι με ελτα;;;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

  • Shipping Estimate Friday February 15, 2013 - Monday March 11, 2013
     
     
    Delivery Estimate: Thursday March 14, 2013 - Wednesday April 24, 2013 by 8:00pm
     
     
    :wall: Τι τραβάω για σένα Hellboy Library!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15795
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

:wall: Τι τραβάω για σένα Hellboy Library!!

:lol:

Κατά τον Σεπτέμβρη με βλέπω να κοιτάω για τον 6ο τόμο - κλασικά όταν πέσει στις 25 λίρες ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Αν αγοράσεις 2-3 τόμους από το amazon.com σου βγαίνουν 25-30 ευρώ ο ένας. Δεν είναι και άσχημα για το τούβλο που παίρνεις.

 

Βρήκα έναν τόμο Nick and dent στο tfaw.com σε τιμή 20 ευρώ μαζί με τα ταχυδρομικά. Είχε λίγο κουνημένα τα χρυσά γράμματα πάνω στο ύφασμα. Οκασιόν. Είχα παραγγείλει και έναν ακόμη τόμο, που τον ακύρωσαν, θεωρώντας ότι η κατάστασή του ήταν απαράδεκτη ακόμη και για N&D. Αν θυμάμαι καλά μου μηδένισαν τα ταχυδρομικά για όλο το πακέτο, αφού αφαίρεσαν τον προβληματικό τόμο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1596
  • Content Count:  5019
  • Reputation:   34448
  • Achievement Points:  5027
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εξαιρετική ευκαιρία κατά τη γνώμη μου. Το αγγλικό Amazon προσφέρει τη σκληρόδετη έκδοση του Complete Calvin and Hobbes μόνο 49,50 λίρες (περίπου 62 ευρώ, με δωρεάν ταχυδρομικά λόγω κόστους). Μπορείτε να το παραγγείλετε εδώ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Εξαιρετική ευκαιρία κατά τη γνώμη μου. Το αγγλικό Amazon προσφέρει τη σκληρόδετη έκδοση του Complete Calvin and Hobbes μόνο 49,50 λίρες (περίπου 62 ευρώ, με δωρεάν ταχυδρομικά λόγω κόστους). Μπορείτε να το παραγγείλετε εδώ...

Καλημερα, καλη τιμη πραγματι, συμφωνα με το camelcamel η τιμη οπως μπορειτε να δειτε ειναι αρκετα χαμηλα σε σχεση με αλλες περιοδους http://uk.camelcamelcamel.com/The-Complete-Calvin-Hobbes-v/product/0740748475

εχει υπαρξει και χαμηλοτερα, στις 45 λιρες, (6 ευρω φθηνοτερα), πριν 2 μηνες περιπου!

 

Γενικα, οσοι δεν το ξερετε το παραπανω σαιτ, να το χρησιμοποιειτε, πραγματικα σου λυνει τα χερια οσον αφορα το ιστορικο τιμων ενος προιοντος που ενδιαφερεσαι,

και επισης κανει και tracking με ειδοποιηση, αν η τιμη του πεσει κατω απ το οριο που εσυ θα του βαλεις!! :D

 

:coffee:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ειχα ποσταρει παλιοτερα για ενα glitch απο το amazon.co.uk που που αφορουσε τα 100 Bullets HC vol.4 k Marshal Law Omnibus.Nεοτερα σε αυτο το λινκ...

 

http://www.bleedingcool.com/2013/04/17/marshal-law-omnibus-ships-from-amazon-readers-cant-believe-their-luck/

 

ps.Νομιζα οτι θα το ακυρωσουνε να πω την αληθεια αλλα ειδα το πρωι οτι κανανε dispatch την παραγγελια :yahoo:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ειχα ποσταρει παλιοτερα για ενα glitch απο το amazon.co.uk που που αφορουσε τα 100 Bullets HC vol.4 k Marshal Law Omnibus.Nεοτερα σε αυτο το λινκ...

 

http://www.bleedingcool.com/2013/04/17/marshal-law-omnibus-ships-from-amazon-readers-cant-believe-their-luck/

 

ps.Νομιζα οτι θα το ακυρωσουνε να πω την αληθεια αλλα ειδα το πρωι οτι κανανε dispatch την παραγγελια :yahoo:

 

Και μένα. Ήρθε χρέωση και το περιμένω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Παρολο που ειχα κανει group order και το Marshal Law κ το 100 bullets μου κανανε χωριστα ship το Marshal Law χωρις εξτρα χρεωση αλλα ακομα δεν καναν ship το 100 bullets,ασχετως αμα το εχει ηδη σε στοκ το amazon.com k bookdeposotory..Eλπιζω να μην το ακυρωσουνε παντως...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Σημερα, ξημερωσε μια μαυρη μερα.....

 

Και οχι, δε μιλαω (μονο) για το θεμα της ΕΡΤ.  Μαυρη μερα για τα πορτοφολια πολλων απο εμας, που ψωνιζαν απο το amazon.co.uk .

 

Τελος τα δωρεαν μεταφορικα για τη χωρα μας!!

 

Λέμε πολλές φορές "πολύ καλό για να είναι αληθινό". Αυτό το... "ψέμα" κράτησε για εμάς κάτι παραπάνω από 2.5 χρόνια με αφετηρία τον Οκτώβρη του 2010 όταν και ξεκίνησε η αποστολή δεμάτων του Amazon Αγγλίας στην Ελλάδα χωρίς χρέωση για παραγγελίες άνω των 20-25 λιρών.Όμως από σήμερα 12-6-2013 τα δωρεάν μεταφορικά του amazon.co.uk αποτελούν παρελθόν για επιλεγμένες χώρες μεταξύ των οποίων και η Ελλάδα.

Σύμφωνα με την ιστοσελίδα της amazon, η δωρεάν μεταφορά ίσχυε μέχρι τις 11 Ιουνίου και πλέον θα υπάρχει κανονική χρέωση.

 

Which European countries are currently eligible for FREE Super Saver Delivery?

FREE Super Saver Delivery on eligible orders over £25 is currently available to Belgium, Denmark, Finland, Gibraltar, Iceland, Republic of Ireland, Luxembourg, Netherlands, Poland, Portugal and Sweden. FREE Super Saver Delivery to Italy, Spain, Andorra, Greece, Liechtenstein, Norway, San Marino and the Vatican City on eligible orders over £25 was available on orders placed up to and including June 11, 2013 (GMT).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5695 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Μην σου πω και πολύ κράτησε. Εδώ δεν έχουμε σοβαρή κυβέρνηση, πως θα έχουμε σοβαρές ταχυδρομικές υπηρεσίες; Δε λες πάλι καλά που στο φέρνουν. Σε λίγο δεν θα στέλνουν καν Ελλάδα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20595
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4527 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Μην σου πω και πολύ κράτησε. Εδώ δεν έχουμε σοβαρή κυβέρνηση, πως θα έχουμε σοβαρές ταχυδρομικές υπηρεσίες; Δε λες πάλι καλά που στο φέρνουν. Σε λίγο δεν θα στέλνουν καν Ελλάδα.

Δεν ειναι θεμα προβληματικων ταχυδρομικων υπηρεσιων. Αν θα δεις, ειναι γενικοτερη στροφη πολιτικης της εταιριας στην ευρυτερη περιοχη της Νοτιας Ευρωπης, με καποιους αστερισκους και προς Βορρα (π.χ. Νορβηγια) . Για να ειμαστε ειλικρινεις, η αμαζον δεν ειχε συμφερον δινοντας δωρεαν μεταφορικα σε καθε αγορα, κυριως δε στις πολυ χαμηλες ( ακομα και 20 λιρων ) , αυτο ειναι λογικο και κατανοητο. Θα μπορουσαν βεβαια να ανεβασουν το οριο που θα ξεκινουσε πλεον το free delivery, σε καποιο οικονομικα πιο συμφερον γι αυτους, αλλα επελεξαν δυστυχως την πιο ακραια και κακη για μας αποφαση.

 

Και ειλικρινα, αν στην ανακοινωση δεν εξαιρουνταν και αλλες χωρες, θα ελεγα σιγουρα οτι προφανως θα ειχαν συχνα προβληματα με αποστολες τους εδω περα (Λογω του κλασικου πονηρου Ελληνα, ξερετε) , και γι αυτο θα μας "τιμωρησαν" , οπως π.χ. και το play.com παλαιοτερα.

Αλλα μαλλον ειναι μονο οικονομικο το θεμα.

 

Αnyway ακομα μπορει καποιος να αγοραζει σαφως, απλα πρεπει να προσθετει πια και το + μεταφορικο εξοδο, και αναλογως να βλεπει αν τον συμφερει....

:frape:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6148 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Εδώ δεν στέλνουν πλέον στο Βατικανό ρε, τι να λέμε τώρα :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5695 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Εδώ δεν στέλνουν πλέον στο Βατικανό ρε, τι να λέμε τώρα :P

 

Δεν πειράζει έχουν με τι να απασχοληθούν εκεί πέρα. Έχουν πολύ καλό ίντερνετ και κατεβάζουν πολλά...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12721
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  88
  • Content Count:  1922
  • Reputation:   17533
  • Achievement Points:  1922
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Απο newsit.gr :

 

Ύστερα από 2,5 χρόνια, η Amazon αποφάσισε να καταργήσει τις δωρεάν μεταφορές προς τη χώρα μας, στις αποστολές "FREE Super Saver Delivery" με συνολικό κόστος άνω των 25 λιρών.

 

Στη σχετική σελίδα υποστήριξης της Amazon UK αναφέρεται:
“Δωρεάν παράδοση για τις παραγγελίες άνω των £ 25 θα γίνονται από σήμερα στο Βέλγιο, τη Δανία, τη Φινλανδία, το Γιβραλτάρ, την Ισλανδία, τη Δημοκρατία της Ιρλανδίας, το Λουξεμβούργο, τις Κάτω Χώρες, την Πολωνία, την Πορτογαλία και τη Σουηδία. Οι δωρεάν παραδόσεις ήταν διαθέσιμες και στην Ιταλία, την Ισπανία, την Ανδόρα, την Ελλάδα, το Λιχτενστάιν, τη Νορβηγία, το Σαν Μαρίνο και το Βατικανό για τις παραγγελίες άνω των £ 25 μέχρι και τις 11 Ιουνίου 2013.

Όπως φαίνεται, οι περισσότερες δωρεάν αποστολές που κόπηκαν αφορούν χώρες στη Νότια Ευρώπη (με εξαίρεση τη Νορβηγία και το Λιχτενστάιν). Σε κάθε περίπτωση πρόκειται για μια εξέλιξη που δεν θα αρέσει στους λάτρεις του κολοσσού των ονλάιν αγορών, που ίσως αναζητήσουν κάποια ελληνικά online shops”.

 

 

 

Απο δικο μου ψαξιμο στη σελιδα της amazon :

 

FREE Super Saver Delivery to Italy, Spain, Andorra, Greece, Liechtenstein, Norway, San Marino and the Vatican City on eligible orders over £25 was available on orders placed up to and including June 11, 2013 ( τα bold δικα μου )

 

 

 

Επομενως με βλεπω να ψωνιζω bookdepository πλεον.......

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.