Μετάβαση στο περιεχόμενο

2α ΓΕΝΕΘΛΙΑ GreekComics [ 18 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2008 - Σάββατο ]


Valtasar

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  2393
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  594
  • Content Count:  6421
  • Reputation:   30807
  • Achievement Points:  6434
  • Days Won:  13
  • With Us For:  6170 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Και φυσικά άλλη μια φορά που περάσαμε ΤΕΛΕΙΑ!! :party4::party2:

Καινούργιος χώρος, πολλά νέα πρόσωπα στην παρέα μας, αλλά το κέφι γνωστό (και ακόμα μεγαλύτερο)! :)

 

Ξαναείδαμε φίλους που είχαμε καιρό να δούμε, γνωρίσαμε νέους, φάγαμε τούρτα, βραβεύσαμε τον ΜΟΥ και κλασικά γεμίσαμε σακούλες (οι δικές μου μάλιστα ήταν τόσο φορτωμένες, που μία σκίστηκε, αλλά ευτυχώς μου είχε κόψει και είχα μία καβάτζα.. :P ).

Ιδιαίτερο :respect: σε όλα στα παιδιά που ήρθαν από μακριά μόνο και μόνο για να παραστούν στα γενέθλια και στην Αριάδνη για τα καταπληκτικά σχέδιά της που διακοσμούσαν το χώρο.

 

Η μόνη παραφωνία ήταν ότι δυστυχώς πέσαμε πάνω στη στάση εργασίας του Metro, οπότε ήταν πολλοί αυτοί που αποχώρησαν σχετικά νωρίς (πριν τις 12). Αλλά καμιά δεκαπενταριά τρελοί δεν πτοηθήκαμε από αυτό και αφού το πήγαμε μέχρι το ξημέρωμα, (και μετά από κάτι κεμπάπ στου Μπαϊρακτάρη) γυρίσαμε με το πρώτο δρομολόγιο της Κυριακής (05:30). :D

 

Άντε και του χρόνου!! :yes:

 

 

:beer: :beer:

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • Απαντήσεις 89
  • Created
  • Τελευταία Απάντηση

Top Posters In This Topic


  • Member ID:  1658
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  40
  • Content Count:  437
  • Reputation:   2703
  • Achievement Points:  437
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6240 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

Ήταν όντως πολύ ωραία. Ο χώρος αποδείχτηκε πολύ καλή ιδέα, η τούρτα ελαφριά και γευστικότατη, ωραίος κόσμος, ωραίο κλίμα, και, last but not least, είχε μέχρι αργά καφέ για ένα coffee junkie σαν εμένα!

Ευχαριστώ για την πρόσκληση και για την καλή παρέα.

Άντε, του χρόνου στο ΟΑΚΑ!

  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1991
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  397
  • Content Count:  4996
  • Reputation:   25033
  • Achievement Points:  4996
  • Days Won:  41
  • With Us For:  6208 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  55

+ 1 για την παρατήρηση του Graves για τον καφέ!

  • Like 2
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45731
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6168 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Χαβαλέ είχε, ωραία περάσαμε, γνωρίσαμε νέο κόσμο, μάθαμε καλύτερα τους παλιούς, ανταλλάξαμε κόμικς, φάγαμε κιόλας (λίγο :P), και φτάσαμε σπίτια μας κατά τις 06:30

 

 

Άντε και του χρόνου πάντα τέτοια

Επεξεργασία από PhantomDuck
  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1709
  • Content Count:  9052
  • Reputation:   64348
  • Achievement Points:  8896
  • Days Won:  155
  • With Us For:  6428 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  61

Να κάνω και εγώ μια μικρή σύνοψη για αυτούς που δεν ήρθαν...

 

Ξεκινάω με τον χώρο που πέρασε με επιτυχία το πρώτο του crash-test με την παρέα του Greekcomics. Ο χώρος άνετος (όλα τα επίπεδα του Σταύλου χωράνε πάνω από 500 άτομα - εμείς καλύψαμε πλήρως το χώρο του club). Το προσωπικό φιλόξενο και πάντα χαμογελαστό, οι υπεύθυνοι άψογοι. Προσωπικά περίμενα να κάνουμε μεγαλύτερη κατάληψη αλλά προφανώς αυτό θα γίνει σε μελλοντική συγκέντρωση :)

 

Η παρέα του GC ? πάντα εκεί, πάντα άψογοι, πάντα γεμάτοι κέφι και ζωντάνια...αμφιβάλλω αν κάθισε κάποιος μόνο σε μία θέση όλο το βράδυ. Όλοι γύρναγαν, πείραζαν, γέλαγαν...

Μαζευτήκαμε συνολικά 92 άτομα και αν σκεφτεί κάποιος ότι όλα ήταν ανάποδα (στάση εργασίας Μετρό, βροχή στις 8-9, παντελής έλλειψη parking στην περιοχή, πολλές αρρώστειες), θεωρώ ότι ήταν ένας πολύ καλός αριθμός αφού δεν είχαμε παράδοση Storm ή προσφορών.

Σημαντικές παρουσίες από τους φίλους της επαρχίας που έκαναν ολόκληρο ταξίδι μόνο για να παρευρεθούν στο πάρτυ : ngramm(Θεσσαλονίκη), mairyjrf(Κοζάνη), Lord Makro(Αγρίνιο), Melandros(Λάρισα)

 

Οι καλλιτέχνες που μας τίμησαν ήταν : ο Σπύρος Δερβενιώτης, ο Γιάννης Ρουμπούλιας, ο Κώστας Φραγκιαδάκης, ο Άγγελος Κωνσταντίνου, ο Adam Domville-Ωνάσης και ο σεναριογράφος Βασίλης Χειλάς.

Αν και δεν είχαμε ειδικό σημείο για signing όλοι υπέγραφαν και αφιέρωναν σε οποιοδήποτε σημείο του χώρου, κάνοντας τα μέλη να περιστρέφονται με τα αντίτυπα γύρω-γύρω :). Σημαντικά σημεία η πρώτη παρουσίαση του Athenians 4 και το υπέροχο σκίτσο του Ρουμπούλια που έφτιαξε ειδικά για τα γενέθλιά μας.

Δεν παρευρέθηκαν με κόλλημα τελευταίας στιγμής οι Soloup(περαστικά Αντώνη), Γιάννης Καλαϊτζής(λόγω Soloup) και Κώστας Παντούλας(άγνωστη αιτία)

 

Από τους εκδότες μας τίμησαν οι : Λευτέρης Σταυριανός (Jemma) που μας έκανε και μια υπέροχη έκπληξη φέρνοντας δώρο μια υπέροχη αριθμημένη φιγούρα του Batman(many :thanks:), ο Φώτης Σαγώνας (ΨΤΛ), ο Νίκος Μπαζίνας(Παραπέντε) και ο Γιάννης Γεωργέλος(esperos) που έκανε χρέη πορτιέρη το περισσότερο διάστημα :).

 

Μέσα στις εκπλήξεις της βραδιάς σημειώνω τα υπέροχα σχέδια της ariane75 (που στόλιζαν τους τοίχους) και τα δώρισε στο Greekcomics, τα συλλεκτικά μπλουζάκια του Στορμ που έφτιαξε ο esperos ειδικά για την περίσταση και μερικές σακούλες με παλιά κόμικς που αμόλισα εγώ σε μια μπάρα και έγινε μια μικρή διαδήλωση (έπρεπε να δείτε τον germanicus να προσπαθεί να απομακρύνει τον Melandros πάνω από μια στοίβα φουμέτι....:D )

Σημαντικά σημεία αναφέρω την χαρά του germanicus όταν του έδωσα 4 τεύχη από το Χαρούμενο κορίτσι, το δώρο της erma Jaguar που ήταν ένα ερωτικό λεξικό του 1960 με αφιερώσεις από όλη την Διοικητική ομάδα του GC και την χαρά του Βασίλη Χειλά όταν του δώρισα ένα Comics Erotica που έτυχε να μην έχει.

 

Η τούρτα(δύο ήταν τελικά) κόπηκε στις 11 τελικά, αφού πρώτα με ανάγκασαν να βγάλω λόγο (η φωνή μου δεν ακούγεται πλέον) και δυστυχώς το κεράκι το έσβησα μόνος μου αφού ο Γερακομάτης δεν μπόρεσε τελικά να παρευρεθεί.

Έγιναν και 3 σημαντικές ανακοινώσεις :

- Επιβράβευση του ΜΟΥ --->Greekcomicfan που έπρεπε να την κάνει ο germ αλλά ξεχάστηκα και την έκανα εγώ (:wall:)

- Ανακοίνωση του ngramm στην θέση του technician στο GC

- Ανακοίνωση κυκλοφορίας του 8ου τόμου του Στορμ τέλος Οκτώβρη-αρχές Νοέμβρη

 

Οφείλω ένα μεγάλο ευχαριστώ

-στην erma για την πολύτιμη βοήθειά της στην διοργάνωση (δελτία τύπου, τηλέφωνα, σχεδιασμό και εκτύπωση προσκλήσεων, παραγγελία και παράδοση τούρτας-που ήταν υπέροχη)

-σε όλα τα παιδιά που βοήθησαν την φόρτωση-εκφόρτωση στην αρχή και το τέλος και

-σε όλους όσους παρευρέθηκαν (σωματικά ή ψυχικά) και φρόντισαν να περάσουμε άλλη μια υπέροχη βραδυά...

 

:valt:

  • Like 28
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4621
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  232
  • Reputation:   537
  • Achievement Points:  232
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5935 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Εχτες ηταν υπεροχα οντως, αν και δεν εκατσα μεχρι αργα 12 κ τεταρτο εφυγα, η τουρτα φοβερη, η παρεα απαιχτη και την επομενη φορα να φερουμε περισσοτερα κοριτσια (:-D)

Αντε και πιο δυναμικα στο 3ο χρονοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!!

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4363
  • Reputation:   35616
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Ε δεν μπορώ, αν δεν κάνω κι εγώ μια σύνοψη θα σκάσω...

 

Πραγματικά για άλλη μια φορά περάσαμε πολύ ωραία! Κόσμος πάρα πολύς, και καινούριοι και παλιοί. Το μαγαζί πολύ καλό, είχαμε τον δικό μας χώρο τον οποίο και γεμίσαμε. Η τούρτα νοστιμότατη, οι μπύρες μπόλικες, τα κόμικς για άλλη μια φορά άφθονα. Θα αναφερθώ κι εγώ φυσικά στο καταπληκιτκό ντεκόρ που δημιουργήθηκε στο μαγαζί με έργα της Αριάδνης, αλλά και στο φοβερό σκίτσο του Ρουμπούλια για τα 2 χρόνια του GC.

 

Nα ευχαριστήσω τους δημιουργούς που υπογράψανε τα άλμπουμ που φέραμε (ειδικά τον Δερβενιώτη που την ώρα που ξεκίνησε να υπογράφει τα 5 τεύχη που του είχα φέρει ήρθε προκλητικά το κομμάτι της τούρτας και δείχνοντας μεγάλη εγκράτεια ξεμπέρδεψε πρώτα με μένα πρωτού περάσει στη μάσα - ευτυχώς δεν ήταν τούρτα παγωτό).

 

Αυτό που με ευχαριστεί όμως ακόμα περισσότερο είναι ότι έχουμε δεθεί σαν παρέα, και αυτό το αποδεικνύει και το ότι συνεχίσαμε τη βόλτα αφού φύγαμε απ' τον Σταύλο (16 άτομα ή 15 και ένας υπνοβάτης αν θέλετε, μιλώντας φυσικά για τον εαυτό μου) και το διαλύσαμε τα ξημερώματα.

 

Και του χρόνου!

 

:beer:

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6330
  • Group:  Banned
  • Topic Count:  300
  • Content Count:  1257
  • Reputation:   7187
  • Achievement Points:  1258
  • Days Won:  25
  • With Us For:  5736 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ευχαριστώ για την χθεσινή βραδιά και το υπέροχο πρωινό (ναι κάποιοι το πήγαμε μέχρι πολύ αργά) που μου χαρίσατε.

 

Ευχαριστώ επίσης για το υπέροχο δώρο που μου κάνατε και να διορθώσω τον Valtasar λέγοντας ότι το "Ερωτικόν Λεξικόν" είναι έκδοση του 1929 (και όχι του 1960) και επίσης είναι σπάνιο αντίτυπο, όπως ανακάλυψα το πρωί στο Διαδίκτυο. Βέβαια αυτό που το κάνει σπάνιο δεν είναι η έκδοσή του αλλά οι υπέροχες και μοναδικές αφιερώσεις που μου γράψατε.

 

Μακάρι να μπορούσα να κάνω περισσότερα για την χθεσινή εκδήλωση.

 

Εύχομαι να είμαστε όλοι μας καλά και πάντα να γιορτάζουμε για οποιοδήποτε λόγο και αιτία.

 

:kisses:

  • Like 19
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2414
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  206
  • Content Count:  5711
  • Reputation:   45731
  • Achievement Points:  5808
  • Days Won:  48
  • With Us For:  6168 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Βασικά ξέχασα να δώσω ένα μεγάλο ευχαριστώ στην Ariane που είδα από κοντά το πρωτότυπο που έφτιαξε για τα γενέθλιά μου και του fredy. Από κοντά είναι ακόμα πιο όμορφο.

 

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php...ost&p=80199

 

 

:beer:

Επεξεργασία από PhantomDuck
  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1252
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  87
  • Content Count:  1680
  • Reputation:   6612
  • Achievement Points:  1744
  • Days Won:  14
  • With Us For:  6280 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

ε ας πω κι εγώ(κι ας τα έχουν πει κι άλλοι)

 

Άλλη μια φορά που η παρέα πέρασε υπέροχα, άφθονο γέλιο, αλκοόλ και κόμικς, μεγάλο :respect: κι από μένα στα παιδιά της επαρχίας αλλά και στην ari που έστειλε τα σχέδια, το πρωινό κεμπάπ ήταν ότι χρειαζόταν για να κλείσει η βραδιά με την επικοδομητική συζήτηση "Η γελοιογραφία είναι κόμικ?"(προσοχή όμως στο πιπέρι του γιαουρτλού φαίνεται κάποιους τους έκανε turbo και κοκκίνισαν :lol:).

 

Μεγάλο ευχαριστώ σε όλους :beer:

Επεξεργασία από Argail
  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2976
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  26
  • Content Count:  237
  • Reputation:   1912
  • Achievement Points:  237
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6120 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  116

Χαίρομαι που ακούω ότι όλα πήγαν καλά. Άντε , και σε πολλά άλλα γενέθλια.

Εγώ δεν μπόρεσα να έρθω γιατί παρουσιάστηκε πράγματι την τελευταία στιγμή σημαντικό -αλλά περαστικό-πρόβλημα υγείας. (Σας είχα πει άλλωστε ότι είμαι σε φάση ανάρρωσης αλλά το είχα ξεφτυλίσει στις βόλτες τελευταία... :dance: Me fagane oi ...Peirasmoi! ). Επιφυλάσσομαι να σας τιμήσω με την πρώτη ευκαιρία..

Χρονια πολλά στο GC. :beer::cheers3::hi:

Επεξεργασία από soloup
  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1537
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  837
  • Reputation:   2374
  • Achievement Points:  837
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6255 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Πρέπει να ξύπνησα τελείως μεθυσμένη σήμερα το πρωί, ( όπως είναι ολοφύσικο[ --ή όπως είναι προφανές όπως έλεγε και ένας προφέσορας μας σε κάθε τύπο-κβαντικής-σιδηροδρομικής-τροχιάς-στα βιβλία του--] μετά από ένα καλό πάρτυ)*, έβλεπα στον ύπνο μου ότι είμασταν όλοι σε ένα γιγαντιαίο διαστημόπλοιο με πινακίδες GC2 και διασχίζαμε κάποιο γαλαξία με απολαυστική ταχύτητα, ούτε πολύ γρήγορα, ούτε πολύ αργά, αγναντεύοντας από την τεράστια ''ηλιοροφή'' του έξω το διάστημα, που απαρτιζόταν από ένα αχανές φωναχτόκουτο σε σουμπλακ απόχρωση και αυτό κυλούσε με εμοτικονοειδή σχεδιάκια να τσιρτσιρίζουν φωσφορίζοντα κατά μήκος της τροχιάς μας ενώ στον εσωτερικό χώρο όλος ο συρφετός ανακατεμένος με διςδιάστατες, τρισδιάστατες και συχνά πολυδιάστατες φιγούρες από κομικ γλεντούσε ξέφρενα και ευγενικά την κρουαζιέρα..

*..κι εγώ χτες ήμουν στο καλύτερο πάρτυ της ζωής μου, μα το Μανιτού, χωρίς υπερβολές! Σας ευχαριστώ υστερικά για την θέρμη σας και ιδιαίτερα το Νίκο που μέσω τηλεφώνου μου έδωσε απανωτές εκστατικές παλιροϊκές ευκαιρίες να ακούσω τις φωνούλες πολλών καλών φίλων και να νιώσω κομματάκι από το ντελίριο που επικρατούσε στο Στάβλο!!!Κάνατε την καρδιά μου να χτυπά δυνατά φίλτατες/οι!!

 

! Πάντα γεροί και δυνατοί να είστε όλες και όλοι! Χρόνια Καλά & Πολλά GC!!!

:thanks::respect::yahoo::party2::love4:

  • Like 22
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116930
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

germ, καταλαβαίνω τώρα πως ένιωθες πέρσυ...

 

Υπέροχο πάρτυ. Απλά υπέροχο!

Μπορεί ο καιρός να μην μας έκανε το χατίρι και περιοριστήκαμε στα έσωθεν όπου είχαμε και κυκλοφοριακό, αλλά αυτό δείχνει πόσο μεγάλη και ζωντανή ήταν αυτή η παρέα. :)

 

 

Πολλές στιγμές τις κάλυψαν στην ανταπόκριση τους τα υπόλοιπα παιδιά, οπότε εμένα μου απομένουν κάποια παραλειπόμενα που έρχονται ατάκτως στο μυαλό αυτήν την στιγμή:

- Η υπερπροστατευτικότητα με την οποία διαχειριζόταν τα σχέδια της arie ο θείος :germ: Τιμή μας που τα είδαμε από κοντά! :)

- Τον Adam Domville Ονάση του Athieniens να είναι πραγματικά ¨απαίδευτος" στις ώρες που συνηθίζουμε να διασκεδάζουμε στην Ελλάδα. Είμαστε νυχτόβιος λαός, sorry για την ταλαιπωρία. :D

- Το τούβλο που μου κάνανε δώρο. Εκκρεμεί παρουσίαση του γιατί την αξίζει. Θα χρησιμοποιθεί και για βαράκι για γυμναστική (για αυτό δεν μου το δώσατε; Το έπιασα το υπονοούμενο! ;):lol: )

- Τους σελιδοδείκτες Storm που σκάρωσαν valt & esperos οι οποίοι μαζί με την μπλούζα και την ανακοίνωση για τον 8ο τόμο ήρθαν και έδεσαν τέλεια. Έπαιξε πηγαδάκι όταν τους μοίραζε ο :valt: Στο τέλος του πόστ θα τους δείτε αναρτημένους. Υπήρχε και μια εικόνα εν είδει καρτ ποστά/flyer αλλά μάλλον κάπου μου παράπεσε. :(

-Το γεγονός πως ο :DJO: κάθησε για πρώτη φορά στην παρέα μας μέχρι τέλους (5,30 π.μ). Μπορεί σαν γνήσιοι κάφροι να καλαμπουρίσαμε με αυτό, αλλά προφανώς ήταν ευχάριστη έκπληξη που τον είχαμε στην παρέα μας για τόσο πολύ. :)

 

Και άλλα πολλά. Σταματημό δεν έχουν όσα θα μπορούσαμε να γράψουμε για χτές πιστεύω.

 

Cheers :cheers2: τρελοπαρέα. Εις ανώτερα και ακόμα πιο τρανά!

 

:party4::flowers7:

 

Esperosdeiktes.JPG Stormdeiktes_01.JPG Stormdeiktes_02.JPG Stormdeiktes_03.JPG Syllogh_GC_deiktes.JPG

  • Like 21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2285
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  941
  • Content Count:  4363
  • Reputation:   35616
  • Achievement Points:  4416
  • Days Won:  26
  • With Us For:  6180 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  41

Υπήρχε και μια εικόνα εν είδει καρτ ποστά/flyer αλλά μάλλον κάπου μου παράπεσε. :(

 

Ας την βάλω εγώ λοιπόν... μην ανησυχείς, φαντάζομαι ότι έχουν περισσέψει αρκετές στον Valt, σίγουρα θα ξαναβρείς μία.

 

:beer:

storm.jpg

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5259
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  207
  • Content Count:  9437
  • Reputation:   76867
  • Achievement Points:  9439
  • Days Won:  100
  • With Us For:  5861 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Κατα τις 7.30 αρχίζω να ετοιμάζομαι για να έρθω :dance3: ... καταφθάνει όμως η αδερφή μου με το θερμόμετρο στο χέρι.... " Είσαι σοβαρή;;!! που ετοιμάζεσαι να πας;;;!!! :pesta: @#$%^&**()_#@%$ !!! " "Μα είναι τα γενέθλια του GC!!! Θα πάρω αντιπυρετικό! είμαι μια χαρ... :cold: "

2 ώρες αργότερα, ο πυρετός δεν έχει πέσει και με καταδικάζει στο σπίτι.. σκέφτηκα να ενώσω σεντόνια να κατέβω απ' το μπαλκόνι αλλά δεν... (δε θα κατάφερνα να φτάσω σίγουρα έτσι :lol: )

 

Eίχα να αντιμετωπίσω και τον πόλεμο της vodaphone που δε με άφηνε να έχω καν τηλεφωνική επικοινωνία με το πάρτυ παρόλη την καλή διάθεση του :germ: ...

:trixes: Mόνο το πνεύμα μου κατάφερα να στείλω μαζί σας :netghost: , οπότε αν είδε κανείς σας στιγμιαία αερικό με αύρα emoticons και κόκκινα κοτσίδια δεν είχε παραισθήσεις, ήμουν όντως εγώ! :kabuki:

 

ευχαριστώ όλους σας που μεταφέρατε στιγμές από τα γενέθλια του GC! :cheers3: :cheers3: :cheers3:

 

του χρόνου νά 'μαστε όλοι καλά και να τα γιορτάσουμε όλοι μαζί!

 

ΝΑ ΤΑ ΧΙΛΙΑΣΕΙ ΤΟ GREEKCOMICS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επεξεργασία από germanicus19
  • Like 20
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120972
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6338 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

-Το γεγονός πως ο :DJO: κάθησε για πρώτη φορά στην παρέα μας μέχρι τέλους (5,30 π.μ). Μπορεί σαν γνήσιοι κάφροι να καλαμπουρίσαμε με αυτό, αλλά προφανώς ήταν ευχάριστη έκπληξη που τον είχαμε στην παρέα μας για τόσο πολύ. :)

 

Χαίρομαι που έπιασε τόπο η προπόνηση που έκανα για να αντέξω... :lol: :lol: :lol:

 

 

Χμ, τόσες συνόψεις έχουν γίνει παραπάνω, οπότε εγώ θα είμαι λακωνικός, χάρη στην ευχέρια που μας παρέχει η γλώσσα του σώματ...εεε, των εμότικονς... :P

 

Οπότε έχουμε και λέμε, με αυστηρά αλφαβητική σειρά:

 

 

Αριάδνη, πολλά :div: , :respect: , :kisses: & :beer5:

ΓκρηκΚόμικς, να τα χιλιάσεις!!!!!!!!!!! :party2:

Καλεσμένε, πελώριο :thanks::cheers3:

Κώστ, :beer: + :beer: + οο :beer:

Μαίρη, :cheers3:

Μάνο, τα :Book: είναι κόμικς! :lmao:

Νεκτάριε, :cheers3:

Νίκο (ngramm) άξιος + χάρηκα που τα'παμε και in person :D

Σόφι, :Nurse::best::P:beer5:

Σταματία, :flower2::beer:

Τζερμ, εύχομαι την επόμενη φορά να είσαι πιο φρη ώστε να το πάμε μέχρι πρωίας παρέα :best:

 

 

Εν κατακλείδι,

 

 

:beer5: εις άπαντες. Και του χρόνου τρελοπαίδες....... :valtnino:

  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1076
  • Group:  Technician
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2473
  • Reputation:   9468
  • Achievement Points:  2442
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6290 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  54

.. και εγώ πέρασα θαυμάσια παιδιά, όπως έγραφα και στο shoutbox. Ισως έπρεπε να γνωρίσω και άλλους από εσάς αλλά είμαι λίγο antisocial και μάλλον δεν τα αντέχω τα overdose γνωριμιών (σε αριθμό). Χάρηκα όμως πολύ:

..και για τον εξαιρετικό χώρο που θύμιζε λίγο τον δικό μας "Μύλο" και που γνώρισα επιτέλους την νυχτερινή ζωή του θησείου και σε μια μικρή βόλτα που έκανα πριν μπω στο μαγαζί.

...και για το ξεκίνημα της βραδιάς (και που είδα τα εκπληκτικά originals της Arie στους τοίχους, και που της μίλησα μετά στο τηλέφωνο - :thanks: germ- και για την εξαιρετική "Σαλαμπώ" που διάβασα μονορούφι στο τρένο - :thanks: Valt - αντε τώρα που έχουμε σκαναρισμένο και το 2o τόμο στα Αγγλικά, ας κάνει κάποιος ένα scanlation και τον 3ο τόμο ώστε να πάψει να ισχύει το γνωστό επιχείρημα "δεν μπορώ/θέλω να διαβάσω γιατί λείπει το τέλος" :)

...και που γνώρισα/μίλησα με πολλά παιδιά (ονόματα δε λέω γιατί μάλλον θα ξεχάσω κάποιον) που μόνο σαν login τα ήξερα προηγουμένως. Συγνώμη σε όσους δεν μίλησα, ή δεν μίλησα αρκετά, αλλά ισχύει ότι είπα παραπάνω..οπότε την άλλη φορά.

...και για την τιμή να βοηθήσω σαν τεχνικός υπεύθυνος - θα βάλω τα δυνατά μου και έχω πολύ όρεξη για δουλειά. Αν και θεωρώ τον εαυτό μου κάπως ενθουσιώδη, βιαστικό και ενίοτε ιδιόμορφο και "χαοτικά σκεπτόμενο", με "ροπή" στα λάθη και όχι ιδιαίτερα επικοινωνιακό (ωραία με σκιαγράφησα έ; :lol: ), έχω σκοπό να παίξω σαν καλός "team player" βοηθώντας όσο μπορώ στα τεχνικά ζητήματα αλλά έχοντας πλήρη συναίσθηση της ευθύνης και δρώντας ομαδικά και πολύ-πολύ προσεκτικά για να ελαχιστοποιούνται τα πιθανά λάθη και προβλήματα. Νομίζω ότι και σε μένα θα κάνει πολύ καλό μια τέτοια ενασχόληση (αρκεί φυσικά να μπορώ να "κλέβω" τον ελεύθερο χρόνο που θέλω-θα το προσπαθήσω)!

...γενικώς για μια υπέροχη βραδιά και για το φινάλε με το υπέροχο γιαουρτλού και την "ατέρμονη" συζήτηση (περί του τι είναι κόμικ)-νομίζω αυτό μπορεί να εξελιχθεί σε εξαιρετικό thread-interactive novel/δοκίμιο/"flame war" :lol: χωρίς τέλος!

 

:respect: στον Valt και όλους τους συν-διοργανωτές και εύχομαι να τα κατοστήσει το εξαιρετικό forum μας, επεκτείνοντας τα μεγέθη και την δράση του χωρίς να χαλάσει ποτέ η εξαιρετική ατμόσφαιρα που επικρατεί!

Κeep up the good work!

  • Like 22
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4271
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  501
  • Content Count:  2447
  • Reputation:   13217
  • Achievement Points:  2462
  • Days Won:  11
  • With Us For:  5985 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Όπως έγραψα και στο shoutbox: τετραχρονο ανηψακι-θανατος κυκλοφορει ελευθερο, βηχας και καταρροη ανεφερθησαν. ΤΩΡΑ έπρεπε να κατέβουν από το χωριό, ΤΩΡΑ έπρεπε να το πάρω αγκαλίτσα το μούλικο που ήταν ολόκληρο μια μύξα....Και την άρπαξα. Παρασκευή τα πρώτα συμπτώματα, Σάββατο η πλήρης κατάρρευση. Σήμερα είμαι καταπώς καλύτερα αλλά τι να το κάνω; Έχασα το πάρτυ κι είχα υποσχεθεί να έρθω. Γκρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ...............................

Ζηλεύω θανάσιμα αλλά προβλέπω έναν τρίτο χρόνο όλο εκπλήξεις και βελτιώσεις στην ελληνική αγορά κόμικς. Κρατήστε γερά the best is yet to come.

  • Like 13
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1453
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5816 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Επειδή τα είπατε όλα,μες στις άκρες,εγώ απλά θα κάνω μια ευχή...Και του χρόνου να είμαστε όλοι καλά... :best:

 

 

:beer: :beer:

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3583
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  1084
  • Reputation:   1363
  • Achievement Points:  1084
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6075 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Εντάξει...τι να λέμε τώρα...όσοι δεν ήρθατε νομίζω ότι πήρατε όλοι μια ιδέα το πόσο όμορφα περάσαμε...Του χρόνου ελπίζω να έρθετε όλοι, να πιούμε και κανά ποτάκι από κοντά...γιατί εντάξει καλά τα λέμε από εδώ μέσα αλλά το face to face έχει άλλη χάρη. :beer:

 

Πάμε λοιπόν για μια τρίτη χρονιά, ακόμα καλύτερη! :dance:

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4388
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  238
  • Reputation:   1326
  • Achievement Points:  238
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5967 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ GREEKCOMICS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να παραβρεθώ λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων που προέκυψαν εκτάκτως και με ανάγκασαν να είμαι εκτός Αθήνας σαββατοκύριακο. :(:(:(

 

Μπράβο στα παιδιά που οργάνωσαν την βραδιά, από οτι είδα ήταν υπέροχα.

(ΓΚΡΡΡ Ζηλεύωωωωωω!!!!!!!!!)

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2295
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6408 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Όπως είπαν όλοι οι προλαλήσαντες ήδη ήταν πράγματι πολύ ωραία. Είδα γνώριμες φάτσες, γνώρισα καινούριους και δόθηκε άλλη μια ευκαιρία για κουβεντούλα, πειράγματα, αστεία, συζητήσεις αλλά και άφθονη :beer:.

 

Όντως είμαστε πολύ δεμένη παρέα και εύχομαι αυτό να το κρατήσουμε για πολλά χρόνια ακόμα!

 

Συχαρητήρια στον Valt, στον espero αλλά και σ' όλα τα παιδιά που βοήθησαν στην οργάνωση και στον GreekComicFan για τον τίτλο του ΜΟΥ. Επίσης, ένα μεγάλο :thanks: σε όλους τους σχεδιαστές και εκδότες που μας τίμησαν με την παρουσία τους, στα παιδιά από την επαρχία για τον κόπο που κάναν και ήρθαν αλλά και στην Αριάδνη που με τα σχέδια της ήταν κι αυτή κοντά μας!

 

ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΝΑ'ΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΞΑΝΑΓΙΟΡΤΑΣΟΥΜΕ!!!

 

:party2:

  • Like 16
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  6459
  • Group:  Members
  • Topic Count:  5
  • Content Count:  40
  • Reputation:   103
  • Achievement Points:  40
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5716 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

Ηρθε και η σειρα μου να μιλησω...

Καταρχην εκανα ενα ταξιδι 500 χλμ περιπου για να σας γνωρισω....

Δεν μετανιωσα καθολου ειστε μια χαρα παιδια ολοι σας και χαρηκα παρα πολυ που σας γνωρισα απο κοντα....

Να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στον ΘΕΙΟ για το νεραιδοβιβλιο που μου χαρισε, στον καλο μου τον ΟΡΕΣΤΗ για την φιγουρα της Τινκερμπελ, στον ΝΙΚΟ (dionik) για τα σοκολατακια (ασχετο αν ηταν φτηνιαρικα ηταν ο μοναδικος που μου εφερε!!!!)και φυσικα στον VALT γιατι καποια στιγμη μου εφερε μια κονκαρδα!!!

Θα σας παρακαλουσα να μου στειλετε κι αλλες κονκαρδες γιατι εχω πολλα μπλουζακια!!!!!

Και φυσικα θα σχολιασω γιατι δεν μπορω να το κρατησω κλειστο!!!!

Να πω για:

Την Σταματια η οποια ηταν πολυ γλυκια μαζι μου... :)

Τον Χαριτοοοοοοοοοοοοοοοοο που δεν μου εφερε ουτε μισο δωρακι και καποια στιγμη με τρομαξε γιατι αρχισε να γδυνεται... :lol:

Τον αρχοντα μου που απο την στιγμη που τον γνωρισα και απο κοντα τον εκτιμω ακομη περισσοτερο...Μα τι ανθρωπος ειναι αυτος... :respect:

Τον θειο που μολις εφτασα μ'αρπαξε και με συστηνε (ασε που επαθα πλακα γιατι τον περιμενα μεγαλυτερο...)! :lol:

Τον αξιοτιμο κυριο Παπαρατσι (ZOO) που παραμονευε με μια μηχανη στο χερι.... :cool:

Την Σοφια που ηταν τοσο ησυχη που νομιζες οτι ηταν κουκλιτσα... :)

Το παπι που η αληθεια ειναι οτι μια τσιμπια του την εριξα!!!! :lol:

Τον Ορεστη που πηγα να του δωσω ενα φιλακι και τρομαξε!!! (τοσο ασχημη ειμαι????) :beer::oops:

Τον Μανο φυσικα που απο την πρωτη στιγμη που τον γνωρισα ενιωσα σαν να τον ξερω χρονια....... ;)

Τωρα συγνωμη αν ξεχασα να αναφερω καποιον...

Περασα πολυ ωραια και ευχομαι να τα ξαναπουμε απο κοντα...

Σας περιμενω να ερθετε και στην Κοζανη....

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ να μην ξεχασω να τονισω οτι η καταληξη ειναι JRF γιατι ο καθενας ελεγε οτι ηθελε!!!!

Μονο ο καλος μου ο Χαριτος το θυμοταν σωστα... :clap2:

Αυτα τα λιγα κι απο μενα...(τις κονκαρδες μην ξεχασετε!) :D

Επεξεργασία από mairyjrf
  • Like 18
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5669
  • Group:  Members
  • Topic Count:  50
  • Content Count:  1089
  • Reputation:   1453
  • Achievement Points:  1089
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5816 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Το μόνο που δεν ευχαριστήθηκα εγώ προσωπικά είναι ότι δεν ήρθα νωρίς και επομένως,απ' ότι καταλαβαίνω,έχασα πολλά πράγματα και δεν γνώρισα και αρκετά άτομα...Είδα πολλές φάτσες καινούριες,για εμένα.Τι να κάνουμε,τουλάχιστον ήρθα,έστω και για λίγο,έδωσα το παρόν.Με όσους δεν γνωριστήκαμε ελπίζω την επόμενη φορά που θα συναντηθούμε.... :best:

 

 

:beer: :beer:

  • Like 12
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28473
  • Reputation:   190087
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6362 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Λεπόν. Μου έφαγε ο Βαλτ το λογύδριο που είχα ετοιμάσει για τον Κώστα και επειδή θέλω πράγματι να πω δυό λογάκια επί του θέματος, voila :)

 

«Γράφτηκε στο φόρουμ 16/5/07 και ώρα 14:16. Βλακεία νούμερο ένα.

Έκανε το πρώτο του ποστ και τόπικ συνάμα 2 ώρες και τέσσερα λεπτά αργότερα. Βλακεία νούμερο δύο.

Ήταν τέτοια η ποιότητα και η προσφορά του που δεν μπορούσε να αγνοηθεί και δυόμιση μήνες μετά έγινε μέλος του μήνα Ιουλίου 2007.

Συνήθως λένε ουκ ανδρός σοφού το δις εξαμαρτείν.... Τι να πει κανείς λοιπόν όταν έκανε την τρίτη βλακεία στις 21 Σεπτέμβρη του 2007, τέσσερις μήνες αφ’ότου γράφτηκε, που τον μπουρδουκλώσανε και την πάτησε και αποδέχτηκε τη θέση του mod.

Δεν ξέρω, δεν είμαι σίγουρος γιατί τον ψηφίσαν και μέλη που δεν είναι στην διοικητική ομάδα, τι κριτήρια χρησιμοποίησαν. Ξέρω όμως ότι ρίχνει απίστευτη δουλειά η οποία δεν είμαι σίγουρος ότι είναι πλήρως κατανοητή απ’έξω. Εποπτεύει 1323 τίτλους και ακόμα χειρότερα διαχειρίζεται τα εξώφυλλα. 14852 το σύνολο και ο αριθμός αυξάνεται. Και ο Κώστας πρέπει να τα ελέγχει όλα, να τα μεταφέρει στην αρχική παρουσίαση, να φροντίζει τις λίστες του τι έχουμε και τι όχι. Πάρα μα πάρα πολλές φορές έχω αναρωτηθεί πως στο διάολο αντέχει αυτό το πράγμα. Εγώ δεν θα μπορούσα. 14852. Τα έχει κάνει κλικ όλα (ή έστω την τεράστια πλειοψηφία τους αφ’ όταν ανέλαβε το συγκεκριμένο σκέλος), τα έχει επεξεργαστεί όλα, τα έχει ξανανεβάσει και σε πολλές περιπτώσεις έχει φροντίσει σε συνεργασία με το Φώτη για τη δημιουργία των λεγόμενων εξωτερικών σελίδων. Και φυσικά όντας mod εκεί μέσα, σε τακτά χρονικά διαστήματα θα πρέπει να επαναλαμβάνει τα ίδια και τα ίδια. Άλλο ένα πράγμα που εγώ προσωπικά κάνω με δυσκολία.Και φυσικά η συνεισφορά του δεν περιορίζεται μόνο εκεί. Απλώς αυτό το κομμάτι είναι κάτι που το κουβαλάω τόσο καιρό μέσα μου σαν φορτίο και νοιώθω να με βαραίνει, να με πνίγει και να πρέπει να ειπωθεί.

Είμαι απίστευτα χαρούμενος που το φόρουμ συναίνεσε σε αυτή την επιλογή για την περίοδο από πέρυσι τον Οκτώβριο μέχρι φέτος το Σεπτέμβρη. Απίστευτα!»

 

Για τα υπόλοιπα τώρα. Είμαι τρομαχτικά χαρούμενος ΚΑΙ που η Arie έστειλε τα πρωτότυπα και τα είδα δια ζώσης ΚΑΙ που διάφοροι φίλοι/ες συμμεριζόντουσαν τη χαρά μου και δεν είχαν κανένα κόλλημα να της το πούνε και της ίδιας. Ελπίζω να ξεκουνηθεί και να βλέπουμε ακόμα συχνότερα δουλειές της.

 

Τα λόγια είναι λίγα για τα παιδιά που ήρθαν από επαρχία. Και για το Νικόλα απ' τη Σαλονίκη και για το Χρήστο απ' το Αγρίνιο και ειδικά για τη Μαίρη και το Σάββα που ήρθαν απ' την Κοζάνη. Ειδικά για αυτούς γιατί η μεν Μαίρη γράφτηκε αρκετά πρόσφατα στο φόρουμ και εντυπωσιάστηκα που ήρθε και για το Σάββα που τη συνόδεψε και έκανε την «κουτουράδα» και ας μη μας ήξερε. Ο Μέλανδρος δεν μετράει. Πιο συχνά τον βλέπουμε εμείς μου φαίνεται, παρά η Λίνα :D

 

Ευχαριστίες και στους «ανθρώπους του χώρου», που είναι σταθερά δίπλα μας και μας συντροφεύουν σε αυτό το ταξείδι. Και ο Σπύρος ο Δερβενιώτης, και ο Θωμάς ο Μαστακούρης, και ο Νίκος ο Μπαζίνας, και ο Γιάννης ο Ρουμπούλιας με αυτό το εκπληκτικό χέρι και το θαυμάσιο σκίτσο που μας έφτιαξε, και ο Φώτης ο Σαγώνας, και ο Λευτέρης ο Σταυριανός (Batman... :respect:), και ο Κώστας ο Φραγκιαδάκης, και ο Βασίλης ο Χειλάς και στους δύο που πρωτοήρθαν σε μάζωξη μας, ήτοι Άγγελος Κωνσταντίνου και Adam Domville-Ωνάσης. Η σταθερή παρουσία τους και η συντροφιά τους μας τιμάει σε υπερθετικό βαθμό!

 

Σπέσιαλ μνεία σε Γιάννη και Σταματία για τη δουλειά που ρίξαν για να γίνει αυτό που έγινε. Άπαιχτα τα paraphernalia του Στορμ (ώρα να μάθεις όμως Ιωάννη ότι μερικοί μερικοί θέλουμε πολλά Χ πριν το L στη μπλούζα :D ), εξαιρετικότατη η τούρτα, πάρα πολύ δυνατός ο χώρος. Ομολογώ ότι δεν περίμενα ότι θα κάναμε κάτι τέτοιο σε ένα τέτοιο μέρος... Πάρα πολύ δυνατός...

 

Ευχαριστίες γενικώς και στην Κέλλυ. Ξέρει το πως και το γιατί, κι αν δεν το ξέρει, φαντασία έχει, ας τη δουλέψει ;)

 

Για το Γιώργο δε λέω τίποτα. Τι στο πο*τσο να πει κανείς ακόμα..... και να μη γίνεται βαρετός και επαναλαμβανόμενος..... δηλαδή frankly που λένε και στο χωριό του Ανδρέα.

 

Κρίμα για όσους/ες δεν μπορέσανε να παραβρεθούν αυτή τη φορά… Το καλό είναι ότι θα υπάρξει και επόμενη και μεθεπόμενη και παραμεθεπόμενη. Λογικά μια με το Στορμ 8 κατά πως φαίνεται και με educational guess στις 22/11?, μετά άλλη μια με τη κοπή της πίτας 17/1? 23/1?... Κάπου εκεί φαντάζομαι. Και φυσικά περιορίζομαι μόνο σε αυτές που μπορούν να προβλευτούν. Γιατί από εκεί που βρισκόμασταν 4-5 για καφέ στο Θησείο μια φορά το μήνα, πλέον.... :lol: Οπότε αδειάστε ημερομηνίες και βαρέστε και κανένα αντιγριππικό :D Μας λείψατε.

 

Τα άντε ανεβαίνουν πάντως... Βγήκαν 14 τεύχη Στορμ, 2 ετοιμάζονται, 6 απομένουν` συμμετάσχαμε σε μια από τις 2 βαρβάτες εκθέσεις κόμικ της χώρας` βρήκαμε τουλάχιστον 3 χώρους οι οποίοι μπορούν να μας καλύψουν για μαζώξεις` το μέγεθος της παρέας διαρκώς αυξάνει και αξιολογότατοι άνθρωποι εισρέουν` πλέον κυνηγάμε με το δίκανο τίτλο που να μην έχει παρουσιαστεί` στα Disney έχουν μαζευτεί τα περισσότερα εξώφυλλα` το φωναχτόκουτο έχει γίνει σταθερή συντροφιά για πάρα πολύ κόσμο` συνεχίζουμε να κρατάμε κάτι παραπάνω από απλώς ένα πολιτισμένο επίπεδο παρά τις κάποιες παροδικές εντάσεις` γίνανε 2 «μαζικές» βόλτες στην επαρχία και περισσότερες μικρές-ατομικές... Έχω μεγάλη φαντασία αλλά νομίζω πως του χρόνου τέτοια εποχή, ένας αντίστοιχος απολογισμός θα περιέχει πράγματα που τώρα ούτε που τα διανοούμαι....

 

Χρόνια πολλά σε όλες/ους μας!

 

:cheers5:

  • Like 23
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2066
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  79
  • Content Count:  4673
  • Reputation:   26433
  • Achievement Points:  4707
  • Days Won:  4
  • With Us For:  6200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Περάσαμε καταπληκτικά, όπως ήταν άλλωστε αναμενόμενο! :dance::best::cool: :cool:

 

Οι προλαλήσαντες με κάλυψαν με τις περιγραφές τους, ωραίος χώρος, κόσμος πολύς και οι γνωστές σακούλες εδώ κι εκεί! Χάρηκα που σας ξαναείδα και που γνώρισα κι άλλα άτομα για πρώτη φορά! Αυτές οι συναντήσεις αξίζουν πολύ και με χαρά διανύω την απόσταση για να έρθω να δώσω το παρόν!

 

Άντε και του χρόνου!!! :beer::beer:

  • Like 14
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  12
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  973
  • Reputation:   1025
  • Achievement Points:  974
  • Days Won:  1
  • With Us For:  6415 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Δεν θα πω πολλά, απλά ένα ευχαριστώ

:thanks: σε όσους (σωματικά και ψυχικά) έδωσαν το παρόν στο party όπου για ακόμη μια φορά περάσαμε μια υπέροχη βραδιά.

 

:beer: Και του χρόνου (αλλά και ενδιάμεσα) να περνάμε έτσι! :beer:

 

:birthday:GC

 

 

:trixes: Mόνο το πνεύμα μου κατάφερα να στείλω μαζί σας :netghost: , οπότε αν είδε κανείς σας στιγμιαία αερικό με αύρα emoticons και κόκκινα κοτσίδια δεν είχε παραισθήσεις, ήμουν όντως εγώ! :kabuki:

 

Όχι μόνο σε είδαμε αλλά σε φωτογραφίσαμε ;)

 

http://www.greekcomics.gr/forums/index.php...si&img=1489

 

Κάτω δεξιά βλέπετε τις ανέμελες κόκκινα κοτσίδια :D

 

Επεξεργασία από fredy
  • Like 11
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2265
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1000
  • Content Count:  20072
  • Reputation:   116930
  • Achievement Points:  20162
  • Days Won:  336
  • With Us For:  6181 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  47

Λεπόν. Μου έφαγε ο Βαλτ το λογύδριο που είχα ετοιμάσει για τον Κώστα και επειδή θέλω πράγματι να πω δυό λογάκια επί του θέματος, voila :)

 

«Γράφτηκε στο φόρουμ 16/5/07 και ώρα 14:16. Βλακεία νούμερο ένα.

Έκανε το πρώτο του ποστ και τόπικ συνάμα 2 ώρες και τέσσερα λεπτά αργότερα. Βλακεία νούμερο δύο.

Ήταν τέτοια η ποιότητα και η προσφορά του που δεν μπορούσε να αγνοηθεί και δυόμιση μήνες μετά έγινε μέλος του μήνα Ιουλίου 2007.

Συνήθως λένε ουκ ανδρός σοφού το δις εξαμαρτείν.... Τι να πει κανείς λοιπόν όταν έκανε την τρίτη βλακεία στις 21 Σεπτέμβρη του 2007, τέσσερις μήνες αφ’ότου γράφτηκε, που τον μπουρδουκλώσανε και την πάτησε και αποδέχτηκε τη θέση του mod.

Δεν ξέρω, δεν είμαι σίγουρος γιατί τον ψηφίσαν και μέλη που δεν είναι στην διοικητική ομάδα, τι κριτήρια χρησιμοποίησαν. Ξέρω όμως ότι ρίχνει απίστευτη δουλειά η οποία δεν είμαι σίγουρος ότι είναι πλήρως κατανοητή απ’έξω. Εποπτεύει 1323 τίτλους και ακόμα χειρότερα διαχειρίζεται τα εξώφυλλα. 14852 το σύνολο και ο αριθμός αυξάνεται. Και ο Κώστας πρέπει να τα ελέγχει όλα, να τα μεταφέρει στην αρχική παρουσίαση, να φροντίζει τις λίστες του τι έχουμε και τι όχι. Πάρα μα πάρα πολλές φορές έχω αναρωτηθεί πως στο διάολο αντέχει αυτό το πράγμα. Εγώ δεν θα μπορούσα. 14852. Τα έχει κάνει κλικ όλα (ή έστω την τεράστια πλειοψηφία τους αφ’ όταν ανέλαβε το συγκεκριμένο σκέλος), τα έχει επεξεργαστεί όλα, τα έχει ξανανεβάσει και σε πολλές περιπτώσεις έχει φροντίσει σε συνεργασία με το Φώτη για τη δημιουργία των λεγόμενων εξωτερικών σελίδων. Και φυσικά όντας mod εκεί μέσα, σε τακτά χρονικά διαστήματα θα πρέπει να επαναλαμβάνει τα ίδια και τα ίδια. Άλλο ένα πράγμα που εγώ προσωπικά κάνω με δυσκολία.Και φυσικά η συνεισφορά του δεν περιορίζεται μόνο εκεί. Απλώς αυτό το κομμάτι είναι κάτι που το κουβαλάω τόσο καιρό μέσα μου σαν φορτίο και νοιώθω να με βαραίνει, να με πνίγει και να πρέπει να ειπωθεί.

Είμαι απίστευτα χαρούμενος που το φόρουμ συναίνεσε σε αυτή την επιλογή για την περίοδο από πέρυσι τον Οκτώβριο μέχρι φέτος το Σεπτέμβρη. Απίστευτα!»

Παίρνω δύναμη από την φιλία σας. :)

  • Like 15
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2818
  • Group:  Members
  • Topic Count:  73
  • Content Count:  916
  • Reputation:   3583
  • Achievement Points:  916
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6132 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  36

Αν και λίγο καθυστερημένα ας πω και εγώ τα δικά μου....!!!!

 

Λοιπόν φίλες και φίλοι αυτό που συνειδητοποίησα όταν γύρισα στο σπίτι μου τα ξημερώματα της Κυριακής είναι απόλυτα σαφές και καθορισμένο μέσα μου και είναι το εξής:Κάθε φορά που συναντίομαστε με την υπέροχη παρέα του greekcomics νιώθω ότι είναι ακόμα πιο όμορφα από την προηγούμενη!!!!Νιώθω ειλικρινά ότι έχω βρει αληθινούς φίλους εδώ μέσα και ανθρώπους που κάνουν τις ώρες μου να περνάνε υπέροχα και απέραντα ευχάριστα!!!!!

 

Το τι έγινε ακριβώς στα γενέθλια έχει περιγραφεί από τους υπόλοιπους οπότε δεν θα τα πω και εγώ!!!!

 

Από τα βάθη της καρδιάς μου σας ευχαριστώ όλους μα όλους μηδενός εξαιρουμένου που μοχθείτε,κουράζεσται, σπαταλάτε τον ελεύθερο χρόνο σας,ψάχνετε,τρέχετε,εργάζεσται για να φτάσει αυτό εδώ το δημιούργημα σε αυτό το υπέροχο σημείο που βρίσκεται!!!!!

 

Εύχομαι του χρόνου να έχουν τα γενέθλια ακόμα μεγαλύτερη επιτυχία!!!!!!!

 

Υ.Γ.: Από την ωραία ένταση της βραδιάς όταν γύρισα παρόλο που ήμουν πτώμα από την κούραση δεν μπορούσα να κοιμηθώ γιατί είχα ένα χαμόγελο συνεχώς στο στόμα και σκεφτόμουν πόσο γεμάτα και τέλεια πέρασα!!!!

 

 

Και πάλι σας ευχαριστώ!!!!!!

Επεξεργασία από lunatic
  • Like 17
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4929
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  121
  • Reputation:   119
  • Achievement Points:  121
  • Days Won:  0
  • With Us For:  5896 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  31

Και επειδή είμαι πάντα επίκαιρη

Χρονιά Πολλά,Χρονιά Πολλά χαρούμενη χρυσή πρωτοχρονιά!!!!

  • Like 1
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.