Μετάβαση στο περιεχόμενο

www.bookdepository.com


dionik

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5747
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4721 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

αυτο που λεει ο χρηστος εμενα μου εχει συμβει στα one piece ...

οντως τωρα τελευταια στο com οι τιμες ανεβοκατεβαινουν πολυ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Έχει προπαραγγείλει κανείς από το site; Όταν κυκλοφορήσουν και επίσημα, τα φέρνουν γρήγορα, σαν τις κανονικές παραγγελίες; Κάποιος είχε πει (ο zade νομίζω) ότι καλύτερα μα μην προπαραγγείλει κάποιος γιατί μετά από μερικές μέρες, η τιμή κατεβαίνει αρκετά.

 

Εγώ το είχα πει. Όταν το είχα πει όντως συνέβαινε αυτό. Τώρα δεν συμβαίνει πια στον ίδιο βαθμό ,συμβαίνει όμως εν μέρει. Το bookdepository έχει μια στάνταρ έκπτωση 25% για όσους κάνουν προπαραγγελία. Τα κόμικ που βγάζουν Iamge, marvel και DC συνήθως όταν κυκλοφορούν έχουν έκπτωση 25% αλλά μετά από έναν με δύο μήνες η τιμή πέφτει κι άλλο και δεν είναι απίθανο να δεις εκπτώσεις μεγαλύτερες του 30%

 

Σε όλες τις υπόλοιπες εταιρίες είναι στάνταρ ότι η τιμή θα ανέβει. Δηλαδή εκεί που στην προπαραγγελία δίνουν έκπτωση 25% ,με το που κυκλοφορεί το κόμικ η έκπτωση πέφτει περίπου στο 15% . οπότε θα έλεγα ότι μάλλον ναι συμφέρει να κάνεις προπαραγγελία αν είναι να ψωνίσεις από τις μικρότερες εκδοτικές εταιρίες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12722
  • Group:  Members
  • Topic Count:  176
  • Content Count:  7346
  • Reputation:   39529
  • Achievement Points:  7346
  • Days Won:  40
  • With Us For:  5032 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

:efxaristo: all three of you!

οπότε θα έλεγα ότι μάλλον ναι συμφέρει να κάνεις προπαραγγελία αν είναι να ψωνίσεις από τις μικρότερες εκδοτικές εταιρίες.

Σε αυτές συγκαταλέγεται η Fantagraphics; :mafia: (μεγάλες εννοείς DC, Marvel, Image;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Μόλις έκανα μία παραγγελία και από περιέργεια είπα να μπω από τον συγκεκριμένο σύνδεσμο που έδινε 5% έκπτωση μέχρι πριν από 5 ημέρες (5 Σεπτεμβρίου). Προς μεγάλη μου έκπληξη μου ζήτησε κανονικότατα τον αριθμό του κουπονιού και εν τέλει μου έκανε 5% έκπτωση στην τελική τιμή :valtnino:

 

Πήρα το Disney's Four Color Adventures Vol. 1 (αν και δεν το κόβω να κυκλοφορούν κι άλλα) και τα GANTZ 17 & GANTZ 18 για ακριβώς 20€ σύνολο.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19099
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  329
  • Reputation:   1321
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Τι παίζει με τα κουπόνια?Έχω παραγγείλει 2 φορές αλλά δεν μου έχουν στείλει.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Για κουπόνια όπως και το συγκεκριμένο δεν χρειάζεται να σου σταλθεί mail. Απλά αν μπεις από το συγκεκριμένο link, όταν πας να κάνεις την αγορά θα υπάρχει στο πάνω μέρος της σελίδας ένα πεδίο που γράφει APPLY COUPON. Εκεί βάζεις τη λέξη BTS2011 (η λέξη προφανώς αλλάζει, αυτή είναι που αναφέρεται αυτήν την περίοδο στην πρώτη σελίδα) και έχεις την έκπτωση.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  11531
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  4674
  • Reputation:   35863
  • Achievement Points:  4674
  • Days Won:  32
  • With Us For:  5256 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  77

Παιδιά, μεταφέρω κι εδώ μια εμπειρία μου από το bookdepository για την οποία μιλάω εκτενέστερα στο

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=24452&view=&hl=&fromsearch=1

΄Επειτα από κάποιο ψάξιμο βρήκα ότι τις πιο ευνοϊκές τιμές για τους τόμους της σειράς Floyd Gottfredson Library της Fantagraphics, τις προσφέρει το http://www.bookdepository.com/

Ο κλάδος αυτός της bookdepository εδρεύει στα νησιά Guernsey στην Μάγχη, που ανήκουν μεν στο Ηνωμένο Βασίλειο αλλά έχουν κάποιο ειδικό καθεστώς (προφανώς και φορολογικό) με αποτέλεσμα να διαθέτει τους τόμους της σειράς αυτής κατά 13-16% φθηνότερα από το

http://www.bookdepository.co.uk/

Δυστυχώς, εγώ το πήρα είδηση κατόπιν εορτής, αφού δηλαδή είχα κάνει την προπαραγγελία, αλλά θα το έχω υπόψη για τους επόμενους τόμους.

Καλό είναι λοιπόν αν κάποιος φίλος θελήσει να παραγγείλει είτε αυτούς τους τόμους είτε κάποια άλλα βιβλία να βεβαιωθεί ότι τους αγοράζει στην ευνοϊκότερη τιμή, ελέγχοντας τα δύο αυτά sites και ενδεχομένως και κάποια άλλα που εγώ δεν έχω υπόψη μου.

Θα πρέπει να σημειωθεί ότι στην τελευταία παράγραφο του post με το οποίο o Dionik άνοιξε αυτό το topic στις 6.10.08, υπάρχει μια ανάλογη επισήμανση (βλ. το παρακάτω link)

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php?showtopic=10426&st=0

Επεξεργασία από tryfev
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  19099
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  329
  • Reputation:   1321
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Παιδιά θα ήθελα την άποψή σας σε ένα θεματάκι που έχω με το book depository,έχω παραγγείλει καμιά εικοσαριά τομάκια τον τελευταίο καιρό και απο τα είκοσι τα δεκαπέντε μου έχουν έρθει χτυπημένα στις γωνίες, με τσαλακωμένα εξώφυλλα ακόμα και ένα hard cover με σκισμένο εξώφιλο!!! :minigun: Έχω παραγγείλει και απο άλλα sites κατά καιρούς και αντιλαμβάνομαι οτι στην μεταφορά απο μία χώρα στην άλλη χτυπιούνται τα δέματα αλλά με το συγκεκριμένο έχω αρχίσει να γίνομαι καχύποπτος.Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη πάυει να είναι σύμπτωση!!! :papas:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

μήπως φταίει ο ταχυδρόμος? :P

ότι εχω πάρει απο bookdepository έχει έρθει σε άψογη κατάσταση

(αντε κανα αμελητέο μικρο-τσάκισμα σε καμια γωνία)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3787
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  488
  • Content Count:  12120
  • Reputation:   82077
  • Achievement Points:  12142
  • Days Won:  79
  • With Us For:  6034 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  49

Το έχουμε πει πάρα πολλές φορές. Τα απλά Paperback έρχονται σε απλή συσκευασίά και συχνά ταλαιπωρημένα. Βάζω στοίχημα ότι θα γίνει θέμα πάλι σε 6-12 μήνες. :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25025
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6188 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

Θα συμφωνήσω με τον mr-d. Έχω παραγγείλει πάρα πολλούς τόμους απο BD τα τελευταία χρόνια. Ελάχιστο ποσοστό μου ήρθε χτυπημένο (ζήτημα να ήταν 2-3), οπότε μάλλον είναι θέμα τοπικού ταχυδρομείου/ταχυδρόμου. Φυσικά παίζει ρόλο η συσκευασία, αλλά ίσως κάποιοι να παίζουν μπαλα με τα δέματα. :D

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5425 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Bεβαια μη γελιομαστε και η κατασταση στην οποια φτανει ενα βιβλιο ειναι αναλογα με τον αγοραστη δηλ καθαρα υποκειμενικη,καποιον πχ μπορει να μην τον πειραζει οταν κατι ερχεται ελαφρως χτυπημενο στις γωνιες και αλλος να το θεωρει απαραδεκτο.Προσωπικα δεν αγοραζω σχεδον ποτε απλα trades απο BD γιατι ξερω οτι θελει τυχη βουνο για να σου ερθει κατι σε τελεια κατασταση.Στα hardcovers τα πραγματα ειναι σαφως καλυτερα αν και εκει καποιες φορες γινονται κουτσουκελες.Βεβαια το εναλλακτικο θα ηταν να αγοραζω τα κομικς απο comic shops αλλα με την τιμολογηση που κανουν προτιμω να ρισκαρω με mail orders. ;)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19099
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  329
  • Reputation:   1321
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Moυ φαίνεται θα προβώ σε στενή παρακολούθηση του ταχυδρόμου,αν και μάλλον στην Αγγλία γίνεται η βρωμοδουλειά που είναι και μπαλαδόροι. :pesta::slap:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4940 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Moυ φαίνεται θα προβώ σε στενή παρακολούθηση του ταχυδρόμου,αν και μάλλον στην Αγγλία γίνεται η βρωμοδουλειά που είναι και μπαλαδόροι. :pesta::slap:

μπα,ο ταχυδρόμος θα φταίει!Είχα γυρίσει μια φορά σπίτι και είχε καταφέρει και είχε βάλει μέσα στο γραμματοκιβώτιο ένα paperback που περίμενα!Μου βγήκε η πίστη μέχρι να καταφέρω να το βγάλω!Είχα ανοίξει το κουτί,είχα σκίσει το φάκελλο που ήταν μέσα το κομικ και τελικά κατάφερα να το διπλόσω όσο γινόταν ωστε να βγεί χωρίς να σκιστεί ή να τσαλακωθεί :confuse:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Κοίταξε να δεις. Παίζει ρόλο και το που μένεις. Όλα τα πακέτα του bookdepository φτάνουν πρώτα στην Αθήνα. Τις περισσότερες φορές φτάνουν άθικτα γιατί οι ταχυδρομικοί υπάλληλοι της Βρετανίας δεν είναι καραγκιόζηδες όπως εμείς εδώ. Οπότε συνήθως αν μένεις στην Αθήνα σου έρχονται όλα μια χαρά χωρίς χτυπήματα ,γρατζουνιές κλπ. Όταν όμως μένεις σε κάποια άλλη πόλη της Ελλάδας ,το πακέτο πρέπει να έρθει από την Αθήνα στην πόλη σου. Και εκεί μεσολαβεί το μπάχαλο. Το πακέτο σου μπορεί να έρθει από άθικτο έως χτυπημένο έως αηδίας. Ειδικά σε μένα στην αρχή μέχρι να μιλήσω στον ταχυδρόμο και να του πω να τα προσέχει αφού του δώσω φυσικά ένα μικρό χρηματικό ποσό (για να κάνει καλά τη δουλειά του...) η κατάσταση που μου ερχόταν τα πακέτα ήταν μερικές φορές οικτρή. Άλλες φορές πάλι ερχόταν τα πακέτα λες και τα παρέλαβα εγώ ο ίδιος από την Βρετανία ,χωρίς να φαίνεται ότι τα ακούμπησε ανθρώπου χέρι.

 

Στην αρχή ,για το παραμικρό χτύπημα ,επικοινωνούσα με το bookdepository ζητώντας ένα ποσό πίσω για τις ζημιές. Μετά από ένα σημείο όμως ,σταμάτησα να είμαι τόσο μιγιάγγιχτος. Πλέον δεν με πολυπειράζει να έχει ένα μικρό χτύπημα σε μια γωνία ή λίγο τσαλακωμένο οπισθόφυλλο ή κάποια μικροφθορά. Στο κάτω κάτω οι τιμές τους είναι πάρα πολύ καλές (σε αντίθεση με τις συσκευασίες τους) οπότε δεν μπαίνω στον κόπο κάθε τρεις και λίγο να τους ενοχλώ.Όταν βέβαια πρόκεται για σοβαρή ζημιά ,πάντα επικοινωνω μαζί τους. Απλά κάνω και από μεριάς μου ενέργειες ώστε να μην συμβαίνουν τέτοια φαινόμενα ,τουλάχιστον όχι τόσο συχνά. Αυτά που μπορείς να κάνεις είναι τα εξής:

 

1)να μην αγοράζεις απλά trades με λίγες σελίδες. Σχεδόν πάντα θα σου έρθουν χτυπημένα

2)Να μην αγοράζεις πολύ μεγάλα OMNIBUS ,ιδιαίτερα OMNIBUS με περισσότερες από 700 σελίδες. Η συσκευασία σε αυτά είναι χάλια και πάντα κάποια γωνία θα χτυπηθεί.

3)ΠΟΤΕ να μην αγοράζεις splicased εκδόσεις (δηλαδή εκδόσεις που έχουν και θήκη). Αν χτυπηθεί η θήκη σε μια γωνία ,θα σπάσει και η ολική σου αγορά θα βγει σμπαραλιασμένη.

 

Εάν θες τις τριες παραπάνω κατηγορίες να τις παραλαμβάνεις σε άψογη κατάσταση ,ΜΗΝ τις παραγγέλενεις από το bookdepository. Προτίμησε να δώσεις 2-3€ παραπάνω και να τις πάρεις από αλλού (ειδικά από το amazon.com) παρά από το Book που θα σου έρθουν σίγουρα με κάποιο χτύπημα.

 

Αυτά τα λοόγια σοφίας είχα να πω.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10513
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  148
  • Content Count:  7656
  • Reputation:   55390
  • Achievement Points:  7659
  • Days Won:  18
  • With Us For:  5381 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Ειδικά σε μένα στην αρχή μέχρι να μιλήσω στον ταχυδρόμο και να του πω να τα προσέχει αφού του δώσω φυσικά ένα μικρό χρηματικό ποσό (για να κάνει καλά τη δουλειά του...) η κατάσταση που μου ερχόταν τα πακέτα ήταν μερικές φορές οικτρή. Άλλες φορές πάλι ερχόταν τα πακέτα λες και τα παρέλαβα εγώ ο ίδιος από την Βρετανία ,χωρίς να φαίνεται ότι τα ακούμπησε ανθρώπου χέρι.

 

:notalk: σύμφωνα με την εικόνα που έχεις δημιουργήσει έπρεπε να του σκάσεις 2 σφαλιάρες κι όχι να του δώσεις ενα μικρό χρηματικό ποσό :lol:

 

:minigun:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

:notalk: σύμφωνα με την εικόνα που έχεις δημιουργήσει έπρεπε να του σκάσεις 2 σφαλιάρες κι όχι να του δώσεις ενα μικρό χρηματικό ποσό :lol:

 

:minigun:

 

Dude , αυτά γίνονται μόνο στα κόμιξ...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5425 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ζade εχω κανα δυο χρονια να παρω απο αμαζον αλλα απο οτι θυμαμαι το πακεταρισμα τους ηταν πολυ χειροτερο απο αυτο του BD εκτος αν αλλαξε κατι προσφατα.Ακομα και slipcase εκδοση αμα επαιρνες θα ερχοτανε χτυπημενη.Δηλ εκδοσεις τυπου omnibus παιρνεις απο amazon?Παντως πολλοι απο το εξετερικο κομικσαδες το κραζουν το αμαζον για το πακεταρισμα τους συνεχεια.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19099
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  329
  • Reputation:   1321
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Στην αρχή ,για το παραμικρό χτύπημα ,επικοινωνούσα με το bookdepository ζητώντας ένα ποσό πίσω για τις ζημιές.

 

Πήρες ποτέ τίποτα πίσω? :thinking:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10019
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  2059
  • Reputation:   8659
  • Achievement Points:  2059
  • Days Won:  1
  • With Us For:  5425 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ναι μπορει να παρεις κανα 20% πισω αλλα τι να το κανεις αμα σου εχει ερθει κατι σε ασχημη κατασταση?Ενταξει χανεις λιγοτερο θα μου πεις βεβαια.Μαι φορα θυμαμαι χαρακτηριστικα οτι ειχε ερθει ενα hardcover(οχι μεγαλο καμια 200αρια σελιδες)πολυ χτυπημενο και τους εστειλα μαιλ λεγοντας τους οτι δεν μπορουσα να το κρατησω και μου στειλανε καινουργιο.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45682
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6147 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Από BookDepository εμένα μου έρχονται όλα σε πολύ καλή κατάσταση. Βέβαια μένω στην Αθήνα και ο ταχυδρόμος μας είναι υπόδειγμα ταχυδρόμου, επομένως δύσκολα θα φτάσει κάτι σε άσχημη κατάσταση. Χτυπηματάκια σε γωνίες υπάρχουν ειδικά σε Paperbacks, αλλά είναι ασήμαντα, ειδικά όταν σκέφτομαι σε τι τιμή τα πήρα.

Επεξεργασία από PhantomDuck
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5747
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4721 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

παρελαβα σημερα κατι απο το σαιτ αυτο και οπως παντα ηταν σε καταπληκτικη κατασταση...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19099
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  329
  • Reputation:   1321
  • Achievement Points:  329
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4651 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Το πρόβλημα πρέπει να είναι στον ταχυδρόμο γιατί μου έχουν έρθει και παιχνίδια ps με χτυπημένες συσκευασίες!Ε!Δεν γίνεται να τυχαίνουν όλα σε μένα :papas:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6474
  • Group:  Members
  • Topic Count:  98
  • Content Count:  4211
  • Reputation:   27510
  • Achievement Points:  4211
  • Days Won:  3
  • With Us For:  5694 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  34

Ζade εχω κανα δυο χρονια να παρω απο αμαζον αλλα απο οτι θυμαμαι το πακεταρισμα τους ηταν πολυ χειροτερο απο αυτο του BD εκτος αν αλλαξε κατι προσφατα.Ακομα και slipcase εκδοση αμα επαιρνες θα ερχοτανε χτυπημενη.Δηλ εκδοσεις τυπου omnibus παιρνεις απο amazon?Παντως πολλοι απο το εξετερικο κομικσαδες το κραζουν το αμαζον για το πακεταρισμα τους συνεχεια.

 

Δεν ξέρω τι πακετάρισμα κάνουν στις Αμερικάνικες παραγγελίες ,πάντως στις παραγγελίες εξωτερικού που παίρνω εγώ ,είναι πάντα άψογοι. Μου έχει τύχει να έρθει το κουτί σε τρομακτικά τραγική κατάσταση και το εσωτερικό του να είναι απλά τέλειο. Εγώ δεν έχω κανένα παράπονο από το Amazon.

 

 

Πήρες ποτέ τίποτα πίσω? :thinking:

 

Πάντα όποτε τους έκραξα ή μου έστειλαν καινούριο ,ή μου έδωσαν ΟΛΟ το ποσό πίσω. Έχεις χρειαστεί πάντως πολλά mail μερικές φορές να δώσουν όλο το ποσό πίσω. Συνήθως δίνουν μόνο ένα ποσοστό. Αλλά άμα είσαι ο zade...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  16161
  • Group:  Members
  • Topic Count:  20
  • Content Count:  1319
  • Reputation:   5747
  • Achievement Points:  1319
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4721 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

δηλαδη εγω αν θελω να παρω ενα ομνιμπους των 500ιων σελιδων , να το παρω απο εδω? προκειται για το daredevil by brubacker...

ξερουμε ποτε θα κανουν παλι -10%?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10962
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  218
  • Reputation:   1003
  • Achievement Points:  273
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5338 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

εμένα πάντως στο χαλάνδρι ο ταχυδρόμος έρχεται και τα πετάει έξω από την πόρτα της πολυκατοικίας.δλδ όποιος το δει το παίρνει(δε λέω που μένω μη σας μπουν ιδέες),σε αντίθεση με τις παραγγελίες από tfaw και mycomicshop που σου έρχεται ειδοποίηση από το ταχυδρομείο.από πλευράς κατάστασης ήρθαν όλα μια χαρά

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4940 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

εμένα πάντως στο χαλάνδρι ο ταχυδρόμος έρχεται και τα πετάει έξω από την πόρτα της πολυκατοικίας.δλδ όποιος το δει το παίρνει(δε λέω που μένω μη σας μπουν ιδέες),σε αντίθεση με τις παραγγελίες από tfaw και mycomicshop που σου έρχεται ειδοποίηση από το ταχυδρομείο.από πλευράς κατάστασης ήρθαν όλα μια χαρά

μου φαίνετε θα φτιάξω fan club i hate the postman!Άκου τι κάνει ο τύπος!

Πριν δυο μέρες έριξε καρεκλοπόδαρα εδώ και περίμενα κάποια πράγματα αλλά λέω δεν μπορεί,αποκλείετε να περάσει με τέτοιο καιρό,αλλα και να περάσει,θα χτυπήσει ένα κουδούνι!Τελικά ευτυχώς δεν είχε έρθει κάτι για μένα αλλά είχε αφήσει πέντε γράμμματα στο γραμματοκιβώτιο και είχεν γίνει όλα μούσκεμα από την βροχή!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4441
  • Group:  Members
  • Topic Count:  9
  • Content Count:  490
  • Reputation:   2973
  • Achievement Points:  490
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5936 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Ρε παιδιά, μήπως έχει αυξήσει τις τιμές του το site τώρα τελευταία?

 

Συνέκρινα τις τιμές που είχαν τα τελευταία βιβλία που πήρα από εκεί τον καιρό που τα αγόρασα (μες στους τελευταίους 2 μήνες) με αυτές που έχουν σήμερα και πρόσεξα ότι έχουν αυξηθεί οι τιμές από 1 έως 3 ευρώ. :crying:

 

Και αναφέρομαι σε TPB με μέση τιμή 8 περίπου ευρώ, δηλαδή δεν είναι και αμελητέο το ποσό :crying::crying:

 

Οι τιμές του site αυτού αυξομειώνονται συνεχώς, αλλά εδώ πέρα δεν βρήκα ούτε ένα τίτλο που να έχει πέσει η τιμή του.

 

Μπορεί κανείς να κάνει ένα γρήγορο ψάξιμο να δούμε αν ισχύει γενικά για όλους τους τίτλους? Τουλάχιστον να το έχουμε υπόψη να περιμένουμε μπας και πέσουν οι τιμές..

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  10460
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  340
  • Content Count:  5714
  • Reputation:   52789
  • Achievement Points:  5714
  • Days Won:  38
  • With Us For:  5386 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Ισχύει. Ακρίβυναν. Φαντάζομαι όμως πως έχει να κάνει με τις ισοτιμίες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  13219
  • Group:  Members
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  2158
  • Reputation:   9569
  • Achievement Points:  2158
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4940 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

Ισχύει. Ακρίβυναν. Φαντάζομαι όμως πως έχει να κάνει με τις ισοτιμίες.

aυτό ισχύει!Και εγώ το είχα παρατηρήσει και με στεναχώρισε αλλά από την άλλη,οι τιμές παραμένουν τουλάχιστον 20% πιο κάτω από το cover price των τίτλων,δεν μπορούμε να γκρινιάξουμε και πολύ :lol:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.