Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗ ΠΛΗΣΙΑΖΕΤΕ [ θα πεθάνετε από τα γέλια ]


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  36220
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  127
  • Reputation:   997
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1427 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

51 λεπτά πριν, Macchia nera είπε:

1 ευρώ, τρομερή ευκαιρία.

chrome_esaVB68HxP.png

Και να το χαρίσω θα ντρεπόμουν ... :collapse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1599
  • Achievement Points:  157
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2175 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Καποιος ζηταει το Κομιξ 16, βρεθηκε τευχος στα 100€ και μαλιστα υπογεγραμμενο απ τον Ντισνευ. Τα ΚΕΠ καλουνται να επιβεβαιωσουν

 

 

kep.png

 

 

Επεξεργασία από hose
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38661
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  416
  • Reputation:   4437
  • Achievement Points:  460
  • Days Won:  5
  • With Us For:  759 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Πριν από 1 ώρα, Macchia nera είπε:

1 ευρώ, τρομερή ευκαιρία.

chrome_esaVB68HxP.png

Ότι πρέπει να το βάλω για προσάναμμα στην ψησταριά που θα ψηθεί αύριο η προβατίνα (Τσικνοπέμπτη μην ξεχνιόμαστε :lol:)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

15 ώρες πριν, Macchia nera είπε:

1 ευρώ, τρομερή ευκαιρία.

chrome_esaVB68HxP.png

 

Και κάπου εδώ τίθεται το μέγα φιλοσοφικό ερώτημα! Τι άλλο θα μπορούσε να πάθει το φουκαριάρικο το τεύχος, που μοιάζει σαν τραυματίας του Β' Παγκοσμίου Πολέμου? :thinking:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

22 ώρες πριν, Macchia nera είπε:

1 ευρώ, τρομερή ευκαιρία.

chrome_esaVB68HxP.png

Δεν το έχω, καλή τιμή, ελπίζω να το προλάβω,μην το πάρει αλλος

 

 

On 9/2/2023 στο 11:17 ΠΜ, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Το Μίκυ Μάους 119, όντως αποτελεί ένα από τα σπανιότερα της σειράς, καθώς για τη ράχη του, είχε χρησιμοποιηθεί χαμηλής ποιότητας κόλλα, με αποτέλεσμα πολλά να έχουν καταστραφεί! Όταν λοιπόν, έχεις ένα αντίτυπο σε καλή κατάσταση, το κοστολογείς λίγο παραπάνω! Αλλά αν είναι δυνατόν, τα 300€ δεν είναι απλά μια μικρή, τσιμπημένη αύξηση στην κανονική τιμή, η οποία κυμαίνεται από 50 έως 100€.:beer:

Το έχεις το 119??

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

7 λεπτά πριν, Comichunter είπε:

Το έχεις το 119??

Αν το είχα, αγαπητέ, δεν θα βρισκόμουν εδώ, αλλά θα το είχα πουλήσει έναντι 3.500.000 κι αυτή τη στιγμή, θα απολάμβανα τον ήλιο των τροπικών!:holidays3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

28 λεπτά πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Αν το είχα, αγαπητέ, δεν θα βρισκόμουν εδώ, αλλά θα το είχα πουλήσει έναντι 3.500.000 κι αυτή τη στιγμή, θα απολάμβανα τον ήλιο των τροπικών!:holidays3:

Πέρα από την πλάκα, είναι κατά γενική ομολογία ένα σπάνιο τεύχος για τη σειρά Μίκυ Μαους. Σκέψου αν το είχες εσύ πόσο θα το έβγαζες για πώληση;; Εγώ προσωπικά το βρήκα σε χαμηλή τιμή και για να το πάρω έδωσα και κάποια τεύχη από την συλλογή μου (πράγμα πολύ σπάνιο). Όμως είναι σπάνιο να το βρεις κάτω από 100€. Κάποιος το πουλούσε 250€ αλλά ήταν ένωση δύο τευχών σε έναν τόμο..... Πολλά θα δείτε να γίνονται. Επίσης από την Ιταλία το βρήκα σε πάγκο στο κέντρο της Ρώμης με 5€( topolino)...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

3 λεπτά πριν, Comichunter είπε:

Πέρα από την πλάκα, είναι κατά γενική ομολογία ένα σπάνιο τεύχος για τη σειρά Μίκυ Μαους. Σκέψου αν το είχες εσύ πόσο θα το έβγαζες για πώληση;; Εγώ προσωπικά το βρήκα σε χαμηλή τιμή και για να το πάρω έδωσα και κάποια τεύχη από την συλλογή μου (πράγμα πολύ σπάνιο). Όμως είναι σπάνιο να το βρεις κάτω από 100€. Κάποιος το πουλούσε 250€ αλλά ήταν ένωση δύο τευχών σε έναν τόμο.....

Άλλο, το ότι είναι σπάνιο και -κανονικά- θα έπρεπε να κοστολογείται γύρω στα 70- 150€ κι άλλο το ότι υπερκοστολογείται( είναι όντως ένα γεγονός) κι έχει φθάσει η τιμή του σε δυσθεώρητα ύψη. Ένας ηθικός, ιδιώτης πωλητής, ο οποίος το είχε αγοράσει έναντι μερικών δραχμών, θα έπρεπε να το αφήνει σε μία πιο λογική τιμή. Βέβαια, τονίζω ότι έχεις δίκιο στο ότι πωλείται πολύ ακριβά!:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Πριν από 1 ώρα, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Άλλο, το ότι είναι σπάνιο και -κανονικά- θα έπρεπε να κοστολογείται γύρω στα 70- 150€ κι άλλο το ότι υπερκοστολογείται( είναι όντως ένα γεγονός) κι έχει φθάσει η τιμή του σε δυσθεώρητα ύψη. Ένας ηθικός, ιδιώτης πωλητής, ο οποίος το είχε αγοράσει έναντι μερικών δραχμών, θα έπρεπε να το αφήνει σε μία πιο λογική τιμή. Βέβαια, τονίζω ότι έχεις δίκιο στο ότι πωλείται πολύ ακριβά!:beer:

Έχει χαθεί η έννοια της ηθικής πλέον, για αυτό είχα γράψει παλαιότερα ότι μου προκαλεί λύπη τα νέα παιδιά να προσπαθούν να φτιάξουν συλλογή ξοδεύοντας μεγάλα ποσά, πέφτοντας ουσιαστικά στην εν λόγω παγίδα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  382
  • Reputation:   3467
  • Achievement Points:  554
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5736 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

3 ώρες πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Άλλο, το ότι είναι σπάνιο και -κανονικά- θα έπρεπε να κοστολογείται γύρω στα 70- 150€ κι άλλο το ότι υπερκοστολογείται( είναι όντως ένα γεγονός) κι έχει φθάσει η τιμή του σε δυσθεώρητα ύψη. Ένας ηθικός, ιδιώτης πωλητής, ο οποίος το είχε αγοράσει έναντι μερικών δραχμών, θα έπρεπε να το αφήνει σε μία πιο λογική τιμή. Βέβαια, τονίζω ότι έχεις δίκιο στο ότι πωλείται πολύ ακριβά!:beer:

Ο ιδιωτης που το ειχε αγορασει λιγες δραχμες  εχει πεθανει ή εχει παρατησει την συλλογη του.Αυτος που τα πουλαει ειναι καποιος απο τους κληρονομους που περασαν στα χερια τους

Και αν δεν πεταχτουν , τοτε συμβαινει ενα απο τα 2 ή τα σπρωχνει ολα  μαζι σε παλαιοπωλη ή βλεπει τι τιμες βαζουν στις σελιδες τους οι εμποροι και βαζει τις αναλογες τιμες.Εγω που εχω μια μεσαια συλλογη οτι διπλο εχω που ειναι σπανιο το πουλαω ακριβα, οχι για να τα κονομησω αλλα για να παρω τευχη που μου λειπουν.Υπαρχει καποιος που θα του δωσω καποιο απο τα διπλα μου? και θα μου δωσει καποιο απο αυτα που ψαχνω?.Στα λιγα χρονια που ειμαι εδω ανταλλαγες εκανα καμια 10αρια εδω και καμια δεκαρια απο fb . Τελος αυτην την στιγμη που μιλαμε πολεμησα με τον εαυτο μου και δεν θα παρω (οπως εκανα παλαιοτερα) 47 κομματια που εχει βγει αγγελια για να κρατησω ενα που μου λειπει πλεον.

 

Επεξεργασία από james768
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13500
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

4 ώρες πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Άλλο, το ότι είναι σπάνιο και -κανονικά- θα έπρεπε να κοστολογείται γύρω στα 70- 150€ κι άλλο το ότι υπερκοστολογείται( είναι όντως ένα γεγονός) κι έχει φθάσει η τιμή του σε δυσθεώρητα ύψη. Ένας ηθικός, ιδιώτης πωλητής, ο οποίος το είχε αγοράσει έναντι μερικών δραχμών, θα έπρεπε να το αφήνει σε μία πιο λογική τιμή. Βέβαια, τονίζω ότι έχεις δίκιο στο ότι πωλείται πολύ ακριβά!:beer:

Δεν ξερω αμα το γνωριζεις αυτο που θα πω γιατι εισαι μικροτερος σε ηλικια και πλεον εχει καταργηθει η τακτικη αυτη εδω και δεκαετιες. Στις εποχες των 60'ς 70'ς (δεν γνωριζω για τα 80'ς) η κοινωνια ηταν παρα πολυ διαφορετικη απο οτι ειμαστε τωρα. Τα μαρβελ οι παπουδες τα θεωρουσαν οι "σαταναδες" που διαφθειρουν τη νεολεα απο το σωστο δρομο που χαραζει η εκκλησια:confuse: και τα καιγανε (ή στην καλυτερη τα πεταγανε)!! :slap: Τα ντισνευ ,οι γνωστοι μικιμαοδες ,ειχανε λιγο καλυτερη μοιρα αλλά οι γιαγιαδες με το πολυ IQ που διαθετανε τα σκιζανε για να τυλιγουνε αυγα και πιτες. :wall:. Δεν παραβλεπουμε το γεγονος οτι δεν υπηρχε καν η ιδεα της συλλεκτικοτητας και ολοι οι πιτσιρικαδες βανδαλιζανε οικειοθελως τα τευχη τους! Οποτε καταλαβαινεις ποσα πολλα τευχη καταστραφηκαν απο τις συγκεκριμενες κοινωνικες ομαδες. Επιπλεον (επειδη ολα αυτα δεν ηταν αρκετα), οτι τευχος δεν πουλιοταν στο περιπτερο,δεν επεστρεφε πισω στα κεντρικα και γινοταν επαναδιανομη (σαν αυτες που καμαρωνουν ορισμενοι "σχετικοι κομικσαδες :lol:" στο γκρουπακι του ΚΟΜΙΞ , "φρεσκο στη ζελατινα του") αλλά καταληγανε στα σκουπιδια! Στην καλυτερη, στην ανακυκλωση. Χαρτοπολτός για να χρησιμοποιησουμε στα επομενα μικυ μαους.

Το περιοδικο τοτε πουλιοταν 3 δραχμες. Το Νο119 εκανε 20 ! 6.5 φορες πανω η τιμη του. Η αντιστοιχια του πληθωρισμου ομως δεν ειναι σαν να λεμε σημερα 3 ευρω το ΚΟΜΙΞ , ελα μωρε σιγα το επετειακο ταδε εχει 18. Ειναι σαν να ειχε 40 ή 50 ευρω. Θα το επαιρνες; :thinking: Ελαχιστοι το αγορασαν, ακομα πιο ελαχιστα σωθηκαν γιατι η κολλα του ειναι απαραδεκτη και κοβεται ευκολα.

Αρα καταληγω στο η τιμη του θα πρεπει ειναι ντε φακτο υψηλη.Στα 70-100 που λες ουτε κατα διανοια(μαλλον αυθερετα σου προεκυψε). Υπαρχουν πολλοι που τα κυνηγανε τα μικρα νουμερα (οχι εγω),πιστεψε με.Τα δινουν τα ποσά αυτα που ζητανε.Τα 250ευρα δηλαδη.Οχι παντα,αλλά παντα θα τα βλεπουμε να πουλιουνται.

 

Για εμενα αποτελει μια κακιστη επιλογη του Τερζοπουλου η εκδοση του. Πηγε φυσικα να μιμηθει το αντιστοιχο ιταλικο.Το μισο και βαλε τευχος αποτελειται απο αχρηστες αηδιες που δεν σχετιζονται με ντισνευ ή αποκλυεται να ενδιαφερουν ενα μικρο παιδακι(αλλά και γενικοτερα τον οποιονδηποτε).Ομως οι Ιταλοι ,παροτι βρεθηκαν στην ηττημενη πλευρα του πολεμου δεν βγηκαν με χαλια οικονομια οπως εμεις....Τι πας και εκδιδεις ρε ανθρωπε,το θεο σου, με πιο σκεπτικο.... Τελος παντων μη το παω στα πολιτικο-οικονομικα. Ηταν λαθος επιλογη η εκδοση του τευχους. Τα σωστα να λεγονται, αλλά και τα λαθη επισης να λεγονται.

 

 

Ξεφυγα λιγο απο το θεμα του τοπικ.Απλα εγραψα το κατεβατο, γιατι βλεπω δημιουργειται μπερδεμα αρκετες φορες με το συγκεκριμενο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Ναι, η αλήθεια είναι, ότι με αφορμή αυτή την κουβέντα, έκανα μια μικρή έρευνα και τελικά, η τιμή που προτείνω, απέχει πολύ από την πραγματικότητα!:confuse: Επίσης, το ότι το τεύχος ήταν ακριβότερο, το γνώριζα κι εγώ, αλλά και πάλι το γεγονός ότι ένα προϊον, ήταν ακριβό τη δεκαετία του '60( εάν δεν κάνω λάθος και είναι αρχές του '70), δεν σημαίνει ότι σήμερα οι 20 δραχμές που κόστιζε τότε, είναι ουσιαστικά ένα... ανύπαρκτο ποσό! Αλλά και πάλι η ποιότητα έκδοσης, καθώς και όλα αυτά τα ατυχή σκηνικά που περιγράφεις φίλε @ ManaLeak13 , είναι που καθιστούν το τεύχος τόσο δυσεύρετο και συνεπώς ακριβό! Οπότε, ανακαλώ!:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13500
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

10 ώρες πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

δεκαετία του '60( εάν δεν κάνω λάθος και είναι αρχές του '70),

Για την ακριβεια κυκλοφορησε στις 4 Οκτωβριου του 1968 (το ειδα στο inducks μη νομιζεις τα ξερω ολα:lol:).

Ειχε 260 σελιδες (εναντι 76 που ειχε ενα κανονικο τευχος) αφιερωμα στους Ολυμπιακους Αγωνες που εγιναν το καλοκαίρι του 68 στο Μεξικό (αυτο το ηξερα απο πριν :nek:). 110 σελιδες ασπρομαυρο αφιερωμα συμφωνα με το inducks :wow:

 

Γενικοτερα το χομπι-μαζευω ολα τα Μικυ Μαους ειναι παρα πολυ ακριβό. Καλό κουράγιο σε οσους εχουν μπει στο τρυπακι.Προσωπικα απέχω.Μονο αν τυχει και βρω τευχη απο σποντα.Αν και μεχρι στιγμης εχω σχετικα αρκετα σε ποσοτητα.497 συμφωνα με το excel μου.Νot bad :D

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  35513
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  765
  • Reputation:   3798
  • Achievement Points:  829
  • Days Won:  9
  • With Us For:  1554 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

3 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Για την ακριβεια κυκλοφορησε στις 4 Οκτωβριου του 1968 (το ειδα στο inducks μη νομιζεις τα ξερω ολα:lol:).

Ειχε 260 σελιδες (εναντι 76 που ειχε ενα κανονικο τευχος) αφιερωμα στους Ολυμπιακους Αγωνες που εγιναν το καλοκαίρι του 68 στο Μεξικό (αυτο το ηξερα απο πριν :nek:). 110 σελιδες ασπρομαυρο αφιερωμα συμφωνα με το inducks :wow:

 

Γενικοτερα το χομπι-μαζευω ολα τα Μικυ Μαους ειναι παρα πολυ ακριβό. Καλό κουράγιο σε οσους εχουν μπει στο τρυπακι.Προσωπικα απέχω.Μονο αν τυχει και βρω τευχη απο σποντα.Αν και μεχρι στιγμης εχω σχετικα αρκετα σε ποσοτητα.497 συμφωνα με το excel μου.Νot bad :D

 

Όποιος κυνηγάει Μίκυ Μαους,δεν του μένει τίποτα για τα υπόλοιπα,πολύ σωστό αυτό!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  6121
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  351
  • Reputation:   2737
  • Achievement Points:  356
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5745 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  60

Υπερβολική τιμή, νομίζω, για την ποιότητά του.

Μίκυ Μαους νο2 εκδόσεις Τερζόπουλος - € 150,00 - Vendora.gr

 

Να, λοιπόν, που το Νο1 της ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ ξεπέρασε στην τιμή όλα σχεδόν τα Νο1(Όμπραξ, Μπλεκ, Ζαγκόρ κλπ),

περιοδικό περιπέτεια α έκδοση Ν 1… - € 500,00 - Vendora.gr

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36220
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  127
  • Reputation:   997
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1427 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

6 λεπτά πριν, rwmanos είπε:

Να, λοιπόν, που το Νο1 της ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ ξεπέρασε στην τιμή όλα σχεδόν τα Νο1(Όμπραξ, Μπλεκ, Ζαγκόρ κλπ),

περιοδικό περιπέτεια α έκδοση Ν 1… - € 500,00 - Vendora.gr

Που να ξερε ότι με λίγη τύχη , μπορεί κάποιος να το βρει στο περίπτερο στα 1.90€ :confuse:( π.χ βρήκα το 8 εχθές )

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13500
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

7 ώρες πριν, rwmanos είπε:

Υπερβολική τιμή, νομίζω, για την ποιότητά του.

Μίκυ Μαους νο2 εκδόσεις Τερζόπουλος - € 150,00 - Vendora.gr

 

Σαπίδι σκετο ειναι. Σιχαινεσαι που το κοιταζεις, πόσο μαλλον να το πιασεις. Το τευχος ειναι για πεταμα στην ανακυκλωση. Ομως επειδη μιλαμε για το Νο2 δεν το πετας.Άρα ή το κρατας για αναμνηση ή το χαριζεις σε φιλαρακι σου που τα μαζευει μεχρι να βρει καλο αντιτυπο.

Βρεθηκε κιολας ενας εκανε προσφορά 135.Μαλιστα...

Βεβαια αμα εγω βγω και πω την υποψια μου οτι εβαλε εναν γνωστο του να "πονταρει" για να μην τον ζαλιζουν με παζαρια ,θα βγω παλι ο κακος της υποθεσης...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13500
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Η αγγελία αντιπροσωπεύει πληρως το ονομα που έχει δωθει στο παρόν θέμα.

Άντε καιρό ειχαμε να δουμε κατι καλο απο τον συγκεκριμενο. Σε αναμονή για ανώτερα. :clap2:

 

 

Χωρίς τίτλο.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

22 ώρες πριν, rwmanos είπε:

Υπερβολική τιμή, νομίζω, για την ποιότητά του.

Μίκυ Μαους νο2 εκδόσεις Τερζόπουλος - € 150,00 - Vendora.gr

 

Να, λοιπόν, που το Νο1 της ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑΣ ξεπέρασε στην τιμή όλα σχεδόν τα Νο1(Όμπραξ, Μπλεκ, Ζαγκόρ κλπ),

περιοδικό περιπέτεια α έκδοση Ν 1… - € 500,00 - Vendora.gr

Το Μίκυ Μάους, επειδή είναι το #2, αν είχα δικό μου εισόδημα, μπορεί και να το αγόραζα έως ότου, έβρισκα ένα αντίτυπο σε καλύτερη κατάσταση. Μπορεί.:) Όσον αφορά την Περιπέτεια, θα συμφωνήσω με τον φίλο @ nick_spartan όντως απαράδεκτη τιμή! Στην ιστοσελίδα της εκδοτικής, πωλείται ακόμα το τεύχος 4 έναντι 1,90. Όχι 500€! Ντροπή, ντροπή!

2 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Η αγγελία αντιπροσωπεύει πληρως το ονομα που έχει δωθει στο παρόν θέμα.

Άντε καιρό ειχαμε να δουμε κατι καλο απο τον συγκεκριμενο. Σε αναμονή για ανώτερα. :clap2:

 

 

Χωρίς τίτλο.png

Αχ καημένε φίλε @ ManaLeak13 ! Τώρα που απαγορεύθηκε ο Βίος, θα αρχίσουν τα όργανα! Έδω βρε παιδιά, τις προάλλες, έπεσα σε μια αγγελία, στην οποία ο πωλητής προσέφερε τον τόμο έναντι χιλίων ευρώ! Πάμε καλά δηλαδή; Σε ποιους νομίζουν ότι απευθύνονται!;!;!;!:shit2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  382
  • Reputation:   3467
  • Achievement Points:  554
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5736 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Στην περιπέτεια από την πρώτη 10αδα σπάνια είναι μόνο το 1 και το 6 όλα τα άλλα και ειδικά το 4 και το 8 είναι υπερπληθωρικα .στο 500αρικο δεν θα πωληθεί αλλά όπως είχα γράψει παραπάνω σε αυτό το θέμα το 1 στα 200 ευρώ έχει πωληθεί  .Γνωρίζω προσωπικά τουλάχιστον 3 ατομα που δώσανε αυτό το ποσό .

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25133
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  281
  • Content Count:  6395
  • Reputation:   63201
  • Achievement Points:  6458
  • Days Won:  42
  • With Us For:  4349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Το συγκεκριμένο ΜΜ #2 νομίζω αν συντηρηθεί (και μπορεί να συντηρηθεί) μπορεί να πιάσει κατοσταρικο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11736
  • Group:  Members
  • Topic Count:  103
  • Content Count:  5172
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  5343
  • Days Won:  265
  • With Us For:  5206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  107

22 min ago , james768 said:

όπως είχα γράψει παραπάνω σε αυτό το θέμα το 1 στα 200 ευρώ έχει πωληθεί  .Γνωρίζω προσωπικά τουλάχιστον 3 ατομα που δώσανε αυτό το ποσό .

 

Αν μάλιστα είναι υπογεγραμμένο το αντίτυπο από κάποιο σημαντικό πρόσωπο μπορεί να πιάσει και παραπάνω... :kabouris:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32676
  • Group:  Members
  • Topic Count:  39
  • Content Count:  683
  • Reputation:   5379
  • Achievement Points:  730
  • Days Won:  8
  • With Us For:  2224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

5 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Η αγγελία αντιπροσωπεύει πληρως το ονομα που έχει δωθει στο παρόν θέμα.

Άντε καιρό ειχαμε να δουμε κατι καλο απο τον συγκεκριμενο. Σε αναμονή για ανώτερα. :clap2:

 

 

Χωρίς τίτλο.png

 Η περικεφαλαία η ίδια λιγότερο κοστίζει...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  796 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

46 λεπτά πριν, tik είπε:

Το συγκεκριμένο ΜΜ #2 νομίζω αν συντηρηθεί (και μπορεί να συντηρηθεί) μπορεί να πιάσει κατοσταρικο.

Mόνο για προσάναμμα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  382
  • Reputation:   3467
  • Achievement Points:  554
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5736 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

53 λεπτά πριν, constantinople είπε:

 

Αν μάλιστα είναι υπογεγραμμένο το αντίτυπο από κάποιο σημαντικό πρόσωπο μπορεί να πιάσει και παραπάνω... :kabouris:

Σαν ποιος να υπογράψει; Έχεις καμμία ιδέα;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

22 λεπτά πριν, james768 είπε:

Σαν ποιος να υπογράψει; Έχεις καμμία ιδέα;

Μήπως είν'ο Λοχαγός Μαρκ μητ' ο Μπούφος ο Θλιμμένος;

Μηδέ ο Λύκος του Οντάριο ο τρανός, μηδέ ο Ινδιάνος ο περήφανος.

Ε τότε ποιος;

Άλλος δεν είναι από τον Πάνο τον Παχνέλη τον εκδότη!

 

 

Sorry  που χάλασα την αγωνία!:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6183
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  382
  • Reputation:   3467
  • Achievement Points:  554
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5736 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Πριν από 1 ώρα, constantinople είπε:

Ο stan lee της Ελλάδας δεν είναι εκδότης έχεις κάνει λαθος

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

13 λεπτά πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

μηδέ ο Ινδιάνος ο περήφανος.

 

Να μου κάνετε την χάρη κι εγώ δεν έχω υπογράψει τίποτα! :xm:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36636
  • Group:  Members
  • Topic Count:  16
  • Content Count:  374
  • Reputation:   2087
  • Achievement Points:  589
  • Days Won:  2
  • With Us For:  1306 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  16

κόμικς χρυσή συλλογή μινι - € 70,00 - Vendora.gr

Κυρα Αννα...σταματηστε να πουλατε τα κομικς του παιδια σας για να πατε Μπαχαμες...τα τευχη ΚΟΜΙΞ δεν κανουν 60ε ουτε τα Μιννι 70ε(τσεκαρεται και θα δεειτε το προφιλ της τι εχει)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1599
  • Achievement Points:  157
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2175 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

On 17/2/2023 στο 1:22 ΠΜ, ManaLeak13 είπε:

Ομως οι Ιταλοι ,παροτι βρεθηκαν στην ηττημενη πλευρα του πολεμου δεν βγηκαν με χαλια οικονομια οπως εμεις....

 

Bασικα οι ιταλοι με το περας του πολεμου βρεθηκαν στην πλευρα των νικητων, με τους οποιους ειχαν συμπραξει απο το 1943. Το ιδιο συνεβη με τους γαλλους, ενω ηταν ηττημενοι τελικα βρεθηκαν με τη πλευρα των νικητων. Ο πολεμος δε δημιουργει καλη ή κακη οικονομια, βλ. πχ. Ιαπωνια.

Αρκετα ομως με τη φλυαρια, οριστε καποιες πολυ ενδιαφερουσες ευκαιριες

 

asteio.png

 

 

asteio2.png

 

 

3.png

 

 

 

Επεξεργασία από hose
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.