Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗ ΠΛΗΣΙΑΖΕΤΕ [ θα πεθάνετε από τα γέλια ]


germanicus

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1668
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  954 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πάντα είναι ένα δίλημμα η τιμή που θα πουλήσεις κάτι. Πιστεύω επίσης πως το κοινό που αγοράζει ξενόγλωσσα κόμιξ είναι εξοικιωμένο με την αναζήτηση σε ξένα καταστήματα. Άρα πουλάς στη τιμή που αγόρασες; ή έχεις χασούρα; Σε κάθε περίπτωση είναι μεταχειρισμένο προϊόν και ο ανταγωνισμός μεγάλος. Αγγελία -bookdepository(χωρίς -10%) - cosmicrealms

Screenshot_20220117-225013_Chrome.jpg

Screenshot_20220117-225022_Facebook.jpg

Screenshot_20220117-225111_Chrome.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37261
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   23
  • Achievement Points:  4
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1109 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πολύ καλό το θέμα αυτό και έριξα πολυυυύ γέλιο.

Θέλω και εγώ με την σειρά μου να σας κάνω να γελάσετε παραθέτοντας τα παρακάτω screenshots. 😂😂😂

0CBF81C1-2F8F-4353-95E5-B565E08EDCDB.png

806BA133-E6F8-40EB-BAAD-31DC6C84D3B0.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26347
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Χαχαχαχαχα ΘΕΟΣ

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37334
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  292
  • Reputation:   2339
  • Achievement Points:  354
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1095 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  17

On 18/1/2022 στο 4:06 ΠΜ, nickthe666 είπε:

Πολύ καλό το θέμα αυτό και έριξα πολυυυύ γέλιο.

Θέλω και εγώ με την σειρά μου να σας κάνω να γελάσετε παραθέτοντας τα παρακάτω screenshots. 😂😂😂

0CBF81C1-2F8F-4353-95E5-B565E08EDCDB.png

806BA133-E6F8-40EB-BAAD-31DC6C84D3B0.png

Πωωω, αυτό θα πει ευκαιριάρα! Μόνο 12.000 ευρώπουλα για 303 τεύχη του ΚΟΜΙΞ! Πρέπει να έρθω σε επικοινωνία  με τον πωλητή, για να μάθω αν έχει και 2ο πακέτο να αγοράσω και για κανέναν φίλο! Φαντάζομαι δεν αναφερει κατάσταση...αλλά με τέτοια τιμή μάλλον όλα είναι εκτυπωμένα και θέλει να βγάλει τα σπαμένα από τα μελάνια! Πρακτικότατος ο συγκεκριμένος μπαταξής και με υπερβολικά λογική τιμή, θα τηλεφωνήσω στον πρωτοξάδερφο μου τον Elon Musk να μου αγοράσει 2-3 πακέτα! Τόσο λογικό και ώριμο παληκάρι να μη το ανταμείψουμε για το μελάνι, συγγνώμη, τον κόπο που έκανε! Είναι μεγάλο πράγμα να έχεις πέντε τεύχη σε κατάσταση Ω :lol: μόνο οι συνδετήρες δηλαδή, και να προσπαθείς να τους προσαρμόσεις σε Α4 φωτοτυπικού, για να είναι και αυθεντικά όχι τίποτ' άλλο! Τα υπόλοιπα 298 με συνδετήρα βιβλιοπωλείου! Εγώ μετα από τόσο κόπο θα τα αντάλλαζα μόνο με καμιά Ferrari, φθηνός ο συγκεκριμένος! Ντροπή των τοκογλύφων!  Ελπίζω να συμφωνείται...:beer:

Επεξεργασία από Λούντβιχ Φον Ντρέηκ
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37160
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  168
  • Reputation:   946
  • Achievement Points:  212
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1138 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Φίλες και φίλοι των κόμικς, ώ ναι, σας παρουσίαζω το πρώτο πολυπώθητο και συλλεκτικό τεύχος ''ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ'' των εκδώσεων Τερζόπουλου , 

Spoiler

(ανατύπωση) 😅

στην καταπληκτική τίμη των 70 ευρώ.

Ξεπούλημα, οποιος προλάβει πρόλαβε!

 

https://www.ebay.com/itm/265218467108?hash=item3dc040a524:g:GFsAAOSwK~Ng4dDw

Επεξεργασία από Popeyefun
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26759
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μόλις τώρα, Popeyefun είπε:

Φίλες και φίλοι των κόμικς, ώ ναι, σας παρουσίαζω το πρώτο πολυπώθητο και συλλεκτικό τεύχος ''ΜΙΚΥ ΜΑΟΥΣ'' των εκδώσεων Τερζόπουλου , 

  Αποκαλύψτε τα κρυμμένα περιεχόμενα

(ανατύπωση) 😅

στην καταπληκτική τίμη των 70 ευρώ.

Ξεπούλημα, οποιος προλάβει πρόλαβε!

 

https://www.ebay.com/itm/265218467108?hash=item3dc040a524:g:GFsAAOSwK~Ng4dDw

 

Εντάξει, δεν πάει να σ' εξαπατήσει όμως! Λέει ότι είναι reprint και το δίνει 70€. Τα ποσά που ακούγονται για το 1ο είναι πολύ παραπάνω αν θυμάμαι καλά... Όχι ότι συμφωνώ με οποιαδήποτε τέτοια τιμή, απλώς δεν πέφτω κι απ' τα σύννεφα. :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37160
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  168
  • Reputation:   946
  • Achievement Points:  212
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1138 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 λεπτά πριν, Mandrake είπε:

 

Εντάξει, δεν πάει να σ' εξαπατήσει όμως! Λέει ότι είναι reprint και το δίνει 70€. Τα ποσά που ακούγονται για το 1ο είναι πολύ παραπάνω αν θυμάμαι καλά... Όχι ότι συμφωνώ με οποιαδήποτε τέτοια τιμή, απλώς δεν πέφτω κι απ' τα σύννεφα. :)

Ναι καλα το αυθεντικό νο.1 είναι πολύ ακριβό (πανω απο 400 σε καλη κατασταση παει), αλλα και 70 ευρω για την ανατυπωση ειναι πολλα πιστευω

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1599
  • Achievement Points:  157
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2176 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Πανω απο 1 δις δρχ. δοθηκαν προσφατα για το πρωτο Superman του 1938. Να γελασω ή να  κλαψω?

 

SUPERMAN-1.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37160
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  168
  • Reputation:   946
  • Achievement Points:  212
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1138 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

9 ώρες πριν, hose είπε:

Πανω απο 1 δις δρχ. δοθηκαν προσφατα για το πρωτο Superman του 1938. Να γελασω ή να  κλαψω?

 

SUPERMAN-1.png

Τίποτα απ'τα δύο, όταν μίλαμε για το πρώτο Σούπερμαν είναι ευρέως γνωστό ότι η τίμη του ειναι στα υψη, λόγω των ελάχιστων (άμα υπάρχουν άλλα!) αντίτυπων 

Πάντως άμα το βρείτε και δεν το θέλετε, είμαι και εγώ εδώ :)       :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  797 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Νέος φορουμιτης, έπεσα πάνω σε αυτό το θέμα και το βρίσκω άκρως διασκεδαστικό. Δεν είμαι και πολύ έμπειρος όσον αφορά τα κομικς αλλά μου φαίνονται υπερβολικά τα ποσά που ζητάνε για το συγκεκριμένο τόμο.

https://vendora.gr/items/zp6xw1/sillektiko-ta-chamena-episodia-vios-ke-politia-tou-skroutz-mak-ntak-i-sinechia-tou-vravevmenou-ergou-tou-nton-rosa.html

 

capture2.jpg

capture3.jpg

 

edit. 

Τώρα από δημοπρασία, ζητά απευθείας 250 ευρώ. 

Επεξεργασία από Macchia nera
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1668
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  954 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

52 λεπτά πριν, Macchia nera είπε:

Νέος φορουμιτης, έπεσα πάνω σε αυτό το θέμα και το βρίσκω άκρως διασκεδαστικό. Δεν είμαι και πολύ έμπειρος όσον αφορά τα κομικς αλλά μου φαίνονται υπερβολικά τα ποσά που ζητάνε για το συγκεκριμένο τόμο.

https://vendora.gr/items/zp6xw1/sillektiko-ta-chamena-episodia-vios-ke-politia-tou-skroutz-mak-ntak-i-sinechia-tou-vravevmenou-ergou-tou-nton-rosa.html

 

capture2.jpg

capture3.jpg

 

edit. 

Τώρα από δημοπρασία, ζητά απευθείας 250 ευρώ. 

Με 210 Ευρώ - 10% (με τον κωδικό promotion) δηλαδή 189 Ευρώ! παίρνεις αυτό: https://www.bookdepository.com/Complete-Life-Times-Scrooge-McDuck-Deluxe-Edition-Don-Rosa/9781683964650  που είναι πλήρες και πολύ καλύτερη έκδοση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  757
  • Content Count:  12915
  • Reputation:   94415
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4625 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  42

19 ώρες πριν, hose είπε:

Πανω απο 1 δις δρχ. δοθηκαν προσφατα για το πρωτο Superman του 1938. Να γελασω ή να  κλαψω?

 

Καλά που μου το θύμησες ν' ανεβάσω το άρθρο. :P 

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26759
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

  

On 10/1/2022 στο 5:58 ΠΜ, Mandrake είπε:

 

Ωραίο το βιντεάκι σου φίλε Γιώργο! Στη δευτερογενή αγορά των μεταχειρισμένων θα το βρει φτηνότερα κανείς λες, ε; Η Χριστινούλα έχει άλλη άποψη όμως! Στα 10€ + 3€ ταχυδρομικά. Αλλά ξέχασα... Είναι "καινούργιο, άθικτο"!

 

image.thumb.png.e46bec36edf5c6107292fadf9d2ceaf2.png

 

  

 

Που να πάρεις και τα "Παιδιά της Επανάστασης" που είναι αρκετά μακρύ!

 

Σοβαρεύτηκε! Αφενός από "Χριστίνα" (νομίζω ήταν κι ατόνιστο) το έκανε "Kristie" και αφετέρου άλλαξε την τιμή σε 5€. Μάλλον είδε πόσο το πουλούσαν σε άλλες αγγελίες κι ότι μάλλον δε θα ψαρέψει κανένα κορόιδο αυτή τη φορά. Άντε γιατί τα χω βιώσει στο πετσί μου με κάθε τέτοιον τύπο/τύπισσα στα βινύλια πολλά χρόνια τώρα, που τσιμπάνε από limited εκδόσεις καμιά 10αριά κομμάτια και την ίδια στιγμή τα πουλάνε παράλληλα 3 φορές πάνω στο "Discogs". Σου λέει θα τελειώσουν κάποια στιγμή τα υπόλοιπα και θα 'ρθουν εδώ κι όσο περνάει ο καιρός, εγώ θα ανεβάζω την τιμή.

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26759
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, Macchia nera είπε:

Νέος φορουμιτης, έπεσα πάνω σε αυτό το θέμα και το βρίσκω άκρως διασκεδαστικό. Δεν είμαι και πολύ έμπειρος όσον αφορά τα κομικς αλλά μου φαίνονται υπερβολικά τα ποσά που ζητάνε για το συγκεκριμένο τόμο.

https://vendora.gr/items/zp6xw1/sillektiko-ta-chamena-episodia-vios-ke-politia-tou-skroutz-mak-ntak-i-sinechia-tou-vravevmenou-ergou-tou-nton-rosa.html

 

edit. 

Τώρα από δημοπρασία, ζητά απευθείας 250 ευρώ. 

 

Να του τα δώσουμε απευθείας τότε βρε παιδιά! teasing_tongue05.gif

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  797 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διαλιεχτε, διαλιεχτε.

Τα δύο είναι από ίδιο πωλητή.

Το ένα 150, το άλλο με λίγο ζελατίνα αξίας 100 ευρώ. edit δηλαδή 100+150 = 250 €

 

capture1.jpg

capture2.jpg

capture3.jpg

capture4.jpg

Επεξεργασία από Macchia nera
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13524
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

13 ώρες πριν, Macchia nera είπε:

Το ένα 150, το άλλο με λίγο ζελατίνα αξίας 100 ευρώ.

Αυτο που δινει στα 100 ευρω θα πουληθει για πλακα. Εκτος αμα εχει αλλα θεματα που δεν τα λεει...Αλλα 100 θεωρειται fair price,πλεον.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  797 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

2 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Αυτο που δινει στα 100 ευρω θα πουληθει για πλακα. Εκτος αμα εχει αλλα θεματα που δεν τα λεει...Αλλα 100 θεωρειται fair price,πλεον.

Δεν κατάλαβες, η ζελατίνα σκέτη κάνει 100 ευρώ. Συνολικά το πουλάει 250

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1599
  • Achievement Points:  157
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2176 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Αυτο το πραγμα με τις τιμες που ολο ανεβαινουν για τους συγκεκριμενους τομους που υπαρχουν εν αφθονια, μου θυμιζει τις φουσκες του χρηματιστηριου, μια τεχνητη δηλαδη ανοδο μεχρι να που να σκασει, και τοτε καποιοι θα παθουν τραμπακουλο. Εδω και λιγο καιρο αρχισαν να εμφανιζονται τιμες 100ε και τωρα φτασαν στα 300, δεκαδες αγγελιες παντου. Οταν διαπιστωθει οτι δεν τα παιρνει κανεις και ξεφουσκωσει, αυτοι που τα αγορασαν σε ποσοτητες με σκοπο να τα μοσχοπουλησουν θα τραβαν τα μαλια τους :lol:

 

7 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Αλλα 100 θεωρειται fair price,πλεον.

 

fair price για οποιον τσιμπησει, η νορμαλ τιμη ειναι 30ε

 

 

Επεξεργασία από hose
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13524
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

On 22/1/2022 στο 8:39 ΜΜ, hose είπε:

Αυτο το πραγμα με τις τιμες που ολο ανεβαινουν για τους συγκεκριμενους τομους που υπαρχουν εν αφθονια, μου θυμιζει τις φουσκες του χρηματιστηριου, μια τεχνητη δηλαδη ανοδο μεχρι να που να σκασει, και τοτε καποιοι θα παθουν τραμπακουλο. Εδω και λιγο καιρο αρχισαν να εμφανιζονται τιμες 100ε και τωρα φτασαν στα 300, δεκαδες αγγελιες παντου. Οταν διαπιστωθει οτι δεν τα παιρνει κανεις και ξεφουσκωσει, αυτοι που τα αγορασαν σε ποσοτητες με σκοπο να τα μοσχοπουλησουν θα τραβαν τα μαλια τους :lol:

 

Oσο υπαρχει κοινο που αγοραζει σε τετοιες τιμες, τοσο και αυτοι που τα πουλανε θα τα δινουν τοσο(και περισσοτερο). Οπως εχω ξανασχολειασει ,τους τομους του Ροσα τους ψαχνει το καθε καρυδιας καρυδι, απο φανατικους hardcore συλλεκτες μεχρι γκομενακια που μεχρι χθες δεν ηξεραν να ξεχωριζουν τον Σκρουτζ απο τον Ντοναλντ. Σε γκρουπακι στο ΦΒ βλεπω δεκαδες σχολια συνεχως απο ασχετες τυπισσες που ρωτανε "καλε που τα βρισκουμε αυτα;"

Θεωρεις εσυ οτι δε θα βρεθει ατομο να πει "μια φορα θα ξοδεψω για κομικ ρε αδερφε,ας δωσω και 100 και 150 , τι εγινε σιγα"

Εγω που θεωρω τον εαυτο μου συλλεκτη ,που εχω ψαχτει μεχρι αηδιας,γνωριζω περι τιραζ κλπ δεν θα τα δωσω ποτε.Ο ασχετος ναι θα τα δωσει και ουτε που θα καταλαβει οτι τον κοροιδευουν ουτε που θα τον νοιαξει γιατι δεν ειναι συλλεκτης!Αγοραζει αυτο και τελος ,εφυγε απο το χομπι.

 

On 22/1/2022 στο 8:39 ΜΜ, hose είπε:

fair price για οποιον τσιμπησει, η νορμαλ τιμη ειναι 30ε

 

 

Προφανως και οχι! Για σενα μπορει μια νορμαλ να ειναι τα 5 ευρω,για μενα τα 120. Αλλο ποσο δινω εγω ,αλλο ποσο κοστολογειται. Παει με βαση το ποσο ειναι διατεθειμενο το ευρυ κοινο να δωσει. Αν βγαλω πχ εγω τον δικο μου τωρα σε αγγελια στα 70 πιστευεις σε μια ωρα δεν θα εχω 5 με 10 μηνυματα να μου το ζητανε?Αν το βγαλω στα 100 θα το ζητησουν 2.Αρα ετσι κρινεις την αγορα...

Και εγω τα Χαμενα Επεισοδια που ψαχνω χρονια, μεχρι 30 δινω, γνωριζω πως δεν προκειται ποτε να τα βρω,μονο αμα κατσει απο καποιον με αγνοια ή εναν φιλο που θελει να με βοηθησει. Δεν θα κατσω να πω κοιτα ο ταδε ζηταει 200,αφου υπαρχουν αποδεδειγμενα ατομα που δινουν 200 για να το αποκτησουν !!!

Επεξεργασία από ManaLeak13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1599
  • Achievement Points:  157
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2176 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

22 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

 

Oσο υπαρχει κοινο που αγοραζει σε τετοιες τιμες, τοσο και αυτοι που τα πουλανε θα τα δινουν τοσο(και περισσοτερο). Οπως εχω ξανασχολειασει ,τους τομους του Ροσα τους ψαχνει το καθε καρυδιας καρυδι, απο φανατικους hardcore συλλεκτες μεχρι γκομενακια που μεχρι χθες δεν ηξεραν να ξεχωριζουν τον Σκρουτζ απο τον Ντοναλντ. Σε γκρουπακι στο ΦΒ βλεπω δεκαδες σχολια συνεχως απο ασχετες τυπισσες που ρωτανε "καλε που τα βρισκουμε αυτα;"

Θεωρεις εσυ οτι δε θα βρεθει ατομο να πει "μια φορα θα ξοδεψω για κομικ ρε αδερφε,ας δωσω και 100 και 150 , τι εγινε σιγα"

Εγω που θεωρω τον εαυτο μου συλλεκτη ,που εχω ψαχτει μεχρι αηδιας,γνωριζω περι τιραζ κλπ δεν θα τα δωσω ποτε.Ο ασχετος ναι θα τα δωσει και ουτε που θα καταλαβει οτι τον κοροιδευουν ουτε που θα τον νοιαξει γιατι δεν ειναι συλλεκτης!Αγοραζει αυτο και τελος ,εφυγε απο το χομπι.

 

 

Προφανως και οχι! Για σενα μπορει μια νορμαλ να ειναι τα 5 ευρω,για μενα τα 120. Αλλο ποσο δινω εγω ,αλλο ποσο κοστολογειται. Παει με βαση το ποσο ειναι διατεθειμενο το ευρυ κοινο να δωσει. Αν βγαλω πχ εγω τον δικο μου τωρα σε αγγελια στα 70 πιστευεις σε μια ωρα δεν θα εχω 5 με 10 μηνυματα να μου το ζητανε?Αν το βγαλω στα 100 θα το ζητησουν 2.Αρα ετσι κρινεις την αγορα...

Και εγω τα Χαμενα Επισοδεια που ψαχνω χρονια, μεχρι 30 δινω, γνωριζω πως δεν προκειται ποτε να τα βρω,μονο αμα κατσει απο καποιον με αγνοια ή εναν φιλο που θελει να με βοηθησει. Δεν θα κατσω να πω κοιτα ο ταδε ζηταει 200,αφου υπαρχουν αποδεδειγμενα ατομα που δινουν 200 για να το αποκτησουν !!!

 

Μα δεν υπαρχει κοινο, αυτο λεμε. Μονον αφθονα τευχη σε τρελη τιμη. Σα να μη διαβασες καθολου το προηγουμενο ποστ μου... Οταν κατι δεν ειναι σπανιο δε μπορει να εχει και υψηλη τιμη. Σπανια πχ. ειναι ο Μικροσκοπικος Τσιγγουνης ή ο Τελευταιος Αρχοντας ή τα Μεγαλα Σηριαλ 10, 14 που δε βρισκεις πουθενα, αυτα ναι, μπορουν να πιασουν 100-150€.

 

Μηπως εχεις κανα τομο Βιο και Πολιτεια που πουλας? :lol:

 

ΥΓ. Ναι, με 70 θα παρουν πολλοι, οπως ειπα ειναι ατομα που σκοπευουν να τα πουλησουν μετα προς 200-300€. Και οταν σπασει η φουσκα θα τραβανε τα μαλλια τους

 

Επεξεργασία από hose
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13524
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

9 ώρες πριν, hose είπε:

Μα δεν υπαρχει κοινο, αυτο λεμε.

Mαλλον εσυ δεν καταλαβες.Υπαρχει τεραστιο κοινο.Εδω σου λεω βλεπω συνεχεια τον καθε ασχετο τα θελει,δε θα τα θελει ο "σχετικος" που για τους Χ λογους δεν το εχει? Αλλα δεν δινουν 100 150 ή οσο ζηταει ο καθενας γιαυτο μενουν απουλητα.

Μη συγκρινουμε οτι τα Σηριαλ 10/12 τα ψαχνει το ιδιο κοινο ,καμια σχεση. Αλλο συλλεκτης αλλο ειδα κατι και μαρεσε να το διαβασω.

Οι τομοι του Ροσα που ανεφερες πιανουν ακομα μεγαλυτερες τιμες,γιατι το τιραζ ειναι πολυ μικρο,γιαυτο και οσοι τους εχουν κοιτανε να παρουν το μεγιστο.Δε συμφωνω αλλα ετσι ειναι η κατασταση.

 

9 ώρες πριν, hose είπε:

Μηπως εχεις κανα τομο Βιο και Πολιτεια που πουλας? :lol:

Αν τον ειχα διπλο θα τον εβαζα μια δημοπρασια βεντορα και οποιος εδινε τα περισσοτερα θα τον επαιρνε.Απλα και ομορφα.Και τιμια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1599
  • Achievement Points:  157
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2176 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

7 ώρες πριν, ManaLeak13 είπε:

Mαλλον εσυ δεν καταλαβες.Υπαρχει τεραστιο κοινο.Εδω σου λεω βλεπω συνεχεια τον καθε ασχετο τα θελει,δε θα τα θελει ο "σχετικος" που για τους Χ λογους δεν το εχει? Αλλα δεν δινουν 100 150 ή οσο ζηταει ο καθενας γιαυτο μενουν απουλητα.

Μη συγκρινουμε οτι τα Σηριαλ 10/12 τα ψαχνει το ιδιο κοινο ,καμια σχεση. Αλλο συλλεκτης αλλο ειδα κατι και μαρεσε να το διαβασω.

Οι τομοι του Ροσα που ανεφερες πιανουν ακομα μεγαλυτερες τιμες,γιατι το τιραζ ειναι πολυ μικρο,γιαυτο και οσοι τους εχουν κοιτανε να παρουν το μεγιστο.Δε συμφωνω αλλα ετσι ειναι η κατασταση.

 

Αν τον ειχα διπλο θα τον εβαζα μια δημοπρασια βεντορα και οποιος εδινε τα περισσοτερα θα τον επαιρνε.Απλα και ομορφα.Και τιμια.

 

δηλ. σοβαρα πιστευεις οτι πωλουνται αυτα τα τευχη στις τιμς αυτες? τοτε εισαι αγρια παραμυθιασμενος:lol:

(σηριαλ 14, οχι 12, το διορθωσα)

Μεγαλη  τιμη πιανει οτι δεν ειναι σπανιο, οι τομοι αυτοι υπαρχουν παντου, αρα δεν ειναι σπανιοι. Ποσες φορες πρεπει να το πουμε ακομα?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1668
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  954 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Πάντως αν βρείτε τα "Χαμένα Επεισόδια" με 30 Ευρώ τα θέλω! :pray:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37160
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  168
  • Reputation:   946
  • Achievement Points:  212
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1138 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

@ ManaLeak13  , @ hose  η τιμή παει (κανονικα) με την σπανιοτητα του τεύχους και ποση ζήτηση έχει.

Τώρα υπἀρχουν και κάποιοι που βαζουν τα τεύχη ότι' τιμές θέλουν, γι΄αυτό πας να το ψάξεις περισσοτερο μεχρι να βρέις κατι που συμφέρει.

Είναι κί'αλλοι βέβαια που τα βαζουν τιμές ξεφτίλα (ελαχιστοι) γιατι θελουν να τα ξεφορτωθουν ή δεν ξερουν την αξια τους.

Επεξεργασία από Popeyefun
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5975
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  187
  • Reputation:   1767
  • Achievement Points:  208
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5758 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

13 hours ago, Grilos said:

Πάντως αν βρείτε τα "Χαμένα Επεισόδια" με 30 Ευρώ τα θέλω! :pray:

Πάντως εγώ που τα έψαχνα,  τα τελευταία τρία χρόνια, δεν πρόλαβα  δύο φορές με 20€ ( τη μία εδώ στο φόρουμ) και τελικά τα πήρα με 10€ πριν κανά τρίμηνο από το fb . Μάλιστα με την ίδια τιμή είχε και το Βίο, αλλά τον άφησα να χαρεί και κάποιος άλλος ταλαίπωρος σαν και μένα  ! :angel:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38500
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  407
  • Reputation:   4051
  • Achievement Points:  567
  • Days Won:  2
  • With Us For:  797 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Μόνο 20 ευρώ το ένα... ο μήνας σε παρένθεση ανεβάζει την τιμή όπως φαίνεται.

capture1.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37160
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  168
  • Reputation:   946
  • Achievement Points:  212
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1138 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

34 λεπτά πριν, Macchia nera είπε:

Μόνο 20 ευρώ το ένα... ο μήνας σε παρένθεση ανεβάζει την τιμή όπως φαίνεται.

capture1.jpg

20 ευρώ;;;! Εδω μιλάμε για τιμες ευκαιρίας....

μπορεί να τα βρείς ακόμα και στο περίπτερο 3-5 ευρω! :lmao:

Επεξεργασία από Popeyefun
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  38081
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  639
  • Reputation:   5749
  • Achievement Points:  646
  • Days Won:  5
  • With Us For:  902 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Εμένα πάλι αυτό με το Κόμιξ του Τερζόπουλου που θεωρείται σπουδαίο και συλλεκτικό μου φαίνεται πραγματικά αστείο.
Φυσικά είναι δικαίωμα του καθενός να πουλάει όσο θέλει,όπως και ο αγοραστής θα κάνει ότι θέλει με την τσέπη του.
Αλλά κάπου ρε παιδιά τίθεται και θέμα κοροιδίας, ακόμα και μαγαζιά με μεταχειρισμένα κόμιξ ''ξύπνησαν'' και ζητάνε ότι θέλουν...
 
Για Ελληνικό κόμιξ του 1990 τα 150 και 200 ευρώ είναι ανέκδοτο για πολλούς απο εμάς που ζήσαμε την εποχή του Τερζόπουλου και ούτε τότε μας άρεσε επειδή είχε κακά εξώφυλλα
και πολύ παιδικό στυλ.
Επεξεργασία από Guts
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32817
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  1
  • Reputation:   1599
  • Achievement Points:  157
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2176 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

On 24/1/2022 στο 9:28 ΠΜ, Popeyefun είπε:

@ ManaLeak13  , @ hose  η τιμή παει (κανονικα) με την σπανιοτητα του τεύχους και ποση ζήτηση έχει.

 

 

Μα αυτο δε λεω κι εγω?

Υποψιν πως η μεγαλη ζητηση ενος προιοντος προκαλει και την εξαντληση του.

 

 

On 24/1/2022 στο 3:02 ΜΜ, Guts είπε:
Εμένα πάλι αυτό με το Κόμιξ του Τερζόπουλου που θεωρείται σπουδαίο και συλλεκτικό μου φαίνεται πραγματικά αστείο.

 

Το τελευταιο καιρο εχει πεσει η αξια του Κομιξ. Μονο το 55 κυνηγανε ολοι

 

 

Επεξεργασία από hose
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  36788
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  1515
  • Reputation:   13524
  • Achievement Points:  1789
  • Days Won:  22
  • With Us For:  1225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Πριν από 1 ώρα, hose είπε:

 

Μα αυτο δε λεω κι εγω?

Υποψιν πως η μεγαλη ζητηση ενος προιοντος προκαλει και την εξαντληση του.

 

 

 

Το τελευταιο καιρο εχει πεσει η αξια του Κομιξ. Μονο το 55 κυνηγανε ολοι

 

 

 

Λογικο καθοτι η πλειοψηφια των αγγελιων ειναι τευχη-σαπιλες που σιχενεσαι να τα κοιταξεις, οχι να σκεφτεις να τα αγορασεις. Επισης υπαρχουν παρα πολλοι παραλογοι πωλητες που για τευχη των 3-5 ευρω ζηταν οτι πραγματικα τους κατεβει, αναμενομενο το αγοραστικο κοινο να εχει ξενερωσει(ή να περιμενει την ευκαιρια). Οι σκληροπυρηνικοι συλλεκτες εχουν ολοκληρωσει τις συλλογες τους, πλεον εχουν μεινει αυτοι που θελουν τευχη των 50 ευρω να τα βρουν στα 20 και τευχη των 3ευρων να τους τα χαρισουν.

Συλλεκτες ομως του περιοδικου επιμενω υπαρχουν πολλοι και συνεχως προκυπτουν καινουργιοι, αλλα οταν εχεις να αγορασεις αλλα 250 τευχη απο τα 303 δεν κανεις βημα αγορας, και δεν τους αδικω, θες πανω απο 1.500 για να τα αγορασεις.

 

Μην παραβλεπουμε οτι η ανοδος στα παντα τους τελευταιους μηνες ισως κραταει πολλους πισω στο να ξοδεψουν για κομικς...

 

Οσον αφορα το 55 δεν ξερω αμα προκειται για τεχνητη ή κανονικη ελλειψη, το μονο σιγουρο ειναι οτι θα ανεβαινει 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.