Μετάβαση στο περιεχόμενο

X-Men: First Class (2011)


sneaker

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  22483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  263
  • Reputation:   1129
  • Achievement Points:  263
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4601 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Δεν υπάρχει ενδιάμεσος τρόπος να το πεις και πίστεψε με ψάχνω αυτή τη λέξη πάρα πολύ καιρό και τη βρήκα όταν έβλεπα σε bluray τα extended του άρχοντα των δακτυλιδιών και δεν το βούλωσε ούτε δευτερόλεπτο και έλεγε πως στο βιβλίο γίνεται έτσι και στο βιβλίο γίνεται αλλιώς... Έλεος δηλαδή ακι εγώ έχω διαβάσει τα βιβλία και όπως και να το κάνουμε ήταν από τις καλύτερες παραγωγές που έχουν βγει ever λήξης. Αυτό που πολύς κόσμος έχει στο μυαλό του είναι κάτι τελείως δικό του. Ε λυπάμαι που δεν κάνουν ταινίες για ον καθένα μας ξεχωριστά αλλά όπως και να το κάνεις όταν περνάει κάτι από ένα μέσο στο άλλο, με την εμπειρία μου στη βιοχημεία ξέρω πως θα έχεις κάποιο διαφορετικό αποτέλεσμα. Αυτό ισχύει σε όλη τη ζωή ακόμα και στις ταινίες κομιξ βιβλία τηλεόραση. Ότα πας από το ένα μέσο στο άλλο κάτι θα είναι διαφορετικό. Θα σου παραθέσω ένα παράδειγμα. Στην ταινία του sam raimi spiderman όλοι θυμόμαστε πως φαίνονταν ο τενεκεδένιος κουβάς στο κεφάλι του goblin. Σόρυ σε όποιους το θύμησα! ΜΕτά από καιρό βγήκε το πρώτο test screen για την μάσκα του goblin σε λατεξ... http://www.youtube.c...h?v=waYxuyM4vi0 . Τουλάχιστον αστείο ε? Λοιπόν όπως καταλαβαίνεις το θέμα είναι να δούμε κάτι όμορφο σενάριο και ηθοποιία. Οπότε εξακολουθώ να θεωρώ αχάριστο όποιον θεωρεί πχ το first class ή τον άρχοντα ή whatevah όχι καλή ταινία γιατί θα μπορούσε να έχει ... αυτό:

 

600full-mortal-kombat-poster.jpg

Επεξεργασία από maullives
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5403 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

το 1ο mortal kombat είναι απο τις αγαπημένες μου ταινίες ιερόσυλε! :ego:

 

άσε που είχε και

 

ngbbs4420809720a30.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22483
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  263
  • Reputation:   1129
  • Achievement Points:  263
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4601 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Nαι. Και έμενα!!!!

Γιατί εσύ ήσουν 11 και εγώ ήμουν 8!!!!!!

 

You cannot frak with sentimentalism... :ego:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5403 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

You cannot frak with sentimentalism... :ego:

 

καλα αλλού το πήγαινα.. μην συγκρίνεις μήλα με πορτοκάλια κτλ αλλα whatever.. :P

 

ας βλέπει ο καθένας οτι του αρέσει.. ασε που είμαστε και offtopic (:lmao:)

 

 

btw o άρχοντας :vomit: χαχαχα :p3:

 

 

πάντως απο τις 5 ταινίες x-men παίζει να είναι και η καλύτερη :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

According to Deadline, 20th Century Fox has closed a deal with director Matthew Vaughn for the sequel to X-Men: First Class. Simon Kinberg is writing the script, with Bryan Singer back as producer.

 

Με τη δεύτερη προβολή νομίζω ότι την αδίκησα.

Η Έμμα Φροστ παραμένει ένα ατάλαντο τίποτα με στήθος. Σαν αυτή στους Δέστε τους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5054 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

 

Η Έμμα Φροστ παραμένει ένα ατάλαντο τίποτα με στήθος. Σαν αυτή στους Δέστε τους.

 

Αλλά ξέρει να χορεύει πολύ καλά. :idea:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Όχι η τρελέγκω.

Η άλλη, το αλόγατο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13440
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  101
  • Content Count:  3476
  • Reputation:   28910
  • Achievement Points:  3476
  • Days Won:  12
  • With Us For:  4928 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

το αλόγατο

 

41591_21830240602_8109_n.jpg

 

σοοοοοοοοορυυυυυ :blush:

 

Πολύ μου άρεσε btw! :P

Είχε δράση, είχε γέλιο και κυρίως είχε σενάριο! Και δε με χάλασε και η frost! frost έπρεπε να είναι και frost ήτανε! :P Το σημαντικότερο μου έχουν μείνει σκηνές καρφωμένες στο μυαλό και έχει περάσει καιρόοοοοοος από τότε που το είδα (μισός χρόνος τουλάχιστον). Και συγχρόνως μου έλειψε οπότε σύντομα θα την ξαναδώ! :D

 

:cheers3:

Επεξεργασία από imacmaria
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 6 months later...

  • Member ID:  13835
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  170
  • Reputation:   1850
  • Achievement Points:  171
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4861 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Eίδα χθες την ταινία και μου άρεσε,αλλά έχω δύο απορίες.

Ο x με αυτό τον τρόπο μένει ανάπηρος και κανονικά;

Στο wolverine origins γιατι τον δειχνει να περπαταει; :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Χμ,... Κάθε 100 τεύχη γίνεται παραπληγικός ή θεραπεύεται, εναλλάξ.

Τη μια του σπάει τα κόκκαλα ο Shadow King, μετά του τα φτιάχνει με νανορομποτεχνολογία ο Magneto, μετά ο ίδιος τον ξανακάνει ανάπηρο, κλπ κλπ κλπ

Για την τελευταία του θεραπεία δε γνωρίζω. :nek:

Τον πρωτοείχε κάνει παραπληγικό ο ... δε θυμάμαι.

Ό,τι να 'ναι κάνουν εκεί στο αμέρικα!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 months later...

  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4363
  • Reputation:   35616
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Είδα και εγώ πρόσφατα την ταινία, μου άρεσε πάρα πολύ σε σημείο που να ετοιμάζομαι να δω και τις προηγούμενες ξανά, παρόλο που η αλήθεια είναι ότι την πρώτη φορά που τις είδα δε με συγκίνησαν και ιδιαίτερα. Η συγκεκριμένη όμως είναι από τις καλύτερες ταινίες μεταφορά από κόμικ κατά την ταπεινή μου γνώμη.

 

:cheers2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 years later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

On 7/20/2011 at 10:54 PM, germanicus said:

Χωρίς να έχω διαβάσει την παραμικρή κριτική για την ταινία (μόνο τη συνολική βαθμολογία στο rottentomatoes... που και αυτή δεν τη θυμάμαι τώρα πόση ήταν), η ταινία ήταν so-and-so. Διασκέδασα μεν, αλλά σε ένα μήνα ούτε που θα τη θυμάμαι.

 

ήδη δεν τη θυμάμαι :)

 

:cheers5:



Εντέλει μέσα στα χρόνια μου είχε μείνει η εντύπωση πως οι βαθμολογίες την υπερεκτιμούσαν. Την ξαναείδα τις προάλλες για να δω μπας και έκανα εγώ λάθος. Όχι, δεν έκανα λάθος. Έχει κάποιες καλές στιγμές, αλλά μέχρι εκεί. Ως σύνολο είναι από τις μέτριες προς κακές :) To Days of Future Past αντιθέτως το είδα με μεγάλη απόλαυση. Πήγα να συνεχίσω την επαναθέαση με το Apocalypse, αλλά το έχω αφήσει στη μέση. Δε βλέπεται. Ένας Θεός ξέρει εάν ποτέ θα τολμήσω να δω το Dark Phoenix... :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33354
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  382
  • Content Count:  3873
  • Reputation:   35179
  • Achievement Points:  2310
  • Days Won:  259
  • With Us For:  2045 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Πριν από 1 ώρα, germanicus είπε:



Εντέλει μέσα στα χρόνια μου είχε μείνει η εντύπωση πως οι βαθμολογίες την υπερεκτιμούσαν. Την ξαναείδα τις προάλλες για να δω μπας και έκανα εγώ λάθος. Όχι, δεν έκανα λάθος. Έχει κάποιες καλές στιγμές, αλλά μέχρι εκεί. Ως σύνολο είναι από τις μέτριες προς κακές :) To Days of Future Past αντιθέτως το είδα με μεγάλη απόλαυση. Πήγα να συνεχίσω την επαναθέαση με το Apocalypse, αλλά το έχω αφήσει στη μέση. Δε βλέπεται. Ένας Θεός ξέρει εάν ποτέ θα τολμήσω να δω το Dark Phoenix... :) 

 

:cheers5: 

 

To First Class είναι συμπαθητικό, αλλά το Days of Future Past είναι όντως κλάσεις ανώτερο, προσωπικά στο top 3 μου για το franchise. Όσο και να το ζορίζεις, το Apocalypse δε βλέπεται, θυμάμαι με ρώταγαν στο ραδιόφωνο αν είναι να πάνε να το δούνε και τους απάντησα: "Ε αν έχετε την προσφορά με το μισό εισιτήριο, να πάτε, αλλά να έχει και καλό ποπ κορν" :) To Dark Phoenix και με όλη την καλή μου θέληση δε βλεπόταν ούτε με μισό εισιτήριο, ούτε με καλό ποπ κορν. Μιλάμε είχε κοκκινίσει το κούτελο από τα facepalm.

 

H πλάκα είναι ότι επειδή ήξερα ότι θα βγει πατάτα, είχα διαβάσει όλη την πλοκή από ένα test screening που υποτίθεται ότι ήταν απογοητευτικό και προκάλεσε μαζικά reshoots. Περιττό να πω ότι δεν άλλαξε τίποτα και η ταινία παραμένει άθλια, προκαλώντας μου για τη Sophie Turner χειρότερα αισθήματα από αυτά που ένιωθα για εκείνη ως Sansa και αυτό είναι πολύ δύσκολο! Κάνει το The Last Stand να μοιάζει Citizen Kane, κάνει όποιον έχει διαβάσει το Dark Phoenix Saga και Uncanny X-Men να τραβάει τα μαλλιά του. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35023
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  906
  • Reputation:   5265
  • Achievement Points:  954
  • Days Won:  1
  • With Us For:  1675 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  20

2 ώρες πριν, germanicus είπε:



Εντέλει μέσα στα χρόνια μου είχε μείνει η εντύπωση πως οι βαθμολογίες την υπερεκτιμούσαν. Την ξαναείδα τις προάλλες για να δω μπας και έκανα εγώ λάθος. Όχι, δεν έκανα λάθος. Έχει κάποιες καλές στιγμές, αλλά μέχρι εκεί. Ως σύνολο είναι από τις μέτριες προς κακές :) To Days of Future Past αντιθέτως το είδα με μεγάλη απόλαυση. Πήγα να συνεχίσω την επαναθέαση με το Apocalypse, αλλά το έχω αφήσει στη μέση. Δε βλέπεται. Ένας Θεός ξέρει εάν ποτέ θα τολμήσω να δω το Dark Phoenix... :) 

 

:cheers5: 

 

58 λεπτά πριν, nikolas12 είπε:

 

To First Class είναι συμπαθητικό, αλλά το Days of Future Past είναι όντως κλάσεις ανώτερο, προσωπικά στο top 3 μου για το franchise. Όσο και να το ζορίζεις, το Apocalypse δε βλέπεται, θυμάμαι με ρώταγαν στο ραδιόφωνο αν είναι να πάνε να το δούνε και τους απάντησα: "Ε αν έχετε την προσφορά με το μισό εισιτήριο, να πάτε, αλλά να έχει και καλό ποπ κορν" :) To Dark Phoenix και με όλη την καλή μου θέληση δε βλεπόταν ούτε με μισό εισιτήριο, ούτε με καλό ποπ κορν. Μιλάμε είχε κοκκινίσει το κούτελο από τα facepalm.

 

H πλάκα είναι ότι επειδή ήξερα ότι θα βγει πατάτα, είχα διαβάσει όλη την πλοκή από ένα test screening που υποτίθεται ότι ήταν απογοητευτικό και προκάλεσε μαζικά reshoots. Περιττό να πω ότι δεν άλλαξε τίποτα και η ταινία παραμένει άθλια, προκαλώντας μου για τη Sophie Turner χειρότερα αισθήματα από αυτά που ένιωθα για εκείνη ως Sansa και αυτό είναι πολύ δύσκολο! Κάνει το The Last Stand να μοιάζει Citizen Kane, κάνει όποιον έχει διαβάσει το Dark Phoenix Saga και Uncanny X-Men να τραβάει τα μαλλιά του. 

Συμφωνώ και με τους δύο. Το First Class είναι καλό αλλά υπερεκτιμημένο. Συγκριτικά με τις υπόλοιπες ταινίες του Vaughn, είναι μάλλον η λιγότερο αγαπημένη μου. Το Dark Phoenix είχα πάει να το δω με έναν φίλο μου, περισσότερο για το χαβαλέ, αλλά η αλήθεια είναι ότι με το ζόρι βλέπεται. Αν και πρέπει να παραδεχτώ ότι έχει 2-3 καλά σημεία. Αυτό που με παραξενεύει είναι η σχέση ανάμεσα στο First Class και στο Dark Phoenix. Για κάποιον λόγο αποφάσισαν να βάλουν το Hellfire Club ως κακούς στο First Class και αυτό με κάνει να αναρωτιέμαι μήπως το Dark Phoenix θα γινόταν καλύτερο αν χρησιμοποιούσαν εκεί τους χαρακτήρες.

 

ΥΓ: Όσο για την Sophie Turner, έχω την εντύπωση πως μόλις έγινε διάσημη με την Sansa σταμάτησε να προσπαθεί.

 

Επεξεργασία από Bilis
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.