Μετάβαση στο περιεχόμενο

Game of Thrones (2011-2019) [ Βασισμένη στα βιβλία του George R.R. Martin ]


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52789
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

post-10460-13087414144026_thumb.jpg

Την ημέρα των γενεθλίων μου κυκλοφορεί και το δεύτερο επίτομο βιβλίο της σειράς :mafia: 984 σελίδες!!! δεν πρόκειται να το διαβάσω πριν βγει η δεύτερη σεζόν, αυτό δε σημαίνει όμως πως άμα μου δοθεί η ευκαιρία :lefta: δεν θα το αγοράσω.

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Μέχρι τώρα έχω διαβάσει περίπου 200 σελίδες από το βιβλίο. Ο Martin έχει χτίσει ένα πολύ απίστευτο κόσμο. Όπως είπε ο Μέγας Germ, μπορεί να θεωρείται fantasy αλλά δεν έχει πολλά fantasy στοιχεία. Οι χαρακτήρες έχουν πάθη και μπορεί να παρουσιάζονται σκληροί, αλλά κάποιοι είναι στην πραγματικότητα πιο ευαίσθητοι (όσο μπορώ να τους πω :P). Ευτυχώς δεν υπάρχουν οι μεγάλες περιγραφές όπως αυτές του Τόλκιν. Δολοπλοκίες, μάχες, μυστικά συνθέτουν ένα κόσμο αντάξιο ενός τέτοιου έπους όπως χαρακτηρίζεται. Δεν έχω διαβάσει ούτε το μισό, οπότε έχω πάρα πολύ δρόμο μπροστά μου. Το μόνο αρνητικό είναι οι περιγραφές του Martin για διάφορα φυσικά περιβάλλοντα ή πόλεις/ χωριά. Νιώθει ότι μπερδεύεται και ενώ έχει στο μυαλό του το μέρος για το οποίο γράφει, δεν μπορεί να το εκφράσει γραπτώς. Αυτά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

χτες βγήκε ο νέος τόμος

χτες τον παρήγγειλα

ακόμα μου το έχει processing το bookdepo αλλά το καλό πράμα... :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

7 βιβλία παρήγγειλα. Τα 6 είναι στο δρόμο. Αυτό εδώ που μόλις βγήκε μου το έχει ακόμα processing το bookdepository... :) Σπάστε πλάκα που ενώ το παρήγγειλα τη μέρα που βγήκε, θα καταλήξω με second (ή και παραπάνω) edition :D (που δε με νοιαζει τι edition θα είναι. αρκεί να έρθει πριν φύγω :) )

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Για όσους δεν το έχουν πάρει χαμπάρι, συνεντευξούλα του Martin στο CBRTV στην διάρκεια του φετινού Comic-Con.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20239
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6260 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν, τελείωσα και το τέταρτο τόμο, και το τρίτο μέρος δηλαδή (Θύελλα από ατσάλι).

Έχω να πω:

πως η ιστορία είναι πιο δυνατή από την αφήγηση της

πως αν επίκειται νέα έκδοση και του τρίτου και τέταρτου βιβλίου από την Anubis περιμένετε αυτές και μη πάρετε τις ήδη υπάρχουσες εκδόσεις γιατί η μετάφραση δεν είναι καλή (αρκεί να πω πως ο σε ένα σημείο ο Θήον Γκρέιτζοι αντί να γραφεί ως κηδεμονευόμενος του Νεντ Σταρκ μεταφράζεται ως ....κηδεμόνας του! ότι ο κουρσάρος Σάλα μεταφράζεται ως ..η Σάλλα κλπ :confuse:

 

Επίσης έχω να πω πως ο Μάρτιν έχει γράψει τα πέντε βιβλία από τα εφτά και στην Ελλάδα έχουν μεταφραστεί τα τέσσερα , εκ των οποίων σε νέες εκδόσεις του ενός τόμου είναι τα δυο πρώτα. Το τρίτο και το τέταρτο είναι από δυο τόμους των 25€ έκαστος.

 

Το πέμπτος μέρος έχει κυκλοφορήσει στο εξωτερικό πριν ένα μήνα! και φαντάζομαι επίκειται η έκδοση του και στην Ελλάδα... αλλά αλλού θέλω να καταλήξω.

 

Ο Μάρτιν εχει πει πως η ιστορία θα ολοκληρωθεί σε εφτά βιβλία (μέρη), ήτοι λείπουν ακόμα 2000 σελίδες περίπου για το τέλος. Ο άνθρωπος είναι ήδη 63 ετών. Από το τέταρτο στο πέμπτο βιβλίο πήρε έξι χρόνια! Με αυτό το ρυθμό το τελευταίο βιβλίο θα βγει μετά το 2022!!! Και αν είναι και το τελευταίο, γιατί αρχικά ο Μάρτιν είχε κάνει λόγο για τριλογία........... Καλά να είναι να προλάβει να τα γράψει αλλά αν γίνει τίποτα και πάθει κάτι , τότε τι γίνεται με την ιστορία του; Δεν θα είναι η απίστευτη ξενέρα να μείνει ανολοκλήρωτη; :confuse:

 

Τι πας και σκέφτεσαι θα μου πεις. έλα όμως που την έχω πατήσει έτσι. Με τον Douglas Adams που τα τίναξε πριν ολοκληρωθεί η ιστορία του Άρθουρ στο Γυρίστε το Γαλαξία με Ωτοστοπ και μείναμε με την απορία.....:thinking:

Για αυτό κάθε βράδυ στη προσευχή σας μη ξεχνάτε να λέτε στο ...Θεούλη να έχει καλά και τον Τζορτζ Νταμπλ Αρ Μάρτιν :pray:

Επεξεργασία από bonadrug
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Στην συνέντευξη που έβαλα παραπομπή πιο πριν, τον ρωτάνε αν ανησυχεί πως θα τον προλάβει η τηλεοπτική μεταφορά πριν γράψει τα τελευταία 2 βιβλία.

 

Με τον Douglas Adams πάντως το ότι πέθανε τόσο νέος ήταν σοκ. Τουλάχιστον ο Φανταστικός Κόσμος τέλειωσε με τις επανεκδόσεις των 5 ήδη διαθέσιμων τόμων και πλέον περιμένουμε να βγάλει το And Another Thing... Να δούμε πως τα πάει Eoin Colfer με την μίμηση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4941 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

πάντως κάτι παρόμοιο είχε γίνει και με τον συγγραφέα του Wheel of Time,τον Robert jordan,που πέθανε πριν γράψει το τελευταίο βιβλίο!Αυτός όμως είχε προετοιμαστεί για αυτό και είχε κρατήσει αναλυτικές σημειώσεις με το τι γίνεται έτσι ώστε να γίνουν όλα έτσι όπως έπρεπε :cool:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Στας διακοπάς και εντός 3 ημερών ξεπάστρεψα το θηρίο που λέγεται 5ος τόμος.........

 

φυσικά και καραγούσταρα :) όχι τόσο συγκλονιστικό όσο προηγούμενοι τόμοι, ίσως διότι συνεχίζει να διευρύνει το σύμπαν και παραμένω με απορίες για το τι έχει συμβεί σε πληθώρα χαρακτήρων, άλλα για 3 μέρες, το μυαλό μου ήταν καρφωμένο σε εκείνο το σύμπαν......

 

στους νεότερους γενικά τους προτρέπω να τα διαβάσουν κατευθείαν από το πρωτότυπο. Εάν κρίνετε ότι σας ζορίζει το ξενόγλωσσο του θέματος, να επαναλάβω ότι χωρίς εξάσκηση, τίποτα δεν πετυχαίνεται... Πιάνω μερικές φορές τα 2 πρώτα αγγλόφωνα βιβλία που διάβασα στα 16-17 μου (I Claudius και ένα Omnibus με ιστορίες του Lovecraft) και γελάω με τις σημειώσεις/μεταφράσεις που έχω σημειωμένες επάνω. Λέξεις που πλέον τις θεωρώ μπρενττσηζ. Αλλά έτσι είναι. Όσο χρησιμοποιείς κάτι, τόσο βελτιώνεσαι. Και άμα δεν χρησιμοποιήσεις κάτι, στο τέλος το ξεχνάς και σε ξεχνάει (και κάπως έτσι 7 χρόνια γαλλικά έχουν πάει στο καλάθι των αχρήστων....... και ας προσπαθώ (ψιλομάταια) να τα φρεσκάρω με τίποτα σκαναρισμένα μπεντε)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6743
  • Group:  Members
  • Topic Count:  17
  • Content Count:  842
  • Reputation:   2690
  • Achievement Points:  842
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5670 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Εγώ διαβάζω το πρώτο βιβλίο τώρα. Αργά και σταθερά. Όχι ότι δεν έχω πωρωθεί, απλά δεν μπορώ να πω ότι έχω αυτή την πώρωση που σε κάνει να διαβάσεις ένα βιβλίο σε λίγες μέρες. :thinking: Ίσως γιατί έχω δει την σειρά πρώτα. Αν και είναι ακόμα πολύ ενδιαφέρον. Μέχρι και οι σκηνές που είναι σχεδόν ίδιες.

Φυσικά και θα συνεχίσω και με τα υπόλοιπα βιβλία όταν τελειώσω αυτό και όταν βγει και η δεύτερη σεζόν θα σας πω αν είναι καλύτερο να διαβάζεις πρώτα το βιβλίο, ή να βλέπεις πρώτα την σειρά. :beer:

Και συμφωνώ και με των Germ, αν δεν έχετε τόσο μεγάλο πρόβλημα που είναι αγγλικά είναι πολύ καλύτερο να το διαβάσετε από το πρωτότυπο, και ας ψάχνετε κάποιες λέξεις στο λεξικό. Γενικά δεν είμαι πολύ της μετάφρασης στα ελληνικά μιας και κάποια πράγματα χάνονται στην μετάφραση και κάποια άλλα απλά δεν μπορούν να μεταφραστούν. Και στα comics, αλλά ιδιαίτερα στα βιβλία που ο συγγραφέας έχει δώσει κάποια πράγματα με έναν συγκεκριμένο τρόπο που όπως και να το κάνεις στην μετάφραση δεν βγαίνει το ίδιο. Ξέρω, τα είπα λίγο μπερδεμένα, αλλά έχω και άλλο επιχείρημα για να σας πείσω να πάρετε το πρωτότυπο. Οι ελληνικές μεταφράσεις κοστίζουν το διπλάσιο. :P:best:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  756
  • Content Count:  12913
  • Reputation:   94410
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4625 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ομολογώ πως δεν ήξερα τίποτα για τα βιβλία μέχρι που είδα τον πρώτο κύκλο της σειράς και πραγματικά με εντυπωσίασε...!

 

Μάλλον θα τιμήσω και τα βιβλία κάποια στιγμή...! ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2294
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6389 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

O Peter Dinklage κέρδισε χτες Emmy για καλύτερο ΄Β Ανδρικό (Best Supporting Actor). Επίσης η σειρά κέρδισε και το Emmy για τους καλύτερους "τίτλους" (το σποτάκι στην αρχή κάθε επεισοδίου με το χάρτη και τις περιοχές)

 

Δυστυχώς δεν πήρε το Emmy καλύτερης Δραματικής σειράς. Ελπίζουμε για του χρόνου! :)

 

Btw, διάβασα κι εγώ μέσα στο καλοκαίρι το 5ο βιβλίο. Οκ, δε λέω καλό είναι αλλά α) πάλι το τίγκαρε σε περιγραφές (έκανε μπαμ ότι ήθελε να περιγράψει κάποια κομμάτια του χάρτη οπότε έβαλε τους χαρακτήρες του και στις αντίστοιχες περιπέτειες) και β) άφησε πάλι τα cliffhangers του χωρίς να έχουμε ιδέα πότε θα δούμε τη συνέχεια!

 

Καλό ήταν, δε λέω, μου φάνηκε όμως σαν ένα βιβλίο χωρίς αρχή και τέλος. Περίμενα να μπορεί να σταθεί λίγο περισσότερο "μόνο του".

 

Τι εννοώ για όσους το έχουν διαβάσει:

 

 

Το σκηνικό με την Daenerys μένει ξεκρέμαστο εντελώς στο τέλος. Περιμέναμε να δούμε τι θα γίνει με την πολιορκία, με το στρατό που έχει μαζευτεί γύρω γύρω, αν θα μείνει, αν θα φύγει κλπ, και τελικά μετά από ένα σωρό κεφάλαια της Daenerys (πολλά εκ των οποίων ήταν λίγο ανούσια) μένουμε ξεκρέμαστοι περιμένοντας τη συνέχεια.

 

Ο Γιαννάκης πάνω στον τοίχο έκανε μπαμ από την αρχή ότι πήγαινε γυρεύοντας, αλλά όχι μόνο αυτό. Ενώ περιμένουμε να δούμε τι θα γίνει με τον Stannis και το Winterfell, μένουμε κι εκεί ξεκρέμαστοι με κάτι τεράστια ερωτηματικά...

 

Από τους χαρακτήρες που είχαμε στο 4ο βιβλίο πήραμε μερικά chapters στον καθένα, ίσα ίσα να δούμε τι γίνεται αλλά και μ' αυτούς με ένα σωρό ερωτηματικά.

 

Γι' αυτό μου φάνηκε "μισό" το βιβλίο αυτό. Περίμενα κάποια θέματα να "κλείσουν" κάπως καλύτερα...

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

δεν έχεις άδικο. απλώς να πω ότι το λέει εξ'αρχής ότι αυτό το βιβλίο είναι συμπληρωματικό του προηγούμενου (συμβαίνουν ταυτόχρονα και απλώς διάλεξε κάποια κεφάλαια να πάνε στο 4ο και κάποια σε αυτό). Από εκεί και πέρα σε κάποια συνέντευξη (ή έστω κάπου, και μου διαφεύγει το που) είπε ότι με αυτό εδώ τελειώνει το "άπλωμα" και πλέον ξεκινάει το συμμάζεμα όπου όλα τα threads θα αρχίσουν να ενώνονται το ένα με το άλλο και να πάμε στην κατάληξη.

 

φτάνει να έρθει σύντομα η κατάληξη και όχι το 2022 :)

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  715
  • Content Count:  3477
  • Reputation:   20239
  • Achievement Points:  3534
  • Days Won:  16
  • With Us For:  6260 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διάβασα το πρώτο μέρος του πέμπτου τόμου.

Είναι απίστευτο ότι η υπόθεση αντί να μαζεύει , ξεχειλώνει ακόμα........

Αυτό με τον νεομφανιζόμενο διεκδικητή είναι τελείως απροσδόκητο.......

Από την άλλη γίνεται μια νύξη επιτέλους για την τύχη του μικρότερου Σταρκ τα ίχνη του οποίου έχουν χαθεί εδώ και 2000 σελίδες..........

Πότε θα βγάλει το υπόλοιπο η Anubis ξέρει κανείς;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Άσχετο, αλλά σχετικό: βγήκε στην δημοσιότητα το πρώτο trailer του rpg Game of Thrones. κλικ

 

Για το strategy Game Of Thrones: Genesis, έχω διαβάσει ότι είναι πολύ κακό. :down:

Επεξεργασία από Dark Chris
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5033 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Ο 2ος κύκλος θα κάνει πρεμιέρα την 1η του Απρίλη (Πρωταπριλιά, λέτε να κάνουν πλάκα; :P ) με 10 νέα επεισόδια! :yahoo: Πρέπει να κάνω ένα γερό catch-up! :thinking::idea:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14922
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4968 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Ναι :grr: δε πιστευεις ποσο στραβωσα πριν ενα μηνα οταν εμαθα οτι το 10 ηταν και το τελευταιο του πρωτου κυκλου με αφησε ξεκρεμαστο και με φοβερο cliffhanger....αντε αλλοι 2μιση μηνες...πολλη ειναι και παλι :moutra2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

οκ. το κάτοθι περιέχει σπόιλερ για το 9ο επεισόδιο της 1ης σεζόν. άρα απευθύνεται μόνο σε όσους το έχουν δει :)

 

είναι το κλασσικό βιντεάκι από το Untergang με διαλόγους για την περίσταση. Το είδα ξερά από περιέργια, αλλά ομολογώ ότι μου έκατσε πολύ καλύτερα απ'ότι περίμενα :) ίσως να είμαι τρομερά φανμπόυ :)

 

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  501
  • Content Count:  2447
  • Reputation:   13216
  • Achievement Points:  2462
  • Days Won:  11
  • With Us For:  5965 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Εχω διαβασει τους 3 πρωτους τομους, εδω γραφω τη γνωμη μου:

 

http://www.captainbook.gr/shop/?main_page=wordpress&p=6248

 

http://www.captainbook.gr/shop/?main_page=wordpress&p=6325

 

Χμ βλεπω οτι τον 3Α τομο τον απεσυραν κι εχουν μονο το ενιαιο εργο. Φτου, που θα βρω τωρα την παρουσιαση μου; :(

 

 

 

Δεν εχω φανατιστει πλεον, αν και θα ηθελα να διαβασω και τη συνεχεια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5695 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Eίδα το πρώτο επεισόδιο της πρώτης σεζόν. Ντάξει δεν μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα ή ότι ήταν ότι καλύτερο είδα κλπ κλπ αλλά μου άρεσε. Έχει ενδιαφέροντες χαρακτήρες ,καλό σενάριο και αρκετά καλή σκηνοθεσία ,αλλά ρε φίλε εκεί που είχα συνιθίσει σε ΣΠΑΡΤΑΚΟΥΣ επίπεδα σεξ και βίας εδώ είναι πάρα πολύ ήπια και νορμάλ που με έκαναν να ξενερώσω. Γενικά έχω την εντύπωση ότι είναι ένα ΣΠΑΡΤΑΚΟΥΣ με επίχρισμα «κουλτούρας» για όσους δεν μπορούν να δουν ΣΠΑΡΤΑΚΟΥΣ γιατί το θεωρούν πολύ mainstream. Εδώ σου λέει βασισμένο στο τάδε βιβλίο και προσπαθεί να σου εξαλείψει τις όποιες ενοχές θα ένιωθες αν έβλεπες Σπάρτακους αντί γι αυτό. Σαν να σου λένε, μην τους βλέπεις αυτούς, αυτοί είναι gilty pleasure , δες εμάς που είμαστε καλοί και σωστοί.

Υποθέτω πως θα συνεχίσω να το βλέπω μιας και από όσο είδα δεν έχει παρά ελάχιστο μυθολογικό περιεχόμενο και παρόλο που δεν μου αρέσουν καθόλου μα καθόλου τα μεσαιωνικά έπη ,αυτό βλέπεται ευχάριστα.

 

Επίσης πάω στοίχημα ότι ο χαρακτήρας που παίζει ο Sean Bean θα πεθάνει. Φαίνεται από το πρώτο επεισόδιο η δουλειά.

 

Eπίσης:

 

brace-yourself-no-one-is-coming.jpg

Επεξεργασία από zade
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13060
  • Group:  Members
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  1940
  • Reputation:   14922
  • Achievement Points:  1940
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4968 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24785
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  81
  • Reputation:   588
  • Achievement Points:  81
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4413 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Απλά χαμός.,, Άντε να τελειώσει ο Μάρτιος-- Can't wait!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5382 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24785
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  81
  • Reputation:   588
  • Achievement Points:  81
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4413 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Ok, έπρεπε να το βάλω!

 

stark.png

 

 

:lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.