Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗ ΠΛΗΣΙΑΖΕΤΕ [ θα πεθάνετε από τα γέλια ]


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  429
  • Reputation:   4256
  • Achievement Points:  595
  • Days Won:  2
  • With Us For:  823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1251 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

7 λεπτά πριν, Macchia nera είπε:

capture1.jpg

Τι σου κανουν αυτες οι μετακομισεις ρε παιδι μου. Δεν εχεις χωρο πουθενα για να παρεις μαζι σου τον εναν, τον μοναδικο, τον υπερσπανιο συλλεκτικο τομο και αναγκαζεσαι να τον πουλησεις. :crying: :crying:

Η υπολοιπη συλλογη,που θα ειναι και αυτη σιγουρα εξισου σπανια , τι θα απογινει? Θα πουληθει? Θα χαριστει σε μουσειο? 

 

Θα με φαει η αγωνια μεχρι να μαθουμε :devil:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1383
  • Reputation:   10072
  • Achievement Points:  1412
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Εντάξει δεν ξέρω πόσο πάει ο τόμος στην πιάτσα και ίσως η περιγραφή να είναι αφελής, αλλά 4 ευρώ ζητά ο άνθρωπος. Δεν μου φαίνεται παράλογη η τιμή...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  429
  • Reputation:   4256
  • Achievement Points:  595
  • Days Won:  2
  • With Us For:  823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 λεπτά πριν, thor77 είπε:

Εντάξει δεν ξέρω πόσο πάει ο τόμος στην πιάτσα και ίσως η περιγραφή να είναι αφελής, αλλά 4 ευρώ ζητά ο άνθρωπος. Δεν μου φαίνεται παράλογη η τιμή...

Η τιμή καλή είναι. Η περιγραφή είναι όλα τα λεφτά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1610
  • Achievement Points:  158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2202 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Η παρακατω αγγελια ειναι λογικοτατη, αλλα εχει και ενα εξτρα ατου. Δινεται ως δωρο η... κουτα που φαινεται αριστερα

 

image.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2220
  • Reputation:   22034
  • Achievement Points:  2259
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

4 ώρες πριν, hose είπε:

Η παρακατω αγγελια ειναι λογικοτατη, αλλα εχει και ενα εξτρα ατου. Δινεται ως δωρο η... κουτα που φαινεται αριστερα

 

image.png

Εγώ έχω άλλη απορία. Στην αγγελία αναφέρει ακόμα ότι περιέχει και ένα συλλεκτικό τεύχος δώρο, ποιο να είναι από όλα αυτά άραγε :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  429
  • Reputation:   4256
  • Achievement Points:  595
  • Days Won:  2
  • With Us For:  823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

17 ώρες πριν, hose είπε:

Η παρακατω αγγελια ειναι λογικοτατη, αλλα εχει και ενα εξτρα ατου. Δινεται ως δωρο η... κουτα που φαινεται αριστερα

 

image.png

Χρόνια έψαχνα αυτή την κούτα για να συμπληρώσω την συλλογή μου. Τι τύχη θεέ μου!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32547
  • Group:  Members
  • Topic Count:  51
  • Content Count:  635
  • Reputation:   4743
  • Achievement Points:  657
  • Days Won:  5
  • With Us For:  2291 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  57

Καλησπέρα!

Έψαχνα λίγο πριν να βρω μεταχειρισμένα κάποια εξαντλημένα Τεν Τεν που μου λείπουν και έπεσα στην παρακατω "τρελή" αγγελία στο metabook:

 

Screenshot_20220202-123518_Samsung Internet.jpg

 

Σημειωτέων ότι το εν λόγω τεύχος το βρίσκουμε με ελάχιστο ψάξιμο γύρω στα 5 € καινούργιο

Επεξεργασία από chrisbouk
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25318
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  1383
  • Reputation:   10072
  • Achievement Points:  1412
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Σαν να λέμε το βούτηξε από δανειστική βιβλιοθήκη;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  429
  • Reputation:   4256
  • Achievement Points:  595
  • Days Won:  2
  • With Us For:  823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 ώρες πριν, chrisbouk είπε:

Καλησπέρα!

Έψαχνα λίγο πριν να βρω μεταχειρισμένα κάποια εξαντλημένα Τεν Τεν που μου λείπουν και έπεσα στην παρακατω "τρελή" αγγελία στο metabook:

 

Screenshot_20220202-123518_Samsung Internet.jpg

 

Σημειωτέων ότι το εν λόγω τεύχος το βρίσκουμε με ελάχιστο ψάξιμο γύρω στα 5 € καινούργιο

Σωστά. Στην εποχή της πληροφορίας κάθε πιθανός αγοραστής θα κάνει πρώτα μια αναζήτηση - έρευνα αγοράς για το προϊόν που τον ενδιαφέρει. Πως πάνε και βάζουν τέτοιες τιμές; Πιστεύουν ότι υπάρχουν τόσοι πολλοί αφελείς εκεί έξω; Το συγκεκριμένο όπως πολύ σωστά είπες πωλείται καινούργιο στα 5-6 ευρώ αυτή την στιγμή.

Αυτό που πουλάει λόγω κατάστασης αξίζει το πολύ 1, 1,50 ευρώ κατ' εμέ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1251 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

25 λεπτά πριν, Macchia nera είπε:

Σωστά. Στην εποχή της πληροφορίας κάθε πιθανός αγοραστής θα κάνει πρώτα μια αναζήτηση - έρευνα αγοράς για το προϊόν που τον ενδιαφέρει. Πως πάνε και βάζουν τέτοιες τιμές; Πιστεύουν ότι υπάρχουν τόσοι πολλοί αφελείς εκεί έξω; Το συγκεκριμένο όπως πολύ σωστά είπες πωλείται καινούργιο στα 5-6 ευρώ αυτή την στιγμή.

Αυτό που πουλάει λόγω κατάστασης αξίζει το πολύ 1, 1,50 ευρώ κατ' εμέ.

To metabook ειναι καθαρα σαιτ να το βλεπεις για να γελας. Μην περιμενεις να βρεις ποτε κατι σε ευκαιρια ή φτηνα ή οτιδηποτε. 'Οποτε εχεις τις μαυρες σου ,μπαινεις ,χαζευεις τις σαπιλες που πουλανε για χρυσο , για να ξεχαστεις.

Τωρα το τι πιστευει ο καθενας,τεραστια ιστορια. Εχω γνωρισει απειρους χαζους στο χομπι συλλογη κομικ ,δεν με εκπλησσει τιποτα που θα δω εκει περα.

 

:havefun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1610
  • Achievement Points:  158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2202 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Επιτελους οι τομοι του Καρλ Μπαρκς σε προσιτη τιμη. Οποιος προλαβει!

 

oo.png

 

 

ΥΓ. για οσους δε προλαβουν υπαρχει και αυτη η ευκαιρια, τσονταροντας  κατι παραπανω

 

o2.png

Επεξεργασία από hose
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  429
  • Reputation:   4256
  • Achievement Points:  595
  • Days Won:  2
  • With Us For:  823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Είμαι σε δίλημμα.

Πολιτεία ή Vendora;

bibliothiki.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2122
  • Reputation:   20697
  • Achievement Points:  2157
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

54 λεπτά πριν, Macchia nera είπε:

Είμαι σε δίλημμα.

Πολιτεία ή Vendora;

bibliothiki.jpg

Eιμαι φουλ λατρης του συγκεκριμενου τοπικ (κοινως, το απολαμβανω καργα και συμμετεχω) αλλά μην ποστάρετε ότι να ναι.

Αν η Πολιτεια ειχε τους συγκεκριμενους τομους στη συγκεκριμενη τιμη, δε θα τους εψαχνε κανενας και θα τους ειχαν αγορασει άπαντες και "θα ειχαν γινει". Οι Βιβλιοθηκες ΚΟΜΙΞ πιάνουν οι λιγοτερο εξαντλημενοι απο 15-20 ευρω ο καθενας εως τους πολυ εξαφανισμενους (τομο 4-5) απο 50 και βαλε (δεν υπαρχει ταβανι). Οπως τα ιδια και με το Βιο&Πολιτεια + Χαμενα Επεισοδια.

Υπερβολικη τιμη τα 70 ευρω? Σαφως! Θα τα αγοραζα ποτέ στα 70 ευρω? Φυσικα και οχι. Αλλα τα συγκεκριμενα πλεον ειναι κανονας αυτες οι τιμες , παρα υπερβολη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  429
  • Reputation:   4256
  • Achievement Points:  595
  • Days Won:  2
  • With Us For:  823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 λεπτά πριν, christs είπε:

Eιμαι φουλ λατρης του συγκεκριμενου τοπικ (κοινως, το απολαμβανω καργα και συμμετεχω) αλλά μην ποστάρετε ότι να ναι.

Αν η Πολιτεια ειχε τους συγκεκριμενους τομους στη συγκεκριμενη τιμη, δε θα τους εψαχνε κανενας και θα τους ειχαν αγορασει άπαντες και "θα ειχαν γινει". Οι Βιβλιοθηκες ΚΟΜΙΞ πιάνουν οι λιγοτερο εξαντλημενοι απο 15-20 ευρω ο καθενας εως τους πολυ εξαφανισμενους (τομο 4-5) απο 50 και βαλε (δεν υπαρχει ταβανι). Οπως τα ιδια και με το Βιο&Πολιτεια + Χαμενα Επεισοδια.

Υπερβολικη τιμη τα 70 ευρω? Σαφως! Θα τα αγοραζα ποτέ στα 70 ευρω? Φυσικα και οχι. Αλλα τα συγκεκριμενα πλεον ειναι κανονας αυτες οι τιμες , παρα υπερβολη.

Δηλαδή δεν υπάρχουν στην Πολιτεία αυτοί οι τόμοι;  Σύμφωνα με την ιστοσελίδα τους, υπάρχουν διαθέσιμοι. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2122
  • Reputation:   20697
  • Achievement Points:  2157
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

2 λεπτά πριν, Macchia nera είπε:

Δηλαδή δεν υπάρχουν στην Πολιτεία αυτοί οι τόμοι;  Σύμφωνα με την ιστοσελίδα τους, υπάρχουν διαθέσιμοι. 

Δε θα εβαζα και το χερι μου στη φωτια, ειδικα για τον εναν τομο που αναφερεται ως περιορισμενος αριθμος. Τι να σου πω, μακαρι να εχεις δικιο και οντως να υπαρχει και να τον αγοραζει απο εκει ο κοσμος, παντως μιλαμε για δεδομενη ελλειψη των συγκεκριμενων στην αγορά εδω και χρόνια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  429
  • Reputation:   4256
  • Achievement Points:  595
  • Days Won:  2
  • With Us For:  823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

8 λεπτά πριν, christs είπε:

Δε θα εβαζα και το χερι μου στη φωτια, ειδικα για τον εναν τομο που αναφερεται ως περιορισμενος αριθμος. Τι να σου πω, μακαρι να εχεις δικιο και οντως να υπαρχει και να τον αγοραζει απο εκει ο κοσμος, παντως μιλαμε για δεδομενη ελλειψη των συγκεκριμενων στην αγορά εδω και χρόνια.

Υπάρχουν και στο skroutz με χαμηλότερη τιμή 10,40 στο captainbook.

Τους έχω δει και με 11 ευρώ στο vendora από ένα παλικάρι στην Ρόδο.

Από αυτή την σειρά μόνο το 2 και 3 συναντάω συχνά, οι υπόλοιποι τόμοι είναι εξαφανισμένοι και ακριβοί.

 

Εδώ

και

Εδώ

Επεξεργασία από Macchia nera
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4200
  • Reputation:   32920
  • Achievement Points:  4379
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2877 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

2 ώρες πριν, hose είπε:

Επιτελους οι τομοι του Καρλ Μπαρκς σε προσιτη τιμη. Οποιος προλαβει!

 

oo.png

 

 

 

Έκδοση Τερζόπουλου είναι, όχι Καθημερινής.
Δεν είναι υπερβολική η τιμή που τους δίνει..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1251 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

1 ώρα πριν, christs είπε:

Οι Βιβλιοθηκες ΚΟΜΙΞ πιάνουν οι λιγοτερο εξαντλημενοι απο 15-20 ευρω ο καθενας εως τους πολυ εξαφανισμενους (τομο 4-5) απο 50 και βαλε (δεν υπαρχει ταβανι). Οπως τα ιδια και με το Βιο&Πολιτεια + Χαμενα Επεισοδια.

Υπερβολικη τιμη τα 70 ευρω? Σαφως! Θα τα αγοραζα ποτέ στα 70 ευρω? Φυσικα και οχι. Αλλα τα συγκεκριμενα πλεον ειναι κανονας αυτες οι τιμες , παρα υπερβολη.

 

Γνωριζω ατομα που εχουν αγορασει (αλλα και εχουν πουλησει) σε τιμες πολυ παραπανω απο τα 50 που λες. Τον 4 ενας γνωστος μου πριν κατι μηνες τον πουλησε στο βεντορα στα 180. Για τα Χαμενα εχω βρει ατομο (απο Κυπρο) που εχει σκασει 200ευρω.

 

Το χω γραψει ξανα (ισως σε αλλο τοπικ ,δε θυμαμαι). Οσο υπαρχουν αποδεδειγμενα ατομα που δινουν τοσα λεφτα, μην περιμενετε ο αλλος που θα το παρει πρεφα(με ελαχιστη αναζητηση) να σας τα χαρισει. Συμφωνω? Οχι. Θα δινα οπως λεει και ο φιλος @ christs  πανω απο 30 για τον καθενα? Επισης οχι. Αν τα ειχα ομως εννοειται πως θα τα πουλαγα 100 150 ή οσο παει...Τα θες τοσο πολυ? Τα δινεις...Ετσι εχει η κατασταση αρεσει δεν αρεσει σε καποιους.

 

Εγω εχω υπομονη θα τα αγορασω αμα ποτε βγουν σε επανεκδοση ή αμα ξαναβγαλει η Fantagrafics απο την αρχη τους τομους και ερθουν Ελλαδα.Αλλιως ισως και ποτε(δεν ειναι κατι που με καει γιατι δεν ειμαι τρελος φαν του Ροσα)...Η εκδοση αυτη καθ'αυτη δεν αξιζει ουτε 100 ουτε 200 ουτε οσο φτασει στο μελλον. Στα 24 κυκλοφορησαν οι 3 πρωτοι στα 19 οι 3 τελευταιοι, 30 ο βιος, 24 τα χαμενα.Τοτε τα εβλεπα εξωφρενικα χρηματα για ενα κομικ εποχη 2004 και δε τους ειχα αγορασει.Κακως,αλλα η αποψη μου ητανε σωστη με την τοτε οικονομια-αγορα.Επισης πηγαινα λυκειο δεν μπορουσα να δινω αβερτα 30ευρα επειδη ετσι του καπνιζε του Τερζοπουλου...Γιαυτο το λογο κιολας βγηκανε σε πολυ πολυ μικρο τιραζ και επικρατει το χαος 15 χρονια μετα...

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32406
  • Group:  Members
  • Topic Count:  57
  • Content Count:  2220
  • Reputation:   22034
  • Achievement Points:  2259
  • Days Won:  59
  • With Us For:  2349 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πριν από 1 ώρα, christs είπε:

Δε θα εβαζα και το χερι μου στη φωτια, ειδικα για τον εναν τομο που αναφερεται ως περιορισμενος αριθμος. Τι να σου πω, μακαρι να εχεις δικιο και οντως να υπαρχει και να τον αγοραζει απο εκει ο κοσμος, παντως μιλαμε για δεδομενη ελλειψη των συγκεκριμενων στην αγορά εδω και χρόνια.

Αυτούς τους 2 τόμους ("Βιβλιοθήκη Κόμιξ Νο2, Νο3"), το "Μίκυ Μάους Στην Κοιλάδα του Θανάτου", "Η Βιβλιοθήκη του Καρλ Μαρκς Νο4" και  "Οι Επίγονοι" (Τερζόπουλο), όντως τους έχει η Πολιτεία, περνάω συχνά από το βιβλιοπωλείο και τα βλέπω. Μέχρι πριν κανά χρόνο είχε και το "Βιβλιοθήκη Κόμιξ Νο1 και Νο6".

Τι στοκ έχει από αυτά δεν γνωρίζω, αλλά 3-4 από το καθένα πάντα είχε στο ράφι.

Για αυτό μου κάνει εντύπωση που βλέπω σε διάφορα site συγκεκριμένα σε υψηλές τιμές.

Ακόμα έχει και το "Ιστορίες από την Κρύπτη" το τόμο από "Modern Times" στα 5,40, ενώ σε ένα κομιξάδικο το είδα με 50 ευρώ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1610
  • Achievement Points:  158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2202 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

1 ώρα πριν, christs είπε:

Eιμαι φουλ λατρης του συγκεκριμενου τοπικ (κοινως, το απολαμβανω καργα και συμμετεχω) αλλά μην ποστάρετε ότι να ναι.

Αν η Πολιτεια ειχε τους συγκεκριμενους τομους στη συγκεκριμενη τιμη, δε θα τους εψαχνε κανενας και θα τους ειχαν αγορασει άπαντες και "θα ειχαν γινει". Οι Βιβλιοθηκες ΚΟΜΙΞ πιάνουν οι λιγοτερο εξαντλημενοι απο 15-20 ευρω ο καθενας εως τους πολυ εξαφανισμενους (τομο 4-5) απο 50 και βαλε (δεν υπαρχει ταβανι). Οπως τα ιδια και με το Βιο&Πολιτεια + Χαμενα Επεισοδια.

Υπερβολικη τιμη τα 70 ευρω? Σαφως! Θα τα αγοραζα ποτέ στα 70 ευρω? Φυσικα και οχι. Αλλα τα συγκεκριμενα πλεον ειναι κανονας αυτες οι τιμες , παρα υπερβολη.

 

Φιλε μου, εκτος απο τους Βιους, το Μικρ.Τσιγγουνη και τον Τελ. Αρχοντα οι υπολοιποι τομοι της σειρας δεν εχουν ζητηση και οσοι τους βαζουν >10ε τους μενουν στα χερια ή αργουν πολυ να τους πουλησουν.

 

50 λεπτά πριν, Laz33 είπε:

 

Έκδοση Τερζόπουλου είναι, όχι Καθημερινής.
Δεν είναι υπερβολική η τιμή που τους δίνει..

 

Ετσι ε? και που το ακουσες αυτο?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  58
  • Content Count:  4200
  • Reputation:   32920
  • Achievement Points:  4379
  • Days Won:  83
  • With Us For:  2877 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

54 λεπτά πριν, hose είπε:

Ετσι ε? και που το ακουσες αυτο?

 

Όταν καινούριοι έκαναν 19€, το να τους πουλάει κάποιος μετά από χρόνια στα 12€ δεν είναι υπερβολή.
Αυτό το τόπικ είναι για ανεβάζουμε ακραίες (στα όρια της παράνοιας) περιπτώσεις.

Εδώ δεν έχουμε τέτοια.
Δεν σου λέω ότι τους δίνει φθηνά, αλλά σίγουρα δεν τη λες παράλογη την τιμή τους.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1610
  • Achievement Points:  158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2202 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

8 ώρες πριν, Laz33 είπε:

 

Όταν καινούριοι έκαναν 19€, το να τους πουλάει κάποιος μετά από χρόνια στα 12€ δεν είναι υπερβολή.
Αυτό το τόπικ είναι για ανεβάζουμε ακραίες (στα όρια της παράνοιας) περιπτώσεις.

Εδώ δεν έχουμε τέτοια.
Δεν σου λέω ότι τους δίνει φθηνά, αλλά σίγουρα δεν τη λες παράλογη την τιμή τους.

 

Δεν εχει σημασια ποσο εκανε ενα τευχος καποτε, αλλα ποσο αξιζει σημερα.

Οποιος σε επεισε οτι δεν ειναι παραλογη αυτη η τιμη ειναι νυχτωμενος ή εκανε πλακα:P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4453
  • Reputation:   34668
  • Achievement Points:  4520
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

On 3/2/2022 στο 12:22 ΠΜ, ManaLeak13 είπε:

To metabook ειναι καθαρα σαιτ να το βλεπεις για να γελας. Μην περιμενεις να βρεις ποτε κατι σε ευκαιρια ή φτηνα ή οτιδηποτε. 'Οποτε εχεις τις μαυρες σου ,μπαινεις ,χαζευεις τις σαπιλες που πουλανε για χρυσο , για να ξεχαστεις.

Τωρα το τι πιστευει ο καθενας,τεραστια ιστορια. Εχω γνωρισει απειρους χαζους στο χομπι συλλογη κομικ ,δεν με εκπλησσει τιποτα που θα δω εκει περα.

 

:havefun:

Το metabook δεν ξέρω για κόμικ αλλά για βιβλία είναι γαμάτο. Έχω βρει βιβλία που έψαχνα καιρο σε άψογες καταστάσεις και σε εξευτελιστικές τιμές. 

Έχει και σπάνια βιβλία και διαθέτει και μεγάλη ποικιλία. Προφανώς η παραπάνω αγγελία είναι για γέλια καθως το συγκεκριμένο Τεν Τεν το βρίσκεις καινούριο. Όμως γενικά το metabook για αγορά βιβλίων είναι πολύ καλό.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4453
  • Reputation:   34668
  • Achievement Points:  4520
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

11 ώρες πριν, Laz33 είπε:

 

Έκδοση Τερζόπουλου είναι, όχι Καθημερινής.
Δεν είναι υπερβολική η τιμή που τους δίνει..

 

11 ώρες πριν, Laz33 είπε:

 

Έκδοση Τερζόπουλου είναι, όχι Καθημερινής.
Δεν είναι υπερβολική η τιμή που τους δίνει..

1 ώρα πριν, hose είπε:

 

Δεν εχει σημασια ποσο εκανε ενα τευχος καποτε, αλλα ποσο αξιζει σημερα.

Οποιος σε επεισε οτι δεν ειναι παραλογη αυτη η τιμη ειναι νυχτωμενος ή εκανε πλακα:P

 

Οι συγκεκριμένοι τόμοι δεν είναι η μεγάλη βιβλιοθηκη Ντίσνεϋ αλλά η μεγάλη βιβλιοθήκη Καρλ Μπαρκς. Είχαν αρχική τιμή στα 20 ευρώ και δεν έχουν καμία σχέση με την μεγαλη βιβλιοθηκη Ντίσνεϋ σε ποιότητα. Άσε που δεν βγήκαν σε εφημερίδες μαζικά αλλά στο βιβλιοπωλείο. Δηλαδή αν ψάχνεις να τους βρεις δεν είναι καθόλου εύκολο. Άντε πες τα 20 ευρώ που τα κοστολογεί ο δεύτερος είναι αρκετά αλλά τα 12 ευρώ του πρώτου είναι πολύ καλή τιμή. Ιδίως αν είναι σε καλή κατάσταση. Το ότι υπάρχουν οι ίδιοι τόμοι σε χαμηλότερη ποιότητα από την καθημερινή με την ονομασία μεγάλη βιβλιοθήκη Ντίσνεϋ δεν έχει καμία σχέση. Εδώ στα βιβλιοπωλεία πουλάνε τους υποδεέστερους τόμους 8 και 9 ευρώ. Δεν θα τους δώσει ο άλλος 12.

 

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1539
  • Reputation:   13754
  • Achievement Points:  1814
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1251 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Ποια προσφορά να διαλέξω άραγε; 

Τον Ντόναλντ που δείχνει κοιτώντας με όλο βαρβατίλα ή το σουπερ πακέτο με 300ρια μεγάλα μικυ

 

Decisions decisions 

:thinking:

Screenshot_20220207_162322_gr.vendora.app.jpg

Screenshot_20220207_162300_gr.vendora.app.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  429
  • Reputation:   4256
  • Achievement Points:  595
  • Days Won:  2
  • With Us For:  823 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

3 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Ποια προσφορά να διαλέξω άραγε; 

Τον Ντόναλντ που δείχνει κοιτώντας με όλο βαρβατίλα ή το σουπερ πακέτο με 300ρια μεγάλα μικυ

 

Decisions decisions 

:thinking:

Screenshot_20220207_162322_gr.vendora.app.jpg

Screenshot_20220207_162300_gr.vendora.app.jpg

Hint

 

αρχείο λήψης.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1610
  • Achievement Points:  158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2202 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

On 7/2/2022 στο 5:32 ΠΜ, Manitou είπε:

 

 

Οι συγκεκριμένοι τόμοι δεν είναι η μεγάλη βιβλιοθηκη Ντίσνεϋ αλλά η μεγάλη βιβλιοθήκη Καρλ Μπαρκς. Είχαν αρχική τιμή στα 20 ευρώ και δεν έχουν καμία σχέση με την μεγαλη βιβλιοθηκη Ντίσνεϋ σε ποιότητα. Άσε που δεν βγήκαν σε εφημερίδες μαζικά αλλά στο βιβλιοπωλείο. Δηλαδή αν ψάχνεις να τους βρεις δεν είναι καθόλου εύκολο. Άντε πες τα 20 ευρώ που τα κοστολογεί ο δεύτερος είναι αρκετά αλλά τα 12 ευρώ του πρώτου είναι πολύ καλή τιμή. Ιδίως αν είναι σε καλή κατάσταση. Το ότι υπάρχουν οι ίδιοι τόμοι σε χαμηλότερη ποιότητα από την καθημερινή με την ονομασία μεγάλη βιβλιοθήκη Ντίσνεϋ δεν έχει καμία σχέση. Εδώ στα βιβλιοπωλεία πουλάνε τους υποδεέστερους τόμους 8 και 9 ευρώ. Δεν θα τους δώσει ο άλλος 12.

 

 

 

Μετα απο τα ποστς αυτα εσενα και του φιλου, για καποιο λογο σχηματισα την εντυπωση οτι εσεις βαλατε αυτη ή παρομοια αγγελια :xm:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4453
  • Reputation:   34668
  • Achievement Points:  4520
  • Days Won:  101
  • With Us For:  6183 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

2 λεπτά πριν, hose είπε:

 

Μετα απο τα ποστς αυτα εσενα και του φιλου, για καποιο λογο σχηματισα την εντυπωση οτι εσεις βαλατε αυτη ή παρομοια αγγελια :xm:

Όχι δεν είναι δικιά μου.

Εγώ αν πούλαγα τα δικά μου (που είναι άψογα) δεν θα ζήταγα μόνο 12 ευρώ. Τα πήρα 20. Δεν έχω καμία ανάγκη να τα πουλήσω, άρα αν για κάποιο λόγο τα πουλούσα θα τα έδινα τουλάχιστον 15. Τουλάχιστον. :xm:

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1610
  • Achievement Points:  158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2202 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

3 λεπτά πριν, Manitou είπε:

 

Εγώ αν πούλαγα τα δικά μου (που είναι άψογα) δεν θα ζήταγα μόνο 12 ευρώ. Τα πήρα 20. Δεν έχω καμία ανάγκη να τα πουλήσω, άρα αν για κάποιο λόγο τα πουλούσα θα τα έδινα τουλάχιστον 15. Τουλάχιστον. :xm:

 

 

Κανε ενα πειραμα, βαλτα προς 3€ και δες σε ποσο καιρο θα βρεθει ενδιαφερομενος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.