Μετάβαση στο περιεχόμενο

www.bookdepository.com


dionik

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30807
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6149 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

dionik_bookdepository.gif

 

www.bookdepository.co.uk - link

www.bookdepository.com - link

 

 

Το αγαπημένο μου site για αγορά ξενόγλωσσων (σχετικά νέας κυκλοφορίας) κόμικς. Αγγλικό site, με τις τιμές σε λίρες, αλλά μπορείτε εύκολα, πχ. με το xe.com να τις μετατρέψετε σε ευρώ. Ανταγωνιστικές τιμές με το amazon, έχοντας μεγαλύτερο πλεονέκτημα ότι δε χρεώνει καθόλου μεταφορικά! :D

 

Η πληρωμή γίνεται μέσω πιστωτικής κάρτας (Visa, Master Card, Solo, Visa Electron, πλέον και paypal), οπότε βγάζοντας μια προπληρωμένη έχετε το κεφάλι σας ήσυχο.

 

Ο χρόνος αποστολής ποικίλει μεταξύ 3 - 15 εργάσιμων ημερών. Το συντομότερο που μου έχει έρθει πακέτο είναι σε 3 μέρες! :wow:, αλλά συνήθως έρχεται σε καμιά δεκαριά.

Στέλνει κάθε τεύχος σε ξεχωριστό πακέτο, συσκευασμένο σε φάκελο με αυτές τις φυσαλίδες που κάνουν τσικ τσακ και δεν ξέρω πως το λένε :P. Επομένως αν παραγγείλετε 10 τεύχη, να περιμένετε 10 διαφορετικά πακετάκια.

 

Το μόνο πρόβλημα είναι το "μικρό" του στοκ, αλλά υπάρχει συνεχής ανανέωση. Ένα βιβλίο που φαίνεται εξαντλημένο τη μία εβδομάδα, μπορεί την επόμενη να υπάρχει, άρα καλό είναι να το ελέγχετε συχνά. ;)

 

Γενικά μέχρι τώρα δεν μου έχει τύχει τίποτα στραβό με την κατάσταση ή το χρόνο που κάνουν να έρθουν τα τεύχη, οπότε συνεχίζω να έχω το συγκεκριμένο site σε πολύ μεγάλη εκτίμηση. :best:

 

 

edit: Επίσης έχει δημιουργηθεί το bookdepository.com, το οποίο είναι ακριβώς το ίδιο, αλλά έχει πολλές φορές φθηνότερες τιμές από το uk. Οπότε καλό είναι να ελέγχετε από ποιο site συμφέρει να αγοράσετε τον τίτλο που θέλετε. ;)

 

 

:beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25025
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Τον τελαυταίο χρόνο είναι το μοναδικό ξενο site που αγωράζω τα κόμικς μου. Ειναι γρήγορο και αξιόπιστο. Οι τιμές του είναι by far (που λένε και στο χωριό μου) οι καλύτερες. Εξαίρεση κάποιες δημοπρασίες στο Ebay.

 

Τα πιό ογκώδη βιβλία τα βάζει σε ειδική χάρτινη συσκευασία. Αν έπρεπε κάτι αρνητικό να πώ, θα έλεγα ότι η συσκευασία με τις φυσαλίδες δεν προφυλάσει τόσο καλά τα ΤΡΒ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Όντως πολύ ενδιαφέρον! Χμ, ήδη είδα κάτι που σε ελληνικό κομιξάδικο το έχω δει σε διπλάσια τιμή, χμ... :best::cheers3:

 

 

 

υγ.Βρε παιδιά, βρε παιδιά...!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Φθηνές τιμές, γρήγορη και φιλική εξυπηρέτηση, καθόλου μεταφορικά και παραπάνω από ικανοποιητική ποικιλία κόμικς. Τι άλλο να ζητήσει κανείς από ένα online κατάστημα ?

Πλέον, το 90% των ξενόγλωσσων κόμικς που αγοράζω είναι από το Bookdepository.

 

Paypal δεν δέχεται, λογικά επειδή κρατάει ποσοστά από τις πωλήσεις. Παραγγέλνεις κατ' ευθείαν βάζοντας τον κωδικό της κάρτας σου όπου τον ζητήσει.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15795
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Μία φορά έχω παραγγείλει από το bookdepository και η εμπειρία μου δεν ήταν ικανοποιητική...

 

Η παραγγελία ήταν για 4 τομίδια Blame, 4 τομίδια Death Note και TPBs FirstBorn, Fallen Angel #4, Fables #9.

Το κάθε κομμάτι έφτασε με διαφορετική αποστολή, το καθένα σε διαφορετικό φάκελο με φυσαλίδες. Λόγω της χαμηλής ποιότητας συσκευασίας (και προφανώς της ταλαιπωρίας που υπέστησαν κατά τη μεταφορά από τα ταχυδρομεία των 2 χωρών...) οι 4 φάκελοι είχαν τρυπήσει - τρύπες σαν κάψιμο από λάστιχο, λες και έκαναν όλη τη διαδρομή πάνω σε ρόδα φορτηγού. Στους φακέλους ήταν 3 Death Note και το FirstBorn. Από αυτά, τα 2 Death Note είχαν πάθει σοβαρή ζημιά με τις γωνίες τους να έχουν κατακαεί από τριβή.

Θα παραθέσω φωτογραφίες σε κάποια στιγμή...

Σίγουρα, ακόμα και με τη χασούρα των 2 τόμων, μου ήρθε πιο φτηνά από το να τα έπαιρνα από οπουδήποτε αλλού, αλλά πλέον δεν μπορώ να εμπιστευθώ αυτό το μαγαζί για να πάρω μια πιο luxurius έκδοση. Φανταστείτε να μου ερχόταν κανένα Absolute Watchmen με καμμένο το δέρμα... :/ Αν τώρα για μεγαλύτερα κομμάτια βάζουν και λίγο χαρτονάκι κατι γίνεται...

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Όσες φορές τους έχω μιλήσει είναι πολύ εξυπηρετικοί. Ένας φίλος μου είχε κάνει παραγγελία 7-8 τόμων και του ήρθαν όλοι εκτός από έναν. Μόλις τους το είπε, του είπαν πως μπορούν είτε να τον αποζημιώσουν, είτε να του ξαναστείλουν το υπολειπόμενο τεύχος. Ίσως αν τους μιλήσεις να σου κάνουν αντικατάσταση.

 

Έχω παραγγείλει πάνω από 6 φορές, και πάντα τα τεύχη φτάνουν σε άψογη κατάσταση. Ίσως να έπεσες στην περίπτωση. Πάντως αν τα τεύχη τα πάτησε φορτηγό, οτιδήποτε φάκελο και να χρησιμοποιούσαν, δεν υπήρχε περίπτωση να σώζονταν :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6035 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Πράγματι έχει καλές τιμές. Το τίμησα αρκετές φορές.

 

Έχω και γω ένα μικρό παράπονο για τα απλά αμερικάνικα Paperback. Ναι τα βάζουν μέσα σε φάκελο με φουσκαλίτσες, πράγμα που σχεδόν τα καταδικάζει να έρθουν χτυπημένα. Τουλάχιστον τα oversized hardcovers τα βάζουν μέσα σε κουτί από even more oversized χαρτονι, πράγμα που τα κάνει ασφαλή. Και να χτυπηθεί το χαρτόνι στη γωνία, δε θα δημιουργήσει πρόβλημα. Πρέπει να είναι βαθύ το χτύπημα για να περάσει τη γωνία του χαρτονιού και να αφήσει σημάδι στο βιβλίο.

 

Σε κάθε περίπτωση είναι καλύτεροι από το Amazon! Εκτός την ποικιλία βέβαια.

Επεξεργασία από frequently_attitudes
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15795
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Λεπόν, του έδωσα άλλη μια ευκαιρία. Πήρα δαύτο, Hardback τόμος με χαρτί ιλουστρασιόν να καλύπτει το σκληρό εξώφυλλο.

 

Ήρθε μεν πακεταρισμένο σε χαρτόνι, αλλά προχειριά ρε γμτ... Οι γωνίες σχετικά εκτεθημένες και το τελικό αποτέλεμα σαν να τα πήρα από παζάρι μεταχειρησμένων...

 

photos από Omnibus και από τα 2 Death Note που είχα προαναφέρει:

 

post-832-1225560299_thumb.jpg post-832-1225560337_thumb.jpg

 

post-832-1225560362_thumb.jpg post-832-1225560432_thumb.jpg

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30807
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6149 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

:wow: Όντως σου ήρθε σε ψιλοχάλια κατάσταση. Για τα Death Note δεν το συζητώ, είναι για πέταμα... :(

Χρίστο, τι να πω... Μάλλον είσαι γκαντέμης. Εγώ όσες φορές έχω παραγγείλει, μου έχουν έρθει σε άψογη κατάσταση. Ακόμα και τα Battle Royale Ultimate Edition που ήταν τούβλα. Τους έκανες καθόλου παράπονα και αν ναι, τι σου απάντησαν? :thinking:

 

 

:beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15795
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Για τα Death Notes δεν είχα ασχοληθεί ούτε να φωτογραφίσω μέχρι σήμερα - σιχτηριάστηκα και παραλίγο να τα εκπαραθυρώσω... Η παραγγαλία είναι κάποιο καιρό τώρα, άκυρο να στείλω σήμερα σχετικό mail.

 

Το Omnibus το άνοιξα πριν μισή ώρα - σε κάποια στιγμή θα τους προωθήσω τις photos, αν και δεν περιμένω κάτι ουσιαστικό. Ακόμα και να το ξαναστείλουν (που η φθορά του δεν περιμένω να δικαιολογεί κάτι τέτοιο) την ίδια συσκευασία θα έχει, οπότε μία η άλλη.

 

Απλά, δεν θα ξαναπάρω από εκεί :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25025
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Τι ναπώ ρε Χρίστο... Μάλλον δε σε πάει... Και εγώ έχω παραγγείλει πάνω απο 40 ΤΡΒ και HC απο εκεί και δεν είχα ποτέ το παραμικρό θέμα. Ακόμα και για το FF Omnibus που είναι ένα θηρίο 850 σελίδων.....

 

Πάντως σε κάθε περίπτωση στην θέση σου θα τους έστελνα mail διαμαρτυρίας.....

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2294
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6388 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Πρόσφατα έκανα κι εγώ κάποιες παραγγελίες από το bookdepository και είμαι κι εγώ σχετικά ικανοποιημένος. Η αλήθεια είναι ότι οι συσκευασίες προστατεύουν πολύ λίγο. Το Starcraft Manga πχ που πήρα στη ράχη ήταν ελαφρώς γδαρμένο. Πέρα από αυτό όμως κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα δεν είχα. Και οι τιμές του είναι τέτοιες που τέτοιες μικρο-φθορές του τις συγχωρώ.

 

Από κει και πέρα βέβαια, για περιπτώσεις σαν του Χρήστου... αλλάζει το θέμα. Εκεί όντως θέλει email διαμαρτυρίας και αντικατάσταση (αναφέρομαι κυρίως στα Death Note). Στην τελική, δεν πήρες αυτό που πλήρωσες μια και αυτό που έφτασε σπίτι σου δεν ήταν δυνατό να χρησιμοποιηθεί. Έχεις κάθε δικαίωμα να ζητήσεις να στο ξαναστείλουν.

 

Κάτι άλλο που με ψιλο-ενοχλεί με το bookdepository (αλλά σε μικρότερο βαθμό) είναι και το ότι δε σου στέλνουν mail όταν φύγει το κάθε κομμάτι της παραγγελίας σου ώστε να ξέρεις πότε να το περιμένεις... Μικρό το κακό, απλά άλλα sites το κάνουν και είναι πολύ χρήσιμο.

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2938
  • Group:  Members
  • Topic Count:  7
  • Content Count:  44
  • Reputation:   107
  • Achievement Points:  44
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6102 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Είχα αντιμετωπίσει και εγώ κάποιο πρόβλημα με ένα tpb που είχα παραγγείλει από το book depository, μόνο που δεν ευθυνόντουσαν οι ίδιοι, μιας και ήταν καθαρά σφάλμα του εκδότη (έλειπαν αρκετές σελίδες, ενώ κάποιες άλλες ήταν τυπωμένες δυο φορές).

 

Μετά από μια ταχύτατη συνεννόηση με ανταλλαγή e-mail, η οποία ζήτημα να πήρε πάνω από μισάωρο, μου έδωσαν 2 επιλογές:

 

1) Το κρατάω και μου αφαιρούν την χρέωση από την κάρτα

2) ή το κρατάω και πάλι, και μου στέλνουν ένα άλλο κομμάτι προς αντικατάσταση.

 

Δεν μου ζήτησαν όμως την παραμικρή φωτογραφική απόδειξη, για το αν τα λεγόμενα μου έχουν βάση.

 

Συμπέρασμα: στο book depo είναι επικοινωνιακοί και χουβαρντάδες!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3268
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  94
  • Reputation:   691
  • Achievement Points:  94
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6074 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Κι εγώ έχω παραγγείλει δεκάδες φορές από το book depository και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και από τον τρόπο αποστολής. Μου έχει τύχει κι εμένα οι τόμοι να έχουν μικροπροβλήματα, αλλά δεν παραπονιέμαι για δύο λόγους:

 

1. Τα έξοδα αποστολής είναι ΤΣΑΜΠΑ και το "τσάμπα" είναι από τις αγαπημένες μου λέξεις :D . Αν η συσκευασία ήταν καλύτερη, πιο ανθεκτική κτλ ίσως αναγκαζόμασταν να πληρώσουμε επιπλέον μεταφορικά.

 

2. Για τη τυχόν φθορά φταίει συνήθως το προσωπικό των Ελληνικών Ταχυδρομείων που βαριέται που ζει, έχει την νοοτροπία "άντε να τελειώνουμε", έχει τη θεσούλα του εγγυημένη και δεν φοβάται συνέπειες και δεν μπορεί να καταλάβει ότι ο φάκελλος που περνάει από τα χέρια τους δεν είναι άλλος ένας φάκελλος από τους χιλιάδες που περνάνε από τα χέρια τους καθημερινά, αλλά περιουσιακό στοιχείο ενός συμπολίτη τους.

 

Πραγματικό περιστατικό: βγαίνω ένα πρωί Δευτέρας από το σπίτι μου να πάω στη δουλειά μου και βλέπω τον ταχυδρόμο να προσπαθεί με το ζόρι να χώσει κυριολεκτικά τον φάκελλο που περιείχε το SAVAGE SWORD OF CONAN vol. 2 στο γραμματοκιβώτιο μου. Οσοι έχετε πιάσει στα χέρια σας τον εν λόγω τόμο καταλαβαίνετε ότι δεν υπάρχει στον κόσμο γραμματοκιβώτιο που να τον χωράει.

 

Η αντίδραση μου βέβαια ήταν "ΡΕΕΕΕΕΕΕΕ, ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΚΕΙ????" (ήταν όπως είπα και πριν Δευτέρα και δεν γούσταρα μία), οπότε του έφυγε ο Κόναν, η τσάντα με τα γράμματα και η ψυχή :lol:

 

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δεν έχει ανακαλυφθεί η συσκευασία που να αντέχει στην αδιαφορία και ανευθυνότητα του έλληνα δημοσίου υπαλλήλου. Πάρτε το απόφαση για να μην στεναχωριόσαστε άδικα...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Συμπέρασμα: στο book depo είναι επικοινωνιακοί και χουβαρντάδες!

 

Και πολύ συνεννοήσιμοι επίσης. Είμαι 99% σίγουρος πως αν ο Ζοο έστελνε φωτογραφίες από τα Death Notes είτε θα τον αποζημίωναν είτε θα του τα ξαναέστελναν. Αν και τώρα που έχει περάσει καιρός δεν ξέρω ΑΛΛΑ δεν χάνεις και τίποτα να προσπαθήσεις.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15795
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Έστειλα mail χθες και για τις 2 παραγγελίες - η ανταπόκρισή τους αμεσότατη και κλείσαμε το θέμα με 30% refund.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3268
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  94
  • Reputation:   691
  • Achievement Points:  94
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6074 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Έστειλα mail χθες και για τις 2 παραγγελίες - η ανταπόκρισή τους αμεσότατη και κλείσαμε το θέμα με 30% refund.

 

Αυτή ήταν η μόνη λύση που σου πρότειναν ή σου πρότειναν και κάποιες άλλες (αν ναι, ποιές?) και διάλεξες αυτή?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  832
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  197
  • Content Count:  4141
  • Reputation:   15795
  • Achievement Points:  4141
  • Days Won:  12
  • With Us For:  6287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Αυτή μου πρότειναν και τη δέχτηκα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  37

To Bookdepository ψάχνει για προσωπικό

http://www.jobsite.co.uk/cgi-bin/vacdetail...ewsletter_Dec08

 

 

Προς όσους τυχόν ενδιαφέρονται !

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  264
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  251
  • Reputation:   950
  • Achievement Points:  251
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Για κάποιον λόγο λένε οτι δεν δέχονται την κάρτα μου(χρεωστική πειραιώς) ενώ έχω κάνει πολλές αγορές στο παρελθόν και εκεί που πρέπει να γίνει η πληρωμή μου λέει οτι υπάρχει λάθος και την κάνει cancel...Η κάρτα εννοείται οτι έχει λεφτά μέσα.Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30807
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6149 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Όταν λες χρεωστική προφανώς δεν εννοείς προπληρωμένη αλλά αυτή την κάρτα με την οποία μπορείς να κάνεις ανάληψη από τα ATM (Maestro) maestro.jpg, έτσι?

Από ό,τι γράφει όταν επιλέγεις κάρτα, δέχονται μόνο τις Maestro UK. ;)

 

 

:beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  264
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  251
  • Reputation:   950
  • Achievement Points:  251
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Εκτός οτι έχω αγοράσει πολλές φορές με αυτή(ναι αυτή που λές είναι) στο στάδιο της εξακρίβωσης έχει κανονικά τις visa και τις visa electron και οχι μόνο τις maestro.

http://www.bookdepository.co.uk/WEBSITE/WW...lpInfo.php?ID=8

Επεξεργασία από doxaios
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30807
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6149 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ναι αλλά η δική σου δεν είναι Visa ή Visa Electron (άσχετα αν το γράφει πάνω). Θεωρείται Maestro. Μήπως στα άλλα sites που δεν είχες πρόβλημα δέχονταν και την Maestro? :thinking:

 

 

:beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  264
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  251
  • Reputation:   950
  • Achievement Points:  251
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ναι αλλά η δική σου δεν είναι Visa ή Visa Electron (άσχετα αν το γράφει πάνω). Θεωρείται Maestro. Μήπως στα άλλα sites που δεν είχες πρόβλημα δέχονταν και την Maestro? :thinking:

 

 

:beer: :beer:

Όχι όχι μην επιμένεις σε αυτό. Έχω κάνει εκατοντάδες αγορές από το ιντερνετ με αυτή την κάρτα και ξέρω ακριβώς τί είναι. Όπου έχει επιλογή την δηλώνω σαν visa electron και σκέτη visa όπου δεν υπάρχει. Εγώ είπα μήπως είναι τίποτα γενικευμένο πρόβλημα στο site λόγω φόρτου ή τίποτα τέτοιο και μήπως και κάποιος άλλος το είχε αντιμετωπίσει. Τους έστειλα mail και περιμένω τι θα πούν. Όταν μάθω θα ενημερώσω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120954
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6317 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χμ, ένας γνωστός μου θέλει να πάρει τους 3 τόμους με τον Ταρζάν του Joe Kubert, αλλά εδώ που ρώτησε τους βρήκε 49 ευρώ τον καθένα και του πρότεινα αυτό:

 

http://www.bookdepository.co.uk/search?sea...p;search=search

 

Τώρα, επειδή πρόκειται για tpb's, θα τα στείλουν σε καλή κατάσταση? Έχει αγχωθεί γιατί δεν έχει ξαναπάρει από εκεί, ούτε εγώ, οπότε ακούω... :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  264
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  251
  • Reputation:   950
  • Achievement Points:  251
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6344 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Τα βιβλία-κόμιξ μπαίνουν στην κλασσική χάρτινη συσκευασία.Το κακό είναι ακριβώς αυτό(δεν υπάρχει κάποια έξτρα προστασία) το καλό είναι οτι κλείνει σφιχτά και δεν κουνιούνται μέσα. Σε 1 βδομάδα τα έχεις στο σπίτι σου και είναι το φθηνότερο μαγαζί για ξένα βιβλία που υπάρχει.Ποτέ δεν είχα πρόβλημα είτε με σκισμένο κάτι ,φθαρμένο ή έστω πολύ τσαλακωμένο(σχεδόν καθόλου).

Εγώ με το πρόβλημα μου ακόμα δεν βρήκα λύση.Κάτι παίζει με τη διεύθυνση μου(...) και αναγκάζομαι να στέλνω τα βιβλία σε έναν φίλο και να τα παίρνω από αυτόν. Τους ενημέρωσα αλλά άβυσος.Τώρα που ανανεώθηκαν ίσως λύθηκε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30807
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6149 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Το site του bookdepository έχει αλλάξει μορφή εδώ και κάμποσο καιρό και πλέον έχει τις τιμές σε ευρώ, οπότε η σύγκριση τιμών έγινε ευκολότερη :best:.

 

 

:beer: :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  2289
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  161
  • Reputation:   370
  • Achievement Points:  161
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6160 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  113

Έχω παραγγείλει 5 comics, έχω παραλάβει τα 3, το 4ο με περιμένει στο ταχυδρομείο (1300 σελ.)

 

Το κουφό;

στην σελίδα τους "track order" γράφει...

 

"Τίτλος 1" ... processing με περιμένει στο ταχυδρομείο

"Τίτλος 2" ... processing παρελήφθη 22/5

"Τίτλος 3" ... dispached (το ανέφερε έτσι στις 18/5) παρελήφθη 22/5

"Τίτλος 4" ... dispached (το ανέφερε έτσι στις 13/5) παρελήφθη 20/5

"Τίτλος 5 ... processing δεν ξέρω που βρίσκεται

 

Ηθικό Δίδαγμα

Μην έχεται εμπστοσύνη στο track order του book depository.

 

Σημειώσεις.

Βέβαια δεν μπορώ να πω πως με χαλάει μιας και τα παραλαμβάνω κανονικά ;)

αλλά μια διόρθωση στο πρόγραμμά παρακολούθησης παραγγελιών επιβάλλεται.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5083
  • Group:  Members
  • Topic Count:  2
  • Content Count:  328
  • Reputation:   445
  • Achievement Points:  328
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5861 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  29

Εγώ είχα παραγγείλει έναν τόμο από εκεί και όταν τον παρέλαβα στo track order ήταν ακόμα στο processing.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4671
  • Reputation:   26345
  • Achievement Points:  4705
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Εχθές το βράδυ πήγα να κάνω μια νέα παραγγελία και όταν προσπάθησα να πληρώσω δεν δέχονταν την κάρτα μου... Πρόκειται για VISA electron, φυσικά δεν είναι "ληγμένη" και με την ίδια κάρτα κάνω αγορές στο ιντερνετ σχεδόν εδώ και μια δεκαετία. Έχει αντιμετωπίσει άλλος παρόμοιο πρόβλημα;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.