Μετάβαση στο περιεχόμενο

Blade: The Series (2006)


sneaker

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Blade_The_Series_TV_Series-208178640-large.jpg     
 

 

Μέσα στο καλοκαίρι το κανάλι Spike TV στην Αμερική ξεκίνησε να προβάλει μια τηλεοπτική σειρά με θέμα των γνωστό ήρωα/κυνηγό βρυκολάκων της Marvel, τον Blade.

 

Η σειρά ξεκινάει μετά το Blade - Trinity αλλά δεν έχει κανέναν από τους χαρακτήρες που εμφανίζονταν στην ταινία πέραν του Blade. Με το να μην περιορίζεται στα χρονικά όρια μιας ταινίας η σειρά ασχολείται πιο πολύ με τον κόσμο των βαμπίρ και με τους διάφορους οίκους της.

 

Blade_Series.jpg

 

Προσωπικά δεν έχω δει ακόμα κάποιο επεισόδιο αλλά από έναν γνωστό μου που ασχολήθηκε λίγο άκουσα καλά λόγια. Δυστυχώς όμως οι τηλεθεατές στην Αμερική δεν πρέπει να είχαν την ίδια γνώμη γιατί η σειρά σταμάτησε μετά απο 12 επεισόδια.

 

Όσοι ενδιαφέρονται με λίγο ψάξιμο στο διαδίκτυο ίσως καταφέρουν να βρουν επεισόδια για να ρίξουν μια ματιά.

 

Α, και όχi δεν πρωταγωνιστεί ο Wesley Snipes...

 

 

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1709
  • Content Count:  9053
  • Reputation:   64368
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6435 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Θα ήταν ωραίο να δούμε στην Ελλάδα κάποια επεισόδια... ή μήπως είμαι πολύ αισιόδοξος ?

 

btw...κάτι συμβαίνει με τα link που έβαλες...

 

:beer2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28725
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6444 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

To πρόβλημα με τις εικόνες διορθώθηκε...

 

Θα ήθελα να σας συμβουλέψω, όλες τις εικόνες που θέλετε να χρησιμοποιήσετε, να μην τις κάνετε direct link στο site που βρίσκονται αλλά να τις σώζετε στον δίσκο σας και έπειτα να τις ανεβάζετε είτε σε κάποιον δωρεάν παροχέα φιλοξενίας εικόνων (π.χ.: http://imageshack.us/) είτε στον server του GC.

Δυστυχώς πολλά site (και με τον καιρό όλο και περισσότερα) δεν χαίρονται με την τακτική των απευθείας links σε στοιχεία τους και είτε βγάζουν "περίεργα" μηνύματα, είτε "σκοτώνουν" τα Links αυτά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

OK, θα το έχω υπόψιν μου για τις φώτο, thanks

 

Πάντως το ενδεχόμενο να το δείξει κάποιο ελληνικό κανάλι δεν το θεωρώ τόσο απίθανο - απ'ότι έχω παρατηρήσει σειρές με λίγα επεισόδια τις παίρνουν πιο εύκολα απ'ότι άλλες που κουβαλάνε ένα σωρό σεζόν στην πλάτη...

 

Α, και το ALTER παρατήρησα ότι παίζει αρκετές σειρές που ξεκίνησαν φέτος το καλοκαίρι στην Αμερική. Ποτέ δεν ξέρεις... You may get lucky :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  364
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  35
  • Reputation:   38
  • Achievement Points:  35
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6354 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Πάντως το ενδεχόμενο να το δείξει κάποιο ελληνικό κανάλι δεν το θεωρώ τόσο απίθανο - απ'ότι έχω παρατηρήσει σειρές με λίγα επεισόδια τις παίρνουν πιο εύκολα απ'ότι άλλες που κουβαλάνε ένα σωρό σεζόν στην πλάτη...

 

Α, και το ALTER παρατήρησα ότι παίζει αρκετές σειρές που ξεκίνησαν φέτος το καλοκαίρι στην Αμερική. Ποτέ δεν ξέρεις... You may get lucky :)

 

 

Επειδή την παρακολούθησα την σειρά, να πώ ότι δύσκολα θα παιχτεί Ελλάδα (υποθέσεις κάνω πάντα) γιατί δύσκολα δείχνουν Ελλάδα τέτοιες σειρές, είναι μόνο 13 επεισόδια και δεν θα συνεχιστεί αφού οι παραγωγοί δεν έμειναν ικανοποιημένοι απο τα ratings. Κρίμα πάντως γιατί εμένα μου άρεσε. Ήταν καλογυρισμένη με καλούτσικη υπόθεση.

Επεξεργασία από Sneaker
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Επειδή την παρακολούθησα την σειρά, να πώ ότι δύσκολα θα παιχτεί Ελλάδα (υποθέσεις κάνω πάντα) γιατί δύσκολα δείχνουν Ελλάδα τέτοιες σειρές, είναι μόνο 13 επεισόδια και δεν θα συνεχιστεί αφού οι παραγωγοί δεν έμειναν ικανοποιημένοι απο τα ratings.

 

Από την πείρα μου έχω καταλήξει ότι μάλλον το αντίθετο συμβαίνει. Από ένα σωρό καλές και ποιοτικές σειρές που παίζονται στο εξωτερικό πολύ λίγες καταλήγουν εδώ και ακόμα και μ'αυτές τα κανάλια καταφέρνουν να τις "σκοτώσουν" (βλέπε ΑΝΤ-1 με το 24). Αντιθέτως πιο "μικρές" σειρές είναι πολύ πιο εύκολο να αγοραστούν από ένα κανάλι γιατί θα τις πάρουν πάμφθηνα κι έτσι θα μπορέσουν να καλύψουν κενά στα προγράμματα τους. Μου έρχονται μερικά παραδείγματα στο νου από διάφορες κατηγορίες σειρών. Το Birds Of Prey, το Coupling (κωμική σειρά στυλ Friends - βγήκαν γύρω στα 10 επεισόδια μόνο), ακόμα και οι φετινές καλοκαιρινές σειρές που πήρε το ALTER (όπως το Angela's Eyes) ήταν όλα πολύ περιορισμένης διάρκειας που αν δεν κάνω λάθος δε συνεχίστηκαν. Άμα προσθέσεις και το γεγονός ότι το Blade είναι Action σειρά (που τραβάει συνήθως περισσότερο κόσμο από μια κοινωνική ) τότε οι πιθανότητες να την πάρει κάποιο κανάλι δεν είναι τόσες μικρές. (Δε θα με εξέπλητε αν την έβλεπα σε κάνα Star πχ)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2296
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Δεν είναι μόνο το τι λανσάρεται καλύτερα. Πλέον τα studio το μόνο που τους νοιάζει είναι τα ratings. Δεν πάει η σειρά να έχει το καλύτερο concept των τελευταίων χρόνων; Αμα δε φέρει υψηλά ποσοστά τηλεθέασης από το πρώτο κιόλας επεισόδιο καταλήγει συνήθως στο καλάθι των αχρήστων. Το Invasion που αναφέρεις είναι μόνο ένα από πάμπολλα παραδείγματα (θεωρώ το πιο τραγικό από όλα ήταν το ότι σταματήσανε το Firefly - κατά τη γνώμη μου μαζί με το Babylon 5 οι δύο καλύτερες σειρές επιστημονικής φαντασίας)

 

Με αυτή την τακτική "σκοτώνουν" άπειρες σειρές που πολύ απλά χρειάζονται λίγο παραπάνω χρόνο για να εξελιχθούν και να γνωρίσει το κοινό τους χαρακτήρες. Όσο για την προώθηση που λες ακόμα και όταν αυτή είναι πολύ καλή, άμα η σειρά δεν είναι καλή και δε φέρει ratings πάλι θα κοπεί. Το πολύ πολύ σε αυτή την περίπτωση επειδή έχουν επενδύσει πολύ χρήμα να της δώσουν καμμιά ευκαιρία παραπάνω...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  2059
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  63
  • Reputation:   94
  • Achievement Points:  63
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Η σειρά ήταν παρα πολύ καλή.Έχω δει όλα τα επεισόδια αλλά ήταν άδικο που έκοψαν μια τόσο ωραία σειρά, μπορούσαν να βγάλουν άλλον ένα κύκλο για εμάς που την βλέπαμε φανατικά.Αυτά τα ratings έχουν κάψει πολύ καλές σειρές..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  2584
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  7
  • Reputation:   3
  • Achievement Points:  7
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6158 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Υπάρχει κανείς που να έχει τι σειρά και να μπορεί να μου τη δώσει?

Αν ναι ας μου στείλει ένα π.μ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1258
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  44
  • Reputation:   31
  • Achievement Points:  44
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6288 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

ειδα την σειρα να διαφημιζεται απο το star μαζι με supernatural ,the Dead zone αντε να δουμε...... :wow:

:pray:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2059
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  63
  • Reputation:   94
  • Achievement Points:  63
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Kαι ναι επιτέλους θα προβληθεί και στην Ελλάδα!!Πολύ καλά νέα.....

Επεξεργασία από ripper
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 7 months later...

αρκετά καλή σειρά αλλά όχι και κάτι το τρομερό. Το καλό(ή κακό για μερικούς) είναι ότι ο Blade τρώει αρκετό ξύλο, δεν θυμίζει σε τπτ τον σουπερ-ντουπε ήρωα των ταινιών

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.