Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗ ΠΛΗΣΙΑΖΕΤΕ [ θα πεθάνετε από τα γέλια ]


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3977 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Αν ο τύπος πουλήσει το τευχάκι, βγάζω τη συλλογή μου για πούλημα στο ebay και πλουτίζω!!!!

Για να πλουτισεις φιλε μου θα πρεπει  να φτιαξεις μια τετοια υποδομη που να σου  αποφερει το  λιγοτερο 1000 ευρω την εβδομαδα τζιρο

Χτυπωντας τους ανταγωνιστες μερικες φορες χωρις κερδος (το πως γινεται αυτο δεν θα στο εξηγησω για δικους μου λογους αλλα αυτο που θα σου πω ειναι οτι προκειται περι δοκιμασμενης τακτικης με μεγαλη επιτυχια)

Το κερδος τις περισσοτερες φορες ερχεται και μεσα απο την εξυπηρετηση χωρις κερδος και αυτο ειναι κανονας για μενα

Με το να πουλησεις ενα τευχος 30-40-50-500-1000 ευρω δεν πλουταινεις ....... απλα παιζεις χανοντας ενα καλο κομματι που μπορει να μην ξαναβρεις εκτος κι αν αυτα τα χρηματα τα τοποθετησεις παλι σε περιοδικα αλλα που σου λειπουν και ειναι διαπραγματευσιμα προς ανταλλαγες η αμεση ρευστοποιηση

 

Μαθημα  τελος

Επεξεργασία από Σκρουτζ μακ Ντακ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3775 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δημήτρη, εγώ αγοράζω και θα αγοράζω εάν έχεις σε καλές τιμές και καταστάσεις, αλλά με ενδιαφέρει να ξέρω...

 

 

Τελικά είσαι έμπορας ή εμπορεύεσαι για να αυτοχρηματοδοτήσεις τις συλλογές σου; Όταν λες ανταγωνιστές τι εννοείς;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55411
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35882
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5283 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Αναρωτιεμαι πως φυλατε αυτες τις θερμοπυλες την στιγμη που αγοραζετε σε απαγορευτικες τιμες οπως λετε οι ιδιοι τις οποιες ελλειψεις σας ? :thinking:

 

Ασχετο με τον Κυριο Τρυφωνα εξοργιστικο ειναι επισης και να μιλαει ο Σκρουτζ για τιμες την στιγμη που ο  ιδιος σκαει 200-300-500αρια για πλακα αγοραζοντας σε απαγορευτικες τιμες ως θυμα συμφωνα με τα λεγομενα σας

 

Μην σχολιασω και παλαιοτερα ποστ γνωστου μελους εδω που αναφερει οτι 500 και 800 ευρω ειναι λογικο ποσον και λιγα κατα την κριση του για δυο συγκεκριμενα τευχη κλασικων και μαλιστα ειχε και πολλα λαικ απο πολλους εδω  μεσα......

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Δεν το  συνεχιζω αλλο  .... :notalk:

Απλα εκθεσα τις αποψεις μου

 

Το ένα δεν αναιρεί το άλλο φίλε Δημήτρη. Μπορώ να προειδοποιώ τον άλλον που δεν ξέρει από τιμές, να προσέξει γιατί ο συγκεκριμένος πωλητής πουλάει σε εξοργιστικές τιμές. Κι αυτή είναι η πραγματική έννοια της ποιητικής μεταφορικής φράσης "να φυλάμε Θερμοπύλες", που την χρησιμοποίησα, χαρακτηρίζοντάς την εκ προοιμίου στομφώδη. Από εκεί και πέρα ο προειδοποιούμενος έχει κάθε δικαίωμα να ακολουθήσει ή να αγνοήσει την προειδοποίησή μου εφόσον αποφασίσει να αγοράσει, πάση θυσία και αντί οποιουδήποτε τιμήματος, κάποιο τεύχος που θέλει πολύ να αποκτήσει.

 

Την ίδια στιγμή μπορώ εγώ ο ίδιος να αγοράσω, εν γνώσει μου όμως και όχι ως θύμα, σε απαγορευτική ή απλά υπερβολικά τιμή, ένα κομμάτι που λείπει από τη συλλογή μου και επιθυμώ διακαώς να αποκτήσω. Και συνεχίζω, δευκρινίζοντας ότι εξηγούμαι και δεν απολογούμαι:

 

Ναι, έχω αγοράσει ένα και μοναδικό τεύχος, το #3 του "Γέλιο και Χαρά", στην πραγματικά απαγορευτική τιμή των 230 ευρώ αλλά έχω εξηγήσει άπειρες φορές τον λόγο:

 

Το πρωτοδιάβασα όταν ήμουν 7,5 ετών και λάτρεψα την ιστορία "Στο Ψηλό Θιβέτ" που δημοσιευόταν σ' αυτό και αργότερα, όταν τα παιδικά μας "Γέλιο και Χαρά" κατάντησαν φύλλο και φτερό στα χέρια τα δικά μου και του κατά 2 χρόνια μικρότερου αδελφού μου, τα πετάξαμε.

 

Πέρασαν χρόνια και στις αρχές της δεκαετίας του 2000 άρχισα να συλλέγω Disney Comics. Στα πλαίσια αυτής της συλλογής απέκτησα μέσω του ΚΟΜΙΞ όλες τις σπουδαίες ιστορίες που είχα διαβάσει και λατρέψει ως παιδί: "Αιχμάλωτος των Μυρμηγκιών" (ΓΧ # 1, Κ #34), "Στην Αρχαία Περσία" (ΓΧ # 4, Κ #18), "Η Χρυσή Περικεφαλαία" (Γ.Χ. #9, Κ. #100), "Στο Τσίρκο" (ΓΧ # 20, Κ #4 και αλλού), εκτός από δύο που δεν δημοσιεύθηκαν ποτέ ξανά στην Ελλάδα: "Δουλειές με Φούντες" (Γ.Χ. #2) και "Στο Ψηλό Θιβέτ". Το τεύχος με την πρώτη, το αγόρασα από ιδιώτη 40 ευρώ. Το δεύτερο, η ανυπομονησία μου με ώθησε να το αγοράσω από τον "δάσκαλο" 230 ευρώ σε μια εποχή που μπορούσα να δώσω αυτό το ποσό. Αν περίμενα κάποιους μήνες ή ίσως κάποια χρόνια, θα μπορούσα να το αποκτήσω ενδεχομένως και με 10-15 ευρώ που το βρήκε ο Φώτης/Tik πριν λίγους μήνες.

 

Κι ακόμη, άλλη μια φορά, έδωσα 18 ευρώ για ένα 800ρι Μίκυ Μάους επειδή με την απόκτησή του έκλεινα την εκατοντάδα 800-899.

 

Αυτές οι δύο είναι οι μοναδικές φορές που πλήρωσα, εν γνώσει μου όμως, τιμές δυσανάλογες με την αντικειμενική αξία των αποκτημάτων μου.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3977 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Δημήτρη, εγώ αγοράζω και θα αγοράζω εάν έχεις σε καλές τιμές και καταστάσεις, αλλά με ενδιαφέρει να ξέρω...

 

 

Τελικά είσαι έμπορας ή εμπορεύεσαι για να αυτοχρηματοδοτήσεις τις συλλογές σου; Όταν λες ανταγωνιστές τι εννοείς;

Προς το παρον το δευτερο ειμαι κατα καποιον τροπο μιας και πουλαω τα διπλα μου αλλα ορεγομαι και για το πρωτο και ψαχνωμαι.......

Απλα δοκιμαζω αντοχες και καταστασεις... και βλεπωντας θα κανω

 

Ανταγωνιστες ειναι μια γενικη εννοια καθως υπαρχουν παντου !!!!!!! (στην ζωη εννοω διοτι χωρις ανταγωνισμο δεν υπαρχει εξελιξη και ολα ειναι ανουσια)

Επεξεργασία από Σκρουτζ μακ Ντακ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3977 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

:papas:

Πες και δεκα πατερημα  και  πεντε αλληλουια να δεσει το γλυκο :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Τελικα το κατεχω το τρολαρισμα ε  ? :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3775 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ο ανταγωνιστής δεν είναι γενική έννοια είναι κάτι συγκεκριμένο. Και τα πρόσωπα που θεωρείς ως ανταγωνιστές συγκεκριμένα είναι. Δηλαδή θεωρείς πως όποιος βάζει μια αγγελία εδώ είναι εν δυνάμει ανταγωνιστής σου ή μήπως και όποιος βρίσκει στις βόλτες του τευχάκια από τις αναζητήσεις μας είναι και αυτός ανταγωνιστής σου;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3977 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ο ανταγωνιστής δεν είναι γενική έννοια είναι κάτι συγκεκριμένο. Και τα πρόσωπα που θεωρείς ως ανταγωνιστές συγκεκριμένα είναι. Δηλαδή θεωρείς πως όποιος βάζει μια αγγελία εδώ είναι εν δυνάμει ανταγωνιστής σου ή μήπως και όποιος βρίσκει στις βόλτες του τευχάκια από τις αναζητήσεις μας είναι και αυτός ανταγωνιστής σου;

Το πας αλλου εσυ και δεν θα παιξω αυτο το παιχνιδι.... Με συγχωρεις !!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3775 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν παίζω κανένα παιχνίδι. Εσύ μήπως παίζεις τόση ώρα, γιατί λες πως το κατέχεις το τρολάρισμα....

 

Σου ζήτησα να γίνεις συγκεκριμένος, δεν έγινες και έτσι έκανα μια υπόθεση.  :beer:

 

Το πας αλλου εσυ και δεν θα παιξω αυτο το παιχνιδι.... Με συγχωρεις !!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3977 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Καπως πρεπει να περασει και η ωρα λιγο ..... :popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23361
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3775 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πάρε κομπολόι...

 

 

Καπως πρεπει να περασει και η ωρα λιγο ..... :popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn:

 

 

 

----εδιτ: επειδή τα έχω ψιλό πάρει με την συμπεριφορά σου...  και επειδή δεν θέλω να γίνω κακός αλλά και να μην τα κρατώ και μέσα μου

 

 

μπορώ να σου πω πως σου έδωσα πάτημα να πεις πως βοηθάς στον ανταγωνισμό.... ο ανταγωνισμός είναι καλό πράγμα ακόμα και εάν μακροπρόθεσμα έχει σκοπό το κέρδος... πράγμα που σαν έμπορας (που θες να γίνεις) είναι ο βασικός σκοπός...

Επεξεργασία από totally_wired
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3977 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Αυτο που λες ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ διαφορετικα δεν εχει νόημα να ανακατεύεται κανεις με καθε τυχαρπαστο σε συναλλαγές που θα τον ζαλιςει κυριολεκτικά και μεταφορικά απο πολλές πάντες .....

Επειςης παντα στην ζωη μου οτιδήποτε αγόρασα τα περισσότερα σε ενα ποσοστό 80-85% ηταν με πρώτο μέλημα την άμεση η οσο το δυνατόν εύκολη ρευστοποίηση με ελάχιστη εώς χωρις χασούρα σε περίπτωσης ανάγκης το οποίο τηρώ και θα τηρώ ευλαβικά μέχρι το τέλος των ημερών μου

 

Αν αυτο ειναι κατακριταιο σε οποιονδήποτε μου ειναι αδιάφορο διοτι ως ανθρωπος μπορει οποιαδήποτε στιγμή να βρεθώ σε ανάγκες και σε αυτο το μοτίβο φυλάγομαι οσο μπορω απο όσες πάντες μπορω ακομη και απο πραγματα που δεν παει ο νους για να μην φτάσω ποτε στο σημείο να ζητήσω οποιαδήποτε βοήθεια απο κανεναν και να μην επιτρέψω σε κανεναν να εκμεταλλευτεί οποιαδήποτε αδυναμία μου ουτε στο ελάχιστο

 

Ειναι η νοοτροπία μου αυτη που δεν εχει σχεση με πλουτισμό αλλα με διαφύλαξη των κεκτημένων

 

Το αν ειμαι η δεν ειμαι αρεστός αυτο ουδολως με ενδιαφέρει γιατι εχω δει και εχω ζήσει πολλές καταστάσεις και πλέον εχω μάθει να τα βγάζω πέρα μόνος μου

Επεξεργασία από Σκρουτζ μακ Ντακ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9673
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4636 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Για να πλουτισεις φιλε μου θα πρεπει  να φτιαξεις μια τετοια υποδομη που να σου  αποφερει το  λιγοτερο 1000 ευρω την εβδομαδα τζιρο

Χτυπωντας τους ανταγωνιστες μερικες φορες χωρις κερδος (το πως γινεται αυτο δεν θα στο εξηγησω για δικους μου λογους αλλα αυτο που θα σου πω ειναι οτι προκειται περι δοκιμασμενης τακτικης με μεγαλη επιτυχια)

Το κερδος τις περισσοτερες φορες ερχεται και μεσα απο την εξυπηρετηση χωρις κερδος και αυτο ειναι κανονας για μενα

Με το να πουλησεις ενα τευχος 30-40-50-500-1000 ευρω δεν πλουταινεις ....... απλα παιζεις χανοντας ενα καλο κομματι που μπορει να μην ξαναβρεις εκτος κι αν αυτα τα χρηματα τα τοποθετησεις παλι σε περιοδικα αλλα που σου λειπουν και ειναι διαπραγματευσιμα προς ανταλλαγες η αμεση ρευστοποιηση

 

Μαθημα  τελος

Χούμορ κάνω, αρχηγέ... Χούμορ :P

 

κι αυτό ακολουθώντας το παράδειγμα του συγκεκριμένου πωλητή, γιατί αν πουλήσω κάθε τεύχος της συλλογής μου για 500 ευρώ, θα πλουτίσω γιατί με απλά μαθηματικα θα μαζέψω επταψήφιο αριθμό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   26482
  • Achievement Points:  4708
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Σκρουτζ Μακ Ντακ δεν σε γνωρίζω καθόλου προσωπικά, αλλά από τα γραφόμενά σου εδώ στο φόρουμ βλέπω ότι έχεις αναγάγει σε θεό το χρήμα. Θλίβομαι, πραγματικά.

Επεξεργασία από Lord Makro
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27518
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5721 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Και έχεις κάνει και μότο σου το «έχω μάθει να τα βγάζω πέρα μόνος μου» «χαράζω το δικό μο δρόμο» πάω όπου πετάνε οι αετοί (καλά αυτό το τελευταίο δεν το είπες αλλά κάλλιστα θα μπορούσες) .

 

Δεν ξέρω εάν το έχεις καταλάβει αλλά ακούγεσαι γραφικός. Τουλάχιστον.

 

Την λοιπή συμπεριφορά σου δεν την σχολιάζω με πρόλαβαν άλλοι.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9673
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4636 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Δικηγόρος του Διαβόλου mode On: Παιδιά, ας ρίξουμε την ένταση λίγο. Το θέμα μας είναι οι απαράδεκτες αγγελίες για κόμικς, όχι να κατακρίνουμε τα λεγόμενα και τα πιστεύω του Σκρουτζ. Αντιλαμβάνομαι ότι από κάποιο σημείο και μετά, ο άνθρωπος απαντάει κατά αυτό το τρόπο εξαιτίας της συνεχούς κριτικής που του γίνεται. Δε συμφωνούμε με τις απόψεις, το αναφέρουμε μια φορά και τέλος. Δε το κάνουμε συνεχόμενη και εκτενή κατακραυγή σε διάφορα threads...

 

Δικηγόρος του Διαβόλου mode Off: Από τον αντίποδα, θα μπορούσε και ο Σκρουτζ να μην απαντούσε και να άφηνε το όλο πράγμα να πεθάνει από μόνο του και όχι να διαιωνίζεται...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  547
  • Reputation:   3210
  • Achievement Points:  555
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3886 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

υπάρχει κάπου κάποιος μπούσουλας εκτίμησης της αξίας των περιδικών Disney; για να βλέπουμε οι πιο άπειροι συλλέκτες τι θεωρείται λογικό και μην πιανόμαστε κορόιδα;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25002
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  158
  • Content Count:  2118
  • Reputation:   21723
  • Achievement Points:  2118
  • Days Won:  3
  • With Us For:  4395 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

υπάρχει κάπου κάποιος μπούσουλας εκτίμησης της αξίας των περιδικών Disney; για να βλέπουμε οι πιο άπειροι συλλέκτες τι θεωρείται λογικό και μην πιανόμαστε κορόιδα;

 

Στο φορουμ υπαρχει για το ΚΟΜΙΞ συγκεκριμενα εδω . Δεν ξερω κατα ποσο ισχυει ακομα, φανταζομαι οι τιμες θα εχουν πεσει καπως. Αλλα γενικα θεωρουταν πολυ αξιοπιστη μελετη απο τα υπολοιπα μελη :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6401
  • Reputation:   63309
  • Achievement Points:  6465
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4376 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Εξαρτάται για ποσό παλιά τεύχη ενδιαφέρεσαι.

 

Θα πρότεινα να χτενίσεις τις αγγελίες εδώ μέσα (και το αρχείο), όπου εμφανίζονται συνήθως νορμάλ τιμές έως ευκαιρίες. Λαμβάνοντας υπόψιν όμως ότι άλλες τιμές παίζαν το 2007 και άλλες σήμερα.

 

Νομίζω ότι έτσι θα πάρεις μια ιδέα.

 

Προσωπικά χρησιμοποιώ και τον ενδεικτικό κατάλογο που έφτιαξε ο crc στη σελίδα του και τον θεωρώ πολύ χρήσιμο και αξιόπιστο. Και αυτός είναι λίγο παλιός αλλά δεν νομίζω ότι έχουν αλλάξει δραματικά τα πράγματα από τότε που δημιουργήθηκε.

 

Πάντως ο μόνος τρόπος για να βγάλεις άκρη κατά τη γνώμη μου είναι να παρακολουθείς καθημερινά τις αγγελίες εδώ και αλλού και να βολτάρεις στα μαγαζιά, παζάρια κλπ για να τσεκάρεις τι τιμές παίζουν.

 

:valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  547
  • Reputation:   3210
  • Achievement Points:  555
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3886 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

οκ έλεγα μήπως υπάρχει κάτι μαζεμένο και σύγχρονο γιατί από ότι βλέπω εδώ μέσα υπάρχουν πολλοί τρελάρες (με την καλή έννοια) που έχουν ασχοληθεί πολύ και έχουν αφιερώσει πάρα πολύ χρόνο!!

 

για τα ΚΟΜΙΞ δε με ενδιαφέρει γιατί τα έχω όλα, αυτή την περίοδο πχ έχω αρχίσει να μαζεύω τα ΚΛΑΣΙΚΑ, και με ενδιαφέρουν κυρώς τα τεύχη 50-100 (από το 100 και πάνω μου λείπουν 3-4 που θα τα βρω πιστεύω εύκολα και φτηνά) καθώς και 3 τεύχη από τα ΜΕΓΑΛΑ ΚΛΑΣΙΚΑ του ΔΡΑΓΟΥΝΗ..

επίσης να πω ότι δε με απασχολεί να είναι σε τέλεια κατάσταση (σε ζελατίνες και σα να είναι καινούρια)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   121003
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Προ Κόμιξ, τα κόμικς τα αντάλλασσαν τα παιδιά στις αλάνες με βόλους κλπ.

 

Αφού βγήκε το Κόμιξ, αρχίσαν όλα να ανεβαίνουν.

 

Τώρα μετά από τόσα χρόνια ύφεσης, τα κόμικς ξανάρχισαν να ανταλλάσσονται, με άλλα κόμικς κλπ. Α, επανήλθαν και οι βόλοι στα παιχνιδάδικα υπόψην.

 

GC Fact No 3000  :cheers5:

Επεξεργασία από DJO
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

post-3787-0-14255700-1409500991_thumb.jpg το τεύχος 36 στα 119,99 ευρώ.

 

Ενώ θα έλεγα έχει πιο λογικές τιμές από άλλους, χωρίς όμως στην πραγματικότητα να είναι, αυτό είναι το κάτι άλλο. Σχισμένο εξώφυλλο. :valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104523
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6043 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82140
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6061 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Σεσημασμένος δηλαδή!

 

Το ξαναέβαλε :valt:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  5320
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  715
  • Reputation:   6647
  • Achievement Points:  715
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5860 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Ποπάϋ #2 στα 350 ευρώ εκκίνηση και 400 ευρώ άμεση αγορά :wall:

 

Πάνω από 40 ευρώ δεν το έχω πετύχει ποτέ μου.

Επίσης περιγράφετε ως άριστη κατάσταση παρότι είναι πατημένο από τρένο. :D

 

 

http://www.124sold.gr/auctiondetails.php?id=9070964

 

post-5320-0-55121500-1410944087_thumb.jpg

 

 

EDIT: Κι από τον ίδιο πωλητή ΜΑΧΗ #2 στα 15 χιλιάρικα :lol:

http://www.124sold.gr/auctiondetails.php?id=9071044

 

:beer:

Επεξεργασία από jval
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28486
  • Reputation:   190231
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  760
  • With Us For:  6368 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

"Οσοι ασχολούνται με συλλεκτικά κόμικ,γνωρίζουν ότι τα τεύχη 1-4 του μικρού ποπάυ,αποτελούν τον κρυφό πόθο κάθε συλλέκτη."

 

αχαχααχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

Κ Λ Α Ι Ω

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116975
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6187 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Τόσο κρυφό που δεν τον ξέρουν ούτε οι ίδιοι. :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6936
  • Group:  Members
  • Topic Count:  22
  • Content Count:  286
  • Reputation:   4191
  • Achievement Points:  375
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5677 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Καλό το Πόπαυ, αλλά το Μάχη είναι κορυφή. Η περιγραφή μάλιστα που έκανε την έρευνα στην Λάρισα και άλλες βλακείες.. Τέλειος

 

Δηλαδή εγώ που έχω και το 1;;; Τα πουλάω σετ 15 χιλιάρικα σε όποιον ενδιαφέρεται.. ¨ακυρο... του δίνω όλα τα μάχη που έχω (κι έχω όλα τα πρώτα 100 και κάποια σκόρπια μετα)  :p4:  :p4:  :p4:  :p4:

Επεξεργασία από trelele
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104523
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6043 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Ανοιχτή πρόσκληση σε ΌΛΟΥΣ αν υπάρχει άλλο αντίτυπο,του συγκεκριμένου τεύχους,

η κάποιο απο τα 3 προαναφερθέντα.Για του λόγου το αληθές ότι 

πρόκειται για το ΜΟΝΑΔΙΚΟ  αντίτυπο, σε κάθε αντίτυπο 

που θα δηλώσετε τεκμηριωμένα , η τιμή θα πέφτει κατα 50%.

 

 

Να του βγάλω όλα τα Μάχη #2 που έχω, να αρχίσει να πληρώνει κιόλας; :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35882
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5283 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Καλό το Πόπαυ, αλλά το Μάχη είναι κορυφή. Η περιγραφή μάλιστα που έκανε την έρευνα στην Λάρισα και άλλες βλακείες.. Τέλειος

 

Δηλαδή εγώ που έχω και το 1;;; Τα πουλάω σετ 15 χιλιάρικα σε όποιον ενδιαφέρεται.. ¨ακυρο... του δίνω όλα τα μάχη που έχω (κι έχω όλα τα πρώτα 100 και κάποια σκόρπια μετα)  :p4:  :p4:  :p4:  :p4:

 

΄Ετσι, από περιέργεια, φίλε μου. Ποια θα ήταν μια λογική τιμή γι' αυτό το τεύχος; Ρωτάω γιατί είμαι τελείως ...."άμαχος".

 

Φαίνεται ότι ο φίλος έχει συγκρουσθεί με τοίχο κι έχει κουνηθεί για καλά το περιεχόμενο του κρανίου του.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.