Jump to content
dionik

www.bookdepository.com

Recommended Posts

10 hours ago, Dredd said:

Abe Sapien: The Drowning and Other Stories Hardcover

Alibri : €22.38+€5=27,38   AwesomeBooks : €23,42+€3,5=26,92   BookDepo : €27,03

Letter 44 Vol. 1: Deluxe Edition

Alibri : €43,96+5=48,96  AwesomeBooks : €39,83+3,5=43,33   BookDepo : €67,53

Punisher Max by Garth Ennis Omnibus Vol. 2 Pre-Order

Alibri : €109,60+5=114,60  AwesomeBooks : €60,78+3,5=64,28  Bookdepo : €83,64

Συμπέρασμα; Δεν υπάρχει μονόδρομος. Καλύτερες τιμές το Awesome plus το ότι χρεώνει €3,50 όσα και αν παραγγείλεις. Μειονέκτημα το ότι δεν έχει πολύ μεγάλη ποικιλία και αρκετές φορές σου αργεί τις προπαραγγελίες. Το Bookdepo έχει δωρεάν μεταφορικά και έχει σχεδόν τα πάντα από κόμικς. To Alibri είναι σε ποιον πωλητή θα σου κάτσει.

Edit: Για preorder Marvel Omnibus, το Awesome είναι μονόδρομος.

Υπάρχει μόνον ένα πρόβλημα στο πως υπολογίζεις τις τιμές. Δεν βάζεις μέσα ή μάλλον δεν αφαιρείς την έκπτωση που νομοτελειακά δίνει το alibris με τα κουπονάκια. Εάν την βάλεις και αυτήν (μιλάμε για 8% στην χειρότερη με 15% στην καλύτερη) οι τιμές βγαίνουν συμφερότερες από οπουδήποτε αλλού.

Στα pre-orders που αναφέρεις, εκεί δεν το έχω ψάξει τόσο για να έιμαι ειλικρινής. Στα υπόλοιπα όμως, το alibris είναι μονόδρομος. 

• Like 2

Να θυμισω οτι η εκπτωση ληγει σε 3μιση ωρες. Εγω εριξα μια μικρη παραγγελια παντως :yes:

• Like 1

Πήρε παράταση:

Due to popular demand, our 10% discount voucher on all books for Greece customers with FREE delivery has been extended by a further week!
Just click through this email to activate the offer, find as many lovely books as you want and simply enter the code GR10 in the coupon box at checkout.
This offer now ends at 23:59 on 20 August, so start shopping now!

• Like 4
  • Thanks 1

Μας πήρανε χαμπάρι. :lol:

• Like 2
  • Funny 1

Το alibris που αναφέρθηκε, δέχεται paypal; Γιατί το έψαξα και νομίζω μόνο κάρτες μου έβγαζε. Σαν τιμές καλύτερες σίγουρα από το bd. Όμως με το 10% για παράδειγμα που έχει το bd τώρα, η διαφορά μου βγαίνει γύρω στα 2-3 ευρώ λιγότερο στο alibris σε παραγγελία των περίπου 100 ευρώ μαζί με την υπερβολική τιμή μεταφορικών. Στην ουσία το bd περιλαμβάνει τα μεταφορικά στην τιμή και είναι συνολικά λίγο ακριβότερο. Συνυπολογίζοντας τυχόν καθυστερήσεις, γιατί είδα ότι αφορά διάφορους πωλητές, δεν είμαι σίγουρος ότι αξίζει να αλλάξω το bd, ειδικά όταν έχει κουπόνι έκτπωσης.

• Like 3
  • Thanks 1

Παρήγγειλα κι εγώ πρώτη φορά σήμερα 2 κόμικ dc αξίας 25 ευρώ για δοκιμή. Λέει dispatch σε 1-2 εργάσιμες, άρα πότε να υπολογίζω να έρθουν; 

• Like 1

Θα λάβεις νέο e-mail μόλις τα στείλουν, οπότε από εκείνη τη μέρα υπολόγισε 7-10 μέρες...

• Like 2

Στον χρόνο για το dispatch υπολόγισε το πόσο σύντομα θα σταλεί το ποσό στο bookdepo από την τράπεζα σου. Αν κάνει 2-3 μέρες, θα αργήσουν και τις διαδικασίες.

• Like 2

Ε; Αφού το bookdepo χρεώνει αυτόματα την κάρτα και προπληρώνεται, δεν περιμένει κάποιο έμβασμα από τράπεζα...

• Like 2

Παλιότερα ναι, αλλά πλέον το έχω παρατηρήσει, πως κάθε μα κάθε φορά, δεν στέλνουν κάτι αν δεν τους έρθει το ποσό από την τράπεζα. Δεν αρκούνται με την προ-δέσμευση του ποσού στην κάρτα του αγοραστή. :)

• Like 2

Επιβεβαιωνω την αλλαγη στην ταχυτητα παραδοσης των παραγγελιων. Σε 2 μερες dispatch, σε 5-6 ημερες στα χερια μου! Πλεον το bookdepo γινεται top επιλογη στις δικες μου προτιμησεις!

• Like 5

Είχα παραγγείλει 2 κόμικ σε μια παραγγελία και έφτασε μόνο το ένα σήμερα. Έτσι κάνει πάντα; Στέλνει σε ξεχωριστή αποστολή κάθε κόμικ;

• Like 1

Συνήθως έτσι κάνει, αν και όχι απαραίτητα.

• Like 5

Παντα ξεχωριστα μου ερχονται και εμενα, μην ανησυχεις.

• Like 6

Είχα αγοράσει στο παρελθόν δυο Ντισνεϊκου ενδιαφέροντος και ένα με τεχνικές μαγειρικής και μου εκανε τρομερή εντύπωση το free shipping και το φοβερό πακεταρισμα! 

• Like 3

Για κάποιον περίεργο λόγο, μου έστειλαν ένα κουπόνι 10% που λήγει μεθαύριο (στις 21 Οκτωβρίου), όμως με κάθε υπενθύμιση, μου έστελναν και διαφορετικό κωδικό. Έτσι έκανα την παραγγελία μου, έδωσα έναν, και μου έχουν μείνει δύο που λήγουν μεθαύριο. Όποιος θέλει, ας μου πει να του τα στείλω. Κρίμα να πάνε χαμένα.

EDIT - ΕΔΟΘΗΣΑΝ

Edited by PhantomDuck
  • Like 4
  • Respect 2

Σκόπιμο πρέπει να ήταν, καθώς το έκαναν και σε εμένα και με ξεπαράδιασαν. :)

• Like 4
  • Funny 3

Στείλε εδώ ένα κωδικό ρε παλικάρι να πάρουμε το Hellblazer 17!

• Like 2

Ναι, στέλνουν πλέον σε άσχετες χρονικές στιγμές και συχνά - κι εμένα μου ήρθε ένα και αναγκάστηκα :P να το χρησιμοποιήσω...

• Funny 4

Ειναι αλήτες! Αναγκαστικά το χρησιμοποίησα και γω:lol:. Βέβαια πήρα βιβλιο με τεχνικές μαγειρικής, για να με βοηθήσει και στη δουλειά μου...

• Like 2
  • Funny 3

Αναγκαστηκα και εγω, μετα απο πιεση του PhantomDuck, να χρησιμοποιησω το κουπονι του.... :lol:

Πηρα τα Hellblazer 17,18,19

• Like 4
  • Funny 3

• Funny 3

LEALJSXJMMFF

καλό βόλι σε όποιον προλάβει ;) 

• Like 5
  • Thanks 1

Σε ποιους ακριβώς στέλνει; Εμένα που έχω δώσει όλο μου το βιός στο bookdepo τους τελευταίους 2 μήνες γιατί δεν μου στέλνει κωδικό; :lol:

Επίσης που μπαίνει ο κωδικός γιατί το έψαχνα να το βάλω και δεν το έβρισκα. 

• Like 1
  • Funny 1

Χμμμ... ναι, δεν βγάζει πάντα το σχετικό πεδίο στο checkout, την τελευταία φορά έπρεπε να μπω μέσα από το link που είχε έρθει στο email μου για να ενεργοποιηθεί η προσφορά.

Επίσης, για όποιον θέλει και μπορεί, έχω βάλει μια διαφήμιση για το bookdepository στη δεξιά στήλη του site μου,  αν μπείτε από εκεί και κάνετε αγορά, θα είναι για καλό σκοπό :D

π.χ.

http://www.chrismakro.gr/χρώμα/

• Like 3

Είναι προσφορές που ενεργοποιούνται μόνο από το κλικάρισμα στο mail. Αυτή πρέπει να ήταν μια από αυτές.

• Like 3

Καμία έκπτωση για Black Friday κάνει στα κόμικ;

• Like 2

Καλημέρα παιδιά!! Εχω ξανά εκπτωτικό κουπόνι. Επειδη δεν προβλέπεται να αγοράσω κατι, το χαρίζω στον πρώτο τυχερό!:)

PVVKD7PZRSLY

• Thanks 3

4 λεπτά πριν, george_bakinio είπε:

Καλημέρα παιδιά!! Εχω ξανά εκπτωτικό κουπόνι. Επειδη δεν προβλέπεται να αγοράσω κατι, το χαρίζω στον πρώτο τυχερό!:)

PVVKD7PZRSLY

Ε, να μην πάει χαμένο τότε. :D

:efxaristo:

• Funny 1

15 λεπτά πριν, Retroplaymo είπε:

Ε, να μην πάει χαμένο τότε. :D

:efxaristo:

Ε, ναι! Κρίμα ειναι! Χαχαχα

Παρακαλω:beer:

• Like 1