Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗ ΠΛΗΣΙΑΖΕΤΕ [ θα πεθάνετε από τα γέλια ]


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1610
  • Achievement Points:  158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2198 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

μα τι σχεση εχει η ανατυπωση με μια σπανια περιζητητη εκδοση? Μειωθηκε η αξια του Μικυ Μαους Νο1 οταν βγηκε ανατυπωση του το 1994? θα μειωθει αν βγουν τωρα αλλες τρεις ανατυπωσεις?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1671
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  976 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

6 ώρες πριν, hose είπε:

 

Για τα σπανια Ιζνογκουντ, δηλ. τα Νο15-20 υπολογιζε 20-25€.

 

 

Ούτε καν! Πριν 2 χρόνια δεν είχα κανένα Ιζνογκούντ και τώρα μου λείπουν μόνο τα 15 κ 20. Όλα τα πήρα με κόστος 3-3,5 Ευρώ, κανένα παραπάνω. Κάποια από τα "σπάνια" 16-19 που έχω μπορούσα να τα πάρω 2-3 φορές με 2 ή 3 Ευρώ! Το 15 κ 20 που μου λείπουν, για λίγο τα έχω χάσει σε αγγελίες που τα δίναν με 3-5 Ευρώ.
Επιπλέον η εκδοτική ακόμη είναι "μάχιμη" και ανά πάσα στιγμή μπορεί να επανεκδώσει. Οπότε ένα ποσό 20-25 Ευρώ είναι ουτοπικό αν όχι αστείο για κάποιον πωλητή. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1671
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  976 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Τι τελευταίες μέρες εμφανίστηκε αυτό! Έχετε το νου σας γιατί βρωμάει από πάνω μέχρι κάτω "απάτη". Ακόμη και η φώτο του "Βίου" που παρουσιάζει στην ανάρτηση του είναι ίδια με ενός καταστήματος κάποιες αναρτήσεις πιο πίσω σε αυτό το νήμα. Επίτηδες αφήνω το όνομα και την εικόνα του πωλητή για να γίνουν ταυτίσεις και συγκρίσεις.

Συμβουλή, μόνο χέρι-χέρι (αν και πιστεύω ότι θα κλείσει ραντεβού ο πωλητής και δεν θα εμφανιστεί ποτέ) ή Vendora που πλέον δρα ως διαμεσολαβητής - εγγυητής. Μακάρι να γίνει κάποιος πολύ χαρούμενος (προφανώς όχι ο πιθανός "απατεώνας"). 

2023-06-04 08_48_09-Facebook — Mozilla Firefox.png

Επεξεργασία από Grilos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  418
  • Reputation:   4196
  • Achievement Points:  584
  • Days Won:  2
  • With Us For:  819 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Στο marketplace 80 ευρώ, στο metabook 100 γιατί έχουμε και προμήθειες να πληρώσουμε.

 

chrome_MNthoqlsfY.jpg

chrome_VaufSl0PH2.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1610
  • Achievement Points:  158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2198 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

10 ώρες πριν, Grilos είπε:

Ούτε καν! Πριν 2 χρόνια δεν είχα κανένα Ιζνογκούντ και τώρα μου λείπουν μόνο τα 15 κ 20. Όλα τα πήρα με κόστος 3-3,5 Ευρώ, κανένα παραπάνω. Κάποια από τα "σπάνια" 16-19 που έχω μπορούσα να τα πάρω 2-3 φορές με 2 ή 3 Ευρώ! Το 15 κ 20 που μου λείπουν, για λίγο τα έχω χάσει σε αγγελίες που τα δίναν με 3-5 Ευρώ.
Επιπλέον η εκδοτική ακόμη είναι "μάχιμη" και ανά πάσα στιγμή μπορεί να επανεκδώσει. Οπότε ένα ποσό 20-25 Ευρώ είναι ουτοπικό αν όχι αστείο για κάποιον πωλητή. 

 

Nαι, ολα 3-3,5€ εκτος απο τα 15-20 που ειναι σπανια, αρα αξιζουν περισσοτερο. Οποιος τα ειχε σε αγγελια 2-3€ σημαινει οτι δε γνωριζε την αξια τους.

Περι επανεκδοσης τα ειπαμε, δεν επηρεαζει. Εξαλλου τα Ιζνογκουντ εχουν εκδοθει και παλιοτερα απο τον Ψαροπουλο(πολλοι μαλιστα λενε οτι σε εκεινα η μεταφραση ειναι ωραιοτερη).

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1610
  • Achievement Points:  158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2198 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

10 ώρες πριν, Macchia nera είπε:

Στο marketplace 80 ευρώ, στο metabook 100 γιατί έχουμε και προμήθειες να πληρώσουμε.

 

 

Δε ξερω τι ισχυει στο metabook, αλλα στη Vendora απαιτουν πλεον οι συναλλαγες να γινονται αποκλειστικα μεσω του site τους, με καποια διαδικασια και πληρωνοντας ο αγοραστης μια σχετικη προμηθεια. Αλλιως, λεει, σε μπαναρουν:clap2: Επειδη λιγοι αγοραστες ειναι διατεθειμενοι να πληρωνουν προμηθειες και να ακολουθουν διαδικασιες, προβλεπω οτι θα μειωθει η δημοφιλια του site.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  418
  • Reputation:   4196
  • Achievement Points:  584
  • Days Won:  2
  • With Us For:  819 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 ώρες πριν, hose είπε:

 

Δε ξερω τι ισχυει στο metabook, αλλα στη Vendora απαιτουν πλεον οι συναλλαγες να γινονται αποκλειστικα μεσω του site τους, με καποια διαδικασια και πληρωνοντας ο αγοραστης μια σχετικη προμηθεια. Αλλιως, λεει, σε μπαναρουν:clap2: Επειδη λιγοι αγοραστες ειναι διατεθειμενοι να πληρωνουν προμηθειες και να ακολουθουν διαδικασιες, προβλεπω οτι θα μειωθει η δημοφιλια του site.

Καλά το vendora το έχω αποχαιρετίσει ήδη, σώνει και καλά να μπει μπάστακας στην συναλλαγή. Το metabook παίρνει μια προμήθεια επί του ποσού πώλησης αλλά μέχρι εκεί και τα λεφτά τα παίρνεις κατευθείαν.

Διαφορετικές πλατφόρμες αλλά το έχουμε συζητήσει εδώ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  386
  • Reputation:   3513
  • Achievement Points:  560
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5759 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

4 ώρες πριν, hose είπε:

 

Nαι, ολα 3-3,5€ εκτος απο τα 15-20 που ειναι σπανια, αρα αξιζουν περισσοτερο. Οποιος τα ειχε σε αγγελια 2-3€ σημαινει οτι δε γνωριζε την αξια τους.

Περι επανεκδοσης τα ειπαμε, δεν επηρεαζει. Εξαλλου τα Ιζνογκουντ εχουν εκδοθει και παλιοτερα απο τον Ψαροπουλο(πολλοι μαλιστα λενε οτι σε εκεινα η μεταφραση ειναι ωραιοτερη).

το 19 η παγιδα της σειρηνας δεν εχει εκδοθει απο τον ψαροπουλο ουτε οι επιστροφες του ιζνογκουντ

 

Επεξεργασία από james768
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1247 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

5 ώρες πριν, hose είπε:

 

Δε ξερω τι ισχυει στο metabook, αλλα στη Vendora απαιτουν πλεον οι συναλλαγες να γινονται αποκλειστικα μεσω του site τους, με καποια διαδικασια και πληρωνοντας ο αγοραστης μια σχετικη προμηθεια. Αλλιως, λεει, σε μπαναρουν:clap2: Επειδη λιγοι αγοραστες ειναι διατεθειμενοι να πληρωνουν προμηθειες και να ακολουθουν διαδικασιες, προβλεπω οτι θα μειωθει η δημοφιλια του site.

 

Της κακομοιρας γινεται καθε μέρα απο πωλησεις δεν ξερω απο που το συμπεραινεις οτι εχει χασει σε δημοφιλια. Το εναντίων θα ελεγα.

Προσωπικα με εχει υπερβολέψει η πλατφορμα ,ειδικά με boxnow 1 ευρω δεν το συζητω. Εχω το καθε προιον μου φωτογραφιες αναλυτικοτατες οποιος θελει αγοραζει. Ουτε να με ζαλιζουν τον ερωτα στειλε φωτο δεν το βλεπω οπως το θελω ουτε κουβεντολόι να ξεπικραινω τον καθενα ουτε να παρακαλαω φιλε ποτε θα βαλεις τα λεφτα να στο στειλω,δε μπορω να στο κραταω το ζητησε και αλλος.Το θες;αυτο ειναι το παιρνεις στο εστειλα τελειωσαμε.Αλλιως ο επομενος.

 

Το ίδιο φυσικα και οταν αγοράζω. Θα δωσω και 2 ευρω εξτρα κατι εγινε ,μεγαλη απωλεια στα κρατικα ταμεια...

 

Οσοι δε θελετε διαλεχτε τον Πανταρη που ανεβαζει με χιλια δυο προφιλ για να κλεβει τους αφελεις ή παλεψτε να συννεονηθειτε με ασχετους που δεν ξερουν να πουλανε στο ΦΒ να ψαχνεις να βρεις το ντιλ και το φτηνο και να περιμενεις 3 μερες να βγαλεις ακρη με μηνυματα.

Επιλογές ειναι αυτα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  386
  • Reputation:   3513
  • Achievement Points:  560
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5759 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

9 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Της κακομοιρας γινεται καθε μέρα απο πωλησεις δεν ξερω απο που το συμπεραινεις οτι εχει χασει σε δημοφιλια. Το εναντίων θα ελεγα.

Προσωπικα με εχει υπερβολέψει η πλατφορμα ,ειδικά με boxnow 1 ευρω δεν το συζητω. Εχω το καθε προιον μου φωτογραφιες αναλυτικοτατες οποιος θελει αγοραζει. Ουτε να με ζαλιζουν τον ερωτα στειλε φωτο δεν το βλεπω οπως το θελω ουτε κουβεντολόι να ξεπικραινω τον καθενα ουτε να παρακαλαω φιλε ποτε θα βαλεις τα λεφτα να στο στειλω,δε μπορω να στο κραταω το ζητησε και αλλος.Το θες;αυτο ειναι το παιρνεις στο εστειλα τελειωσαμε.Αλλιως ο επομενος.

 

Το ίδιο φυσικα και οταν αγοράζω. Θα δωσω και 2 ευρω εξτρα κατι εγινε ,μεγαλη απωλεια στα κρατικα ταμεια...

 

Οσοι δε θελετε διαλεχτε τον Πανταρη που ανεβαζει με χιλια δυο προφιλ για να κλεβει τους αφελεις ή παλεψτε να συννεονηθειτε με ασχετους που δεν ξερουν να πουλανε στο ΦΒ να ψαχνεις να βρεις το ντιλ και το φτηνο και να περιμενεις 3 μερες να βγαλεις ακρη με μηνυματα.

Επιλογές ειναι αυτα.

Σαν αγοραστής δεν έχω πρόβλημα αγοράζω από παντού αλλά σαν πωλητής προτιμώ το metabook .Το πρόβλημα δεν είναι η προμήθεια αλλά η μη άμεση καταβολή χρημάτων που είναι το ίδιο πρόβλημα που σου δημιουργεί η αντικαταβολή (αν δεν είσαι μαγαζί)

Επίσης την προμήθεια για ασφαλή αγορά στις αποστολές την καταλαβαίνω  αλλά ποιος ο λόγος προμήθειας ασφαλείας συναλλαγής στο χέρι με χέρι;

Επεξεργασία από james768
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1247 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

1 λεπτό πριν, james768 είπε:

Σαν αγοραστής δεν έχω πρόβλημα αγοράζω από παντού αλλά σαν πωλητής προτιμώ το metabook .Το πρόβλημα δεν είναι η προμήθεια αλλά η μη άμεση καταβολή χρημάτων που είναι το ίδιο πρόβλημα που σου δημιουργεί η αντικαταβολή (αν δεν είσαι μαγαζί)

Πλεον με το boxnow ο αγοραστης εχει 48 ωρες προθεσμια να παραλαβει. Οποτε πες σημερα σου παραγγελνει ,το ετοιμαζεις το εστειλες το πολυ σε 2 μερες εχει φτασει.Τα λεφτα μπαινουν στο ψηφιακο πορτοφολι πατας αναληψη το πολυ σε 2 (εργασιμες) μερες στα βαλανε. 

Πεθαναν τα ΕΛΤΑ με αντικαταβολες που εκανε μια βδομαδα με 10 μερες να πληρωθεις με την αποδειξη (και να ξαναπας να στηθεις στην ουρα)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1610
  • Achievement Points:  158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2198 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

2 ώρες πριν, james768 είπε:

το 19 η παγιδα της σειρηνας δεν εχει εκδοθει απο τον ψαροπουλο ουτε οι επιστροφες του ιζνογκουντ

 

 

Nαι αλλα εχουν τα αλλα τεσσερα, αρα κερδιζω 4-2:)

 

 

Επεξεργασία από hose
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1610
  • Achievement Points:  158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2198 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

1 ώρα πριν, ManaLeak13 είπε:

Της κακομοιρας γινεται καθε μέρα απο πωλησεις δεν ξερω απο που το συμπεραινεις οτι εχει χασει σε δημοφιλια. Το εναντίων θα ελεγα.

 

Λογικο να γινεται της κακομοιρας, ουσιαστικα μονο το Μarketplace και το Vendora υπαρχουν για συναλλαγες στο ευρυ κοινο. Με τους περιορισμους που μπηκαν ομως θα ειναι λιγοτερο της κακομοιρας.

 

Απο που τo συμπεραινω: Πες οτι πουλας εκει κατι 20€ και ενδιαφερεται καποιος απ τη πολη σου. Αντι λοιπον να κανονισετε μια συναντηση σημερα/αυριο χερι με χερι, του λες "οχι δε γινεται, θα ακολουθησεις τις διαδιακασιες του site, πληρωσε και μια προμηθεια". Μολις το ακουσει αυτο ο αγοραστης το πιθανοτερο ειναι να γινει Λουης.

 

 

1 ώρα πριν, ManaLeak13 είπε:

 

.......... Ουτε να με ζαλιζουν τον ερωτα στειλε φωτο δεν το βλεπω οπως το θελω ουτε κουβεντολόι να ξεπικραινω τον καθενα ουτε να παρακαλαω φιλε ποτε θα βαλεις τα λεφτα να στο στειλω,δε μπορω να στο κραταω το ζητησε και αλλος.Το θες;αυτο ειναι το παιρνεις στο εστειλα τελειωσαμε.Αλλιως ο επομενος.

 

Tι λες φιλε μου, ζαλαδα ειναι να δειξεις φωτος στο πελατη?? εγω θα το ελεγα υποχρεωση, ασφαλως και πρεπει ο αγοραστης αν θελει να ξερει τι ακριβως  παιρνει. Κουβεντολοϊ επισης πρεπει να κανεις αν ζητουνται πληροφοριες για το ειδος, και οποιος θελει να παρει θα το βαλει το χρημα και αμεσως.

 

 

Πριν από 1 ώρα, ManaLeak13 είπε:

Πλεον με το boxnow ο αγοραστης εχει 48 ωρες προθεσμια να παραλαβει. Οποτε πες σημερα σου παραγγελνει ,το ετοιμαζεις το εστειλες το πολυ σε 2 μερες εχει φτασει.Τα λεφτα μπαινουν στο ψηφιακο πορτοφολι πατας αναληψη το πολυ σε 2 (εργασιμες) μερες στα βαλανε. 

Πεθαναν τα ΕΛΤΑ με αντικαταβολες που εκανε μια βδομαδα με 10 μερες να πληρωθεις με την αποδειξη (και να ξαναπας να στηθεις στην ουρα)

 

Αν δε το παραλαβει σε 48 ωρες τι γινεται? σου ζητουνται τα λεφτα πισω?

Οι αντικαταβολες δεν εξυπηρετουν, καλυτερα καταθεση σε λογ/σμο. Τα ελτα συνηθως πανε το δεμα σε 1-3 μερες.

 

 

Επεξεργασία από hose
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  418
  • Reputation:   4196
  • Achievement Points:  584
  • Days Won:  2
  • With Us For:  819 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

4 ώρες πριν, james768 είπε:

 

Επίσης την προμήθεια για ασφαλή αγορά στις αποστολές την καταλαβαίνω  αλλά ποιος ο λόγος προμήθειας ασφαλείας συναλλαγής στο χέρι με χέρι;

Γιατί στο βεντορα ψάχνουν για κορόιδα γι' αυτό. Εννοείται ότι δεν είσαι υποχρεωμένος για προμήθεια στο χέρι με χέρι. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1671
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  976 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@ ManaLeak13

Πόσο συμφωνώ μαζί σου!

 

Το Vendora ουσιαστικά καταργεί την κομπίνα που πόσταρα πιο πάνω.  Χέρι - χέρι ή αν έχεις αμφιβολίες Vendora. Αν είναι να ρισκάρω χρήματα μεγάλου ποσού, καλύτερα να βάλω μεσάζοντα το Vendora και να πληρώσω 5-10 Ευρώ, παρά να κλαίω και να γκρινιάζω στο FB ότι ο τάδε και ο δείνα μου έφαγε το 50άρι και μην τον είδατε.

 

Όσοι είμαστε από επαρχεία νομίζω Vendora, metabook και BoxNow μας έλυσε τα χέρια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1610
  • Achievement Points:  158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2198 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

4 ώρες πριν, Grilos είπε:

@ ManaLeak13

Πόσο συμφωνώ μαζί σου!

 

Το Vendora ουσιαστικά καταργεί την κομπίνα που πόσταρα πιο πάνω.  Χέρι - χέρι ή αν έχεις αμφιβολίες Vendora. Αν είναι να ρισκάρω χρήματα μεγάλου ποσού, καλύτερα να βάλω μεσάζοντα το Vendora και να πληρώσω 5-10 Ευρώ, παρά να κλαίω και να γκρινιάζω στο FB ότι ο τάδε και ο δείνα μου έφαγε το 50άρι και μην τον είδατε.

 

Όσοι είμαστε από επαρχεία νομίζω Vendora, metabook και BoxNow μας έλυσε τα χέρια.

 

Yπαρχει καποια διαφορά, ο ΜanaLeak13 μιλησε σαν πωλητης, εσυ σαν αγοραστης.

-Ο αγοραστης της επαρχιας θελει να διασφαλιστει, δεν εμπιστευεται τον πωλητη και δεχεται να πληρωσει προμηθεια για να ειναι ησυχος, λες. Λογικο ακουγεται. Κι αν αυτο που θα λαβεις ειναι διαφορετικο απο αυτο που περιμενεις τοτε τι γινεται?

-Ο πωλητης διασφαλιζεται περισσοτερο αν λαβει προκαταβολικα το χρημα με καταθεση, το ΒoxΝow δεν τον συμφερει. Αν ομως στελνει αντικαταβολες τοτε τον συμφερει.

 

 

Επεξεργασία από hose
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1671
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  976 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@ hose

 

Δεν έχω δοκιμάσει τις υπηρεσίες του Vendora σαν πωλητής, αλλά δεν βλέπω κάτι μεμπτό ή κάτι που δεν εξασφαλίζει τον πωλητή. Ως αγοραστής για να πάρω το προϊόν προκαταβάλλω τα χρήματα  στην Vendora, προτού ο πωλητής στείλει κάτι. Αφού εγώ πληρώσω, η Vendora ενημερώνει τον πωλητή να στείλει το δέμα. Αφού παραλάβω η Vendora ενημερώνεται αυτόματα και μου δίνει 2 μέρες να αποδεχθώ το προϊόν ή να το στείλω πίσω. Σε κάθε περίπτωση τα χρήματα είναι δεσμευμένα και αν εγώ δεν ενημερώσω για την αποδοχή ή όχι πάνε στον πωλητή. Αν πάλι κάτι δεν είναι σύμφωνο με την περιγραφή που έγινε στην αρχή, ενημερώνω και επιστρέφω το προϊόν. Σε όλη αυτή την διαδικασία δεν βλέπω κάπου που ο πωλητής είναι ριγμένος ή μη εξασφαλισμένος. Αν είναι απατεώνας πάλι σίγουρα με το που ανοίξω το δέμα θα ενημερώσω τη σελίδα και θα προχωρήσει η διαδικασία (δεν μου έχει τύχει). Προσωπικά μου φαίνεται πολύ τίμιο για το κόστος που χρεώνει η υπηρεσία και είναι κάτι που είναι συμφωνημένο από την αρχή, άρα ξέρεις τι πληρώνεις. Επίσης δεν ξέρω πόσο θα κάνει για να πάρει τα χρήματα του ο πωλητής αφού κάνω αποδοχή του δέματος.

Τώρα το metabook πάλι έχει προμήθεια (μόνο στον πωλητή) και κριτικές που αν και δεν είναι εξασφάλιση σου δίνει κάτι για να εκτιμήσεις πιθανούς κινδύνους. Πάλι και εκεί για μεγάλες αγορές θα συμβούλευα χέρι-χέρι. Στο metabook επειδή έχω καλές κριτικές σκέψου μου έχουν στείλει βιβλία προτού τους πληρώσω.

Τώρα το BoxNow είναι υπηρεσία όπως τα ΕΛΤΑ η ACS και η Γενική Ταχυδρομική. Προσωπικά με βολεύει απίστευτα γιατί δεν χρειάζεται να πάω σε κατάστημα και γιατί πάω ότι ώρα μπορώ.

Όλους μας ξενίζει να πληρώνουμε αλλά όλοι πρέπει να εκτιμάμε τι πουλάει ή παρέχει ο άλλος. Αν δεν υπήρχε χώρος για τα metabook, vendora δεν θα υπήρχαν. Το fb είναι σαν να αγοράζεις από διαφήμιση σε αφίσα σε κολόνα της ΔΕΗ. Μπορεί να κερδίσεις λίγο αλλά αν πέσεις πάνω σε απατεώνα θα σε τσούξει.


Υ.Γ. να δω ποιος θα διαβάσει όλο αυτό που έγραψα :)

Επεξεργασία από Grilos
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1247 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

4 ώρες πριν, Grilos είπε:

Επίσης δεν ξέρω πόσο θα κάνει για να πάρει τα χρήματα του ο πωλητής αφού κάνω αποδοχή του δέματος.

Mε το που κανεις εσυ (ο αγοραστης) αποδοχή δεματος ,τα χρηματα μπαινουν αμεσα στο ψηφιακό σου πορτοφόλι. Απο εκει και περα εγω (ο πωλητης) εχω την ευχαίρια να πατησω αναληψη ή να τα αφήσω ως υπόλοιπο για δική μου μελλοντική αγορά. Στην περιπτωση της αναληψης κανουν το μεγιστο 3 εργασιμες (συνηθως 2) για να σου τα πιστώσουν στην κάρτα σου.

Ο καθένας οπως τον βολευει αλλά αντικειμενικά μιλωντας ως χρονια πωλητης και αγοραστης το boxnow εχει λυσει τα χερια μας. Δεματα που αγοραζα και πληρωνα πχ 4.5 ευρω στα ΕΛΤΑ λογω βαρους τωρα τα αγοραζω με 1. Αντιστοιχα και ως πωλητης.Δεματα που ζυγιζαν για 3.5 και εκοβα τα 0.50 ως καλη διαθεση τωρα δεν χρειαζεται να κανω ουτε κονξες ουτε παζαρια. Ασε τις χαμενες ωρες αναμονης στα ΕΛΤΑ που χασαμε τοσα χρονια... Ετοιμαζω το δεμα τη στιγμη της αγορας,βγαινω το αφηνω στο locker πριν τη δουλεια μου πριν τη βολτα μου ή οτι αλλο, οτι ωρα γουσταρω σε δευτερολεπτα !

Το μονο που διαφωνω με την λογική της Vendora ειναι οι υψηλες προμηθειες στα μικροποσά (κατι που προσπαθουν να αλλαξουν). 

 

  

18 ώρες πριν, Macchia nera είπε:

Γιατί στο βεντορα ψάχνουν για κορόιδα γι' αυτό. Εννοείται ότι δεν είσαι υποχρεωμένος για προμήθεια στο χέρι με χέρι. 

Και αν ειναι κατι που θες πολύ ή το δεις φτηνα σε ντιλ λογω αγνοιας,πως θα διασφαλισεις οτι εσυ θα σαι αυτος που θα το προλαβει πρώτος ; :thinking: Με μηνυμα ; Με το φιλε μου κρατα το θα βρεθουμε κεντρο το Σαββατο (ενω σημερα ειναι πχ Δευτερα Τριτη). Γιατι να κατεβασει ο αλλος την αγγελια του 5 μερες για σενα (τον καθε εσενα οχι προσωπικα) και να πας πχ στην συναντηση να πεις αστο ακυρο δεν μαρεσει ή να του κανεις παζαρια εχω τοσα αμα θες ή να μην πας και καθολου ;

 

Εννοειται οτι δεν εισαι υποχρεωμενος για προμηθεια για συναντηση χερι-χερι αλλά το Vendora ειναι ο ορισμος του first come first served. Και το επικροτω. Ενω στο Facebook πως ξερεις εσυ αν οντως ο αλλος εχει δωσει αλλου το προιον ή προσπαθει να βρει καποιον που θα παρει πολλα μαζεμενα για να μην εχει να ασχοληθει με πολλά δεματα (μου εχει τυχει)

Με εγγυημενη συναλλαγη ο αλλος θα πρεπει να σου στειλει ακομα και προϊον του ενος ευρω εφοσον το ορισε στην αγγελια του.Κατα βαση παντα αυτο με ξενερωνε αλλα το BoxNow και εδω λυνει τα χερια ολονων μας!

 

 

 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  418
  • Reputation:   4196
  • Achievement Points:  584
  • Days Won:  2
  • With Us For:  819 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

40 λεπτά πριν, ManaLeak13 είπε:

Και αν ειναι κατι που θες πολύ ή το δεις φτηνα σε ντιλ λογω αγνοιας,πως θα διασφαλισεις οτι εσυ θα σαι αυτος που θα το προλαβει πρώτος ; :thinking: Με μηνυμα ; Με το φιλε μου κρατα το θα βρεθουμε κεντρο το Σαββατο (ενω σημερα ειναι πχ Δευτερα Τριτη). Γιατι να κατεβασει ο αλλος την αγγελια του 5 μερες για σενα (τον καθε εσενα οχι προσωπικα) και να πας πχ στην συναντηση να πεις αστο ακυρο δεν μαρεσει ή να του κανεις παζαρια εχω τοσα αμα θες ή να μην πας και καθολου ;

 

Εννοειται οτι δεν εισαι υποχρεωμενος για προμηθεια για συναντηση χερι-χερι αλλά το Vendora ειναι ο ορισμος του first come first served. Και το επικροτω. Ενω στο Facebook πως ξερεις εσυ αν οντως ο αλλος εχει δωσει αλλου το προιον ή προσπαθει να βρει καποιον που θα παρει πολλα μαζεμενα για να μην εχει να ασχοληθει με πολλά δεματα (μου εχει τυχει)

Με εγγυημενη συναλλαγη ο αλλος θα πρεπει να σου στειλει ακομα και προϊον του ενος ευρω εφοσον το ορισε στην αγγελια του.Κατα βαση παντα αυτο με ξενερωνε αλλα το BoxNow και εδω λυνει τα χερια ολονων μας!

 

 

 

Καλά ποτέ δεν μου έτυχε να θέλω κάτι και να μην το προλάβω. Τόσα χρόνια πριν την εγγυημένη συναλλαγή μια χαρά πουλούσα (κυρίως) και αγόραζα. Και έκανα πολλές αποστολές μετά από κατάθεση με ΙΒΑΝ που τους έδινα.

Μεταχειρισμένα πουλάμε, δεν καιγόμαστε ακόμα και να κρατήσουμε την αγγελία για 1-2 μέρες, σιγά το πράγμα. Και εννοείται ότι τα παζάρια είναι μέρος των συναλλαγών.

Δεν διαφωνώ ότι υπάρχει χρησιμότητα στην εγγυημένη συναλλαγή αλλά εγώ δεν θέλω κανέναν μεσολαβητή. Δηλαδή αν θέλω να αγοράσω ή να πουλήσω ένα κόμιξ 3 ευρώ γιατί να το πληρώσω/χρεωθεί διπλό;

Και γιατί 5% επί του ποσού; Τι διαφορά έχει η ασφάλεια των 2 ευρώ από τα 10 ευρώ;; Το ίδιο πράγμα προσφέρουν. Βάλε γενική τιμή ασφάλειας συναλλαγής 2 ευρώ πχ.

 

Αλλά ας το αφήσουμε γιατί χαλάμε το τόπικ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1610
  • Achievement Points:  158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2198 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

22 ώρες πριν, Grilos είπε:

@ hose

 

Δεν έχω δοκιμάσει τις υπηρεσίες του Vendora σαν πωλητής, αλλά δεν βλέπω κάτι μεμπτό ή κάτι που δεν εξασφαλίζει τον πωλητή

..................................

 Σε όλη αυτή την διαδικασία δεν βλέπω κάπου που ο πωλητής είναι ριγμένος ή μη εξασφαλισμένος.

 

Aυτο που ειπα ειναι οτι ο πωλητης ειναι απολυτα εξασφαλισμενος οταν το χρημα μπαινει προκαταβολικα στο τραπεζικο λογ/σμο του. Οποτε και η συναλλαγη θα γινει ταχεως χωρις μεσολαβηση, προμηθεια, ψηφιακα πορτοφολια, προσθεσμια 2 ημερων στο ειδικο κουτι  και λοιπες αηδιες.

 

 

18 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Ο καθένας οπως τον βολευει αλλά αντικειμενικά μιλωντας ως χρονια πωλητης και αγοραστης το boxnow εχει λυσει τα χερια μας. Δεματα που αγοραζα και πληρωνα πχ 4.5 ευρω στα ΕΛΤΑ λογω βαρους τωρα τα αγοραζω με 1.

 

Μεχρι τις 30/6 δεν ειναι το 1€?

 

 

Επεξεργασία από hose
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1671
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  976 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@ hose Έτσι να μπει το παραδάκι στη τσέπη και όλα καλά. Άρα συμφωνούμε ότι διαφωνούμε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1610
  • Achievement Points:  158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2198 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

13 λεπτά πριν, Grilos είπε:

@ hose Έτσι να μπει το παραδάκι στη τσέπη και όλα καλά. Άρα συμφωνούμε ότι διαφωνούμε.

 

παραδακι εισπραττει το site απο το πουθενα, το παραδακι του πωλητη ειναι ευλογο, για να εισπραξει πουλαει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1538
  • Reputation:   13748
  • Achievement Points:  1813
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1247 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Συλλεκτική σαβούρα από το μακρινό έτος αναφοράς 1980.

Τρεχα κόσμε να προλάβεις :hunting:

 

 

Screenshot_20230607_181629_com.facebook.orca.jpg

Screenshot_20230607_181621_com.facebook.orca.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  418
  • Reputation:   4196
  • Achievement Points:  584
  • Days Won:  2
  • With Us For:  819 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Συλλεκτική σαβούρα από το μακρινό έτος αναφοράς 1980.

Τρεχα κόσμε να προλάβεις :hunting:

 

 

Screenshot_20230607_181629_com.facebook.orca.jpg

 

Εν τω μεταξύ αυτό δεν είναι καν του 1980, είναι του 2005

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7112
  • Reputation:   26964
  • Achievement Points:  7447
  • Days Won:  25
  • With Us For:  6229 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κι αφού αγοράσει κανείς αυτό το άθικτο τευχάκι, ας δώσει ένα 500ρικάκι παραπάνω να αγοράσει από αγγελία παραδίπλα κι ένα καλό βιβλίο του Stephen King που όποιος βλέπει την τιμή ξεχειλίζει από...

 

Orgi_Front.thumb.jpg.ea272d49b322fe89c9067273b605e953.jpg  Orgi_Back.thumb.jpg.0b0672855ad6dd641f1bafcc8425dfcd.jpg

 

 

Και μη ξεχνάμε βέβαια ότι "ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΟΥΝ ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΣΤΗ" αν και "ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΗΘΗ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ ΧΕΡΙ ΜΕ ΧΕΡΙ", οπότε δε χρειάζεται ν' αγχώνεστε πως να αιτιολογήσετε ένα τέτοιο έμβασμα στην τράπεζα! Είναι κι άλλα μέλη του "Vendora" που έχουν αίσθηση του χιούμορ όμως. Απ' ότι βλέπω το έχουμε σε παρακολούθηση 7 άτομα μέχρι στιγμής! Καλό είναι αυτό διότι η τιμή μπορεί να είναι καλή, αλλά αν για κάποιο περίεργο λόγο δεν πουληθεί θα τη ρίξει αργά ή γρήγορα 20-30€! https://www.greekcomics.gr/forums/uploads/monthly_09_2008/post-5259-1221766739.gif

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  418
  • Reputation:   4196
  • Achievement Points:  584
  • Days Won:  2
  • With Us For:  819 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

5 ώρες πριν, Mandrake είπε:

Κι αφού αγοράσει κανείς αυτό το άθικτο τευχάκι, ας δώσει ένα 500ρικάκι παραπάνω να αγοράσει από αγγελία παραδίπλα κι ένα καλό βιβλίο του Stephen King που όποιος βλέπει την τιμή ξεχειλίζει από...

 

 

Τέτοιες αγγελίες προκαλούν ΟΡΓΗ.:D

Να βάλουμε και ένα screenshot για αρχειακούς λόγους.

 

chrome_prIbVEsolv.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  758
  • Content Count:  12967
  • Reputation:   94938
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  428
  • With Us For:  4647 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

15 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Συλλεκτική σαβούρα από το μακρινό έτος αναφοράς 1980.

Τρεχα κόσμε να προλάβεις :hunting:

 

 

Screenshot_20230607_181629_com.facebook.orca.jpg

Screenshot_20230607_181621_com.facebook.orca.jpg

 

Ευτυχώς που αναγράφει "Μεταχειρισμένο". Γιατί από τις φωτογραφίες ούτε που θα μου περνούσε από το μυαλό. :lol:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35058
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  1123
  • Reputation:   7078
  • Achievement Points:  1188
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1672 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

13 ώρες πριν, Mandrake είπε:

Κι αφού αγοράσει κανείς αυτό το άθικτο τευχάκι, ας δώσει ένα 500ρικάκι παραπάνω να αγοράσει από αγγελία παραδίπλα κι ένα καλό βιβλίο του Stephen King που όποιος βλέπει την τιμή ξεχειλίζει από...

 

Orgi_Front.thumb.jpg.ea272d49b322fe89c9067273b605e953.jpg  Orgi_Back.thumb.jpg.0b0672855ad6dd641f1bafcc8425dfcd.jpg

 

 

Και μη ξεχνάμε βέβαια ότι "ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΟΥΝ ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΣΤΗ" αν και "ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΗΘΗ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ ΧΕΡΙ ΜΕ ΧΕΡΙ", οπότε δε χρειάζεται ν' αγχώνεστε πως να αιτιολογήσετε ένα τέτοιο έμβασμα στην τράπεζα! Είναι κι άλλα μέλη του "Vendora" που έχουν αίσθηση του χιούμορ όμως. Απ' ότι βλέπω το έχουμε σε παρακολούθηση 7 άτομα μέχρι στιγμής! Καλό είναι αυτό διότι η τιμή μπορεί να είναι καλή, αλλά αν για κάποιο περίεργο λόγο δεν πουληθεί θα τη ρίξει αργά ή γρήγορα 20-30€! https://www.greekcomics.gr/forums/uploads/monthly_09_2008/post-5259-1221766739.gif

Για όποιον δεν γνωρίζει αυτό το βιβλίο είναι πραγματικά σπάνιο!

Πρώτον το εν λόγω βιβλίο ο ίδιος ο συγγραφέας το έχει αποσείρει από την κυκλοφορία λόγω κάποιων συγκυριών που βασίστηκαν σε αυτό το βιβλίο.

Δεύτερον και η ξένη έκδοση του βιβλίου Rage είναι δυσεύρετη. Οπότε φανταστείτε πόσο σπάνιο είναι η ελληνική έκδοση που δεν πρόκειται να ξαναβγεί στα ελληνικά...

Μια νορμάλ τιμή για αυτό το βιβλίο είναι 150-200 ευρώ στην οποία πουλιέται και φεύγει πιο άνετα...

(Είναι διαφορετικό αν εγώ θα τα έδινα. Ειδικά όταν μπορείς να το βρεις δωρεάν σε pdf)

 

Και τρίτον θα έλεγα ότι είναι πιο σπάνιο και από την βιβλιοθήκη κόμιξ και την πολιτεία και τα χαμένα επεισόδια (ίσως και όλα μαζί, γιατί μπορείς να τα βρεις διαθέσιμο στο εξωτερικό)

 

Οπότε όποιος δεν γνωρίζει,ας ψάξει περισσότερα για αυτό το βιβλίο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  386
  • Reputation:   3513
  • Achievement Points:  560
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5759 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

3 ώρες πριν, olyssesmoore είπε:

Για όποιον δεν γνωρίζει αυτό το βιβλίο είναι πραγματικά σπάνιο!

Πρώτον το εν λόγω βιβλίο ο ίδιος ο συγγραφέας το έχει αποσείρει από την κυκλοφορία λόγω κάποιων συγκυριών που βασίστηκαν σε αυτό το βιβλίο.

Δεύτερον και η ξένη έκδοση του βιβλίου Rage είναι δυσεύρετη. Οπότε φανταστείτε πόσο σπάνιο είναι η ελληνική έκδοση που δεν πρόκειται να ξαναβγεί στα ελληνικά...

Μια νορμάλ τιμή για αυτό το βιβλίο είναι 150-200 ευρώ στην οποία πουλιέται και φεύγει πιο άνετα...

(Είναι διαφορετικό αν εγώ θα τα έδινα. Ειδικά όταν μπορείς να το βρεις δωρεάν σε pdf)

 

Και τρίτον θα έλεγα ότι είναι πιο σπάνιο και από την βιβλιοθήκη κόμιξ και την πολιτεία και τα χαμένα επεισόδια (ίσως και όλα μαζί, γιατί μπορείς να τα βρεις διαθέσιμο στο εξωτερικό)

 

Οπότε όποιος δεν γνωρίζει,ας ψάξει περισσότερα για αυτό το βιβλίο...

Δεν είναι ακριβώς σπάνιο άπλα το ζητούν πολλοί και δεν θα ξαναεκδοθει (Απο τα πεντε βιβλια του bachman που εκδοσε η κέδρος ο Κλειδαριθμος εχει εκδοσει τα εργα οδοποιίας και υπαρχει πλανο αν και μακρινο να εκδοθουν ο δρομεας ο αδυνατος και η μακρια πορειά)

Απο τα παραπάνω πιο ειναι πιο φθηνο και ευκολο να βρεθει στην αρχική του εκδοσή ?(Θαύμα τα έργα οδοποιίας στα 37 ευρω  απο τον ιδιο πωλητη που δινει την οργη στα 290 και δεν τα παίρνει κανένας ) Τα υπόλοιπα 3 παίζουν από 50 και πάνω (σε αυτά  που έχω δει εγώ και φεύγουν πολύ γρήγορα μέχρι τα 70 ευρω )

Αυτη την στιγμη στο metabook μονο υπαρχουν 3 αντιτυπα της οργης που ειναι διαθεσιμα αλλα η τιμη ειναι απαγορευτικη

ΥΣ Η προσωπική μου εμπειρία είναι αυτή επειδη το ψαχνω και εγω (εδω και μια εξαετία και ειναι το τελευταιο του κινγκ που μου λειπει )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1610
  • Achievement Points:  158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2198 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

18 ώρες πριν, Mandrake είπε:

Και μη ξεχνάμε βέβαια ότι "ΤΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΕΠΙΒΑΡΥΝΟΥΝ ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΣΤΗ" αν και "ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΗΘΗ ΣΥΝΑΛΛΑΓΗ ΧΕΡΙ ΜΕ ΧΕΡΙ", οπότε δε χρειάζεται ν' αγχώνεστε πως να αιτιολογήσετε ένα τέτοιο έμβασμα στην τράπεζα! Είναι κι άλλα μέλη του "Vendora" που έχουν αίσθηση του χιούμορ όμως. Απ' ότι βλέπω το έχουμε σε παρακολούθηση 7 άτομα μέχρι στιγμής!

 

Aν μαθει το Vendora οτι αναζητει συναλλαγη χερι με χερι θα τον πεταξει εξω, μονο μεσω της διαδικασιας τους επιτρεπουν πλεον συναλλαγες:out:

 

Αυτο με τη "παρακολουθηση" δεν εχω καταλαβει πως ακριβως δουλευει, μαλλον οποιος απλα  κλικαρει μια αγγελια θεωρειται παρακολουθητής. Και καθε τοσο σου στελνουν email " Πωλήθηκε η αγγελία "ταδε" που παρακολουθούσες. Η αγγελία "ταδε" που παρακολουθούσες δεν είναι πια διαθέσιμη....... Οι αγγελίες στη Vendora βρίσκουν πολύ γρήγορα αγοραστές, οπότε σε συμβουλεύουμε, εάν υπάρχει κάτι που πραγματικά θέλεις να αγοράσεις, να κινηθείς γρήγορα. 

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα όμως, είμαστε βέβαιοι πως στη Vendora θα βρεις αυτό που ψάχνεις. Δες εδώ μερικές διαθέσιμες αγγελίες που πιστεύουμε ότι σε ενδιαφέρουν:................. "  ενω εσυ ουτε καν θυμασαι το αντικειμενο:lol:

 

 

Επεξεργασία από hose
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.