Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗ ΠΛΗΣΙΑΖΕΤΕ [ θα πεθάνετε από τα γέλια ]


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

54 λεπτά πριν, germanicus είπε:



μη παίρνεις και όρκο πως τα πουλάει πολύ ακριβότερα από το όσο πάνε. Πριν 5-6 χρόνια, μέλος του φόρουμ με σοβαρή εμπειρία στο σπορ και προφανώς φαν των συγκεκριμένων, έσταξε 200 για το κάθε ένα? κάπου εκεί πάνω. Πριν 5-6 χρόνια. 

Δεν ξέρω πόσο πάνε τώρα. Και δεν θα τα έδινα και είχα ταράξει στο πείραγμα εκείνον που τα είχε στάξει τότε :) Είμαι πραγματικά περίεργος όμως το πόσο πάνε πλέον. 

 

:cheers5: 

Εγώ πάλι, το θεωρώ κοροϊδία να σου ζητούν τόσα χρήματα για τεύχη σε απαράδεκτη ποιότητα, με τη ΄λογική του ότι είναι σε "άριστη κατάσταση". Στην Αμερική, δηλαδή, γιατί όταν λένε mint κατάσταση, εννοούν mint, όχι καλοστεκούμενα κακομεταχειρισμένα τεύχη; :cheers3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1599
  • Achievement Points:  157
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2175 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Kαι τωρα ξαναεφτασε η ωρα για γελιο. Τα Κλασσικα Εικονογραφημενα με εξωφυλλο τον Μεγα Αλεξανδρο εχουν μεσα... Ταρζαν :lol::lol:

:thinking::lol:

Στις λεπτομερειες, το εξωφυλλο ειναι ξεκολλημενο και λειπει το οπισθοφυλλο, αν εξαιρεσεις αυτα συν 3 φυλλα με σκισιμο, η κατασταση ειναι πολυ καλη. 

Κανονικα ενα τετοιο τευχος που ειναι μεσα αλλο απο αυτο που λεει απ εξω, πρεπει να εχει ιδιαιτερα υψηλη συλλεκτικη αξια :thinking::lol:

 

 

1.png

2.png

3.png

Επεξεργασία από hose
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Δηλ υπονοεις οτι το εξωφυλλο ειναι απο αλλο τευχος? Δεν πιστευω. Εξαλλου ο Ταρζαν ηταν σε ζουγκλες και ζουγκλες εχει και στη Ινδια οπου ως γνωστον μεχρι εκει εφτασε και ο Μεγαλεξανδρος. Οποτε καπου εκει συναντηθηκαν. Απλα στην 1η εσωτερικη σελιδα δεν εχει ολοκληρο το τιτλο που ειναι "Ο Ταρζαν ο Μεγας Αλεξανδρος και το καταραμενο φιδι στην ζουγκλα Μπατινπουρ"

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  797 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αφού σήμερα με τον τόμο του Σκάρπα στα περίπτερα, ολοκληρώνεται η Ιστορία και Δόξα της Δυναστείας των Ντακ, τι πιο κατάλληλο από το να παρουσιάσουμε αυτό το κελεπούρι.

Κατάσταση αποδεκτή :lol:

Στο metabook το έχει 70 ευρώ, όπως το είχε και στο βεντορα αλλά το κατέβασε στα 60. 

Άραγε γνώριζε ότι αναδημοσιεύθηκε με την Καθημερινή; Θα μπορούσε την καινούρια έκδοση να την πουλήσει κανένα 200άρι ευρώ.

capture1.jpg

1.jpg2.jpg3.jpg

 

Επεξεργασία από Macchia nera
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13507
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Αφηνω αυτο εδω χωρις πολλά πολλά σχολια. Η αγγελια μιλαει απο μονη της.

 

 

 

 

Χωρίς τίτλο.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94406
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ούτε ο άνεμος δεν το άγγιξε... :tik:

 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

@ ManaLeak13 εντάξει, ο τύπος... το τερμάτισε! :lol:

@ Macchia nera Κι όμως, εδώ άλλοι για τον Βίο ζητούν πεντακοσάρικα και χιλιάρικα... Στην Ιστορία και Δόξα θα κολλήσουν :p Πάντως, για μια τέτοια έκδοση, αν πωλούνταν ~είκοσι ευρώ φθηνότερα, θα τη χτυπούσα. Σε Mint κατάσταση βέβαια! Για το συγκεκριμένο θα έδινα κανένα εικοσάρι ( ίσως και τριαντάρι) αλλά όχι παραπάνω...

@ Indian Το ποστ σου μου έφτιαξε την ημέρα... πριν καν αυτή αρχίσει! Σκέψου πόσο τέλειο ήταν :lol:

Πάντως μ' αρέσει αυτό το νήμα γιατί όλος ο χαβαλές, ουσιαστικά εδώ γίνεται!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:choco:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13507
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

27 λεπτά πριν, Θοδωρής Καραπάνος είπε:

Πάντως, για μια τέτοια έκδοση, αν πωλούνταν ~είκοσι ευρώ φθηνότερα, θα τη χτυπούσα. Σε Mint κατάσταση βέβαια! Για το συγκεκριμένο θα έδινα κανένα εικοσάρι ( ίσως και τριαντάρι) αλλά όχι παραπάνω...

 

 

Αυτο δεν ειναι Μint. Ειναι μιντοπαρεις :lol:

 

Περα απ τη πλακα το τευχος ειναι σαπιο. Ειναι φαση που λες δε πουλιεται, αντε το δινω κανα 5ευρω λογω παλαιοτητας. Εχει στυλο (καποια ιδιοφυια πηγε εγραψε 90δρχ) ,το εξωφυλλο εχει ξεκολλησει απ τη ραχη,εχει τσακισεις,εχει βρωμια,εχουν γινει καφε οι σελιδες...με τι να πρωτοαηδιασεις δηλαδη.

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1599
  • Achievement Points:  157
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2175 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Καποιος Αγιογραφικος Οικος προσφερει σπανια τευχη Κομιξ σε χαμηλη τιμη.

Τα εξοδα αποστολης, λεει, ειναι αναλογα με τη περιοχη(προφανως δε γνωριζουν οτι ειναι αναλογα με το βαρος). Δωρεαν αποστολη στη Πατρα!

 

 

Χωρίς τίτλο.png

Επεξεργασία από hose
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  30583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  2366
  • Reputation:   17596
  • Achievement Points:  2583
  • Days Won:  33
  • With Us For:  3404 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

@ hose Βοηθεια μας δηλαδη!:pray:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13507
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Για πιο λογο να αγορασεις συσκευασμενα απο το περιπτερο ή απο την εταιρια ,οταν ο παρακατω Ελληνάρας στα πουλαει ανοιγμενα και σε τιμη ευκαιριας ; 

 

Ως γνωστων 3+7+15+15 = 70 ,τζιμανι στα μαθηματικα ο αρχοντας.  Βεβαια σου κανει εκπτωση, ξεχωριστα δινονται στα 20 η καθεμια 

:lol:

 

Χωρίς τίτλο.png

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33481
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  399
  • Reputation:   2178
  • Achievement Points:  439
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1998 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

On 11/22/2022 at 12:43 AM, hose said:

Καποιος Αγιογραφικος Οικος προσφερει σπανια τευχη Κομιξ σε χαμηλη τιμη.

Τα εξοδα αποστολης, λεει, ειναι αναλογα με τη περιοχη(προφανως δε γνωριζουν οτι ειναι αναλογα με το βαρος). Δωρεαν αποστολη στη Πατρα!

 

 

Χωρίς τίτλο.png


Έχω την εντύπωση πως μια εταιρία θα χρεώσει παραπάνω μεταφορικά για αποστολή σε δυσπρόσιτη περιοχή. Πάει όμως καιρός που έχω να κάνω συναλλαγές (να πουλήσω δηλαδή) σε απομακρυσμένη περιοχή και δεν θυμάμαι πώς έχουν τα πράγματα. Πάντως αν δεν γνωρίζουν τι παίζει με τα μεταφορικά (προφανώς δεν γνωρίζουν εσύ λες), δεν είναι τόσο τραγικό ούτε βέβαια αποτελεί αφορμή να γελάσουμε μαζί τους. Λογικό είναι αυτό που σκέφτηκε. Εξάλλου ακόμα και άγνοια να χουν, το θέμα είναι να μην έχουν σκοπό να σε ξεγελάσουν (εκεί είναι το "αστείο" και όχι το να αγνοεί κάποιος κάποιους κανόνες ταχυμεταφορικής). Σε περίπτωση που τα μεταφορικά είναι ίδια παντού, τότε ακόμα και να αγνοούν τις τιμές, όλα οκ.

Επίσης σχετικά με τις τιμές που αναφέρει η αγγελία, βλέποντας την ημερομηνία, θα είναι απο το τεύχος 200 (όχι δηλαδή κάποιο "ιστορικό" τεύχος) και κοστίζει το ένα απο 15€. Κατα τη γνώμη μου αστείο ποσό (εγώ για οποιοδήποτε τεύχος της σειράς δεν θα δινα τόσα χρήματα), αλλά μπροστά στα μαργαριτάρια που έχουν ποσταριστεί εδώ αυτό που πόσταρες είναι σχεδόν αμελητέο. Ένα τέτοιο τεύχος να πουλιέται στα...5€; Και αυτός το πουλάει στα 15€. Οκ απλά το αγνοούμε και δεν δίνουμε σημασία. Καμία σχέση με αγγελίες όπως αυτή που ποσταρίστηκε παραπάνω και ζητούσε για ένα Μίκυ Μάους.....500€..!

Τέλος η δωρεάν αποστολή στην Πάτρα θα έχει να κάνει (εικάζω δηλαδή) με κάποιο κατάστημα που θα έχουν συνεργασία και στο οποίο (πάλι εικάζω) πηγαίνει αμάξι / φορτηγό ούτως η άλλως. Δεν είναι δα κάτι τρομέρο· μη τρελαίνεσαι :)

Επεξεργασία από lovcom
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13507
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

3 ώρες πριν, lovcom είπε:

Δεν είναι δα κάτι τρομέρο· μη τρελαίνεσαι :)

 

Εγω πιο πολυ γελασα με το ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΟ-ΣΠΑΝΙΟ. Mε τα εξοδα αποστολης ,οκ εχει αγνοια ο ανθρωπος απο οτι φαινεται. Οσο για τις τιμες των ΚΟΜΙΞ,το 300 εχει ξεφυγει γιατι κυκλοφορει η τρελα οτι "πρεπει" να εχεις και τα 3 οπισθοφυλλα για να ειναι η συλλογη σου πληρης.Μπουρδες αν με ρωτας. 120-130 μαξ ολα μαζι , και αν.

 

Επανηλθε ομως ακομα πιο δυνατος με νεα αγγελια , με ακομα πιο ΣΥΛΛΕΚΤΙΚΑ-ΣΠΑΝΙΑ τευχη σε πιο ακριβες τιμες. 

Τρολαρουν και καποιοι κακοπροαιρετοι στα σχολια....τσ..τσ..τσ...

 

 

Χωρίς τίτλο.png

 

 

 

 

 

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Ορίστε βρε, τώρα τα Disney  πωλούνται ως αγιογραφίες! Επιτέλους, κατάλαβαν την ιερότητά τους!:ego:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29883
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  532
  • Reputation:   3119
  • Achievement Points:  533
  • Days Won:  0
  • With Us For:  3717 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Μετά από τόσες σελίδες και βλέποντας περιοδικά φαγωμένα , τσαλακωμένα κτλ πιστεύω ότι οι πωλητες διαβάζουν το θέμα αυτό και τα βάζουν για να μας τρολαρουν . Πραγματικά αρνούμαι να πιστέψω τις τιμές που  ζητάνε . Δεν εξηγείται αλλιώς . 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1599
  • Achievement Points:  157
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2175 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

On 23/11/2022 στο 6:00 ΜΜ, lovcom είπε:


Έχω την εντύπωση πως μια εταιρία θα χρεώσει παραπάνω μεταφορικά για αποστολή σε δυσπρόσιτη περιοχή. Πάει όμως καιρός που έχω να κάνω συναλλαγές (να πουλήσω δηλαδή) σε απομακρυσμένη περιοχή και δεν θυμάμαι πώς έχουν τα πράγματα. Πάντως αν δεν γνωρίζουν τι παίζει με τα μεταφορικά (προφανώς δεν γνωρίζουν εσύ λες), δεν είναι τόσο τραγικό ούτε βέβαια αποτελεί αφορμή να γελάσουμε μαζί τους. Λογικό είναι αυτό που σκέφτηκε. Εξάλλου ακόμα και άγνοια να χουν, το θέμα είναι να μην έχουν σκοπό να σε ξεγελάσουν (εκεί είναι το "αστείο" και όχι το να αγνοεί κάποιος κάποιους κανόνες ταχυμεταφορικής). Σε περίπτωση που τα μεταφορικά είναι ίδια παντού, τότε ακόμα και να αγνοούν τις τιμές, όλα οκ.

Επίσης σχετικά με τις τιμές που αναφέρει η αγγελία, βλέποντας την ημερομηνία, θα είναι απο το τεύχος 200 (όχι δηλαδή κάποιο "ιστορικό" τεύχος) και κοστίζει το ένα απο 15€. Κατα τη γνώμη μου αστείο ποσό (εγώ για οποιοδήποτε τεύχος της σειράς δεν θα δινα τόσα χρήματα), αλλά μπροστά στα μαργαριτάρια που έχουν ποσταριστεί εδώ αυτό που πόσταρες είναι σχεδόν αμελητέο. Ένα τέτοιο τεύχος να πουλιέται στα...5€; Και αυτός το πουλάει στα 15€. Οκ απλά το αγνοούμε και δεν δίνουμε σημασία. Καμία σχέση με αγγελίες όπως αυτή που ποσταρίστηκε παραπάνω και ζητούσε για ένα Μίκυ Μάους.....500€..!

Τέλος η δωρεάν αποστολή στην Πάτρα θα έχει να κάνει (εικάζω δηλαδή) με κάποιο κατάστημα που θα έχουν συνεργασία και στο οποίο (πάλι εικάζω) πηγαίνει αμάξι / φορτηγό ούτως η άλλως. Δεν είναι δα κάτι τρομέρο· μη τρελαίνεσαι :)

 

Tα ταχυδρομικα μεσω ΕΛΤΑ  για δεμα με s/n εως 1 κιλο ειναι 3€, για 2 κιλα 3.5€, για 3 κιλα 4.5€ κ.ο.κ. Και παει οπουδηποτε μεσα σε 1-4 μερες.

Αναφερονται τα τευχη. Νο 200, 235, 241, 247, 259, 274, 274, 283, 295, 300. Μια λογικη τιμη γι αυτα ειναι 30-40ε, αφου ειναι διπλα και σε αψογη κατασταση οπως λεει. Δεν ειναι σπανια, τα βρισκεις παντου. Το αστειο με τη 'δωρεαν παραδοση' ειναι οτι δε θα σε απασχολησουν 5€ οταν προκειται να δωσεις 150. Ακομα και η επωνυμια του πωλητη κομικ(Αγιογραφικος Οικος) ειναι αστειο.

Βαζουμε γενικα αστειες αγγελιες. Οχι μονο Μικυ Μαους των 500€ αλλα και φτηνοτερα :)

 

On 23/11/2022 στο 9:28 ΜΜ, ManaLeak13 είπε:

120-130 μαξ ολα μαζι , και αν.

 

Τι λες παιδι μου?? πιο ακριβος κι απ το Δασκαλο βγηκες :lol:

 

 

Επεξεργασία από hose
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33481
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  399
  • Reputation:   2178
  • Achievement Points:  439
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1998 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

1 hour ago, hose said:

 

 Ακομα και η επωνυμια του πωλητη κομικ(Αγιογραφικος Οικος) ειναι αστειο.

Εγώ δεν βλέπω κανένα αστείο αλλά ό,τι πεις. οκ.

Επεξεργασία από lovcom
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1381
  • Reputation:   10056
  • Achievement Points:  1410
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4316 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Κοίτα ένα μαγαζί έχει κωδικό δραστηριότητας που ορίζει την επαγγελματική του ενασχόληση. Μπορεί να προσθέτει δευτερεύοντες κωδικούς δραστηριότητας αλλά νομίζω ότι στην συγκεκριμένη περίπτωση περισσότερο λειτουργεί σαν ιδιώτης και λιγότερο σαν μαγαζί που πουλά θρησκευτικές εικόνες και (παντός τύπου) έντυπα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33481
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  399
  • Reputation:   2178
  • Achievement Points:  439
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1998 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μα σαν ιδιώτης λειτουργεί. Τη σελίδα του την χρησιμοποιεί γιατί μπορεί να μην έχει κάποια άλλη. Γι'αυτό και χρησιμοποιεί τα δωρεάν μεταφορικά· γιατί εκμεταλεύεται τις δραστηριότητες της επιχείρησής του (ξαναλέω δεν τους γνωρίζω απλά υποθέτω).

 

Τώρα αν τα παραπάνω τα βρίσκει κάποιος αστεία τι να πω. Εμείς να αγοράσουμε αγαπημένα μας κόμιξ θέλουμε. Τι μας νοιάζει (και γιατί να βρίσκουμε κάτι το αστείο), αν αυτός πουλά θρησκευτικές εικόνες, ή ρούχα ή πατάτες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13507
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

3 ώρες πριν, hose είπε:

Τι λες παιδι μου?? πιο ακριβος κι απ το Δασκαλο βγηκες :lol:

 

 

Aφου ρε συ πανε διαφοροι και δινουν 70 και 80 ευρω για το 300 , εγω σου φταιω ; :lol:

200 και 295 απο 10 εκαστος, τα υπολοιπα στα 5. Βεβαια αναλογως ποιος τα πουλαει εγω σου λεω μια στανταρ τιμη που αν τα βγαλεις τωρα,ενδεχομένως καποιος θα στα ζητησει.

 

Οποτε σωστα στα ειχα υπολογισει 120-130 με μια γρηγορη ματια :nek:

 

 

  

3 ώρες πριν, hose είπε:

Τι λες παιδι μου?? πιο ακριβος κι απ το Δασκαλο βγηκες :lol:

Πλεον τα πρωτεια τα εχει ο Θαδδαιος και οχι ο Δασκαλος. Α και ο μαγικος στη Θεσ/κη. Για γελια και για κλαματα οι τιμες και των 2 τους.

Τευχη που τα πουλανε στο βεντορα κατι μαγκακοι μεταπωλητες 20 και 30 ευρω , εγω τα πηρα πριν κανα μηνα απο το δασκαλο 5 το καθενα,οπότε αδικο το προσωνυμιο "ο πιο ακριβός της αγοράς". Τουλαχιστον σε ορισμενα ...

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1599
  • Achievement Points:  157
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2175 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

20 ώρες πριν, lovcom είπε:

Εγώ δεν βλέπω κανένα αστείο αλλά ό,τι πεις. οκ.

 

A σου φαινεται λογικο ενας αγιογραφικος οικος  να πουλαει κομικς, διπλα στον Αβρααμ και το Μωυση δηλαδη ο Μικυ Μαους και οι Λυκοι... Ας ελπισουμε τουλαχιστον να μη πουλαει τιποτα Ζακουλα, Terror ή Μοντατορε :lol:

 

19 ώρες πριν, lovcom είπε:

Μα σαν ιδιώτης λειτουργεί. Τη σελίδα του την χρησιμοποιεί γιατί μπορεί να μην έχει κάποια άλλη. Γι'αυτό και χρησιμοποιεί τα δωρεάν μεταφορικά· γιατί εκμεταλεύεται τις δραστηριότητες της επιχείρησής του (ξαναλέω δεν τους γνωρίζω απλά υποθέτω).

 

Τώρα αν τα παραπάνω τα βρίσκει κάποιος αστεία τι να πω. Εμείς να αγοράσουμε αγαπημένα μας κόμιξ θέλουμε. Τι μας νοιάζει (και γιατί να βρίσκουμε κάτι το αστείο), αν αυτός πουλά θρησκευτικές εικόνες, ή ρούχα ή πατάτες.

 

Ο τυπος θα τα αγορασε 2€ το ενα, ακουσε οτι θεωρουνται συλλεκτικα και εχουν αξια οποτε τα εβαλε 150€ να κονομησει. Εξαλλου ενας  Οικος εχει εξοδα, ενοικια, υπαλληλους, δεη, φπα κλπ. Πουλανε, δε χαριζουνε :D

 

18 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Aφου ρε συ πανε διαφοροι και δινουν 70 και 80 ευρω για το 300 , εγω σου φταιω ; :lol:

200 και 295 απο 10 εκαστος, τα υπολοιπα στα 5. Βεβαια αναλογως ποιος τα πουλαει εγω σου λεω μια στανταρ τιμη που αν τα βγαλεις τωρα,ενδεχομένως καποιος θα στα ζητησει.

Οποτε σωστα στα ειχα υπολογισει 120-130 με μια γρηγορη ματια :nek:

 

Ναι αλλα αφου δινεις 10 τευχη πρεπει να κανεις εκπτωση, μια τιμη πακετου. Οχι ενα απλο αθροισμα.

Το να βαλεις το 300 στα 80€ ειναι σαν το Μικροσκοπικο Τσιγγουνη στα 300ε. Υπαρχουν μεν τετοιες αγγελιες, αλλα κανεις δεν αγοραζει.

 

18 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Πλεον τα πρωτεια τα εχει ο Θαδδαιος και οχι ο Δασκαλος. Α και ο μαγικος στη Θεσ/κη. Για γελια και για κλαματα οι τιμες και των 2 τους.

Τευχη που τα πουλανε στο βεντορα κατι μαγκακοι μεταπωλητες 20 και 30 ευρω , εγω τα πηρα πριν κανα μηνα απο το δασκαλο 5 το καθενα,οπότε αδικο το προσωνυμιο "ο πιο ακριβός της αγοράς". Τουλαχιστον σε ορισμενα ...

 

Μολις εριξα μια ματια στα Κομιξ του Θαδδαιου, δε φαινεται να ειναι ακριβοτερος απο το Δασκαλο. Τα δε Κομιξ απο Νο150-199 τα εχει 4€ ενω ο Δασκαλος 5. Τα διπλά που ο Δασκαλος εχει 10€, ο Θαδδαιος δεν τα εχει διαθεσιμα.

Τους ιδιωτες που πουλανε οσο θελουν, ειναι και ασχετοι οι περισσοτεροι, δε τους θεωρουμε "αγορα". Δε θα γινει συγκριση με αυτους και τις κωμικες αγγελιες τους που βαζουμε εδω συνεχεια και ξεκαρδιζομαστε

 

 

mak ntak.png

Επεξεργασία από hose
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  797 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

ΩΡΑΙΟ ΤΕΥΧΟΣ (για ποντικότροφή) 30 ευρώ χάρισμα.

 

 

capture1.jpg

capture2.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38331
  • Group:  Members
  • Topic Count:  11
  • Content Count:  62
  • Reputation:   571
  • Achievement Points:  89
  • Days Won:  0
  • With Us For:  836 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  64

Ρε γαμώτο, είδα ένα τέτοιο προχθές στην άσφαλτο και το κλώτσησα. Την τύχη μου μέσα... :lol:

 

 

Χωρίς τίτλο.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1668
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  954 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  

Παίζει να έχω καμία 20αριά... πάω να αγοράσω ένα σπίτι!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  797 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παρόμοια αγγελία στο φειςσμπουκ με διαφορά 2 ημερών. Κάτι άλλο παίζει εδώ, δεν μπορεί να ζητάνε τέτοια ποσά. Ελευθερία τις λένε και τις δύο. Ε ρε κάτι συμπτώσεις.

 

capture1.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Βασικά, αυτό είναι όντως ύποπτο...:thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1599
  • Achievement Points:  157
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2175 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Για τα 100ρικα του Μ.Αλεξανδρου εχει βγει ο μυθος πως ειναι πανακριβα. Οποιος λοιπον δε ξερει, μολις πεσει ενα τετοιο στα χερια του νομιζει οτι απεκτησε θησαυρο.

Γενικα στα νομισματα υπαρχουν οι πιο παλαβες αγγελιες, οπως αυτη εδω

 

 

kermata 50g.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   13507
  • Achievement Points:  1788
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ελάτε κοροϊδακια μου στο θειο DimPap1972 

Koπιαστε, εχω σπανιο πραμα σου λεω :mafia:

 

 

 

 

 

 

Χωρίς τίτλο.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  797 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Ελάτε κοροϊδακια μου στο θειο DimPap1972 

Koπιαστε, εχω σπανιο πραμα σου λεω :mafia:

Χωρίς τίτλο.png

Σε λίγο θα γίνει και πιο σπάνιο από το ΚΟΜΙΞ 1 Α περιόδου, :lmao:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  2201
  • Reputation:   14114
  • Achievement Points:  2558
  • Days Won:  48
  • With Us For:  1184 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  15

Ντροπή κι αίσχος! Είναι δυνατόν να ειρωνεύεστε τον άνθρωπο, που είχε την ευγενή καλοσύνη, να σας παραχωρήσει το ΚΟΜΙΞ #1 στην εξευτελιστική τιμή των 30€; Θα έπρεπε, να τον προσκυνάτε και να του κάνετε τεμενάδες από το πρωί ως το βράδυ γι' αυτήν του την τόσο... ανιδιοτελή χειρονομία!:ego:

Spoiler

:P

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.