Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ghost Rider (2007)


sneaker

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6410 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

1.jpg

 

Με τόση φόρα που έχουν πάρει τα κινηματογραφικά στούντιο στην Αμερική ήταν θέμα χρόνου πριν πιάσουν στα χέρια τους έναν από τους πιο αγαπητούς (και σκοτεινούς) χαρακτήρες της Marvel, τον Ghost Rider.

Η ταινία αναμένεται στους κινηματογράφους το Φεβρουάριο που μας έρχεται. Τον πρωταγωνιστικό ρόλο τον έχει ο Nicolas Cage, ενώ στο πλευρό του θα είναι η Eva Mendes (Two Fast Two Furious, Hitch). Η σκηνοθεσία και το σενάριο είναι του Mark Steven Johnson.

 

Το επίσημο site της ταινίας απ' όπου μπορείτε να πάρετε περισσότερες πληροφορίες είναι:

http://www.sonypictures.com/movies/ghostrider/

 

Εκεί θα μπορέσετε να δείτε και το teaser της ταινίας (το οποίο αν και teaser δείχνει αρκετές σκηνές) ενώ μέσα στην εβδομάδα έχει ανακοινωθεί ότι θα κυκλοφορήσει και κανονικό trailer.

 

Τέλος η ταινία θα έχει rating PG-13 (κατάλληλη για άνω των 13 ετών δηλαδή) που σημαίνει ότι θα είναι πιο "σοβαρή" από άλλες ταινίες κόμιξ που προσπαθούν να τραβήξουν κοινό αποτελούμενο ακόμα και από 8χρονα, με ότι αυτό συνεπάγεται...

 

 

[imdb=tt0259324]

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  417
  • Reputation:   1062
  • Achievement Points:  417
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6441 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Να συμπληρώσω μετά από τον φίλο Sneaker

και να πούμε λίγα λόγια για την υπόθεση

 

 

Ο Τζώνυ Μπλέηζ ένας μηχανόβιος στάντμαν πουλάει την ψυχή του στο διάβολο για να σώσει την κοπελιά του. η συμφωνία όμως χαλάει και το κορίτσι δεν σώζεται …ο Μπλέηζ μεταμορφώνεται σε έναν σκοτεινό και αδίστακτο χαρακτήρα με οργισμένες υπερδυνάμεις και έτοιμος για τον δικό του πόλεμο εκδικήσεις !!

 

Ένα από τα φαβορί επιπλέον της ταινίας είναι και ο Peter Fonda που θα έχει το ρόλο του Mephistopheles, του αρχιδαίμονα που εναντιώνεται ο Τζώνυ Μπλέηζ.

Όπως θα δούμε και σε έναν από τους ρόλους τον Sam Elliott!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  15
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  102
  • Reputation:   89
  • Achievement Points:  102
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6414 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

ειδα το τραιλερ και τρελαθηκα, αντε να φτασει ο φλεβαρης!! ο τζωνυ ηταν απο τους αγαπημενους μου ηρωες, σκοτεινος οσο πρεπει, αντιηρωας οσο χρειαζεται, εξαιρετικο σεναριο στα περιοδικα...αντε να δουμε τι μας επιφυλασει η ταινια!

 

(μαλλον πως φετος θα παρω το δωρο γενεθλιων με δυο μερες καθυστερηση, αλλα φαινεται καλοοοοοοοο!!)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  12
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  973
  • Reputation:   1025
  • Achievement Points:  974
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Επιτέλους μία από τους δύο αγαπημένες μου μορφές της marvel στην μεγάλη οθόνη. Το trailer και μένα με ενθουσίασε και περιμένω πως και πως την ταινία να έρθει. Αν και μου έκανε κάπως αρχικά η φάτσα του nikolas, πιστεύω με τα εφέ, το σενάριο και όλη την δουλειά που έκαναν θα αποζημιωθώ.

 

 

:pray: να ρίξω και μια προσευχή μήπως και τώρα που τους έπιασε και τους κάνουν όλους ταινία να δώ και την έταιρη αγαπημένη μου μορφή της marvel τoν Thor.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6410 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

eurostratos, θα σε χαροποιήσει πολύ το γεγονός τότε ότι τον Ιούλιο που μας πέρασε η Marvel ανακοίνωσε ότι έχει πάρει το πράσινο φως για να γίνει ταινία με τον Thor. Είναι πολύ νωρίς ακόμα (ούτε σενάριο, ούτε ηθοποιοί - τίποτα, απλά ανακοινώθηκε) αλλά keep it in mind ότι σύντομα (σχετικά) το όνειρο σου θα γίνει πραγματικότητα.

 

Άμα σου αρέσει τόσο πολύ ο Thor και θες οπωσδήποτε να δεις κάτι μπορείς να τσεκάρεις τις 2 animated ταινίες που έχουν βγει με πρωταγωνιστές τους Ultimate Avengers. Δεν τις έχω δει προσωπικά αλλά έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  973
  • Reputation:   1025
  • Achievement Points:  974
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

eurostratos, θα σε χαροποιήσει πολύ το γεγονός τότε ότι τον Ιούλιο που μας πέρασε η Marvel ανακοίνωσε ότι έχει πάρει το πράσινο φως για να γίνει ταινία με τον Thor. Είναι πολύ νωρίς ακόμα (ούτε σενάριο, ούτε ηθοποιοί - τίποτα, απλά ανακοινώθηκε) αλλά keep it in mind ότι σύντομα (σχετικά) το όνειρο σου θα γίνει πραγματικότητα.

 

:cool: :clap: :party2: :party9: :party: :partytime2:

 

Άμα σου αρέσει τόσο πολύ ο Thor και θες οπωσδήποτε να δεις κάτι μπορείς να τσεκάρεις τις 2 animated ταινίες που έχουν βγει με πρωταγωνιστές τους Ultimate Avengers. Δεν τις έχω δει προσωπικά αλλά έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια.

Αυτά τις animated τις είχε πάρει το μάτι μου στο site της marvel αλλά δεν τα πολυ πρόσεξα είναι η αλήθεια.

Ξέρεις αν υπάρχουν εδώ Ελλάδα ή θα πρέπει να την αναζητήσω κάπου προς τα έξω?

 

ΥΣ @nnikolas: Να το θέσω αλλιώς δεν έχω πρόβλημα με την φάτσα του, αυτός έχει το πρόβλημα :P (no offence)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6410 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Για το αν έχουν βγει Ελλάδα θα σε γελάσω. Το μόνο που ξέρω είναι ότι βγήκαν απευθείας σε DVD και ότι το 2 είναι αρκετά πρόσφατο, κυκλοφόρησε τον Αύγουστο. Αν μάθω κάτι άλλο θα σε ενημερώσω :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6410 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Βγήκε ένα νέο international poster για την ταινία:

 

sneaker_ghostriderinternationalyi3.jpg

 

Επίσης ένα παλαιότερο poster της ταινίας μια που δεν είχε ανέβει παλαιότερα το ανεβάζω τώρα:

 

sneaker_ghostriderposterly5.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6410 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Στο www.superherohype.com έχουν review της ταινίας. Δεν το διάβασα όλο αλλά απ' ότι είδα στην αρχή λένε καλά λόγια.

 

Όσοι ενδιαφέρονται μπορούν να το δουν στο παρακάτω λινκ:

http://www.superherohype.com/news/topnews.php?id=5185

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  12
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  973
  • Reputation:   1025
  • Achievement Points:  974
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Ήδη έχει αρχίσει να παίζεται στους κινιματογράφους έξω από τις 16/2. Επίσης κυκλοφορεί και σε κακόφημα στέκια όπου και την πήρε το μάτι μου. Πάω λοιπόν να την δω και επιστρέφω για εντυπώσεις...

 

Edit:

Λοιπόν....

Απότι φαίνεται πήραν χαμπάρι εκεί στο hollywood ότι μας αρέσουν τα εφφέ και έχουν κοτσάρει αρκετά στην ταινία, αλλά για έναν τέτοιο αντι-ήρωα νομίζω ότι του αξίζουν. Όπως και σε προηγούμενο νομίζω ποστ είπα ότι με χαλάει ο Cage σε αυτόν τον ρόλο, συνεχίζω να το πιστεύω... σαφώς και τον προτιμώ να είναι καιόμενος σκελετός. Δεν ξέρω πόσο πιστή ήταν η ταινία στο comic καθώς δεν το έχω διαβάσει :oops: . Αλλά τώρα που βγήκε και η ταινία νομίζω είναι καιρός να ξανασχοληθώ με έναν χαρακτήρα που είχα αφήσει από καιρό αλλά πάντα μου άρεσε. Το περιμένω λοιπόν να έρθει στην Ελλάδα να το θαυμάσω στην μεγάλη οθόνη και με καλό ήχο γιατί η ταινία που είδα βλεπόταν μεν αλλά χωρίς να σου δημιουργεί κάποια έντονη συγκίνηση.

 

Και για το τέλος ένα Spoiler

 

Όλα τα λεφτά είναι η σκηνή προς το τέλος όπου ο παλιός ghostrider με το άλογο μαζί με τον μηχανόβιο ghostrider διασχίζουν την έρημο ο καθένας με το φλεγόμενο εργαλείο του ο μεν το άλογο ο δε την μηχανή. :badyes:

 

end of Spoiler

Επεξεργασία από eurostratos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1203
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  13
  • Reputation:   13
  • Achievement Points:  13
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6285 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Τελικά σας αρέσουν οι ταινίες που βγαίνουν με σουπερήρωες?Εγώ, όντας φανατικός πηγαίνω και τις βλέπω, αλλά με εξαίρεση τις ταινίες του spiderman, στις υπόλοιπες λίγο-πολύ έκλαιγα τα λεφτά μου...και προτιμώ να τις περιμένω σε dvd.

Για τους 300 είμαι περίεργος και μάλλον αισιόδοξος, γιατί το sin city ήταν ομολογουμένως πάρα πολύ καλό...

Τώρα γιατί το λέω αυτό, ακόμη και με κίνδυνο να τεθώ off-topic...είδα και εγώ το trailer του ghost rider, και ήταν σίγουρα εντυπωσιακό...και δεν μπορώ να πω ότι με χαλάει ο cage ως ηθοποιός...αλλά συνήθως όσο πιο εντυπωσιακό το trailer τόσο πιο μάπα η ταινία.

Αν και πιστεύω πως θα μπορούσε να είναι μια ωραία ιδέα για ένα θέμα γενικής συζήτησης...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  973
  • Reputation:   1025
  • Achievement Points:  974
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Τελικά σας αρέσουν οι ταινίες που βγαίνουν με σουπερήρωες?Εγώ, όντας φανατικός πηγαίνω και τις βλέπω, αλλά με εξαίρεση τις ταινίες του spiderman, στις υπόλοιπες λίγο-πολύ έκλαιγα τα λεφτά μου...και προτιμώ να τις περιμένω σε dvd.

Για τους 300 είμαι περίεργος και μάλλον αισιόδοξος, γιατί το sin city ήταν ομολογουμένως πάρα πολύ καλό...

Τώρα γιατί το λέω αυτό, ακόμη και με κίνδυνο να τεθώ off-topic...είδα και εγώ το trailer του ghost rider, και ήταν σίγουρα εντυπωσιακό...και δεν μπορώ να πω ότι με χαλάει ο cage ως ηθοποιός...αλλά συνήθως όσο πιο εντυπωσιακό το trailer τόσο πιο μάπα η ταινία.

Αν και πιστεύω πως θα μπορούσε να είναι μια ωραία ιδέα για ένα θέμα γενικής συζήτησης...

 

Δεν θα έλεγα ότι είμαι και ο πιο φανατικός. Έχω δει βέβαια σε dvd αρκετούς υπερήρωες, στον κινηματογράφο όμως δεν νομίζω να έχω δει κανένα, ίσως γιατί δεν είμαι και πολύ του κινηματογράφου. Προσωπικά τέτοιες ταινίες πέρα από την υπόθεση και ότι προέρχονται από comic τις βλέπω για τα εφφέ.

Τώρα επειδή ο ghost rider είναι από τους αγαπημένους μου ήρωες και η ταινία με ευχαρίστησε από όλες τις μεριές (εφφέ, ήχος, όσο μπορούσα να ακούσω, και story) θα πάω να την δω στον κινηματογράφο και δεν θα περιοριστώ στο DVD, το οποίο το βλέπω να βγαίνει εκεί γύρω στον Σεπτέμβριο-Νοέμβριο.

Άρα τα λέμε στις αίθουσες τον Μάρτη... :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28722
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6438 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Ήδη άρχισαν να κυκλοφορούν στα διάφορα "μαγαζιά" κάποια πρώτα κακής ποιότητας ομολογουμένως βίντεο και εικόνες από την πρώτη προβολή της ταινίας... με λίγη υπομονή θα βγει και το καλό πράγμα σε λίγο καιρό.

 

Ghost_rider_1.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  51

πάντως απ'ότι βλέπω και στο rottentomatoes και στο imdb το trailer είναι αντάξιο της ταινίας ;) (όπως αποτίμησα εγώ το trailer βέβαια :) )

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1499
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  37
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  37
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6261 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Καλά υπάρχει το chost rider και σε κομικ?

Έχω μείνει πολύ πισω τελικά.

ελπίζω τώρα να με βάλετε στα κόλπα έτσι?

Επεξεργασία από KingConan
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120975
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο chost οχι, o ghost ναι :lol::D Η ταινια παντως με το που βγηκε στις ΗΠΑ πηγε κατευθειαν πρωτη στο box office!!!

 

Μεχρι καποιος να φτιαξει αφιερωμα στον χαρακτηρα, δες το παρακατω λινκ... ;):cool:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Ghost_Rider_%28comics%29

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1499
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  37
  • Reputation:   14
  • Achievement Points:  37
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6261 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Μην βαράς ρε DJO :cry: . Ένα λαθάκι δεν μπορούμε να κάνουμε? :P

Προχθές είδα την ταινία. Μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις :clap: Ήταν καλύτερη απο όσο περίμενα αν και δεν έχω διαβάσει το κομικ γαι να συγκρίνω την μεταφορά του στην μικρή οθόνη. Αυτό που λέει πολλά στην ταινία είναι οι μηχανή. :cool: Είναι σούπερ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1007
  • Reputation:   946
  • Achievement Points:  1007
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6384 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μόλις γύρισα απο την προβολή της ταινίας.

Συναισθήματα ανάμικτα. Υπόψιν ότι δεν έχω διαβάσει το κόμικ και αν και έπεσε πρόσφατα στα χέρια μου αλλά το έκανα επίτηδες για να μη μου αλλοιώσει την κινηματογραφική απόλαυση.

Έχουμε και λέμε λοιπόν. Το στόρυ μου φάνηκε μάλλον ιδιαίτερα απλοϊκό αλλά αυτό πιθανόν να οφείλεται ότι έμεινε πιστό στο κόμικ. Δε με χάλασε ιδιαίτερα.

Η κίνηση της κάμερας γενικά δεν είχε κάτι το ιδιαίτερο και με ενόχλησε ειδικά στη σκηνή που βγαίνει ο Κέητζ να ψάξει τη μηχανή του όταν μεταμορφώνεται για πρώτη φορά και εστιάζει κοντά με αποτέλεσμα να θολώνει το υπόλοιπο πλάνο. Δεν υπάρχει κάτι πιο εύκολο να κάνεις σκηνοθετικά.

Μου την έδωσαν λίγο τα "Κεητζιλίκια" και εννοώ την ηθοποία του και τη φάτσα του ειδικά όταν υπέφερε από την αλλαγή. Κάτι έλλειπε δεν ξέρω τι αλλά κάτι έλλειπε. Και πάλι ίσως να αναιρέσω κάποια απο τα λεγόμενα μου μετά την ανάγνωση.

ΕΦέ. πολύ καλά θα έλεγα. δέναν αρμονικά με το όλο σύνολο. Μου άρεσε πολύ η σκηνή που τα μαζεύει η Μέντεζ και φαίνεται πίσω στο βάθος ο Ράιντερ να ανεβαίνει στον ουρανοξύστη. Ωστόσο μετά σεναριακά η σκηνή θύμιζε Κινγκ Κονγκ με το ελικόπτερο.

Θα σταματήσω κάπου εδώ να πάω για ύπνο.

Γενικά η άποψη μου για όποιον ενδιαφέρεται είναι ότι είναι μια αρκετά καλή ταινία για ένα ευχάριστο βράδυ. Οι οπαδοί του Ράιντερ να τη δούν οπωσδήποτε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  465
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  104
  • Reputation:   68
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6343 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Μετριότις μετριοτήτων τα πάντα μετριότις, έχω να δηλώσω. Οπτικά εντυπωσιακότατη, υποκριτικά τίποτα το σπουδαίο, σεναριακά έτσι και έτσι (συμφωνώ σε μεγάλο βαθμό με τουρμποβόλο πάνω στο θέμα). Έχει σημεία άφατης πόρωσης, κωμικές νότες εκεί ακριβώς που χρειάζεται, και απογοητευτικό φινάλε. Σπαστικός Κέητζ με φάτσα μονίμως στα περιθώρια του να κλάψει, πολυ σέξυ αλλά ατάλαντη Μέντεζ.

 

Πολύ μέτριο. Όχι κακό ρε παιδί μου, αλλα δεν το λες και καλό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1622
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  83
  • Reputation:   86
  • Achievement Points:  83
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6246 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Είδα σε διαφήμηση οτι βγαίνει στην Ελλάδα στις 22-3!!!

Άντε να δούμε τι θα δούμε

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  3
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  417
  • Reputation:   1062
  • Achievement Points:  417
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6441 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Απόψε την είδα και εγώ!

σε γενικές γραμμές θα μπορούσε να ήτανε πολύ καλύτερη!

εκεί που σε καθήλωνε εκεί σε ξενέρωνε με κάποια χαζή γκριμάτσα η ατάκα. τα εφέ ήτανε αρκετά καλά στης περισσότερες σκηνές με ποιοτικό θα έλεγα τρόπο και ισορροπίες ώστε να δένει εκτος από ελάχιστες!

πιστεύω πως ο Νικόλας ήτανε κάπως ψυχρός στον ρολο του ενώ θα μπορούσε να είναι περισσότερο δυναμικός σε ερμηνεία(είναι

κάτι που το έχει καταφέρει στο παρελθόν) με λίγα λόγια αυτό το ...αλλου που προσπαθεί να περάσει δεν κολλάει τόσο! επίσης θα προτιμούσα να έβλεπα κάποιον άλλον στον ρολο του Mephistopheles(Peter Fonda)τελικά... ! με άριστα το 10 8a έβαζα 8 ! το θέμα είναι πως βλέπεται ευχάριστα και σου μένουνε καλές εντυπώσεις γενικός!

ας ελπίσουμε πως αν βγει και δεύτερη να είναι πολύ καλύτερη !!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  417
  • Reputation:   1062
  • Achievement Points:  417
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6441 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

vasika dn einai akrivws etsi o tzwni poulaei thn psuxh tou sto diaolo gia na swsei ton patera tou apo ton karkino

kai telika o diaolos ton swzei apo ton karkino alla ton skwtonei se atuxhma me thn mixani exontas agorasei thn psuxh tou ton eksapatise k pernaei kamposos kairos kai erxete o kairos na ton xrisimopoihsei gia na apotrepsei ton arxidemona na parei thn eksousia mpla mpla mpla

όταν έψαχνα πληροφορίες αυτά λέγανε,για την κοπέλα του !

όπως εσύ όταν το είδες έτσι και εγώ σήμερα διαπίστωσα πως όντως δεν ήτανε έτσι τελικά !

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1533
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  893
  • Reputation:   614
  • Achievement Points:  893
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Αν και δεν με ενθουσιάζει ο Κέιτζ σαν ηθοποιός πιστεύ ω ότι η ταινία θα αξίζει!!!! :clap: :clap:

 

Και το τρέιλερ καλό όντως!!!! :clap: :clap: :clap:

 

:beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  624
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  1159
  • Reputation:   724
  • Achievement Points:  1159
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6323 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Αν και δεν με ενθουσιάζει ο Κέιτζ σαν ηθοποιός πιστεύω ότι η ταινία θα αξίζει!!!!

Θα συμφωνήσω με την kikitsa όσον αφορά στον Κέιτζ. Η μόνη ταινία που μου άρεσε η ερμηνεία του ήταν στον "Βράχο".

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1007
  • Reputation:   946
  • Achievement Points:  1007
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6384 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

και στο πρόσφατο ο Άρχοντας του πολέμου wARLORD είναι πολυ καλός.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1533
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  893
  • Reputation:   614
  • Achievement Points:  893
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6257 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Πράγματι στον 'Βράχο' ήταν αρκετά καλός σε σχέση με άλλες του ταινίες φίλε NetGhost!!!! :clap: :clap:

 

Τον '’ρχοντα του Πολέμου' όμως δεν τον έχω δει φίλε turbovolos!!!! :oops:

 

Καλή σαν ταινία;; :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120975
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τρομερη ταινια,με απιστευτες μπιχτες και αποκαλυψεις για τις κυβερνησεις των μεγαλων κρατων!!! Δες την asap!!!(as soon as possible)

 

Εμενα μου ειχε αρεσει και στο Weather Man, γιατι επαιζε ακριβως τον εαυτο του: αξιολυπητος κακομοιρης με μια φατσα που το προδιδει αυτο συνεχεια (πολυ πιο ηρεμη ταινια απ'τις 2 προηγουμενες αλλα και αυτη με καλα νοηματα για τις "χριστιανικες" οικογενειες στην Αμερικη....)

 

Τωρα στο 60'' και το National Treasure δεν μπορω να πω πως ηταν εξισου καλος με την ταινια (η 2η ηταν ετσι & ετσι), ενω στα Face Off & Con Air εκανε εναν χαρακτηρα που δεν του παει τοσο - εκεινον του σκληρου τυπου....

 

Sumup:1.The Rock (++ταινιαρα!!!) 2.Lord Of War (++φοβερη ταινια!!) 3.Οποιο θελετε εσεις :beer:

 

υγ.το ghost rider τελικα θα περιμενω να βγει σε dvd, δε μου κανει κλικ για να παω να δωσω 8 ευρα για να το δω στο σινεμα, προτιμω να τα χαλασω για τον Spidey.... :D

Επεξεργασία από DJO
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  51

ρε παλληκάρια, ήταν κακός στο Face Off, στο 8MM ή στο Leaving Las Vegas? ... και ακόμα και αν δεχτώ ότι γούστα είναι αυτά και δεν σας κόλλαγε εκεί, θα πω απλά μια κουβέντα "This is a snakeskin jacket! And for me it's a symbol of my individuality, and my belief... in personal freedom"

 

:cool::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1307
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  84
  • Reputation:   59
  • Achievement Points:  84
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Πράγματι στον 'Βράχο' ήταν αρκετά καλός σε σχέση με άλλες του ταινίες φίλε NetGhost!!!!

 

Σαν δεύτερος (ή μάλλον τρίτος και βάλε) ρόλος ο Κέιτζ ήταν καλός και στο Κότον Κλάμπ με τους Ρίτσαρντ Γκιρ, Ντάνι ντε Βίτο κτλ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  733
  • Reputation:   2457
  • Achievement Points:  737
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6407 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Χτες ειδα ενα dvd screener της ταινιας... Καλη ταινια, μου αρεσε. Καλογυρισμενη και με πολυ καλα εφφε. Μου αρεσε που δεν υπηρχαν οι ανουσιες μαχες καλου-κακου (τουλαχιστον στο βαθμο που συνηθιζει το hollywood). Αν και γουσταρω τρελα τον Κέιτζ σαν ηθοποιο, νομιζω οτι ηταν ο αδυναμος κρικος. Στην μετριοτητα διπλα του ηταν και η συμπρωταγωνιστρια. Η σκηνη που περιγραφει στο spoiler του ο eurostratos οντως ηταν απο τα highlights της ταινιας.

 

NB: δεν εχω διαβασει το κομικ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.