Μετάβαση στο περιεχόμενο

www.bookdepository.com


dionik

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  25862
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  545
  • Reputation:   4567
  • Achievement Points:  547
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Οι τιμές δείχνουν να επανήλθαν λίγο. Πλέον διαφημίζεται πιο ξεκάθαρα το ότι δεν υπάρχει έξτρα χρέωση. Μάλιστα σε κάθε σελίδα προιόντος αναφέρει ότι δεν υπάρχουν άλλες χρεώσεις για ΕΕ. Δυστυχώς δεν ξέρω κατά πότε θα έρθει μια παραγγελία που θα γίνει τώρα. Δύο παραγγελίες μου από Αγγλικό Amazon έχουν κολλήσει κάπου μεταξύ τελωνείων Αγγλίας-Ελλάδας από αρχές Ιανουαρίου. Λογικό γιατί τόσο τα αγγλικά ταχυδρομεία (λόγω covid και brexit) όσο και τα ελληνικά ταχυδρομεία (λόγω covid και μπανανίας) υπολειτουργούν τους τελευταίους μήνες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34894
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  197
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  198
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Αφήνω το δικό μου feedback από bookdepository: Παρήγγειλα ένα κόμικ με κόστος ~12€ το οποίο έγινε dispatch στις 3/2 και έφτασε στην πόρτα μου μετά από 5 εβδομάδες. Εννοείται ότι δεν υπήρχε κανένα επιπλέον κόστος. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34950
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  18
  • Reputation:   109
  • Achievement Points:  18
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1667 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Είχα παραγγείλει το Epic vol.7 από Amazing spiderman στις 7/2. Έγινε dispatch στις 11/2 και παρέλαβα μετά από 25 μέρες. Με κόστος 36 ευρώ δεν χρεώθηκα κάτι άλλο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  32943
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  159
  • Reputation:   1708
  • Achievement Points:  164
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Μου στείλανε το  Superman The last son, The Deluxe Edition της 20 Μαρτιου κ το πήρα σήμερα. 37,45...χωρίς χρεώσεις..η καλύτερη τιμή που μπόρεσα να βρω.

Επεξεργασία από tomas good
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26758
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6206 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

8 λεπτά πριν, tomas good είπε:

Μου στείλανε το Superman: The Last Son: The Deluxe Edition τις 20 Μαρτίου κ το πήρα σήμερα. 37,45...χωρίς πρόσθετες χρεώσεις....η καλύτερη τιμή που μπόρεσα να βρω

 

Φίλε, tomas, καλησπέρα! Είναι το 2ο σχόλιό σου που πέτυχα και δε μπορώ να διαβάσω έχοντας το σκουρόχρωμο θέμα ως επιλογή, διότι κάτι κάνεις στην επεργασία του και οι χαρακτήρες φαίνονται μαύροι σε (σχεδόν) μαύρο background. Εάν θέλεις διόρθωσέ τα να χαρείς, για να μπορούμε να τα διαβάσουμε και όσοι χρησιμοποιούμε σκουρόχρωμο θέμα.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32943
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  159
  • Reputation:   1708
  • Achievement Points:  164
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

10 ώρες πριν, Mandrake είπε:

 

Φίλε, tomas, καλησπέρα! Είναι το 2ο σχόλιό σου που πέτυχα και δε μπορώ να διαβάσω έχοντας το σκουρόχρωμο θέμα ως επιλογή, διότι κάτι κάνεις στην επεργασία του και οι χαρακτήρες φαίνονται μαύροι σε (σχεδόν) μαύρο background. Εάν θέλεις διόρθωσέ τα να χαρείς, για να μπορούμε να τα διαβάσουμε και όσοι χρησιμοποιούμε σκουρόχρωμο θέμα.

Ελπίζω να διορθώθηκε κ συγνώμη για το λάθος μου

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9629
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4667 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

On 7/4/2021 στο 9:34 ΜΜ, tomas good είπε:

Μου στείλανε το  Superman The last son, The Deluxe Edition της 20 Μαρτιου κ το πήρα σήμερα. 37,45...χωρίς χρεώσεις..η καλύτερη τιμή που μπόρεσα να βρω.

 

Τυχερός. Πλέον στο FAQ η εκτιμώμενη διάρκεια παράδοσης για Ελλάδα (και πολλές άλλες χώρες της ΕΕ) είναι 20-25 εργάσιμες, που μεταφράζεται σε τέσσερις με πέντε βδομάδες, ο ένας μήνας (τουλάχιστον) δηλαδή γίνεται στάνταρ. Έχω αποστολή που στάλθηκε 17/3 και περιμένω, δε νομίζω να το δω πριν μπει ο Μάιος κιόλας. Μετράω πλέον μια απώλεια πάντως, βιβλίο που μου έστειλαν αρχές Δεκεμβρίου δεν ήρθε ποτέ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33481
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  399
  • Reputation:   2178
  • Achievement Points:  439
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1998 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Χθες μου ρθε ένα βιβλίο που είχα παραγγείλει πριν απο ένα μήνα. Το πρόβλημα ήταν το εξής: ήταν βιβλίο με hardcover εξώφυλλο επενδυμένο με κουβερτούρα (dust jacket). Η κουβερτούρα ήταν στο μισό της σκισμένη και τσαλακωμένη. Το πακέτο αν και ήταν της πλάκας (δεν είχαν ντύσει το βιβλίο με φυσσαλίδες αλλά μόνο ένα απλό χαρτόνι) ήταν ατσαλάκωτο. Που υποθέτω σημαίνει ότι η κουβερτούρα σκίστηκε απο κάποιον υπάλληλο ή ήταν πρότερα σκισμένο. Όπως και να χει δεν πρέπει να σκίστηκε κατα τη μεταφορά.

Οκ δεν είμαι και τόσο "ψυχάκιας" σε κάτι τέτοια αλλά ψιλοσπάστικα με την αδιαφορία τους. Σκέφτομαι να τους στείλω φωτογραφία αλλά θα με πιστέψουν; Εσείς τι λέτε έχει νόημα;

Επεξεργασία από lovcom
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25915
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  825
  • Reputation:   4350
  • Achievement Points:  838
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4197 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  26

Στείλε, μαζί με μία φωτογραφία του προϊόντος. Θα σου κάνουν σίγουρα refund. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  33481
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  399
  • Reputation:   2178
  • Achievement Points:  439
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1998 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Αυτό έκανα φίλε comic guide. Περισσότερο τσαντίστηκα όχι τόσο για το σκισμένο εξώφυλλο (ανθρώπινα είναι αυτά και μπορεί να συμβούν) όσο για την αδιαφορία τους.

Εδώ και μια φωτογραφία (προσπάθησα λίγο να το μπαλώσω με κόλλα και σελοτέιπ):
IMG-20210410-222725.jpg

Επεξεργασία από lovcom
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32378
  • Group:  Members
  • Topic Count:  15
  • Content Count:  512
  • Reputation:   2768
  • Achievement Points:  512
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2332 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

On 9/4/2021 στο 8:17 ΜΜ, Paliakoudis είπε:

 

Τυχερός. Πλέον στο FAQ η εκτιμώμενη διάρκεια παράδοσης για Ελλάδα (και πολλές άλλες χώρες της ΕΕ) είναι 20-25 εργάσιμες, που μεταφράζεται σε τέσσερις με πέντε βδομάδες, ο ένας μήνας (τουλάχιστον) δηλαδή γίνεται στάνταρ. Έχω αποστολή που στάλθηκε 17/3 και περιμένω, δε νομίζω να το δω πριν μπει ο Μάιος κιόλας. Μετράω πλέον μια απώλεια πάντως, βιβλίο που μου έστειλαν αρχές Δεκεμβρίου δεν ήρθε ποτέ.

 

Έχουμε πει εκατό φορές να αποφεύγετε να κάνετε παραγγελίες τον Δεκέμβριο που είναι ένας φορτωμένος μήνας στα ταχυδρομεία κάθε χρόνο λόγω των εορτών. Ειδικά πέρυσι με τον Covid και το Lockdown ήταν η χειρότερη χρονιά ever.

 

Εγώ διακόπτω την ροή παραγγελιών γύρω στις 30 Νοεμβρίου και αφήνω τον Δεκέμβριο...κατεψυγμένο (frozen). Ειδικά για πέρυσι σταμάτησα τις παραγγελίες από τις 20 Νοεμβρίου (τελευταία παραγγελία) και επανήλθα τον Ιανουάριο.

 

Γι' αυτό άλλωστε τις κυκλοφορίες του Δεκεμβρίου τις υπολογίζω πάντα στο ετήσιο προσωπικό μου chart της επόμενης χρονιάς, καθώς δεν προλαβαίνω να  πάρω τα βιβλία αμέσως αφού μεσολαβεί ένα διάστημα εβδομάδων μέχρι την παραλαβή και μοιραία το διάβασμα των βιβλίων γίνεται την επόμενη χρονιά.

 

Γενικά η κατάσταση με τα ταχυδρομεία και τα βιβλία σε όλο τον κόσμο και ιδιαίτερα στην Ελλάδα έχει γίνει πλέον χαοτική στα χρόνια της χολέρας.... εεε εννοώ στα χρόνια της πανδημίας του κορωνοϊού.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  18542
  • Group:  Members
  • Topic Count:  31
  • Content Count:  1635
  • Reputation:   9629
  • Achievement Points:  1635
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4667 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  25

6 ώρες πριν, CaptainMarvel17 είπε:

 

Έχουμε πει εκατό φορές να αποφεύγετε να κάνετε παραγγελίες τον Δεκέμβριο που είναι ένας φορτωμένος μήνας στα ταχυδρομεία κάθε χρόνο λόγω των εορτών. Ειδικά πέρυσι με τον Covid και το Lockdown ήταν η χειρότερη χρονιά ever.

 

Εγώ διακόπτω την ροή παραγγελιών γύρω στις 30 Νοεμβρίου και αφήνω τον Δεκέμβριο...κατεψυγμένο (frozen). Ειδικά για πέρυσι σταμάτησα τις παραγγελίες από τις 20 Νοεμβρίου (τελευταία παραγγελία) και επανήλθα τον Ιανουάριο.

 

Γι' αυτό άλλωστε τις κυκλοφορίες του Δεκεμβρίου τις υπολογίζω πάντα στο ετήσιο προσωπικό μου chart της επόμενης χρονιάς, καθώς δεν προλαβαίνω να  πάρω τα βιβλία αμέσως αφού μεσολαβεί ένα διάστημα εβδομάδων μέχρι την παραλαβή και μοιραία το διάβασμα των βιβλίων γίνεται την επόμενη χρονιά.

 

Γενικά η κατάσταση με τα ταχυδρομεία και τα βιβλία σε όλο τον κόσμο και ιδιαίτερα στην Ελλάδα έχει γίνει πλέον χαοτική στα χρόνια της χολέρας.... εεε εννοώ στα χρόνια της πανδημίας του κορωνοϊού.

 

Μα αυτό ισχύει για τους χρόνους της παραλαβής. Συνολικά μέσα στον Δεκέμβριο μου στείλανε επτά βιβλία, και τα υπόλοιπα έξι έφτασαν, αν και φυσικά με πολλές καθυστερήσεις, μέχρι και τα μέσα Φεβρουαρίου. Πλέον από την αποστολή του χαμένου βιβλίου έχουν περάσει πάνω από 120 μέρες, κι έχω αποζημιωθεί κιόλας προ πολλού. Αλίμονο αν ο αυξημένος φόρτος εργασίας σήμαινε ότι εκτός από καθυστερήσεις θα χάνονται και μερικά από τα πακέτα για πάντα. 

 

:cheers3:

 

Επίσης, έχω παρατηρήσει πως με το που μπήκε το '21, λαμβάνω πολύ περισσότερα mails απ' ότι πριν, με προωθητικό υλικό και εκπτώσεις σε συγκεκριμένους τίτλους. Μου φαίνεται ότι ανησυχούν πως χάνουν ένα σημαντικό ποσοστό των πελατών τους (σίγουρα θα χουν μια σταθερή εικόνα πλέον). Δυστυχώς κανένα από αυτά δεν αφορούσε κάποια γενική έκπτωση 10% που συνήθιζε το site.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34894
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  197
  • Reputation:   1550
  • Achievement Points:  198
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1681 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Αν κάποιος ενδιαφέρεται ισχύει μέχρι 19/4.

image.png

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1596
  • Content Count:  5019
  • Reputation:   34448
  • Achievement Points:  5027
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το κουπόνι δεν ισχύει γενικά για όλα τα βιβλία & κόμικς του site, αλλά για συγκεκριμένες εκδόσεις που το BD θέλει να "σπρώξει"...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  32943
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  159
  • Reputation:   1708
  • Achievement Points:  164
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2135 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  35

Αγόρασα ένα omnibus της Marvel για 91 ευρώ. Τη χρυσή εποχή θα το είχα βρει κ με 15 έως 20  ευρώ πιο κάτω. Μέχρι σήμερα που τσεκάρω κ σε άλλα καταστήματα η τιμή του παίζει  από 100 ευρώ κ πάνω. Δυστυχώς πλέον προσαρμοζόμαστε στα νεα δεδομένα κ πάμε παρακάτω. Μου το έστειλαν 26 Μαρτίου, το παρέλαβα 13/4 χωρίς εξτρα χρεώσεις.

Επεξεργασία από tomas good
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 months later...

  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1596
  • Content Count:  5019
  • Reputation:   34448
  • Achievement Points:  5027
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 1 month later...

  • Member ID:  34950
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  18
  • Reputation:   109
  • Achievement Points:  18
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1667 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Δίνει και tracking number πλέον.. Μου ήρθε σήμερα σε mail για παραγγελία που έκανα πριν 4 μέρες.. 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4128
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  89
  • Reputation:   360
  • Achievement Points:  105
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5986 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Παραγγελία 10/7 και δεν έχω κάτι αντίστοιχο. Μόνο Order Number. Για δώσε παραπάνω πληροφορίες.

 

Edit: μόλις παρέλαβα από τον ταχυδρόμο, δέμα αξίας 33 ευρώ, χωρίς καμία επιπλέον χρέωση. :)

Επεξεργασία από Everest
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34950
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  18
  • Reputation:   109
  • Achievement Points:  18
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1667 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

18 ώρες πριν, Everest είπε:

Παραγγελία 10/7 και δεν έχω κάτι αντίστοιχο. Μόνο Order Number. Για δώσε παραπάνω πληροφορίες.

 

Edit: μόλις παρέλαβα από τον ταχυδρόμο, δέμα αξίας 33 ευρώ, χωρίς καμία επιπλέον χρέωση. :)

Έστειλαν σε mail tracking number προσθέτοντας πως πρέπει να κατεβάσεις το aramex app από το playstore για να δεις την πορεία της παραγγελίας. Όντως κατέβασα την εφαρμογή και δείχνει κανονικά που βρίσκεται το δέμα.

Screenshot_20210730_182733_net.aramex.jpg

Επεξεργασία από Marlam84
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  2298
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1596
  • Content Count:  5019
  • Reputation:   34448
  • Achievement Points:  5027
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Εχει πληρωσει κανενας τελωνειο η ειχε καποια εξτρα χρεωση περα απο αυτη του σαιτ απο bookdepo? Ειχα κανει παραγγελια ενα κομικ κ με πηρε τηλ η UPS λεγοντας οτι πρεπει να πληρωσω 50+ ευρω για να το παραλαβω. Φυσικα κ αρνηθηκα αλλα το αναφερω μπας κ εχει συμβει κ σε καποιον αλλο. Οποτε beware..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1668
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  954 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Jimtsel πότε έγινε αυτό και τί έκανες μετά; Περιμένω τρία βιβλία - κόμιξ και αγχώνομαι. Μέχρι και τον Ιούλιο που παρέλαβα δεν είχε κάποια έξτρα χρέωση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

23 min ago , Grilos said:

Jimtsel πότε έγινε αυτό και τί έκανες μετά; Περιμένω τρία βιβλία - κόμιξ και αγχώνομαι. Μέχρι και τον Ιούλιο που παρέλαβα δεν είχε κάποια έξτρα χρέωση.

 

Ειχα κανει τη τη παραγγελια τη τελευταια εβδομαδα του Ιουνιου κ καποια στιγμη μεσα στον Ιουλιο με πηρε τηλ η UPS και με ειπε αυτο που  ανεφερα πιο πανω. Τους ειπα οτι δε δεχομαι τη χρεωση κ να το γυρισουν πισω, αν κ θα μπορουσα να πληρωσω τα 50+ ευρω κ να τα ζητησω πισω refund απο το BD με την αποδειξη σκαναρισμενη αλλα δε μπηκα στο κοπο, δεν ηθελα να σκασω 50 ευρω αερα για ενα τεμαχιο των 25 ευρω. Εκτοτε εποκοινωνησα με το BD k μου ειπαν θα με κανουν refund οταν επιστρεψει πισω κ ακομα περιμενω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  34950
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  18
  • Reputation:   109
  • Achievement Points:  18
  • Days Won:  0
  • With Us For:  1667 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Είχα προπαραγγειλει το vol 3 του trigan empire κάπου στα 20 ευρώ και θυμάμαι έγινε dispatch τέλη Ιουλίου και στη συνέχεια ήρθε αρχές Αυγούστου με τη UPS. Δεν χρεωθηκα κάτι.... Αλήθεια σου χρέωσαν 50 ευρώ για βιβλίο των 25? Να άλλαξε κάτι τελευταία?? 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5426 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

6 hours ago, Marlam84 said:

Είχα προπαραγγειλει το vol 3 του trigan empire κάπου στα 20 ευρώ και θυμάμαι έγινε dispatch τέλη Ιουλίου και στη συνέχεια ήρθε αρχές Αυγούστου με τη UPS. Δεν χρεωθηκα κάτι.... Αλήθεια σου χρέωσαν 50 ευρώ για βιβλίο των 25? Να άλλαξε κάτι τελευταία?? 

Nαι κ γω το βρηκα πολυ περιεργο, ειδικα το ποσο ηταν εξωφρενικο, 54 ευρω νομιζω για βιβλιο αξιας 25, ακομα κ φορος θα επρεπε να ειναι της ταξης των 5-6 ευρω. Απλα ανεφερω το περιστατικο ετσι ωστε να εχετε το νου σας.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11226
  • Group:  Members
  • Topic Count:  131
  • Content Count:  2595
  • Reputation:   15848
  • Achievement Points:  2643
  • Days Won:  10
  • With Us For:  5315 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  156

Είναι και τα κόστη εκτελωνισμου εκτός του φόρου. Από όσο ξέρω έγιναν κάποιες αλλαγές από 1η Ιουλίου και ενδεχομένως να φέρει πρόβληματα σε μικροδεματα κάτω των 22 ευρώ που παλιότερα δεν υπήρχαν (μιλάμε για δέματα από τρίτες χώρες εκτός ΕΕ όπως και το Ηνωμένο Βασίλειο πλέον).

 

Όποιος ξέρει περισσότερα ας μας εξηγήσει. Και εγώ στο ίντερνετ τα διάβασα πχ εδώ 

 

https://www.sofokleousin.gr/oles-oi-allages-stis-agores-apo-kina-amazon-ebay-apo-tin-1i-iouli

Επεξεργασία από albertus magnus
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1668
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  954 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Λοιπόν! Παρέλαβα σήμερα παραγγελία, που έγινε στις 4 Αυγούστου και στάλθηκε από Αγγλία στις 10 Αυγούστου. Η παράδοση έγινε από ΕΛΤΑ και δεν είχα καμία απολύτως έξτρα χρέωση. 

Για την ιστορία ήταν το:

9781401294762.jpg

Lucifer Omnibus Volume 1


στα 79,00 €
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4607
  • Group:  Members
  • Topic Count:  6
  • Content Count:  540
  • Reputation:   3068
  • Achievement Points:  541
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5916 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

 Tracking number πλέον δε δίνει, έτσι? 

 

Spoiler
Will my order have tracking?

Currently we offer tracking for all orders shipped to:

Argentina, Chile, Colombia, Egypt, Israel, Poland, Singapore, Spain, Sweden, The Netherlands, Turkey, United States, United Arab Emirates, Uruguay.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  37827
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  177
  • Reputation:   1668
  • Achievement Points:  353
  • Days Won:  0
  • With Us For:  954 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν δίνει δυστυχώς tracking number.
Παρέλαβα ακόμη δύο παραγγελίες που έγιναν μέσα στον Αύγουστο. Καμία δεν είχε έξτρα χρέωση.

Τα δύο που πήρα :)
 

9781632150349.jpg

9781770461710.jpg

Επεξεργασία από Grilos
Προσθήκη κειμένου.
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25799
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  769
  • Reputation:   6205
  • Achievement Points:  785
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4221 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Εγώ που έκανα παραγγελία 16 Αυγούστου, είχα tracking number που το έστειλαν σε ξεχωριστό mail!

Tα δέματα τα πήρα κανονικά χωρίς απόκλιση από αυτό που έβλεπα στο tracking!

Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι!

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.