Μετάβαση στο περιεχόμενο

Game of Thrones (2011-2019) [ Βασισμένη στα βιβλία του George R.R. Martin ]


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το πίνεις και γίνεσαι απέθαντο ζόμπι στην χώρα της φωτιάς και του πάγου; :P

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Η Ανούμπις καταχώρησε το βιβλίο που παρουσιάζει την ιστορία του Οίκου των Ταργκάρυεν

 

(ISBN:978-960-623-131-5). Φωτιά & Αίμα / George Martin

Τίτλος :Φωτιά & Αίμα

Παράλ. Τίτλος/Τίτλος Πρωτοτ. :Fire & Blood

Τύπος Μέσου:έντυπο / ΒΙΒΛΙΟ

Συντελεστές:George Martin, Συγγραφέας ; Νίνα Ποπώφ, Επιμελητής ; Εβίτα Λύκου, Μεταφραστής ; Βασιλειάνα Ζηκίδη, Μεταφραστής ; Γιάννης Βοζίκης, Μεταφραστής ; Ηλίας Τσιάρας, Μεταφραστής ; Παναγιώτα Ράπτη, Μεταφραστής ; Γιάννα Αναστοπούλου, Μεταφραστής

Εκδότης:Κορωπί [GR] : Εκδόσεις Anubis / Compupress S.A.

Έτος Έκδοσης:2019

Σελιδοποίηση:840

Μέγεθος:14x21

ISBN:978-960-623-131-5

Γλώσσες :Ελληνική (gre) Γλώσσα πρωτοτύπου : Αγγλική (eng)

Ημ/νία Παραχώρησης :22/03/2019

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Fire_%26_Blood_(book)

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Ηρθαν τα σοκολατένια αυγά δράκων του Game of Thrones 

Αυγά 1.jpg

 

Το Πάσχα πλησιάζει και μαζί του πλησιάζει και έναρξη του τελευταίου κύκλου της δημοφιλούς σειράς Game of Thrones.

«Where are my dragons?» αναρωτιόταν η Καλίσι, Ντενέρις Ταργκάριεν. Εμείς, μπορεί να μην έχουμε δράκους, μπορούμε όμως να αποκτήσουμε αυγά δράκων και, με την επώασή τους...

Σοκολατένια αυγά δράκων, να τα σπάμε και να αρχίσουμε να μασουλάμε βλέποντας στη μικρή οθόνη το αγαπημένο μας σίριαλ.

 

Αυγά 2.jpg

 

Η 14η Απριλίου είναι κοντά, η ημερομηνία έναρξης προβολής του GoT. Στα γραφεία εταιρειών μάρκετινγκ, πυρετός: βροχή από ιδέες για την προώθηση του γεγονότος.

Ανάμεσα σε διάφορες, και η ιδέα που είχε η εταιρεία ντελίβερι φαγητού Deliveroo να μας προσφέρει σοκολατένια αυγά δράκων. Συμπαγή σοκολατένια αυγά δράκων. Βάρους, ενός κιλού. Ύψους, 20 εκατοστών. Από Fairtrade λευκή σοκολάτα.

 

Αυγά 3.jpg

 

Το καθένα, σκαλισμένο στο χέρι και, στη συνέχεια, βαμμένο σε τρία βρώσιμα χρώματα: πράσινο, κόκκινο και μοβ. Θα παραδίδονται από ειδική προσωρινή υπηρεσία ειδική της Deliveroo, «Το Εκκολαπτήριο».  
Παραγγελίες, από τις 14 Απριλίου.

 

Αυγά 4.jpg

 

ΠΗΓΗ: kathimerini

 

:Paingiver:

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94407
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94407
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

:lol:  :lol:  :lol:  

 

619903068_AprilsEggs.thumb.jpg.e5554e548b01044b2aa979bb6ce119db.jpg

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  722
  • Content Count:  12978
  • Reputation:   104435
  • Achievement Points:  12997
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6016 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Εμίλια Κλαρκ: «Οταν διάβασα το τέλος, περπατούσα τρεις ώρες στους δρόμους για να το χωνέψω»

Εμίλια Κλαρκ.jpg

 

«Όταν ξεκίνησα τα γυρίσματα για το “Game of Thrones”, ήμουν αποφασισμένη να κάνω ό,τι χρειαστεί, ό,τι μου ζητούσαν. Αν ήθελαν, θα περνούσα και μέσα από φωτιά, σκεφτόμουν». Και ήθελαν τελικά, και η Εμίλια Κλαρκ το έκανε. Στα δέκα χρόνια που υποδύθηκε την Ντενέρις Ταργκάριεν, Καλίσι και Μητέρα των Δράκων, η νεαρή ηθοποιός χρειάστηκε να ξεπεράσει πολλές φορές τα όριά της και να ξεχάσει την comfort zone της: «Έπρεπε να σταθώ μπροστά σε τριακόσιους ανθρώπους και να μιλήσω σε μια ανύπαρκτη γλώσσα, την ντοθράκι, και να τους πείσω να με επευφημήσουν, να πετάξω με δράκους, να εργαστώ ατελείωτες ώρες σε δύσκολες συνθήκες για ένα πολύ μεγάλο διάστημα της ζωής μου», λέει. 

Χωρίς την πλατινένια περούκα, τα περίτεχνα κοστούμια και, φυσικά, τους δράκους της, η μικροκαμωμένη 33χρονη ηθοποιός με τις καμπύλες και τα κομμένα κοντό καρέ καστανόξανθα μαλλιά που κάθεται δίπλα μου μοιάζει με μια συνηθισμένη, κεφάτη και καθωσπρέπει Αγγλιδούλα. Ομολογεί ότι έχει προσπαθήσει πολύ αυτά τα χρόνια να μείνει προσγειωμένη, να μην πάρουν τα μυαλά της αέρα: «Δεν θα με δείτε να κυκλοφορώ στους δρόμους του Λονδίνου με έξι σωματοφύλακες», λέει και γελά. Παραδέχεται, ωστόσο, ότι έχει αλλάξει πολύ αυτή τη δεκαετία. «Δεν είχα ιδέα για τίποτε από όλα αυτά, πριν ξεκινήσουν τα γυρίσματα. Δεν γνώριζα τίποτα για τη βιομηχανία, δεν είχα ξαναβρεθεί σε κινηματογραφικό πλατό, δεν ήξερα τι είναι το imdb. Όταν προβλήθηκε η πρώτη σεζόν, με πήρε ένας φίλος και μου είπε: “Είσαι νούμερο ένα στο imdb" και ρώτησα τι είναι αυτό».

Και τώρα πια, πρέπει να μάθετε να ζείτε χωρίς το «Game of Thrones»...

Κάθε φορά σκεφτόμουν ότι σήμερα είναι το τελευταίο γύρισμα με αυτόν τον συνάδελφο. Ήταν πολύ συγκινητικό. Ήξερα ότι τελείωνε η σειρά και μπήκα στη διαδικασία να σκεφτώ τι θα έπρεπε να κάνω ώστε να προσγειωθώ και πάλι στο να είμαι απλώς ένας άνθρωπος. Νομίζω ότι είναι ζωτικής σημασίας να πάρω ό,τι μπορώ από τη σειρά, τα μαθήματα και τις εμπειρίες, και να τα διοχετεύσω σε κάτι που θα κρατήσω για πάντα. Δεν ανακουφίστηκα που τελείωσε η σειρά, έχω το συναίσθημα που νιώθεις μετά το τέλος μιας σκληρής δουλειάς που απέδωσε. Θεωρώ ότι μάλλον βρήκαμε τη σωστή στιγμή για να την ολοκληρώσουμε. Και φυσικά αισθάνομαι ευγνώμων που ήμουν κομμάτι του “Game of Thrones”».

Θυμάστε την πρώτη σας αντίδραση όταν διαβάσατε το σενάριο της τελευταίας σεζόν;

Κάθισα στο σπίτι, είχα όλη τη μέρα ελεύθερη, έφτιαξα το τσάι μου. Μόλις διάβασα το σενάριο, πήρα τα κλειδιά μου και έφυγα από το σπίτι. Τριγύριζα βαριανασαίνοντας και μουρμουρίζοντας στους δρόμους του Λονδίνου. Επέστρεψα τρεις ώρες μετά. Τόσο μου πήρε για να χωνέψω τι συνέβαινε. Θα είναι μια σπουδαία σεζόν.

Γνωρίζετε το τέλος από το καλοκαίρι του 2017. Είναι μεγάλο βάρος αυτό το μυστικό. Θέλετε πια να αποκαλυφθεί;

Ναι, ναι, είμαι πανέτοιμη (γέλια). Και πιστεύω ότι το κοινό θα ξετρελαθεί. Ανυπομονώ να δω τις αντιδράσεις.

Έχετε ζήσει ακραίες εκδηλώσεις από θαυμαστές;

Όχι, δυστυχώς δεν έχω αστείες ιστορίες με φαν. Μόνο αυτόγραφα και σέλφι μού ζητούν. Λοιπόν, θαυμαστές μου, την επόμενη φορά που θα με δείτε, κάντε κάτι παράξενο!

Τα επεισόδια αυτής της σεζόν θα έχουν μεγαλύτερη διάρκεια. Αυτό έβαλε τον πήχη των απαιτήσεων ακόμα πιο ψηλά;

Κάθε σεζόν γινόταν πιο φιλόδοξη, δυσκολότερη, πιο απαιτητική. Αυτή η σεζόν δεν αποτελεί εξαίρεση. Σε όλα τα επίπεδα απαιτούσε περισσότερο χρόνο, περισσότερη ενέργεια, περισσότερη υποκριτική προσπάθεια.

Τι ήταν αυτό που σας σόκαρε περισσότερο τις πρώτες επτά σεζόν;

Κάθε σεζόν σοκαριζόμουν αρχικά με την πλοκή και μετά αποδεχόμουν την πορεία της Ντενέρις. Ξεκίνησε με ανθρώπους να την καθοδηγούν και σιγά, αλλά σταθερά, άρχισε να αποκτά δική της γνώμη, να αγνοεί κάποιους, να χαράσσει το μονοπάτι της. Εκεί βλέπει κανείς και την ηθική διάσταση που θέτει η σειρά, το πώς διαχειρίζεται κανείς τη δύναμη, πώς διαχειρίζεσαι το γεγονός ότι διαθέτεις εξουσία, αλλά νοιάζεσαι για κάτι μεγαλύτερο από το να κυβερνάς για να κυβερνάς.

Ποια είναι τα χαρακτηριστικά της Ντενέρις που θαυμάζετε ή ίσως θα θέλατε να είχατε;

Το ότι δεν μετανιώνει και δεν απολογείται. Κάθε πάθημα της έγινε μάθημα, προχωρούσε μπροστά, γινόταν πιο δυνατή σε κάθε σεζόν. Δεν ξέρω τι δικό της θα ήθελα, ίσως τους δράκους της (γέλια).

Αυτή είναι σημαντική εποχή για τις γυναίκες στη βιομηχανία του θεάματος...

Είναι εκπληκτικό. Τώρα οι προτάσεις έχουν ισχυρούς γυναικείους πρωταγωνιστικούς χαρακτήρες, είναι η νέα μόδα και πιστεύω ότι είναι υπέροχο. Συμμετέχω σε πολλά μίτινγκ για σενάρια και όλοι λένε «πρέπει να βρούμε γυναίκα σκηνοθέτη και σεναριογράφο», και σκέφτομαι ότι αυτό είναι απίστευτο. Τώρα οι γυναίκες μπαίνουν στο δωμάτιο και δεν τις βλέπουν ως φύλο, αλλά ως ποιότητες, ως εγκεφάλους. Χαίρομαι που, ως νέα ηθοποιός, μετά το «Game of Thrones» επανέρχομαι σε μια βιομηχανία που καλωσορίζει τις γυναίκες.

Έχετε στενές σχέσεις με γυναίκες συναδέλφους σας;

Ναι. Η βιομηχανία μάς κράτησε μακριά τη μία από την άλλη για πολύ καιρό, ως ανταγωνίστριες. Δεν μας επέτρεψε να είμαστε στο ίδιο «δωμάτιο» και να μαθαίνουμε ότι και άλλες γυναίκες είχαν τις ίδιες εμπειρίες. Υπάρχει, λοιπόν, μια συναδελφικότητα που δεν υπήρχε παλιότερα.

Θεωρείτε ότι, εν μέσω meΤoo και γυναικείας ενδυνάμωσης, το γεγονός ότι η Ντενέρις είναι μια γυναίκα που κατακτά όλο και μεγαλύτερη δύναμη μπορεί να την κάνει πρότυπο για τα νέα κορίτσια;

Είδαμε αυτή τη γυναίκα να πουλιέται σαν σκλάβα, να κακοποιείται από τον αδερφό της, να ζει κυνηγημένη και μετά να γίνεται βασίλισσα. Βρέθηκε από τη βάση της σκάλας στην κορυφή. Είναι υπέροχο να μπορείς να υποδυθείς τη γυναίκα που κάνει αυτό το ταξίδι, και είμαι ευτυχής αν αυτό επηρεάζει τα νεαρά κορίτσια που παρακολουθούν τη σειρά.

Μετά το τέλος των γυρισμάτων, πήρατε κάποιο αναμνηστικό;

Δεν πήρα κάτι, ήμουν πολύ απασχολημένη με το να τους χαιρετήσω όλους, αλλά ζήτησα κάποια πράγματα, ένα φόρεμα, μια περούκα, έναν δράκο...  Έκανα tattoo τρεις δράκους. 

 

ΠΗΓΗ: kathimerini

 

:Paingiver:

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ο Ερυθρος Σταυρός της Αυστραλίας ανακοίνωσε τους μεγαλύτερους εγκληματίες πολέμου του Game of Thrones.

Μπράβο τους, τρομερή διαφήμιση.

Η οικογένεια Bolton κατέχει την πρώτη και τρίτη θέση. Η Daenerys τη δεύτερη θέση. Η Cersei Lannister σκέτη κυρία, λειτούργησε πιο ανώδυνα από όλους.

Daenerys Targaryen’s violations:

  • Use of means or methods of warfare that inflict superfluous injury or unnecessary suffering, i.e. dragon fire (x 6)
  • Passing judicial sentence/execution without previous judgement of a regularly constituted court (x 6)
  • Torture, cruel or inhuman treatment
  • Making civilian objects the object of attack
  • Declaring no quarter

Daenerys also showed compliance with IHL, including with the protection of civilians and targeting only military objectives in some cases.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4350
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4197 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Λίγες ώρες έμειναν! :dance:

 

20190414_225640.thumb.jpg.0dd54f67ce06f658531ce5d11dff4142.jpg

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Καλο, αλλα

 

 διαδικαστικο. Εβαλε τα κομματια στη θεση του. Δυνατο φιναλε ομως.

Και δυνατη υποσχεση το τρεηλερ του επομενου. 5 μεινανε. :) 

 

 

 

 


WINTER IS COMING

post-277-12917183804258.gif

 

edit

πλακα ειχαν επισης και οι πλείστες όσες αναφορές στο S01E01

:) απο την υποδοχη μεχρι το φιναλε :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3100
  • Reputation:   23542
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Ακολουθεί ραντ λίγο πριν δω το 1ο επισόδειο.

 

Για μένα η πορεία (μην πω κατήφορος) που πήρε η σειρά στον προηγούμενο κύκλο και γενικότερα από εκεί που έπαψε να υπάρχει σα μπούσουλας το βιβλίο δε μου αφήνει και πολλά περιθώρια αισιοδοξίας. Όσοι περιμένετε να δείτε γνήσιο Μαρτιν-ικό φινάλε, μάλλον ξεχνάτε ότι όπως ο Μάρτιν έσφαζε τους αγαπημένους χαρακτήρες στο βωμό της πλοκής, έτσι έχει σφάξει και τα βιβλία στο βωμό της σειράς και του κοινού της.

 

Spoiler

Δηλαδή τι να περιμένουμε από μία σειρά που έχει λανσάρει τα υπερηχητικά κοράκια και δράκους που καλύπτουν εντός της ημέρας το Westeros πάνω κάτω, το Τείχος που καθόταν με μάγια αλλά έπεσε με ένα απλό Death Breath, τους δράκους που μετά θάνατον παθαίνουν αναβάθμιση, τους νεκρούς που τρέχουν κατοστάρια (hello! νεκρική ακαμψία λέγεται και είναι ο λόγος που όλα τα νεκρά πλάσματα σε σειρές, ταινίες και παιχνίδια είναι αργά), τον παντοδύναμο Night King που κάνει τα πάντα χωρίς mana cost, τις εναλλαγές των πρωταγωνιστών από αφόρητη αφέλεια σε φονική πανουργία και τούμπαλιν ειδικά η Κλερ Άντεργουντ Σέρσεϊ Λάνιστερ.

 

Πλέον δυστυχώς αντί να περιμένω να δω που θα καταλήξει το Westeros, περισσότερο το ερώτημά μου εκφράζεται σε "που το πάνε επιτέλους;" κι αυτό δεν ακούγεται καλό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3749 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Spoiler

image.thumb.png.1fb66c2bd25f629df4a4b7f0eab6c41c.png

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3100
  • Reputation:   23542
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Είσαι μεγάλος σατανάς εσύ :) 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Δεν νομίζω ότι μπορούσε να γίνει πιο αδιάφορο το επεισόδιο. Μετά από 7 σεζόν από μετρημένη δράση και άπειρο micromanaging/Office politics και cloak and dagger κουβέντες, θα περίμενε κανεις ότι στην τελευταία κουτσουρεμένη σεζόν να προσπαθούσαν όντως να δείξουν epic fantasy. :lol: 

 

Το καλό ήταν πως μετά από τόσο καιρό που το hype για μένα ήταν υπό του μηδέν, δεν είχα καμία προσδοκία και γέλασα πολύ, με καλύτερη σκηνή το αστειάκι του Τορμουντ. Καλύτερη σκηνή όλου του επεισοδίου έτσι; :lol:  ένα επεισόδιο που από την αρχή μέχρι το τέλος δεν έδειξε ούτε μια εξέλιξη αλλά πρακτικά ήταν recap της προηγούμενης σεζόν. 

 

Αντε να δούμε τι θα δούμε με το επόμενο. :thanks: Ρε Μαρτιν :lol2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3749 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

45 min ago , Θρηνωδός said:

να προσπαθούσαν όντως να δείξουν epic fantasy

να μην έχεις παράπονο. είχε μια σκηνή βγαλμένη από disney fantasy.

 

Spoiler

Σε γενικές γραμμές δεν ήταν διαδικαστικό το επεισόδιο. Δεν γίνεται να είναι. Ιδανικά θα ήθελα να μην είχε την disneiki πτήση της βασιλοπούλας και του ιππότη με τους δράκους για τόση ώρα αλλά να είχε κάτι άλλο, αλλά τι να γίνει. Είχε ζουμί και αρκετή πλάκα (και η σκηνή με τον Τορμουντ, η σκηνή με το μπουκέτο της Γιάρα και η σκηνή με τον Bron, θεική και response στα άπειρα memes) και πολλές εξελίξεις. Γιατί οι συναντήσεις δεν είναι εξέλιξη; Γιατί αυτά που ξέρουν οι θεατές, όταν τα μαθαίνει και ο john snow να μην είναι εξέλιξη. Ειδικά όταν έχει παίξει τόσο η συγκεκριμένη ατάκα. 

Αλλά ακόμα και έτσι να είναι, έχουμε πολλά πράγματα που μας πάνε εμπρός.

 

η Γιάρα ελευθερώθηκε, η άρια και η σερσει ετοιμάζουν τα δικά τους όπλα για το προσωπικό τους παιχνίδι, ο γιούρον πήρε αυτό που ήθελε και πλέον είναι απρόβλεπτος σαν τον ραμσει και ο μπράντον μας είπε ότι είναι παρθένος

 

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30061
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  464
  • Content Count:  6111
  • Reputation:   53885
  • Achievement Points:  6111
  • Days Won:  49
  • With Us For:  3629 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Κι εγώ δεν το θεωρώ αδιάφορο ή κακό. Εισαγωγικό είναι, τι έπρεπε να δείξει;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3100
  • Reputation:   23542
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Για άλλη μια φορά είχε στοιχείο φτηνού εντυπωσιασμού το οποίο δεν έδενε με το σύμπαν και δείχνει ότι πλέον η επιμέλεια και η συνέπεια είναι άγνωστες λέξεις. 

 

Δε θέλω να σποιλεριασω, απλά θα πω ότι ΔΕ βλέπουμε walking dead και σε τούτο το σύμπαν οι νεκροί δε μετατρέπονται αυτομάτως. Μ******ς ξανά δηλαδή...

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76849
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5841 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

 

Δεν ήταν από τα καλύτερα opening επεισόδια σεζον,  καλύτερη σκηνή η τελευταία, δειχνει να είναι όμως υποσχόμενο το επόμενο :dance:

Οκ, θα το προσπερασω γιατι μου χε λείψει το GoT τοσο καιρ !

 

Η disney σκηνή ήταν αχρείαστη . Έτσι κι αλλιως εχoυν πολυ κακή χημεία. Όσα περισσότερα τέτοια δειχνουν, τοσο πιο πολυ φαινεται :D

 

 

 

 

 

 

 

 

:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

NSFW + S08E01 Spoiler

 



57319821_10156892531376233_8671781528902041600_n.jpg

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3100
  • Reputation:   23542
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

2 ώρες πριν, Kabuki είπε:

Έτσι κι αλλιως εχoυν πολυ κακή χημεία.

Δεν έχουν κακή χημεία. Η Εμίλια Κλαρκ είναι πολύ ατάλαντη και σε αντίθεση με άλλες ατάλαντες δε δείχνει να το δούλεψε κιόλας. Θέλω να πω ότι και με άλλον συμπρωταγωνιστή κακή χημεία θα είχε στην οθόνη, βλέπε Χαν Σόλο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55403
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Αν είναι ατάλαντη τότε γιατί την πήραν στο Solo; Ή εμείς μπορούμε να το δούμε αλλά οι συντελεστές του Solo δεν μπορούσαν; :giati:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3100
  • Reputation:   23542
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Την πήραν στο Solo γιατί "Παίζει και η Καλήσι ρε συ! Πάμε να το δούμε!" #not :damn:

 

Για τον ίδιο λόγο που (γερό να είναι το κορίτσι) θα βρίσκει να τρώει το παντεσπάνι της για αρκετό καιρό μετά. Δεν πάνε ούτε για βραβεία ούτε για να ανοίξουν νέους δρόμους στην υποκριτική. Πάνε να κάνουν απόσβεση επενδύσεων. Και btw στο Σόλο δεν έκαναν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30604
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  536
  • Content Count:  6810
  • Reputation:   55497
  • Achievement Points:  6810
  • Days Won:  161
  • With Us For:  3397 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ντάξει δεν σημαίνει ότι επειδή ένα στούντιο διαλέγει έναν ηθοποιό εμείς οι πληβείοι δεν μπορούμε να κρίνουμε μόνοι μας αν είναι καλός ή όχι. Το miscasting πάει σύννεφο στο χόλιγουντ άλλωστε :lol: 

 

Νομίζω ότι τα φρύδια της εμίλια κλαρκ έχουν μεγαλύτερη ικανότητα στην ηθοποιία από όλη την υπόλοιπη μαζί. :blob6:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5173
  • Reputation:   55403
  • Achievement Points:  5344
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

Οπότε κι εμείς θα πηγαίνουμε να τη βλέπουμε για τα... φρύδια της! :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Το επεισοδιο μια χαρα ηταν γιατι επρεπε να μας δειξει που ειναι ο καθενας και τι κανει. Η σειρα συνολικα βεβαια τις τελευταιες σεζον εχει γινει πολυ fan service (που ελεγε και ο αππους μου). Τουλαχιστον θα δουμε ενα τελος με τις ευλογιες του Μαρτιν και θα ευχομαστε μηπως δουμε και τα βιβλια τις επομενες δεκαετιες να τελειωνουν.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31428
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  3100
  • Reputation:   23542
  • Achievement Points:  2541
  • Days Won:  10
  • With Us For:  2943 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  53

Spoiler

Πάντως η ταχύτητα με την οποία κατεβαίνουν τα ζόμπια, μας αποκλείει το ενδεχόμενο της επικράτησης των νεκρών. Εκτός αν βλέπουμε από το τέλος του 2ου επισοδείου τα πτώματα να παίρνουν σβάρνα τους ζωντανούς. Και αν οι Βόρειοι που ξέρουν τι έρχεται δεν τους αντιμετωπίαουν, ποιος θα τα καταφέρει; Η Σέρσεϊ που ζει στο χαρούμενο κόσμο της γκοφρέτας;

 

Γνώμη μου είναι πως κάποιος θα θυσιαστεί και θα καρφώσει τον Κινγκ με δρακόγυαλο και θα κάνουν μία φρουτς όλοι οι ψόφιοι και το θέμα θα λυθεί με τη μία. Στη συνέχεια όλα θα πηγαίνουν στραβά για τις δυνάμεις του καλού (λέμε τώρα) για να έχουμε (σαπράιζ, σαπράιζ) την ανατροπή στο τέλος σε ένα κλασσικό αμερικάνικο γλυκόπικρο φινάλε.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

 

 

 

Και γω τη βρήκα μπούρδα σκηνή. Δεν είναι μια απόδειξη της ίσως "κατάντιας" της σειράς που κάπου υπονοούν κάποιοι, αλλά είναι ένα πράγμα που το δικαιολογεί πολύ καλά η ηθοποιός ότι δε στέκει. Και η αλήθεια είναι τέτοιες γνώμες ηθοποιών τις σέβομαι περισσότερο από τις αποφάσεις των παραγωγών. Ο συγγραφέας νομίζω μπορεί και να μην το ήθελε.

 

Με χαρά περιμένω να δω παγοζόμπια τους νεκρούς Σταρκ. :valt:

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

@Kurdy Malloy  εγω ελπιζω και νομιζω οτι τρεις ειναι οι υποψηφιοι για αυτο που λες

 

Spoiler

Με σειρα πιθανοτητας

 

1) Ειναι νεος, ειναι ωραιος, ειναι φιλος της Αρυα και δειχει χαρα στον κοσμο με την μαγειρικη του. Ο Βασιλιας των Ζομπι θα παρασυρθει απο την μυρωδια της εξαισιας πιττας του σε σχημα σπειρας και θα τη φαει. Αυτη ομως θα εχει μεσα φολα απο δρακογυαλο και θα ψοφησει και θα νικησουν οι καλοι! Φυσικα αναφερομαι στον τιτανα Hotpie.

 

2) Ειναι νεος, ειναι ωραιος, ειναι και μοιραιος και κανει τον χαζο ενω δεν ειναι γιατι ειναι αληθινος γυιος του πατερα του (aka Littlefinger). Φυσικα αναφερομαι στον Ρομπιν Αρρυν οπου αυτος και μεσω εξαιρετικων διπλωματικων κινησεων θα οδηγησει τον Ζομπιβασιλια σε παγιδα και θα τον φονεψει με το μυθικο του τοξο.

 

3) Δεν ειναι τοσος νεος πια, ουτε και ωραιος γιατι τον εχει καψει η ζωη. Αλλα ειναι μοιραιος στη ζωη πολλων ανθρωπων και ειναι φυσικα ο παρολιγο καλογερος της καρδιας μας Sandor Clegane με το νεο του τσεκουρι απο δρακογυαλο το οποιο ξερει που θα μπηξει με φονικη ακριβεια!

 

Μπονους επιλογη φυσικα

 

Spoiler

Η Λυαννα Μορμοντ που δε χρειαζεται καν δρακογυαλο!

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Αυτο εδώ το βιντεακι με σποιλερς απο το Νοεμβρη του 17 νομιζω οτι ψιλοδικαιώνεται. Κάποια πράγματα που λεει για τα πρώτα 2 επεισόδια όντως συνέβησαν στο S08E01. Κάποια από αυτά που δεν συνέβησαν θα μπορούσαν να συμβούν στο 2ο ή και να μην τα δείξουν καθόλου διότι δεν επηρεάζουν ουσιαστικά την πλοκή. Κάποια που δεν συνέβησαν, μπορεί να άλλαξαν στην πορεία και εγγυημένα δεν επηρεάζουν την πλοκή. Οπότε μου μοιάζει αρκετά πιθανό να συμβεί το φινάλε/λύση (οσον αφορά τα ζομπια) που αναφέρει :) 

 

:cheers5: 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.