Μετάβαση στο περιεχόμενο

Spider-man 3 (2007)


sneaker

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  3
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  417
  • Reputation:   1062
  • Achievement Points:  417
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6420 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Σήμερα κατάφερα τελικά και την είδα!

 

Τι με χάλασε

 

πραγματικά αρκετά τραβηγμένες κάποιες σκηνές με τον Peter ως γελωτοποιό! Θα μπορούσε να είναι σαφώς πολύ διαφορετικός ο "άλλος" του εαυτός !

όπως επίσης πως φτάνοντας στην τρίτη ταινία έπρεπε να τον κάνουνε λίγο

σκληρότερο "άνδρα" και να λείπανε τα κλαψουρίσματα (δικαιολογώ και σύμφωνο μονο για το τελευταίο!)

 

Venom.. θα μπορούσε να ήτανε καλύτερα τα γραφικά όσο αφορά το πρόσωπο του

 

Sandman....στην τελευταία μάχη το είδα υπερβολικό σαν μέγεθος αλλα και σαν μασκάρεμα!!

 

και φυσικά ο απαράδεκτος κατά εμέ τρόπος παρουσίασης της Gwen

 

Η εμμονη που έχουνε να σκοτώνουνε κάποιους με την μια άσχετα πόσες ταινίες θα βγούνε ακόμα η όχι ..και μετά οι επόμενοι να τρέχουνε να μπαλώνουνε τυχόν ανάσταση από τους προηγούμενους (το έχουμε δει και παλιότερα)

 

 

 

Τι μου άρεσε

 

Η ταινία γενικός ήτανε αρκετά εντυπωσιακή στο μεγαλύτερο μέρος της! επίσης τα κομματάκια από το παζλ που μπαίνανε σε μια σειρά! (η δολοφονία του θείου Ben)

 

ο Green Goblin προσωπικά μου άρεσε αρκετά και ειδικά η ερμηνεία που είχε μετά την αποκάλυψη του μπάτλερ του για κάτι...

 

ο δε Sandman φανταστικός ..το ωραίο ήταν πως τον παρουσίασε όπως ένα παιδί που αρχίζει να μαθαίνει να περπατά σιγά σιγά και όχι να τρέχει με την μια!

 

αυτά εν ολίγοις!! κάτι μου λέει πως στην τεταρτη ταινία(που πιστεύω να βγει) θα δούμε και την μεταμόρφωση του καθηγητή του Peter σε Σαύρα!!

 

Αυτό όμως που με έκανε να χαρώ θα έλεγα ήτανε μια σκηνή λίγων δευτερολέπτων...και απορώ πως δεν το σχολίασε κανεις ακόμη(ώρα να τιμήσω το όνομα μου μάλλον).. μιλάω για την σκηνή με τον spider man και διπλα του...να εμφανίζεται ο "πατέρας" του..ο Stan Lee και να λέει μια ατάκα ..και να φεύγει...!! Γρήγορο,απλό, αλλα ήτανε ο μικρότερος φόρος τιμής που θα μπορούσανε να προσφέρουνε σε αυτόν τον άνθρωπο!!

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2294
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6388 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Μια και κάτι πέταξε ο Γερακομάτης για το Spiderman 4 να πω εδώ ότι έγινε από κάποια αξιόπιστη πηγή leaked στο internet ότι στην επόμενη ταινία Spiderman (σιγά μη δε βγάλουν κι άλλη με τόσα εισητήρια που έκοψε αυτή) οι κακοί θα είναι Carnage και Lizard ενώ παίζει να εμφανίζεται και η μαύρη γάτα.

 

Περισσότερες πληροφορίες:

http://www.cinematical.com/2007/05/05/spid...rd-source-says/

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  175
  • Reputation:   466
  • Achievement Points:  175
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6322 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Εγω την ταινια την ειδα στην πρεμιερα (3 Μαιου, την ωρα που καποιοι αλλοι επιναν μπυρες στη Γλυφαδα - σορυ παιδια αλλα το ειχα κανονισει αρκετο καιρο πριν) αλλα δεν ενιωσα οτι πρεπει να σχολιασω κατι αφου μου φανηκε τοσο μα τοσο αδιαφορη!! Ισως φταινε οι προσδοκιες που μου ειχαν δημιουργηθει βλεποντας το τρειλερ αλλα και σκεφτομενος οτι η δευτερη ταινια ηταν καλυτερη απο την πρωτη αρα και η τριτη θα ηταν καλυτερη απο τη δευτερη.

Με εξαιρεση τα ειδικα εφε που ειναι οτι καλυτερο εχω δει σε ταινια (μαζι με τον Αρχοντα βεβαια) και γενικοτερα τελος παντων το οπτικο κομματι, ολα τα αλλα με απογοητευσαν.

Πιστευω οτι ο Μαγκουαιρ ηταν απλα διεκπαιρεωτικος στο ρολο του ενω ο Γκομπλιν εκανε επιδειξη του (πολυ ωραιου κατα τα αλλα) χαμογελου του λες και διαφημιζε την κολγκειτ. Η Ντανστ παντως μου αρεσε.

Συμφωνω με τις ενστασεις που διατυπωθηκαν παραπανω για το πως παρουσιαστηκαν οι εχθροι αλλα αυτο μαλλον λειτουργησε σε γενικες γραμμες.Οι μαχες νομιζω οτι ηταν πολυ εντυπωσιακες αλλα λιγες.Παντως δεν καταλαβα γιατι επρεπε να αντιμετωπισει τρεις εχθρους (και δυο οι γυναικες πεντε!!!) μεσα σε μια ταινια.Επισης αυτη η περιφημη μαχη που "γινεται μεσα του" εγω δεν την ειδα να περναει ουτε απο διπλα του.

Τωρα για το φιλι.Οταν εισαι ο σπαιντερμαν εχεις το δικαιωμα ,ετσι για φιγουρα ρε παιδι μου, να δωσεις και ενα φιλι σε ενα καυτο ξανθο γκομενακι (καπως ετσι την παρουσιασαν) σε ζωντανη μεταδοση.Αλλα οταν εχεις παρει τη μεγαλη αποφαση, εχεις παρει και το δαχτυλιδι απο τη θεια Μει (και το εσωσες λιγο αργοτερα απο του χαρου τα δοντια),εχεις κανονισει το ρομαντικο δειπνο και η κοπελα σου ειναι απο κατω και σε βλεπει, ε ξερω'γω ισως θα επρεπε να το αποφυγεις.

Οι σκηνες που ο Πητερ φοραει απο μεσα τη στολη και ειναι λιγο καραγκιοζακος αλλα και γενικα ολες οι σκηνες που προσπαθουν να περασουν και κωμικο χαρακτηρα στην ταινια δεν μου αρεσαν καθολου και δεν μου προκαλεσαν ουτε ενα μικρο μειδιαμα.Ισως απλα εγω να μην πιανω αυτου του ειδους το χιουμορ αλλα δεν ειδα και κανεναν αλλο μεσα στην αιθουσα να γελαει.Με το μονο που πραγματικα ξεκαρδιστηκα ηταν η φρατζα του Πητερ η οποια μου θυμησε την αντιστοιχη του Σακη αφου ειχα δει το τρειλερ την ταινιας που πρωταγωνιστει λιγο πριν και οι συγκρισεις ηταν αναποφευκτες.

Ισως σε καποια σχολια μου να ειμαι υπερβολικος αλλα μαλλον οφειλεται στην απογοητευση μου η ισως στο γεγονος οτι ειδα πολλες καλες ταινιες φετος και αυτη που περιμενα πως και πως δεν ηταν αναμεσα τους.Μπορει να φταιει και το οτι αποδειχτηκε τα τελευταια χρονια οτι η πιστη μεταφορα κομιξ στον κινηματογραφο μπορει να εχει πολυ καλα αποτελεσματα (300,SinCity και σε καποιο βαθμο Batman Begins και Superman) και να μην χρειαζεται κανενος ειδους προσαρμογη η συμβιβασμος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1421
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  191
  • Reputation:   193
  • Achievement Points:  191
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6248 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Αυτό όμως που με έκανε να χαρώ θα έλεγα ήτανε μια σκηνή λίγων δευτερολέπτων...και απορώ πως δεν το σχολίασε κανεις ακόμη(ώρα να τιμήσω το όνομα μου μάλλον).. μιλάω για την σκηνή με τον spider man και διπλα του...να εμφανίζεται ο "πατέρας" του..ο Stan Lee και να λέει μια ατάκα ..και να φεύγει...!! Γρήγορο,απλό, αλλα ήτανε ο μικρότερος φόρος τιμής που θα μπορούσανε να προσφέρουνε σε αυτόν τον άνθρωπο!!

 

:beer:

 

Αν εννοείς τη φάση που σκάει ένας γκριζοασπρομάλλης λέει μια ατάκα και φεύγει εκείνη την ώρα φαντάστηκα πως πρόκειται για κάτι τέτοιο αλλά δεν ήξερα τον κύριο φατσικά (βασικά δεν ήξερα καν αν ζει) και φαντάστηκα θα ταν κανας σχετικός με την ταινία.

 

Μιας και πιάσαμε όμως της cameo εμφανίσεις εγώ έπιασα κάτι άλλο.(Ελπίζω να μην ήταν παραίσθηση).Την ώρα που σκάει ο Πάρκερ με την Γκουέν στο jazz club που τραγουδάει η πρώην του και κάθεται στο τραπέζι ακριβώς απο πίσω τραπέζι είναι σε ρόλο πελάτη ο Γουίλιαμ Νταφόε με ψιλομακρύ μαλλί και γελάει.Αν το έχει κατεβάσει κανείς ας το δεί να το επιβεβαιώσει και αν δεν ισχύει ας μου γράψει καμια συνταγή για τις παραισθήσεις.Πάντως εγώ ειμαι 100% σίγουρος...

Επεξεργασία από LouisLamogio
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  218
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  431
  • Reputation:   292
  • Achievement Points:  431
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6347 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

@Φίλε LouisLamogio...

Από ότι είδα,υπάρχει μια σχετική συζήτηση και σε ξένα fora.Οι μισοί(και παραπάνω)λένε ότι ήταν ο Willem Dafoe,και οι υπόλοιποι λένε ότι απλά ήταν κάποιος που του μοιάζει(πάρα πολύ :D ).Σας παραθέτω δύο εικόνες,και βγάλτε τα συμπεράσματά σας(εγώ ακόμα δεν είμαι σίγουρος πάντως,αν ήταν ή όχι αυτός).Θα έλεγα ότι κλίνω περισσότερο στο ότι δεν ήταν...sorry Louis... :D:beer:

bscap000hx5.jpg

bscap001te5.jpg

 

Σχετικά με τον Stan Lee,έχει κάνει πάρα πολλές cameo και "as himself" εμφανίσεις... :cool:

Επεξεργασία από nickdeli
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1421
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  191
  • Reputation:   193
  • Achievement Points:  191
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6248 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Δεν είχα ιδέα ότι είχε γίνει και θέμα συζήτησης.Μιας και έχεις φωτό με προβληματίζουν λίγο τα μάγουλα(φουσκωμένα) αλλά με τα σύγχρονα μέσα όλα γίνονται.Πάντως αν βρήκανε σωσία του και τον βάλανε σε τέτοιο πλάνο μιλάμε για σκηνοθετική διαστροφή με την καλή έννοια

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2294
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6388 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Just for the record: Σε όλες τις ταινίες της Marvel που βασίζονται σε ήρωες του Stan Lee, εμφανίζεται και ο ίδιος. Έχει εμφανιστεί και στα 3 Spiderman (στο 1 συγχαίρει τη θεία May όταν πέρνει το απολυτήριο ο Peter, στο 2 αν θυμάμαι καλά είναι στο πλήθος όταν παλεύει με τον Dr. Octopus), στο Daredevil (ένας ηλικιωμένος που τον σταματάει ο Murdock όταν είναι μικρός ακόμα από το να περάσει το δρόμο), στο Hulk (κάνει ένα security guard που βγαίνει από το κτίριο καθώς μπαίνει ο Bruce Banner μέσα) και στους Fantastic Four (εδώ δε θυμάμαι που ακριβώς :PP)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Στους F4 κανει εναν γερακο ταχυδρομο που δινει κατι γραμματα στο Mister Fantastic προτου μπει το team στο ασανσερ, εχει εκτενες αφιερωμα το 2ο δισκακι της special εκδοσης , με ατακες που δοκιμασε μπας και ελεγε κατι παραπανω, με τον τοσο μικρο ρολακο του, πολυ γελιο!!! :lol::D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2178
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  50
  • Reputation:   79
  • Achievement Points:  50
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6170 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ωραίος ο παππούς πάντως...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1565
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  10
  • Reputation:   3
  • Achievement Points:  10
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ντροπή μου που ακόμα δεν έχω δει την ταινία. Αν κρίνω παντως από τα άλλα δύο το τρίτο μερος πρεπει να είναι φοβερο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  189
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  287
  • Content Count:  3078
  • Reputation:   11880
  • Achievement Points:  3079
  • Days Won:  20
  • With Us For:  6351 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Λίγο αργά το βρήκα αλλά τέλος πάντων. Είχε κυκλοφορίσει και prequel κόμικ.

Δεν έχω προλάβει να το διαβάσω ακόμα για να σας πω εντυπώσεις. 16 σελίδες είναι.

 

post-189-1179704127_thumb.jpg

 

:beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Ο επισκέπτης kostas_dolios

Παιδιά... Σας άρεσε η ταινία; Εμένα με απογοήτευσε... Πολύ κλάμα... Και οι σκηνές που ο Πάρκερ κάνει "καμάκι" στο δρόμο δεν έπρεπε ούτε στα bloopers να μπουν... Πάντως από εφέ και σκηνές δράσεις ήταν καλή. Μήπως είμαι υπερβολικός; Cheers mates!! :beer2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2344
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  18
  • Reputation:   8
  • Achievement Points:  18
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6155 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

συμφωνώ με πόλους από που έχουν γράψει είδη. η ταινία χάλασε από τα καραγκιοζιλίκια του peter λες και ήταν teen movie του 80 ήταν έλεος. άλλο που δεν μου άρεσε ήταν ότι σε κάθε ταινία του spiderman είτε σκίζεται η μάσκα του είτε πολεμάει χωρίς αυτή αλλα τρικ για να δημιουργήσουν σασπένς δεν ξέρουν? πάντως από το comic δεν θυμάμαι ο peter να είχε ψωνιστεί τόσο πολύ...μπορώ να μπω ότι είχε κάποιο attitude αλλα όχι σε τέτοιο βαθμό...έπειτα στο comic ήταν διασκεδαστικό να τον βλέπεις εδώ το έκρινες ως καραγκιοζιλίκι. η gwen με ξενέρωσε λίγο ψωνισμένη τελείως μου φάνηκε. η καλύτερη μάχη ήταν μεταξύ των 2 φίλων και είχε την αστεία πλευρά του όταν ο peter είπε η hate those things...όλοι στο σινεμά γέλασαν.επίσης δεν μου άρεσε το ότι ο goblin ο γιος πήγε να βοηθήσει τον peter η όλη φάση πολύ γυμνασιακή και έπειτα η σεκάνς του πως έφτασε το εξωγήινο υλικό στον peter πολύ ξεπεταγμένο και έχει δίκιο νομίζω ο φίλος ότι πρέπει να το φίλμαραν έτσι για οικονομία χρόνου.δεν ξέρω πως να την κρίνω συνολικά την ταινία...νομίζω ήταν πιο εμπορική από τις άλλες 2 τις σειράς αλλα ποιοτικά η χειρότερη.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  2508
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  27
  • Reputation:   30
  • Achievement Points:  27
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6139 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Θα συμφωνησω με πολλους συνforumιτες για την 3η ταινια του Spiderman. Οντως καποιες σκηνες μπορουσαν να παραλειφθουν.

Η γνωμη μου ειναι οτι ο Sam Reimy ηθελε να δειξει εναν πιο ανθρωπινο ηρωα. Οι σκηνες που κλαιει ξενερωσαν πολλους στην αιθουσα και μερικοι γελασαν. Εγω δεν συμφωνω με αυτο. Γιατι βρε παιδια; Και στο κομικ συμπεριφερεται ετσι. Ανθρωπος ειναι και εχει αισθηματα. Εφηβος με ολα τα προβληματα της ηλικιας του. Ερωτες, χωρισμοι, συναισθηματικα αδιεξοδα, θανατοι συγγενων και αλλα. Και στο κομικ ετσι ειναι. Θα στεναχωρηθει αν τον παρατησει η γκομενα και θα κλαψει αν πεθανει ο καλυτερος του φιλος.

 

Οι σκηνες μαχης ηταν φοβερες και οι κακοι τρομεροι. Ο Venom ηταν λιγος αλλα αν θελαν να δωσουν περισσοτερο ρολο η ταινια θα ηταν 3ωρη και βαλε (πιστεψτε με δεν θα ειχα κανενα προβλημα).

 

Και ευχαριστημενοι να ειμαστε που εχουν την τεχνολογια τωρα και βλεπουμε αγαπημενους ηρωες στη μεγαλη οθονη και γουσταρουμε. Παλιοτερα δεν ειχαμε σχεδον τιποτα. Τωρα ολοι οι ηρωεσ της Marvel γινονται ταινια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2294
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6388 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Μετά από 6 εβδομάδες προβολής, το Spiderman 3 έχει αποφέρει συνολικά 864.700.000$ τοποθετώντας το στην 13η θέση στις πιο προσεδοφόρες ταινίες στην ιστορία του κινηματογράφου...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  465
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  104
  • Reputation:   68
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6321 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Το μόνο το οποίο νιώθω την ανάγκη να σχολιάσω:

 

ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΚΟΝΣΕΠΤ ΤΟΥ ΚΟΜΙΚ. Όχι αυτούσιο το κόμικ. Είναι απόλυτα φυσιολογικό κάποια πράγματα να αλλάζουν ώστε να μπορούν να ενταχθούν σε ένα πλαίσιο το οποίο σκοπεύει να γίνει αποδεκτό ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΚΟΜΙΚΣΟΦΙΛΟΥΣ, αλλά και σε ανθρώπους που απλώς βλέπουν την ταινία. Λέγε με web shooters, Venom κτλ κτλ...

 

Α, και ουδέποτε ο Spidey πέταξε ιστούς απο τα χέρια του...πάντα με web shooters...αν και πλέον μπορέι να βγάλει κεντριά απο τα χέρια του...no comment...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2294
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6388 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Φίλε Ben, μετά το Avengers Dissasembled ο Spidey όντως πετάει από τα χέρια του τους ιστούς και όχι από Web Shooters. Αν το ψάξεις λίγο θα το δείς (πέρα από αυτό με τα κεντριά)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  465
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  104
  • Reputation:   68
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6321 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Φίλε Ben, μετά το Avengers Dissasembled ο Spidey όντως πετάει από τα χέρια του τους ιστούς και όχι από Web Shooters. Αν το ψάξεις λίγο θα το δείς (πέρα από αυτό με τα κεντριά)

 

 

Δε θυμάμαι να έχω δει πουθενά κάτι τέτοιο, ούτε στο New Avengers ούτε στο Back In Black...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Ψαξε το Spider-Man, The Other crossover και θα το δεις.Απλως δεν εχουν εκμεταλευτει καταληλως ακομα την μετεξελιξη του χαρακτηρα,αν και πλησιαζει η ωρα:

Σελιδες απο το επερχομενο One More Day που θα <<τρεξει>> σε επερχομενα τευχη του Amazing Spider-Man

OMD_page_05.jpgOMD_page_06.jpg

οπου φαινεται ξεκαθαρα οτι ο ιστος ειναι οργανικος. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αυτο με τα κεντρια που λετε ειναι αυτο που ειναι στο Friendly Neighborhood Spider-Man 21?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1001
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116905
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6161 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Αυτο με τα κεντρια που λετε ειναι αυτο που ειναι στο Friendly Neighborhood Spider-Man 21?

Yup,αυτο που μολις βγηκε :D

img015.jpg (scanned by Kryptonia)

αν και δεν ειναι το καλυτερο παραδειγμα (ας οψεται ο σκιτσογραφος,οχι κακος αλλα αναλαφρος)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ναι, κι εγω ψιλοκουφαθηκα, αν και πηγε το μυαλο μου σε εκεινη τη φαση που μια παμπαλαια εχθρος του Καπ.Αμερικα τον ειχε κανει αραχνη.....ειναι ολιγον τι κουλο...! :thinking::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2294
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6388 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Ίσως να μην το αναφέρει αλλά αν προσέξεις δεν κάνει καμμία αναφορά σε web shooters - ούτε δείχνει ποτέ κάτι τέτοιο στα χέρια του. Εδώ όταν του έδωσε τη νέα στολή ο Tony Stark δεν είπε τίποτα σχετικό με Web Shooters. Αν τα χρησιμοποιούσε ακόμα δε νομίζεις ότι θα έλεγε κάτι; (πχ να εδώ μπαίνει η ζώνη με το εφεδρικό υγρό ή εδώ στο μανίκι έχει κενό για να βάζεις το web shooter και να βαράει κλπ)

 

Θα κοιτάξω άμα είναι μήπως βρω ακριβώς το τεύχος στο οποίο αυτό γίνεται. (DJO σ' αυτό που λες πρέπει να ήταν)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το βρηκα, ειναι το Spectacular Spider-Man v2 - #20! Οχι το UK magazine,ε? Το original Spectacular v2 που τελειωσε στα 27 τευχη και γενικα η πλειονοτητα των ιστοριων του ηταν κατω του μετριου... :D:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1622
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  83
  • Reputation:   85
  • Achievement Points:  83
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6224 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Πολύ μεγάλη βλακεία αυτό με τον οργανικό ιστό πάντως...

Είχε στην ταινία οργανικό ιστό και αντί να διαμορφώσουν την ταινία σύμφωνα με τα comics διαμορφώνουν τα comics σύμφωνα με την ταινία δηλαδή;!

Αλλάζουν πολύ τον spiderman και εμένα τουλάχιστον δε μου αρέσει καθόλου αυτό :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1565
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  10
  • Reputation:   3
  • Achievement Points:  10
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6232 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Δυστυχώς έτσι είναι τα πράγματα Lukas και δεν μου αρέσει ούτε εμένα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2178
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  50
  • Reputation:   79
  • Achievement Points:  50
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6170 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Αυτοί τα έχουν μελετημένα. ’μα ο Spiderman πουλάει περισσότερο με ροζ στολή με μώβ βούλες θα τον κάνουν έτσι. Μη σου πω ότι θα του βάλουν και ζαρτιέρες...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  465
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  104
  • Reputation:   68
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6321 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Αίσχος...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  2866
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  134
  • Reputation:   55
  • Achievement Points:  134
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6108 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Λίγα σχόλια για τα θετικά σημεία της ταινίας :D

1) Η μάχη στην αρχή της ταινίας είναι η καλύτερη σκηνή μάχης και από τις τρεις ταινίες. Πολύ καλά σκηνοθετημένη, με την κάμερα να σου δίνει την αίσθηση του τρισδιάστατου.

2) Η γέννηση του αμμάνθρωπου, πέρα από μια εξαιρετική δουλειά του υπολογιστή, είναι αλληγορική και άκρως συναισθηματική. Επιστήμη και θρησκεία συναντώνται για να «εξηγηθεί» η Δημιουργία, αλλά το δυνατό σημείο της σκηνής είναι ο τρόπος με τον οποίο ενώνεται η καινούρια με την παλιά ζωή του πρωταγωνιστή. Το μενταγιόν με τη φωτογραφία της κόρης που γλιστράει από τα χέρια του πατέρα φωτογραφίζει την ανικανότητά του κατά το παρελθόν να μείνει στο πλάι της. Παρόλα αυτά, εκείνη είναι ο λόγος που τον οδήγησε στην παρανομία και η αιτία να μην τα παρατήσει μέχρι να τα καταφέρει, για αυτό και τελικά καταφέρνει να το σταθεροποιήσει στα χέρια του.

3) Η σκηνή του Spidey που κάθεται μόνος και θλιμμένος στη βροχή – κατάφερε ο σκηνοθέτης να δείξει το συναίσθημα του ήρωα, ξεπερνώντας τη δυσκολία του απρόσωπου της στολής – και το πέσιμο για να εισέλθει στον ναό είναι η καλύτερη φωτογράφηση. Απλά μαγική! Ενώ η σκηνή που βγάζει τα παπούτσια και τη μάσκα της στολής του τινάζοντας την άμμο, είναι χαρακτηριστικό δείγμα του αυτοσαρκασμού που διέπει τον spiderman. :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2178
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  50
  • Reputation:   79
  • Achievement Points:  50
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6170 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Ενώ η σκηνή που βγάζει τα παπούτσια και τη μάσκα της στολής του τινάζοντας την άμμο, είναι χαρακτηριστικό δείγμα του αυτοσαρκασμού που διέπει τον spiderman. :beer:

 

Πολλή άμμος όμως, 70 νούμερο παπούτσι φοράει?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.