Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗ ΠΛΗΣΙΑΖΕΤΕ [ θα πεθάνετε από τα γέλια ]


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  543
  • Reputation:   3191
  • Achievement Points:  551
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3880 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Μα το έβαλα κυρίως και για το κείμενο, γιαυτό έγραψα εκτος από το λινκ και το "προσοχή, πολύ σοβαρή πρόταση".. Μου φανηκε πολύ αστείο!! Αλλιώς ο τύπος εχει και πιο μεγάλα νούμερα στην ίδια τιμή..

 

(Με 300.000 την πουλάω κι εγω τη συλλογή μου, χαλάλι τον προ ιντερνετ κόπο σε νησιά, κλπ τουριστικά θέρετρα)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15408
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4992 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

 

νομίζω πάντως ότι το κείμενο από κάτω είναι διαμάντι :)

 

"ΠΡΟΣΟΧΗ !!! ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΗ ΠΡΟΤΑΣΗ.

ΚΛΑΣΙΚΑ "Walt Disney"  ΑΡ.ΤΕΥΧΟΥΣ  186.
Η ΤΙΜΗ ΕΧΕΙ ΥΠΟΛΟΓΙΣΘΕΙ ΒΑΣΕΙ ΤΩΝ ΤΙΜΩΝ ΜΕΓΑΛΟΥ ΠΑΛΑΙΟΒΙΒΛΙΟΠΩΛΕΙΟΥ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ, ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΟΓΗ ΤΗΣ ΣΠΑΝΙΟΤΗΤΑΣ ΤΟΥ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ,ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΟΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ,ΧΩΡΙΣ ΣΚΙΣΙΜΑΤΑ,ΓΡΑΨΙΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΣΑΚΙΣΜΑΤΑ.ΑΚΟΜΗ ΟΛΑ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΤΗΡΗΘΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΕΝΤΟΝΑ. ΟΤΙ ΜΙΚΡΟΦΘΟΡΕΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΕΛΘΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΛΑΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΤΕΥΧΟΥΣ. "

 

 

 

Να που η τεχνολογία βοηθά στο να ανακαλύπτουμε μερικούς μερικούς που δεν ξέρουν τι ζητάνε! Προσέξτε τι έχει γράψει στο facebook και στην αγγελία στο emarket.Προφανώς όλα τα τεύχη του είναι στην ίδια άψογη κατάσταση και για τις τιμές παίρνει ως βάση τις τιμές από το site του δάσκαλου!!!

 

post-13046-0-26546200-1408732619_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Να που η τεχνολογία βοηθά στο να ανακαλύπτουμε μερικούς μερικούς που δεν ξέρουν τι ζητάνε! Προσέξτε τι έχει γράψει στο facebook και στην αγγελία στο emarket.Προφανώς όλα τα τεύχη του είναι στην ίδια άψογη κατάσταση και για τις τιμές παίρνει ως βάση τις τιμές από το site του δάσκαλου!!!

 

attachicon.gifFB.jpg

 

Τον τύπο τον έχουμε εντοπίσει και κράξει άγρια εδώ και καιρό (μόνο στην πίσσα και τα πούπουλα δεν τον ρίξαμε) γι' αυτό άρχισε τα νταηλίκια του τύπου "δεν θέλω έξυπνους, σωτήρες και ξερόλες". Βλέπω ότι η ανάρτηση είναι από τον περασμένο Μάη και έχω την εντύπωση ότι τον banαραν από το συγκεκριμένο προφίλ ("Αγοραπωλησίες Κόμικς" αν θυμάμαι καλά).

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15408
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4992 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Προσοχή! Τεύχος Μπλεκ Νέα Περίοδος #29 με εξώφυλλο U.F.O. από τη διάσημη σειρά της δεκαετίας του 70!!! Δεν βρίσκεται αυτό το τεύχος. Απίστευτα σπάνιο!!!Δεν αντανακλά μόνο σπανιότητα και ποιότητα αλλά και τον ουρανό με τ'άστρα!!! Αυτός ο seitanalaman είναι σκέτο αλάνι στις τιμές!!! $50 ή σε συναλλαγματική ισοτιμία περίπου 38 ευρώ!

 

http://www.ebay.com/itm/VINTAGE-RARE-GREEK-MPLEK-MAGAZINE-COVER-U-F-O-TV-SHOW-70s-NEW-/331300291801

 

post-13046-0-16706200-1408948276_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3972 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Αυτος ο σειχης του αμαν πως τον λες παρατηρω οτι εχει 689 θετικες κριτικες ........ Αυτο που ειναι και το βασικοτερο γιατι δεν το σχολιαζεις ?

 

Αυτο εμενα μου λεει οτι πουλαει καργα πραγμα και μαγκια του ειναι αφου πουλαει και δεν χαριζει !!!!!!!!!!!

Αυτο σημαινει ΕΠΙΤΥΧΙΑ .....

Εχει καταφερει να πουλαει στις τιμες που θελει και αυτο ειναι εμποριο με κοκωνες και οχι γιαλαντζι εμποριο

 

Οσο ασχολειστε με δασκαλους και λοιπους υπολοιπους δεν καταλαβαινετε οτι συνεχως θα βγαινουν νεοι και χειροτεροι γιατι τους διαφημιζετε ?

Σου λεει αφου πουλαει ο τυπας την πραγματεια του σε διαστρικες τιμες και διατηρει και μαγαζι με ολα τα εξοδα του κανει και διακοπες 1 μηνα καθε χρονο .......

Που εγω για να δω θαλασσα μονο απο την τηλεοραση την βλεπω, τι ειμαι να τα χαρισω τα δικα μου ? Γκαρης η αρκουδος ?

 

Οταν βλεπει κανεις να αφανιζονται εν ριπη οφθαλμου τευχη αξιας 50-80-100-200 ευρω σε εποχες οξυτατης κρισης τι θα κανει ρε παιδια ?

Σου λεει βαρα στο ψαχνο λεφτα υπαρχουν και οποιος θελει κατι θα το πληρωσει !!!!!!

 

Τους κανετε μεν αρνητικη διαφημιση η οποια λειτουργει ευεργετικα γιαυτους και παλι μαγκια τους γιατι δειτε και κατι αλλο .....

Εχουν και πραγμα που δεν βρισκεται ευκολα δημιουργωντας ενα ειδος μονοπωλειου που για να σπασει θελει κοπο και πολλες ακρες που και αυτες παλι δεν λειτουργουν τζαμπα αρα και παλι τα τευχη θα μενουν στα υψη γιατι οι μεσαζοντες που τα βρισκουν πληρωνονται κι αυτοι  (φαυλος κυκλος λοιπον)

 

Αρα μην ασχολειστε με το τι κανει ο καθενας και πορευτειτε με την τσεπη σας στηριζοντας μικρους μειονωντας τις οποιες απαιτησεις σας γιατι δεν γινεται να τα εχουμε ολα ολοι σε μια ζωη

 

Μπορουμε να εχουμε ολοι Φερραρι ? Δεν νομιζω...... εσεις τι λετε ?

 

Λογικο δεν ειναι ρε παιδια ?

Επεξεργασία από Σκρουτζ μακ Ντακ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104476
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6037 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Λογικο δεν ειναι ρε παιδια ?

 

Όχι δεν είναι λογικό Δημήτρη. Και σε τελική ανάλυση γι αυτό υπάρχει αυτό εδώ το φόρουμ, για να ξεμπροστιάζει όσο μπορεί αυτούς τους επιτήδειους και κυρίως να μην τους αφήνει να κάνουν εδώ μέσα αυτή τη δουλειά. Να τους ξερνάει. Και όσο μπορεί επίσης να καθοδηγεί τα μέλη του ώστε να αποφεύγουν παραδείγματα "πωλητών" σαν αυτά που αναφέρονται σε αυτό το τόπικ. Απο κεί και ύστερα εγώ έχω την συνείδησή μου ήσυχη και ο καθένας από εμάς είναι άξιος της μοίρας του.

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  543
  • Reputation:   3191
  • Achievement Points:  551
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3880 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

εγώ τις τιμές του "δάσκαλου" που λέτε γιατί δεν τις βλέπω αστρονομικές;; τουλάχιστον στα σχετικά μεγάλα νούμερα..δεν ξέρω για παλιά..και τα μεγάλα σήριαλ ψιλονορμάλ 5 ευρώ, και τα ΚΛΑΣΙΚΑ 2 ευρώ από το 151 και πάνω (ο άλλος ζητούσε 12 για το 200) και τα μίκυ 1 ευρώ πάνω από το 1500...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3972 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Όχι δεν είναι λογικό Δημήτρη. Και σε τελική ανάλυση γι αυτό υπάρχει αυτό εδώ το φόρουμ, για να ξεμπροστιάζει όσο μπορεί αυτούς τους επιτήδειους και κυρίως να μην τους αφήνει να κάνουν εδώ μέσα αυτή τη δουλειά. Να τους ξερνάει. Και όσο μπορεί επίσης να καθοδηγεί τα μέλη του ώστε να αποφεύγουν παραδείγματα "πωλητών" σαν αυτά που αναφέρονται σε αυτό το τόπικ. Απο κεί και ύστερα εγώ έχω την συνείδησή μου ήσυχη και ο καθένας από εμάς είναι άξιος της μοίρας του.

 

:valtnino:

Ωραια τα οσα λες Παυλο μου αλλα αυτα ανηκουν σε μια ουτοπικη φαντασια......

 

Τους ξερναει και λεει στους παντες μην ψωνιζετε........ :wall:

Ειμαι σιγουρος οτι δεν κοιμουνται τα βραδια επειδη γινονται ολα αυτα.......

 

Το θεμα και η ουσια δεν ειναι η αρνητικη διαφημιση αλλα ο τροπος να διοχετευτουν στους συλλεκτες τα τευχη που αναζητουν στις δικες μας λογικες τιμες ωστε να εξαναγκαστουν οι επιτηδιοι σε γεναιες μειωσεις τιμων

Ο δασκαλος πχ εχει το κλασικα νο1 στα 300 ευρω εσυ μπορεις να μου το δωσεις στα 10-20-30-40-50ευρω που θεωρεις λογικη τιμη ?

Υπαρχουν ατομα που εχουν ξετρυπωσει το εν λογω τευχος 5 φορες σε ενα χρονο κατι που μαρτυρα οτι υπαρχει συντεχνια πισω απο ολο αυτο

Μονο εαν ξεκινησουν αυτες οι ακρες να δινουν κομικς σε συλλεκτες μπορει να σπασουν οι τιμολογισεις διαφορετικα ολα ειναι να ειχαμε να λεγαμε

 

Να σε ρωτησω φιλικα κατι αλλο Παυλο μου

Τις συλλογες σου και τον κοπο σου να τις μαζεψεις ποσο τις αποτιμας ?

Αν αποφασιζες να τις πουλησεις βρισκομενος σε μια αναγκη..... ανθρωποι ειμαστε..... ποσο θα τις εδινες ? ΤΙΜΙΑ ομως !!!!!!

 

Εγω προσωπικα δεν θα τις χαριζα ειδικα μετα απο οσα εχω τραβηξει και οσα εχω πληρωσει

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29478
  • Group:  Members
  • Topic Count:  43
  • Content Count:  771
  • Reputation:   6425
  • Achievement Points:  772
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3920 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3972 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

εγώ τις τιμές του "δάσκαλου" που λέτε γιατί δεν τις βλέπω αστρονομικές;; τουλάχιστον στα σχετικά μεγάλα νούμερα..δεν ξέρω για παλιά..και τα μεγάλα σήριαλ ψιλονορμάλ 5 ευρώ, και τα ΚΛΑΣΙΚΑ 2 ευρώ από το 151 και πάνω (ο άλλος ζητούσε 12 για το 200) και τα μίκυ 1 ευρώ πάνω από το 1500...

Για πηγαινε να πουλήσεις εσυ μεγαλα σηριαλ στα 5 ευρω να δεις πως θα σε βαφτισουν ......... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ο αλλος σου λεει δινω 2 αντε 3 ευρω γιαυτα να σου κανω και την χαρη να στα παρω...... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

12 ευρω για το κλασικα νο200 ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Νταξ υπαρχουν και τρελοι και αυτο δεν θελει τιτανια εξυπναδα για να τους ξεχωρισεις

 

Στο παζαρι την κυριακη βρηκα εναν τετοιo με πιστοποιηση iso902 ο οποιος ηθελε 300 ευρω για 25 τευχη ερωτικων κομικς με τελικη υποχωρηση τα 200 ευρωπουλα :wall: :wall: :wall: :wall: :wall::lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Επεξεργασία από Σκρουτζ μακ Ντακ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3972 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

οι τρελοι που λεγαμε ..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  26001
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  97
  • Content Count:  7145
  • Reputation:   85704
  • Achievement Points:  7165
  • Days Won:  165
  • With Us For:  4204 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Οχι τίποτα απ αυτά δεν είναι "λογικό" ....

Ουτε ηθικό ........

 

Το μονο "λογικό" στα παραπάνω είναι το άλμα που κάνεις από το "δεν τα χαρίζω"  στο "σας ξεσκίζω (στις τιμές)".Αυτό ονομαζεται "λογικό άλμα".

 

Δεν σου ζήτησε κανείς να χαρισεις τευχη .....Οπως δεν ζητάει κανείς το να αγοράζει πανακριβα, πράγματα που μπορούν με λίγο ή πολύ ψάξιμο να βρεθούν φτηνά ......

 

Δηλαδή δεν υπαρχει μεση λύση ????Η χαρίζω ή ξεσκίζω ??????

 

 

Φυσικά και υπάρχει ......Απλα δεν μας βολεύει να την δούμε γιατί δεν μας συμφέρει...

Ναι υπάρχουν άτομα (ειτε έμποροι είτε ιδιώτες ) που δεν ζητάνε τον ουρανό με τ αστρα για την αγορά ενός τευχους .Και δόξα το θεό σ αυτό το forum έχει πολλούς .......

 

Αλλα γιατί στα (ξανα)γράφω αυτά ???

Απο τη στιγμή που θεωρείς οτι :"Αυτο εμενα μου λεει οτι πουλαει καργα πραγμα και μαγκια του ειναι αφου πουλαει και δεν χαριζει !!!!!!!!!!!

Αυτο σημαινει ΕΠΙΤΥΧΙΑ ..... "

Αν λοιπόν αυτό ορίζεις ως επιτυχία  δηλαδή την άγρα ανίδεων πελατών για εκμετάλευση με σκοπό το κέρδος παω πάσο αγαπητέ Δημήτρη .

 

Η διαφωνία μου είναι καθετη πάνω στο συγκεκριμένο θέμα .

Εκει που μεγάλωσα κατι τυπους σαν κι αυτόν που πουλαει το Μπλεκ Νεας Περιοδου  30 euro τους έλεγαν απατεώνες !!Και το ίδιο τους λέω κι εγώ σημερα .....Τόσο απλά

 

Το αν είναι ουτοπική ή οχι η άποψη που υποστηρίζω κι εγω και καποιοι άλλοι ποσός μ ενδιαφέρει ....Το ίδιο κι αν αυτοί οι διάφοροι "πωλητές" κοιμούνται τα βραδια ή οχι ........

Προσωπικά οπου τους πετυχαίνω τους κράζω με όποιον τρόπο μπορώ !!!!

Και χαίρομαι γιατί αυτή η κοινότητα στην οποία έχω την τιμή να είμαι μέλος ,αντιλαμβάνεται τα πράγματα με τον ίδιο τρόπο .

 

Και ενα από τα πολύ θετικά που έχει καταφέρει  είναι ακριβώς αυτό : να ανοίξει τα μάτια σε αρκετους ανθρώπους που  κάνουν το μεράκι τους και την αγαπη τους για τα κομικς και να τους γλυτώσει από τα νύχια "επιτυχημένων πωλητών " 'οπως ο παραπάνω και οι υπόλοιποι του συναφιού του ......

Επεξεργασία από φλοκ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104476
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6037 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Να σε ρωτησω φιλικα κατι αλλο Παυλο μου

Τις συλλογες σου και τον κοπο σου να τις μαζεψεις ποσο τις αποτιμας ?

Αν αποφασιζες να τις πουλησεις βρισκομενος σε μια αναγκη..... ανθρωποι ειμαστε..... ποσο θα τις εδινες ? ΤΙΜΙΑ ομως !!!!!!

 

Εγω προσωπικα δεν θα τις χαριζα ειδικα μετα απο οσα εχω τραβηξει και οσα εχω πληρωσει

 

 

1- Η προσωπική μου συλλογή δεν είναι για πούλημα.

2- Την προσωπική μου συλλογή φιλοδοξώ να την δωρίσω μετά θάνατον σε όποια δημόσια βιβλιοθήκη αποδείξει ότι θα την διατηρήσει σαν αρχείο.

3- Εσύ μπορείς να έχεις την δική σου άποψη και φυσικά την δική σου επιλογή

 

Αυτά και τέλος.

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Είμαι μια δημόσια βιβλιοθήκη που υπόσχομαι να τη διατηρήσω σαν αρχείο. :valt:  Μπορώ να το αποδείξω. Σαν το Πυθαγώριο θεώρημα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3972 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Οχι τίποτα απ αυτά δεν είναι "λογικό" ....

Ουτε ηθικό ........

 

Το μονο "λογικό στα παραπάνω είναι το άλμα που κάνεις από το "δεν τα χαρίζω"  στο "σας ξεσκίζω (στις τιμές)".

 

1 - Δεν σου ζήτησε κανείς να χαρισεις τευχη .....Οπως δεν ζητάει κανείς το να αγοράζει πανακριβα πράγματα που μπορούν με λίγο ή πολύ ψάξιμο να βρεθούν φτηνά ......

 

Δηλαδή δεν υπαρχει μεση λύση ????Η χαρίζω ή ξεσκίζω ??????

 

 

2 - Φυσικά και υπάρχει ......Απλα δεν μας βολεύει να την δούμε γιατί δεν μας συμφέρει...

Ναι υπάρχουν άτομα (ειτε έμποροι είτε ιδιώτες ) που δεν ζητάνε τον ουρανό με τ αστρα για την αγορά ενός τευχους .Και δόξα το θεό σ αυτό το forum έχει πολλούς .......

 

1 - Το λιγο η πολυ ψαξιμο δεν εχει κοπο η εξοδα ?

 

2 - Τι να σου πω φιλε μου εδω ? Προσωπικα δεν ειδα κανεναν να μου πουλαει οτι αναζητω στις λογικες τιμες που λες πλην πολυ ελαχιστων περιπτωσεων στα κοινα τευχη που βρισκονται με λιγο η πολυ ψαξιμο οπως πολυ σωστα προειπες.... Αν μιλαμε για τα κοινα τευχη οντως ετσι ειναι οπως τα λενε ολοι σε μια κοινη λογικη που δεν χρειαζονται πολλα πολλα για να δει και να αντιληφθει κανεις

Ακομη και ανταλλαγη που ζητησα απο μερικους δινωντας πολλα παραπανω ως ανταλλαγματα δεν ειδα καποιον να δεχεται.....που σημαινει οτι τα παιρνουν παραπολυ φθηνοτερα απο οσο υπολογιζουμε διαφορετικα δεν βγαινει νοημα η μη αποδοχη ανταλλαγης με διπλασια αξια .....

 

Στην τελικη καλο μου εκαναν διοτι αυτα που ζητησα βρεθηκαν πολυ φθηνοτερα και γλυτωσα και τα ανταλλαγματα που πουλησα λιγο χαμηλοτερα απο τις δικες τους τιμες ωστε να παρω αρκετα αλλα απο τριτοδευτερες πηγες (αυτα που λεγαμε παλαιοτερα αν θυμασαι για επιδοτηση αγορων)

Επεξεργασία από Σκρουτζ μακ Ντακ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104476
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6037 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Είμαι μια δημόσια βιβλιοθήκη που υπόσχομαι να τη διατηρήσω σαν αρχείο. :valt:  Μπορώ να το αποδείξω. Σαν το Πυθαγώριο θεώρημα.

 

 

Εσύ απόδειξε πρώτα ότι το "Πυθαγώρειο" γράφεται με Ω και όχι με Ο και χάρισμά σου η συλλογή μου. :D

 

:valtnino:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3972 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

1- Η προσωπική μου συλλογή δεν είναι για πούλημα.

2- Την προσωπική μου συλλογή φιλοδοξώ να την δωρίσω μετά θάνατον σε όποια δημόσια βιβλιοθήκη αποδείξει ότι θα την διατηρήσει σαν αρχείο.

3- Εσύ μπορείς να έχεις την δική σου άποψη και φυσικά την δική σου επιλογή

 

Αυτά και τέλος.

 

:valtnino:

Να την δωρισεις σε μενα και σου υπογραφω οτι χαρτι θελεις παανω σε αυτο που λες... :)

Μαλιστα θα βαλω και συνδρομη για εξοδα βιβλιοθηκης σε συμβολικη τιμη για να διασφαλιστει η ακεραιοτητα της και μερη απο τα οποια κερδη περισσευουν θα πηγαινουν σε ανθρωπιστικες και φιλοζωικες οργανωσεις :)

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Επεξεργασία από Σκρουτζ μακ Ντακ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82102
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6056 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Εσύ απόδειξε πρώτα ότι το "Πυθαγώρειο" γράφεται με Ω και όχι με Ο και χάρισμά σου η συλλογή μου. :D

 

:valtnino:

 

Δυναμικό Πειθ-αγόρι-ο :pinokio:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13046
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  1462
  • Reputation:   15408
  • Achievement Points:  1467
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4992 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

1. Αυτος ο σειχης του αμαν πως τον λες παρατηρω οτι εχει 689 θετικες κριτικες ........ Αυτο που ειναι και το βασικοτερο γιατι δεν το σχολιαζεις ?

 

Αυτο εμενα μου λεει οτι πουλαει καργα πραγμα και μαγκια του ειναι αφου πουλαει και δεν χαριζει !!!!!!!!!!!

Αυτο σημαινει ΕΠΙΤΥΧΙΑ .....

2. Εχει καταφερει να πουλαει στις τιμες που θελει και αυτο ειναι εμποριο με κοκωνες και οχι γιαλαντζι εμποριο

 

 

1. Να σχολιάσω τι αγαπητέ Δημήτρη; Το αυτονόητο; Ναι θα υπάρχουν μ@λ@κες που τα σκάνε εν αγνοία τους ( ??? ) για τεύχη του ενός ευρώ. Αυτό δυστυχώς δεν μπορώ να το αλλάξω.

2.Το γεγονός ότι (θεωρητικά ) πουλάει στις τιμές που θέλει νομίζω (μετά την τόση υποστήριξη που του παρείχες κι αυτού αλλά και σε άλλους) είναι κάτι που επιδιώκεις. Δυστυχώς δε νομίζω να έχεις τέτοια επιτυχία εδώ μέσα. 

3.Τέλος αν κρίνω ότι από τα τελευταία 13 ποστ τα 6 είναι δικά σου, και κάποια από αυτά εκτενέστατα αλλά χωρίς ουσία, κι αυτό συμβαίνει σε πολλά τόπικ, με κάνεις να πιστεύω πως θίχτηκες για την "διαφήμιση" (και όχι κριτική) όπως τη λες του κυρίου seitanalaman...

 

Δεν σχολιάζω άλλο!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28474
  • Reputation:   190091
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

εγώ τις τιμές του "δάσκαλου" που λέτε γιατί δεν τις βλέπω αστρονομικές;; τουλάχιστον στα σχετικά μεγάλα νούμερα..δεν ξέρω για παλιά..και τα μεγάλα σήριαλ ψιλονορμάλ 5 ευρώ, και τα ΚΛΑΣΙΚΑ 2 ευρώ από το 151 και πάνω (ο άλλος ζητούσε 12 για το 200) και τα μίκυ 1 ευρώ πάνω από το 1500...

 

για τα παλιά γκρινιάζει ο κόσμος. Και δη για μη disney. Φαντάζομαι ότι εάν σε ενδιαφέρει, ζητάς παραδείγματα και θα βρεθεί κόσμος που θα σου τα δώσει. Αυτό το οποίο όμως έχω καταλάβει συνολικά για τον συγκεκριμένο (διότι δεν ψωνίζω ο ίδιος μεταχειρισμένα :) μου τα βρίσκουν τα παιδιά εδώ άμα θέλω κάτι :D:cool:  ) είναι ότι ακούγεται αξιοπρεπής. Ακριβός, αλλά αξιοπρεπής. Θες να ξανακάνεις συναλλαγές μαζί του. Για το 12ευρώ για το 200άρι σημείωσε ότι πολλές τιμές στην πραγματικότητα είναι λαγοί. Δεν ξέρω για το συγκεκριμένο, αλλά πολλές φορές είναι προφανές ότι τα βάζει κάποιος 100 ευρώ το κομμάτι (λέμε τώρα) ώστε μετά κάποιος άλλος να πει "α, είδες? εκεί το πουλάνε 100. Εγώ που στο δίνω 30 είμαι τζάμπα".

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Προσοχή! Τεύχος Μπλεκ Νέα Περίοδος #29 με εξώφυλλο U.F.O. από τη διάσημη σειρά της δεκαετίας του 70!!! Δεν βρίσκεται αυτό το τεύχος. Απίστευτα σπάνιο!!!Δεν αντανακλά μόνο σπανιότητα και ποιότητα αλλά και τον ουρανό με τ'άστρα!!! Αυτός ο seitanalaman είναι σκέτο αλάνι στις τιμές!!! $50 ή σε συναλλαγματική ισοτιμία περίπου 38 ευρώ!

 

http://www.ebay.com/itm/VINTAGE-RARE-GREEK-MPLEK-MAGAZINE-COVER-U-F-O-TV-SHOW-70s-NEW-/331300291801

 

attachicon.gif2014-08-25_092752.jpg

 

O Σεϊτάν Αλαμάν (Γερμανός Σατανάς ή Σατανικός Γερμανός) ήταν, και πολλοί από εμάς το ξέρουν, ο κυριότερος αντίπαλος του Γιώργου Θαλάσση στα πρώτα τεύχη

 

του "Μικρού ΄Ηρωα" (πρώτη εμφάνιση στο #17 το εξώφυλλο του οποίου αντιγράφω εδώ από τα εξώφυλλα του GC).  tn_MikrosHros_0017.jpg

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  466
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  920
  • Reputation:   7678
  • Achievement Points:  950
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Παλιός (πολύ) και πρώην κομικσάς ο πωλητής.

 

Τα τελευταία χρόνια έκανε στροφή στα παιχνίδια. Σαφώς ευκολότερο είδος. Αχαρτογράφητο εντελώς με μεγαλύτερο κοινό καθώς δεν μπαίνει θέμα γλώσσας.

 

Α.Ρ. Τα αρχικά του για τους λίγους παλιότερους εδώ....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Για να μην κάνω πολλαπλές παραθέσεις, θα απαντήσω συνοπτικά σ' αυτά που γράφηκαν πιο πάνω.

 

Κατ' αρχή λυπάμαι, φίλε Δημήτρη, αλλά αυτά που γράφεις είναι εξοργιστικά. Δηλαδή μπράβο στον κάθε αλιτήριο απατεώνα που καταφέρνει να εξαπατά τα κορόιδα; Αντί να ξεμπροστιάζουμε αυτούς τους απατεώνες, αυτά τα λαμόγια, επικροτούμε τη στάση τους και αφήνουμε τους ανίδεους βορά στην ανεξέλεγκτη κερδοσκοπική βουλιμία τους.΄Ολα θυσία στο βωμό του κέρδους;

 

Προσυπογράφω  "εξ όλης της ψυχής μου, εξ όλης της καρδίας μου, εξ όλης της ισχύος μου και  εξ όλης της διανοίας μου" (για να δανειστώ μια φράση από το Ευαγγέλιο κι ας μην είμαι θρησκευόμενος) αυτά που γράφουν ο Παύλος και ο Δημοσθένης και ιδιαίτερα ο δεύτερος που είναι πιο καυστικός. Κι ακόμη ο Βαγγέλης Scrooge Mc Duck.

 

Εμείς, κι εδώ και παντού (fb κλπ.), θα συνεχίσουμε την προσπάθεια να μην μένουν αφύλαχτες οι Θερμοπύλες και οι Κερκόπορτες (συγγνώμη για τον κάποιο στόμφο) χωρίς να πιστεύουμε πως κάνουμε τίποτε σπουδαίο.

 

΄Οσο για τον "δάσκαλο" είναι ακριβότερος από τους άλλους αλλά δεν είναι λαμόγιο. Θα τον έλεγα κι εγώ, που έχω αγοράσει πολλά κόμικς από αυτόν, "αξιοπρεπή" συμφωνώντας με τον φίλο  :germ: Επί πλέον έχει αρκετά πλήρεις σειρές αλλά πρέπει ή να έχει δίπλα του τα τεύχη που ζητάς ή να τον βρεις στις καλές του για να πάει και λίγο πιο πέρα να τα ψάξει. Αλλιώς σε έχει στο περίμενε. Και σε τελευταία ανάλυση αν θέλει κανείς ψωνίζει από αυτόν, αλλιώς τον προσπερνάει.

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35866
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5278 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Εσύ απόδειξε πρώτα ότι το "Πυθαγώρειο" γράφεται με Ω και όχι με Ο και χάρισμά σου η συλλογή μου. :D

 

:valtnino:

 

Είμαι μια δημόσια βιβλιοθήκη που υπόσχομαι να τη διατηρήσω σαν αρχείο. :valt:  Μπορώ να το αποδείξω. Σαν το Πυθαγώριο θεώρημα.

 

Και με Ι αντί ΕΙ :mafia:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3930
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  721
  • Content Count:  12979
  • Reputation:   104476
  • Achievement Points:  12999
  • Days Won:  138
  • With Us For:  6037 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  66

Τα του Καίσαρος τω Καίσαρι, πολύ σωστά :sorry:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29562
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  543
  • Reputation:   3191
  • Achievement Points:  551
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3880 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

΄Οσο για τον "δάσκαλο" είναι ακριβότερος από τους άλλους αλλά δεν είναι λαμόγιο. Θα τον έλεγα κι εγώ, που έχω αγοράσει πολλά κόμικς από αυτόν, "αξιοπρεπή" συμφωνώντας με τον φίλο  :germ: Επί πλέον έχει αρκετά πλήρεις σειρές αλλά πρέπει ή να έχει δίπλα του τα τεύχη που ζητάς ή να τον βρεις στις καλές του για να πάει και λίγο πιο πέρα να τα ψάξει. Αλλιώς σε έχει στο περίμενε. Και σε τελευταία ανάλυση αν θέλει κανείς ψωνίζει από αυτόν, αλλιώς τον προσπερνάει.

 

εγώ τον προτιμάω σε σχέση με την άστιγγος και ας είναι πιο ακριβός..είναι οργανωμένος, έχει τη βάση δεδομένων του, ζητάς αυτά που θες και πας και τα παίρνεις..από το να ψάχνω στίβες απί στιβών ταλαιπωρημένα τεύχη για να βρω αν έχουν κανα νουμεράκι να με ενδιαφέρει...

 

επαναλαμβάνω πως μιλάω για disney και όχι για παλιά ακριβά τεύχη...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3972 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Για να μην κάνω πολλαπλές παραθέσεις, θα απαντήσω συνοπτικά σ' αυτά που γράφηκαν πιο πάνω.

 

Κατ' αρχή λυπάμαι, φίλε Δημήτρη, αλλά αυτά που γράφεις είναι εξοργιστικά. Δηλαδή μπράβο στον κάθε αλιτήριο απατεώνα που καταφέρνει να εξαπατά τα κορόιδα; Αντί να ξεμπροστιάζουμε αυτούς τους απατεώνες, αυτά τα λαμόγια, επικροτούμε τη στάση τους και αφήνουμε τους ανίδεους βορά στην ανεξέλεγκτη κερδοσκοπική βουλιμία τους.΄Ολα θυσία στο βωμό του κέρδους;

 

Προσυπογράφω  "εξ όλης της ψυχής μου, εξ όλης της καρδίας μου, εξ όλης της ισχύος μου και  εξ όλης της διανοίας μου" (για να δανειστώ μια φράση από το Ευαγγέλιο κι ας μην είμαι θρησκευόμενος) αυτά που γράφουν ο Παύλος και ο Δημοσθένης και ιδιαίτερα ο δεύτερος που είναι πιο καυστικός. Κι ακόμη ο Βαγγέλης Scrooge Mc Duck.

 

Εμείς, κι εδώ και παντού (fb κλπ.), θα συνεχίσουμε την προσπάθεια να μην μένουν αφύλαχτες οι Θερμοπύλες και οι Κερκόπορτες (συγγνώμη για τον κάποιο στόμφο) χωρίς να πιστεύουμε πως κάνουμε τίποτε σπουδαίο.

 

΄Οσο για τον "δάσκαλο" είναι ακριβότερος από τους άλλους αλλά δεν είναι λαμόγιο. Θα τον έλεγα κι εγώ, που έχω αγοράσει πολλά κόμικς από αυτόν, "αξιοπρεπή" συμφωνώντας με τον φίλο  :germ: Επί πλέον έχει αρκετά πλήρεις σειρές αλλά πρέπει ή να έχει δίπλα του τα τεύχη που ζητάς ή να τον βρεις στις καλές του για να πάει και λίγο πιο πέρα να τα ψάξει. Αλλιώς σε έχει στο περίμενε. Και σε τελευταία ανάλυση αν θέλει κανείς ψωνίζει από αυτόν, αλλιώς τον προσπερνάει.

Αναρωτιεμαι πως φυλατε αυτες τις θερμοπυλες την στιγμη που αγοραζετε σε απαγορευτικες τιμες οπως λετε οι ιδιοι τις οποιες ελλειψεις σας ? :thinking:

 

Ασχετο με τον Κυριο Τρυφωνα εξοργιστικο ειναι επισης και να μιλαει ο Σκρουτζ για τιμες την στιγμη που ο  ιδιος σκαει 200-300-500αρια για πλακα αγοραζοντας σε απαγορευτικες τιμες ως θυμα συμφωνα με τα λεγομενα σας

 

Μην σχολιασω και παλαιοτερα ποστ γνωστου μελους εδω που αναφερει οτι 500 και 800 ευρω ειναι λογικο ποσον και λιγα κατα την κριση του για δυο συγκεκριμενα τευχη κλασικων και μαλιστα ειχε και πολλα λαικ απο πολλους εδω  μεσα......

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Δεν το  συνεχιζω αλλο  .... :notalk:

Απλα εκθεσα τις αποψεις μου

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  466
  • Group:  Members
  • Topic Count:  65
  • Content Count:  920
  • Reputation:   7678
  • Achievement Points:  950
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Είναι καταστηματάρχης με ότι σημαίνει αυτό στην σύγχρονη Ελλάδα.

 

Εδώ και πάρα πολλά χρόνια ανοιχτός και επιτυχημένος ο "Δάσκαλος"..Με την νόμιμη επιχείρηση του και ότι αυτό συνεπάγεται. 

 

Επίσης ο μόνος που έχει κάνει το βασικότερο. Site και συγκεκριμένες τιμές.

Ούτε καλέστε ούτε περάστε.

 

Το να τον συγκρίνουμε με τους πεζοδρομιάκηδες και τους εμποροσυλλέκτες ώστε να φαίνονται καλύτεροι (οι δεύτεροι) είναι τουλάχιστον άκυρο σαν επιχείρημα..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29353
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  28
  • Content Count:  1284
  • Reputation:   11565
  • Achievement Points:  1284
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3972 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Δεν λεει  κανεις το αντιθετο.... αλλοι τρωγωνται με τον δασκαλο και τον καθε δασκαλο...

 

Ο δασκαλος αποτελει προτυπο αυτη την στιγμη και ειναι οδηγος σε οποιες εξελιξεις ειτε μας αρεσει ειτε οχι

Λογω ακριβως αυτης του της οργανωσης εχει καταφερει να γινει οδηγος για τους υπολοιπους που προσπαθουν να πατησουν στα χναρια του χωρις υποδομες και αρπακολλατζιδικα

 

Ο μονος που  μπορω  να  πω οτι  μπορει να τον ανταγωνιστει σε μεγαλο βαθμο ειναι ο Μαριος του Αιγαλεω

Επεξεργασία από Σκρουτζ μακ Ντακ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  21842
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  1519
  • Reputation:   9673
  • Achievement Points:  1519
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4631 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Αν ο τύπος πουλήσει το τευχάκι, βγάζω τη συλλογή μου για πούλημα στο ebay και πλουτίζω!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.