Jump to content
News Ticker
  • Ανακοίνωση:
  • Η νέα εμφάνιση του GC είναι έτοιμη, μπορείτε να την αλλάζετε άμεσα σε σκούρα με το κουμπί πάνω δεξιά. Επίσης το διπλανό κουμπί έχει πολλές χρήσιμες ρυθμίσεις (μέγεθος γραμμάτων, αλλαγή φόντου κ.λ.π.).
  • ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗ ΠΛΗΣΙΑΖΕΤΕ [ θα πεθάνετε από τα γέλια ]

Recommended Posts

Γιατί κάποιοι πωλητές δεν θέλουν παζάρια; :lol:

• Like 2
    • Replies 3.1k
    • Created
    • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Μάρτυς μου όχι ο....Θεός αλλά ο leonidio που ήταν μπροστά στο περιστατικό αν προσθέτω έστω και ένα και στην κουβέντα... Μαγαζί ''Σταθμός'' δίπλα στον Κουγέα στο Μοναστηράκι. Νέο μαγαζί με σχετικά συμ

Αισθάνομαι την ανάγκη να εκφράσω την έντονη αποδοκιμασία μου για την πολιτική των Terzopoulos Books σε σχέση με τα αποκαλούμενα "Συλλεκτικά και σπάνια τεύχη από το αρχείο του εκδότη". ΄Ελαβα ένα mail

o τυπάς απλά το τερμάτισε :wall: :wall: :wall:

Posted Images

Το πήρα από τον crc, την προηγούμενη εβδομάδα, στα €7...

Προφανώς ο Κωστής δεν απευθυνόταν σε συλλέκτες, αλλά ούτε κι εγώ είμαι συλλέκτης... :D 

• Like 1
    • Respect 1
    • Funny 2

@archon κάτι τετοιοι χαλάνε την αγορά. 

Τώρα που το σκέφτομαι εννοείς ότι δεν το είχες; :tik:

• Like 3
    2 min ago , tik said:

@archon κάτι τετοιοι χαλάνε την αγορά. 

Τώρα που το σκέφτομαι εννοείς ότι δεν το είχες; :tik:

Όχι, δεν το είχα... Δεν είμαι συλλέκτης αφού...

• Like 2
    • 2 weeks later...
    • 2 weeks later...
    On 1/9/2020 στο 12:10 ΠΜ, Scrooge Mc Poor είπε:

Θα ήθελα να μάθω πόσο αξιόπιστο είναι το site vendora.gr που νομίζω ότι κάποια τεύχη που  πωλούνται σε αυτό υπάρχουν πιο πανω. Αν υπάρχει κάποιος αξιόπιστος πωλητής επειδη έχω δει αρκετά καλές προσφορές, κι αν υπάρχουν κόμικς με εξωφρενικά υψηλές τιμές. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά

Το vendora ειναι ενα σχετικα καινουργιο site, ανερχομενο αν κρινω απο το κοσμο που μαζευει σιγα σιγα και τις διαφημισεις που βαζει. Δεν υπαρχουν και πολλα sites με κοσμο οπου μπορεις να βρεις αγοραπωλησιες κομικς. Πλην αυτου και του xe.gr δε γνωριζω κατι αλλο (εκλεισε και το aggeliopolis). Aν γνωριζει καποιος φιλος ας μας ενημερωσει.

Οσο για τους πωλητες, αν ειναι αξιοπιστοι ή αναξιοπιστοι αυτο δε μπορουν να το ξερουν τα sites.

• Like 1

Περισσευουν σε κανεναν σας 7000€? Ειστε τυχεροι, μπορειτε να αποκτησετε πληρη τη σειρα "Tα καλυτερα κομικς". Και τα 123 τευχη [136 ειναι ολα, αλλα ειναι τοσο ελκυστικη η τιμη που θα το παραβλεψουμε].

Και Α εκδοση. Γιατι να περιοριστειτε στις μεταγενεστερες εκδοσεις?

Eγω παντως επειδη ειμαι πολυ ικανοποιημενος με την προσφορα θα προσθεσω μπουρμπουαρ αλλα 1000€, απο αυτα που εχω στο βαζο για να αναβω τα πουρα μου.

gvSb6m2.png

• Like 2
    • Funny 11

Για ρίξτε μια ματιά εδώ :lol:!!

• Like 1
    • Funny 5
    • Thanks 2
    On 29/9/2020 στο 4:38 ΜΜ, pnikitaskomics είπε:

Τι όντως τώρα; :confuse:

Κατανοώ ότι θα είναι κάτι αρκετά σπάνιο λόγο ηλικίας και ποιος να κράτησε μια  τέτοια αφίσα αλλά 250€ κι ας είναι σε καλή κατάσταση. 

:shit2:

• Like 7
    On 29/9/2020 στο 4:38 ΜΜ, pnikitaskomics είπε:

Αφίσα 250 ευρώ; Δηλαδή αν ήταν υπογεγραμμένη από τον Rosa, τον Barks και τον Disney θα τη φύλαγε σε θυρίδα και θα την έβγαζε μόνο σε δημοπρασία; :lol:

• Like 1
    • Funny 7

ijG5MVE.png

• Respect 1
    • Funny 10

Τώρα που πούλησα το οικοπεδάκι της γυναίκας μου μπορώ να επενδύσω 20000 ευρώ για να αγοράσω μερικά κόμικ όπως αυτά που διακρίνουμε στις ευκρινείς  φωτογραφίες του πωλητή . Διαβάστε και την περιγραφή .....

ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ συλλεκτικές συλλογές από ΚΟΜΙΞ, Μίκυ Μυστήριο, Αστερίξ και άλλα.

€ 20.000,00

polounte sillektikes silloges apo komix, miki mistirio, asterix ke alla.
    ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ συλλεκτικές συλλογές από ΚΟΜΙΞ, Μίκυ Μυστήριο, Αστερίξ και άλλα.ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ συλλεκτικές συλλογές από ΚΟΜΙΞ, Μίκυ Μυστήριο, Αστερίξ και άλλα.ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ συλλεκτικές συλλογές από ΚΟΜΙΞ, Μίκυ Μυστήριο, Αστερίξ και άλλα.ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ συλλεκτικές συλλογές από ΚΟΜΙΞ, Μίκυ Μυστήριο, Αστερίξ και άλλα.ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ συλλεκτικές συλλογές από ΚΟΜΙΞ, Μίκυ Μυστήριο, Αστερίξ και άλλα.
    ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ συλλεκτικές συλλογές από ΚΟΜΙΞ, Μίκυ Μυστήριο, Αστερίξ και άλλα.ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ συλλεκτικές συλλογές από ΚΟΜΙΞ, Μίκυ Μυστήριο, Αστερίξ και άλλα.ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ συλλεκτικές συλλογές από ΚΟΜΙΞ, Μίκυ Μυστήριο, Αστερίξ και άλλα.ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ συλλεκτικές συλλογές από ΚΟΜΙΞ, Μίκυ Μυστήριο, Αστερίξ και άλλα.ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ συλλεκτικές συλλογές από ΚΟΜΙΞ, Μίκυ Μυστήριο, Αστερίξ και άλλα.
    Κατάσταση  Μεταχειρισμένο
    Περιγραφή
    Όλα τα τεύχη ΚΟΜΙΞ και Μίκυ Μυστήριο του Α' κύκλου και σχεδόν όλα των άλλων κύκλων. Όλα τα Αστερίξ και οι αυτοτελείς εκδόσεις. Τα Μίκυ Μάους 1000 και 1500, διάφορες πρωτότυπες εκδόσεις και άλλα περιοδικά.
    • Funny 9
    • Thanks 1

Προλάβετε κόσμε, ευκαιρία ζωής. Κόμιξ μετά το 100 αλλά ακόμα και μετά το 200, στα 20 ευρώ το ένα και μάλιστα πακέτο. Ένα 400αρικακι δηλαδή. Στη Λέσχη και στο Star Comics που τα έχουν 3 ευρώ το ένα φαίνεται δεν ξέρουν τι θησαυρό κρατάνε στα χέρια τους. 

Screenshot_20201006_055657_com.facebook.katana.jpg

• Funny 10
    On 11/1/2015 στο 9:02 ΜΜ, Θρηνωδός είπε:

http://www.ebay.com/itm/GREEK-MICKEY-MOUSE-6-SUPER-RARE-1966-GENUINE-/281070216739?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4171172623

Ένα super ultra mega rare μίκυ μάους 6, στα 580 ευρώ τιμή ευκαιρίας! Και σε άριστη κατάσταση όπως βλέπουμε από την φωτογραφία. Γίνεται μετά να μην σου έρθει η αποπληξία;

Εντάξει, πως κάνεις έτσι! Ορίστε, "έπεσε" στα 212,02€! :D

Edited by Mandrake
    • Like 1
    • Funny 6

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ! ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ! 

10 Κομιξ (από το πρώτα κιόλας παρακαλώ:wow:) ΜΟΝΟ με 50€! 

IMG_20201008_180330.jpg

• Funny 8
    2 λεπτά πριν, Scrooge Mc Poor είπε:

ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ! ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ! 

10 Κομιξ (από το πρώτα κιόλας παρακαλώ:wow:) ΜΟΝΟ με 50€! 

IMG_20201008_180330.jpg

Δεύτερη περίοδος :confuse:????

• Like 4
    On 7/10/2020 στο 6:56 ΜΜ, Mandrake είπε:

Εντάξει, πως κάνεις έτσι! Ορίστε, "έπεσε" στα 212,02€! :D

Τελικά η υπομονή ανταμείβεται! Άξιζε να περιμένω να πέσει η τιμή για να επενδύσω! :lol:

:beer0:

• Funny 2

Eπειδη υπαρχουν ερωτηματικα σχετικα με τον ορισμο της καταστασης ενος τευχους, ερχεται αυτη η αγγελια να μας υποδειξει τι ακριβως σημαινει "πολυ καλη κατασταση".

11_57.png

22_16.png

33_13.png

44_4.png

Συμπερασμα: Mετρια κατασταση σημαινει κατι σε καμμενο.

• Funny 12