Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗ ΚΟΜΙΞ


zoo

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4615 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μάλιστα..

Επειδή δεν τα αγοράζω γιατί δεν θέλω να κάνω πλούσιο τον κύριο Τερζόπουλο με ιστορίες που ήδη έχουν δημοσιευτεί να ρωτήσω.. αυτός είναι ο τελευταίος τόμος?

Δηλαδή δημοσίευσε όλο το έργο του Ρόσα?

Ακόμα και τα μονοσέλιδα ή ό,τι άλλο δεν έχει δημοσιευτεί στο Κόμιξ?

Δεν θα κάνεις πλούσιο τον Τερζόπουλο αν το αγοράσεις, διότι τουλάχιστον από τα κόμικς, μπαίνει μέσα κάθε χρόνο. Απλά θα πετάξεις (αν έχεις) τα πρώην «συλλεκτικά» κόμιξ και θα τα αντικαταστήσεις με μια πολυτελή σκληρόδετη έκδοση.

Με τον 6ο τόμο ολοκληρώνεται το έργο του Ρόσα και από εκεί πέρα, μπορούμε να ελπίζουμε ότι η σειρά θα συνεχιστεί με κάποιον άλλο σχεδιαστή.

Εμένα η έκδοση μου ήρθε κουτί διότι δεν έχω τα κόμιξ.

Επεξεργασία από komicbest
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 324
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  25309
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  234
  • Reputation:   1624
  • Achievement Points:  234
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  157

Έχω την εντυπωση οτι μετα τον Ροσα δεν θα συνεχιστει η σειρα. Αφου υπαρχει ηδη η Βιβλιιοθηκη Μπαρκς και προκειται να βγει και ξεχωριστα η σειρα με τον Γκοτφρεντσον, και οι δυο πολυδαπανες και τεραστιες σειρες, μου φαινεται απιθανο να συνεχιζεται παραλληλα και η Βιβλιοθηκη Κομιξ με αλλους, μικροτερους σχεδιαστες. Θελαν να πεταξουν τον Ροσα εκει μεσα με τον τροπο που το εκαναν, χωρις ονομα σχεδιαστη, εξωφυλλα, εξτρα υλικο και τα λοιπα, μιας που ο Ροσα πουλαει, επομενως λογικα με την ολοκληρωση των ιστοριων του στον 6ο τομο κλεινει εκει η ιστορια.

 

Και καλυτερα εδω που τα λεμε. Δεν ηταν και τιποτα σοβαρο η σπουδαιο αυτη η εκδοση. Χιλιες φορες εκδοσεις σαν τη Βιβλιοθηκη Μπαρκς, με πλουσιο εξτρα υλικο, αρθρα, εξωφυλλα και της παναγιας τα ματια, συλλεκτικη απτην πρωτη ως την τελευταια σελιδα (οπως θα ναι και του Γκοτφρεντσον φανταζομαι), παρα ανατυπωσεις σκετες ιστοριων χωρις να αναφερεται καν το ονομα του σχεδιαστη, η χρονολογια τους και οτιδηποτε αλλο.

Επεξεργασία από Gladstone
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25932
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  134
  • Reputation:   1164
  • Achievement Points:  134
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4216 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

μια χαρά είναι ρε παιδιά οι εκδόσεις πολυτελείς,σπέσιαλ ιστορίες έχουν...σιγά την διαφορά σε ποιότητα απο του μπαρκς την έκδοση....

άλλη αίσθηση σε τευχάκι του κομιξ και άλλη αίσθηση σε βιβλίο

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12160
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5312 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Έχω την εντυπωση οτι μετα τον Ροσα δεν θα συνεχιστει η σειρα. Αφου υπαρχει ηδη η Βιβλιιοθηκη Μπαρκς και προκειται να βγει και ξεχωριστα η σειρα με τον Γκοτφρεντσον, και οι δυο πολυδαπανες και τεραστιες σειρες, μου φαινεται απιθανο να συνεχιζεται παραλληλα και η Βιβλιοθηκη Κομιξ με αλλους, μικροτερους σχεδιαστες. Θελαν να πεταξουν τον Ροσα εκει μεσα με τον τροπο που το εκαναν, χωρις ονομα σχεδιαστη, εξωφυλλα, εξτρα υλικο και τα λοιπα, μιας που ο Ροσα πουλαει, επομενως λογικα με την ολοκληρωση των ιστοριων του στον 6ο τομο κλεινει εκει η ιστορια.

 

Και καλυτερα εδω που τα λεμε. Δεν ηταν και τιποτα σοβαρο η σπουδαιο αυτη η εκδοση. Χιλιες φορες εκδοσεις σαν τη Βιβλιοθηκη Μπαρκς, με πλουσιο εξτρα υλικο, αρθρα, εξωφυλλα και της παναγιας τα ματια, συλλεκτικη απτην πρωτη ως την τελευταια σελιδα (οπως θα ναι και του Γκοτφρεντσον φανταζομαι), παρα ανατυπωσεις σκετες ιστοριων χωρις να αναφερεται καν το ονομα του σχεδιαστη, η χρονολογια τους και οτιδηποτε αλλο.

Βασικά, εφόσον στην ανακοίνωση τους μιλάνε μόνο για 6ο τόμο και όχι και για 7ο, ενώ κανονικά κάθε χρόνο κυκλοφορούν δυο τόμοι, τότε πολύ φοβάμαι πως η σειρά έφτασε στο τέλος της και δυστυχώς θα επαληθευτεί η υπόψια, πως πρόκεται για αρπαχτή με σκοπό να μην πληρωθεί ο Ρόσα για τα δικαιώματα.Άλλωστε, το να δημοσιευτεί όλο το υλικό του Κόμιξ σε αυτήν την έκδοση, θα ήθελε τουλάχιστον 150 χρόνια και όπως έχω αναφέρει χιλιάδες φορές σε καμία χώρα δεν έχει ολοκληρωθεί ένα τέτοιο εγχείρημα, οπότε ήταν δύσκολο να επιτευχθεί και στην χώρα μας.Πιστεύω όμως, πως εκτός από την βιβλιοθήκη Γκότφρεντσον, καλό θα είναι να δούμε και διάφορους αυτοτελείς τόμους, αφιερωμένους σε δημιουργούς, όπως στην γειτονική Ιταλία, με της Τζίκε και του Καβατσάνο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4615 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Χιλιες φορες εκδοσεις σαν τη Βιβλιοθηκη Μπαρκς, με πλουσιο εξτρα υλικο, αρθρα, εξωφυλλα και της παναγιας τα ματια, συλλεκτικη απτην πρωτη ως την τελευταια σελιδα (οπως θα ναι και του Γκοτφρεντσον φανταζομαι), παρα ανατυπωσεις σκετες ιστοριων χωρις να αναφερεται καν το ονομα του σχεδιαστη, η χρονολογια τους και οτιδηποτε αλλο.

 

Χίλιες φορές εκδόσεις χωρίς «άρθρα» που προσπαθούν να ανυψώσουν και να «γλύψουν» μια ιστορία, ώστε να της δώσουν βάθος και να την κάνουν πιο αρεστή. Αν μας ενδιαφέρει ο βιος και η πολιτεία του εκάστοτε σχεδιαστή και το πώς εμπνεύστηκε την κάθε ιστορία, μπορούμε να διαβάσουμε και κανά βιβλίο .Προσωπικά, με ενδιαφέρει να διαβάζω το έργο, και όχι, για το έργο. Τις σελίδες με τα «άρθρα» θα τις διαβάσεις μια φορά (και αν) ενώ το κόμικ, μπορεί και πάνω από 10.

 

μια χαρά είναι ρε παιδιά οι εκδόσεις πολυτελείς,σπέσιαλ ιστορίες έχουν...σιγά την διαφορά σε ποιότητα απο του μπαρκς την έκδοση....

άλλη αίσθηση σε τευχάκι του κομιξ και άλλη αίσθηση σε βιβλίο

Η βιβλιοθήκη Κόμιξ είναι πολύ ανώτερη έκδοση απ αυτή του Μπάρκς. Ειδικά αν συγκρίνουμε με τους 10 πρώτους τόμους του Μπαρκς που τα χρώματα είναι ότι νάναι και τα κακέκτυπα πάνω από 30% (και λίγο βάζω :angel: ).

 

.Άλλωστε, το να δημοσιευτεί όλο το υλικό του Κόμιξ σε αυτήν την έκδοση, θα ήθελε τουλάχιστον 150 χρόνια και όπως έχω αναφέρει χιλιάδες φορές σε καμία χώρα δεν έχει ολοκληρωθεί ένα τέτοιο εγχείρημα, οπότε ήταν δύσκολο να επιτευχθεί και στην χώρα μας.

Εγώ, όλες,τις χιλιάδες φορές, δεν κατάλαβα για πιο λόγο θα έπρεπε να δημοσιευτεί όλο το υλικό του Κόμιξ σε σκληρόδετα και για πιο λόγο το θεωρείς επιχείρημα.

Επεξεργασία από komicbest
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12160
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5312 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Εγώ, όλες,τις χιλιάδες φορές, δεν κατάλαβα για πιο λόγο θα έπρεπε να δημοσιευτεί όλο το υλικό του Κόμιξ σε σκηρόδετα και για πιο λόγο το θεωρείς επιχείρημα.

Μα αν διαβάσεις την εισαγωγή των τόμων της Βιβλιοθήκης Κόμιξ, αυτό λέει ξεκάθαρα. ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4615 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μα αν διαβάσεις την εισαγωγή των τόμων της Βιβλιοθήκης Κόμιξ, αυτό λέει ξεκάθαρα. ;)

Καταρχάς, δεν το λέει «ξεκάθαρα» έτσι όπως το εκλαμβάνεις.Κατά δεύτερον, είναι μάρκετινγκ και κατά τρίτον, αυτό εξακολουθεί να μην είναι επιχείρημα. :lol:

Επεξεργασία από komicbest
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11351
  • Group:  Members
  • Topic Count:  373
  • Content Count:  1572
  • Reputation:   12160
  • Achievement Points:  1575
  • Days Won:  16
  • With Us For:  5312 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Καταρχάς, δεν το λέει «ξεκάθαρα» έτσι όπως το εκλαμβάνεις.Κατά δεύτερον, είναι μάρκετινγκ και κατά τρίτον, αυτό εξακολουθεί να μην είναι επιχείρημα. :lol:

Μα εννοείται πως είναι μάρκετινγκ, αλλά ο λόγος που γίνεται είναι για να παραπλανήσει χιλιάδες κορόιδα και να το αγοράσουν.Οπότε δεν νομίζω να το εκλαμβάνει κάποιος διαφορετικά από εμένα.Τώρα εννοείται πως περίμεναμε, ότι πρόκειται για αρπαχτή και ότι η εισαγωγή δεν είχε καμία σχέση με τον πραγματικό σκοπό κυκλοφορίας αυτής της σειράς.Αυτό όμως, δεν νομίζω να αναιρεί τα λεγόμενα τους στην εισαγωγή.

 

Όσον αφορά το επιχείρημα δεν καταλαβαίνω τι εννοείς.Εγώ χρησιμοποιώ ως επιχείρημα το ότι τα άπαντα όλων των δημιουργών της Ντίσνεϋ, ή ακόμα και της αφρόκρεμας των δημιουργών της Ντίσνεϋ, δεν έχουν δημοσιευτεί σε καμία χώρα, οπότε ήταν απίθανο να συμβεί εδώ.Το ότι θα δημοσίευαν όλο το υλικό που έχει δημοσιευτεί στο Κόμιξ, όπως ακριβώς γράφουν στην εισαγωγή αυτής της σειράς αυτό ακριβώς εννοεί.Εφόσον δημοσιεύτηκαν στο Κόμιξ, οι περισσότερες ιστορίες όλων των γνωστών δημιουργών, όπως Ρόσα, Ρότα, Βαν Χορν, Σκάρπα κλπ(οι οποίοι είναι και δημιουργοί που περιλαμβάνονται στο Hall of Fame), θα τις έπαιρναν όλες από το Κόμιξ και θα τις δημοσίευαν στην Βιβλιοθήκη Κόμιξ.Γι΄αυτό και δόθηκε αυτή η ονομασία στη σειρά.Τώρα αν, σταματήσει η σειρά στον 6ο τόμο, θα πρόκειται για τα άπαντα του Ρόσα, χωρίς όνομα και όχι για το αντίστοιχο Hall of Fame.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4711 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Εμένα μου αρέσουν οι συγκεντρωμένες ιστορίες του Ρόσα. Βέβαια φαίνονται όντως φτωχές δίχως τα σχόλια και αυτό γιατί κάθε καρέ του Ρόσα έχει και μια ιστορία! Το πιο απλό θα ήταν να τα βρει η Ν.Α. με τον δημιουργό και να προσφέρουν μια πολυτελέστατη έκδοση με τα σχόλια και τις σημειώσεις του και να δώσουν στον άνθρωπο ένα ποσό που στραβώθηκε για να βγάλει τέτοια αριστουργήματα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4615 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Για τα περί «αρπαχτής» θα μπορούσαμε να ακούσουμε και την απέναντι πλευρά. Θα μπορούσαμε πχ να θεωρήσουμε «αρπαχτή» αν ο Ρόσα ζητούσε δικαιώματα. Ο Μπαρκς,οι απόγονοι του, οι μπατζανάκηδες και δεν ξέρω εγώ ποιος άλλος, εκτός από την Disney, πήραν έστω και μια δραχμή από τις εκδόσεις της νέας ακτίνας; Γιατί να πάρει οποιοσδήποτε άλλος;Ή μήπως έχουμε την ελληνική εταιρία για ηλίθια, που δεν έβαλε ένα όνομα, απλά επειδή κρατάει μούτρα και έτσι της κάπνισε;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4711 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Για τα περί «αρπαχτής» θα μπορούσαμε να ακούσουμε και την απέναντι πλευρά. Θα μπορούσαμε πχ να θεωρήσουμε «αρπαχτή» αν ο Ρόσα ζητούσε δικαιώματα. Ο Μπαρκς,οι απόγονοι του, οι μπατζανάκηδες και δεν ξέρω εγώ ποιος άλλος, εκτός από την Disney, πήραν έστω και μια δραχμή από τις εκδόσεις της νέας ακτίνας; Γιατί να πάρει οποιοσδήποτε άλλος;Ή μήπως έχουμε την ελληνική εταιρία για ηλίθια, που δεν έβαλε ένα όνομα, απλά επειδή κρατάει μούτρα και έτσι της κάπνισε;

 

Let me get this straight, εννοείς πως η Ν.Α. έχει δίκιο που δεν θέλει να δώσει χρήματα στον Ρόσα καθώς άλλοι δημιουργοί δεν έχουν προκαλέσει ανάλογο θέμα;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45752
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6170 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Το θέμα δεν είναι αυτό, το θέμα είναι πως μπορούσαν να χρησιμοποιήσουν άρθρα που είχαν έτοιμα από το περιοδικό (τα οποία είχε γράψει το προσωπικό του περιοδικού, όχι ο Rosa), αλλά δεν το έκαναν δεν ξέρω κι εγώ για ποιον λόγο (πιθανότατα για οικονομία σελίδων).

 

Αλλά και πάλι, θα μπορούσαν να είχαν κερδίσει πολλούς πόντους αν κάπου μέσα στο βιβλίο, στην αρχή μίας ιστορίας, κάτω από καμία σελίδα, ακόμα και στο περιθώριο μεταξύ των καρέ, κάπου βρε αδερφέ τέλος πάντων, να ανέφεραν απλά ποιος στον διάτανο δημιούργησε τις ιστορίες. Ακόμα και μία τελειωμένη έκδοση να πάρεις, από καμιά εκδοτική του '70 που δεν είχαν πληρώσει τα δικαιώματα και τύπωναν τα βιβλία σε παρακμιακά τυπογραφία για να μην τους πάρουν χαμπάρι, ακόμα και εκεί θα βρεις σε ποιον ανήκουν αυτά που διαβάζεις. Δεν είναι δυνατόν εν έτει 2012 να παίρνεις ένα βιβλίο και να μην έχεις την παραμικρή ιδέα για το ποιος το έχει γράψει. Δεν ασχολούνται όλοι με τα κόμικς όπως εμείς, αυτά είναι ουσιώδη πράγματα ακόμα και για την πιο παρακμιακή εκδοτική. Και φυσικά δεν παίζει λόγος δικαιωμάτων σε αυτήν την περίπτωση, προφανώς και δεν υπάρχει πρόβλημα αν αναφερθεί μέσα στο βιβλίο πως ο Rosa είναι ο σχεδιαστής των ιστοριών. Το θέμα αφορά την χρήση του ονόματός του σε εξώφυλλα για διαφημιστικούς σκοπούς.

 

Το ότι μπορεί κάποιος να θεωρεί τα άρθρα περιττά είναι λογικό και θεμιτό, όπως επίσης κάποιος μπορεί να θεωρεί τις επιπλέον πληροφορίες χάσιμο σελίδων, τζάμπα μελάνι, χρήματα που θα μπορούσε να γλιτώσει κλπ. Μπορεί να εξυπηρετεί πολλούς που θέλουν απλά τις ιστορίες (κι εγώ το αγοράζω), όμως όπως και να' χει αυτό δεν σημαίνει πως παύει να είναι προχειροδουλειά.

 

 

Παρεμπιπτόντως αν υποστηρίζαμε τη λογική πως κανένας δεν ζήτησε επιπλέον χρήματα, θα είχαμε μείνει ακόμα στην εποχή που η εκδοτικές έπαιρναν όλα τα credits για τις ιστορίες. Ακόμα και τώρα που τα πράγματα είναι σαφώς καλύτερα για τους δημιουργούς κόμικς, οι εκδοτικές εταιρίες βγάζουν τρελά λεφτά με τις δημιουργίες τους σε σχέση με αυτούς που πληρώνονται μόνο μία φορά όταν φτιάχνουν την ιστορία και ανά σελίδα. Οι αναγνώστες και οι επίδοξοι δημιουργοί κόμικς μόνο να κερδίσουν μπορούν από τέτοιες κινήσεις, δεν είναι η πρώτη φορά που γίνεται κάτι τέτοιο και φυσικά θα ξαναγίνει. Ίσως βέβαια για πρώτη φορά να γίνεται στην Disney αλλά υπάρχουν ένα σωρό εκδοτικές εκεί έξω γεμάτες τέτοια περιστατικά.

 

 

:beer:

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4615 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9146
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  116
  • Content Count:  1734
  • Reputation:   12516
  • Achievement Points:  1734
  • Days Won:  13
  • With Us For:  5514 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Όλα κι όλα, αισθητικά είναι κουκλί ο τόμος! :D Αυτό είναι ένα απ' τα καλύτερα εξώφυλλα του Ρόσα!

Επεξεργασία από JohnnyMZ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6439 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Και για εμένα προεχουν οι ιστορίες και φυσικά αγοράζω σαν μανία αυτούς τους αυτούς, αλλα ολίγων ότι θα ήθελα κάποια σχόλια κα επιπλέον υλικό, γιατι όταν τελειώνει; Την ιστορία μετα είναι πρόσθετη μαγεία να διαπιστώνεις το τι την γέννησε και απο που πάρθηκε η έμπνευση, όλα αυτά είναι επιπλέον χρησιμο κατ εμέ υλικό.

 

Ωστόσο, αν είναι μία εταιρεία κόμικς που της έχω εμπιστοσύνη ότι θα ολοκληρώσει την οποία μεγάλη σειρά βάλει μπροστά, αυτή είναι η Νέα Ακτίνα και ο Τερζόπουλος, ακόμη και αυτη την περίοδο και τις όποιες φήμες ακόμη και για την ίδια κυκλοφορούν στα υπόλοιπα μέσα.

 

Αλήθεια, τι κακέτυπα υπάρχουν στα αντίστοιχα της συλλογής του Καρλ Μπαρκς, δεν έχω σταμπάρει κάτι και κακώς δεν τα έχω διαβάσει όλα μεχρι σήμερα, άλλα πολύ πρόχειρα που τα ξεφυλλίζοντας πάντα δεν είδα κάτι περίεργο (να υπόθεση ότι στην σελίδα 32 του 6ου τόμου που η μισή ιστορία είναι σε άσπρο μαύρο είναι ηθελημένα).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  22312
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1067
  • Reputation:   5082
  • Achievement Points:  1067
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4615 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4711 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Το "αφιερωμενο εξαιρετικα" δεν θα υπαρχει????

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5055 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Από τις 8 ιστορίες, δεν έχω 3 (Στέμμα, Ξέχνα το και Θησαυροί και Σκουπίδια), και μιας και με ενδιαφέρει αρκετά μόνο το Στέμμα, δεν με βλέπω να το παίρνω. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45752
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6170 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Πήρα τον τόμο και άλλον έναν της βιβλιοθήκης Barks, όμως δεν με αφήνουν να επεξεργαστώ στοιχεία στο Inducks για να τα περάσω, και δεν λειτουργεί και το scanner για να βάλω φωτογραφίες

 

 

:trixes: :trixes: :trixes:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6439 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Και να υποθέσω ότι όταν θα λειτουργούν όλα αυτά, εσύ θα βαράς σκοπιά... :P

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120985
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6340 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Βρε άνθρωπε έχει απολυθεί! :sad1:

 

(άντε μην κάνω επίσημο επικοτόπικ welcome back PK!)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76868
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5863 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Και να υποθέσω ότι όταν θα λειτουργούν όλα αυτά, εσύ θα βαράς σκοπιά... :P

 

απολύθηκε βρε! :P

 

με πρόλαβε ο Ορέστης :moutra:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55405
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5404 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

ΚΑΛΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ PHANTOMDUCK !!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45752
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6170 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Απολύθηκα εδώ και λίγες ημέρες, ευχαριστώ για τις ευχές :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6439 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Κρίμα ρε, είχες τσάμπα φαγητό, απασχόληση, τώρα αρχίζουν τα δύσκολα... Εχμ, τι λέγαμε;

 

Καλός πολίτης και ναι αυτά...

 

Οπότε τώρα να υποθέσω θα βαράς σκοπιά στο Inducks για να περάσεις πρώτος τις πληροφορίες. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25682
  • Group:  Members
  • Topic Count:  146
  • Content Count:  4227
  • Reputation:   26875
  • Achievement Points:  4273
  • Days Won:  10
  • With Us For:  4258 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο νέος τόμος φαίνεται ότι είναι υπέροχος!! Οι ιστόριες του που τις έχω διαβάσει σχεδόν όλες είναι εκπληκτικες!! Το μόνο που με στεναχώρησε είναι ότι δεν έχει Το Αφιερωμένο Εξαιρέτικα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11195
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4711 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Φτού! Και ήταν ιστορία που έχω πολλά χρόνια να την διαβάσω! Πολύ κρίμα. :/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45752
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6170 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

On 16/11/2012 στο 7:54 ΜΜ, Yoshimitsu είπε:

[...]

Οπότε τώρα να υποθέσω θα βαράς σκοπιά στο Inducks για να περάσεις πρώτος τις πληροφορίες. :P

 

 

dionik_inducks_small.png #6

 

:D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104484
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6038 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Γιώργο μήπως μπορείς να σκανάρεις και το οπισθόφυλλο που φαίνονται οι ιστορίες;

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28694
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4806 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ο νέος τόμος φαίνεται ότι είναι υπέροχος!! Οι ιστόριες του που τις έχω διαβάσει σχεδόν όλες είναι εκπληκτικες!! Το μόνο που με στεναχώρησε είναι ότι δεν έχει Το Αφιερωμένο Εξαιρέτικα...

ποσες ιστοριες ροσα εχουν μεινει αδημοσιευτες στη Βιβλιοθηκη;;;θα βγει και αλλος τομος με ιστοριες του;

Επεξεργασία από dimious200
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.