Μετάβαση στο περιεχόμενο

SPIDER-MAN / PETER PARKER


GERAKOMATHS

Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2294
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6389 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Η αλήθεια είναι ότι το Civil War είναι πολύ καλή και ενδιαφέρουσα ιστορία. Τα επιχειρήματα της κάθε πλευράς είναι λογικά και οι ηθικές δοκιμασίες που περνάνει οι χαρακτήρες (και ιδιαίτερα ο Spiderman) είναι πολλές.

 

Είναι ιστορία που έχει αρκετή δράση, σε κρατάει σε αγωνία αλλά ταυτόχρονα σε προβληματίζει κιόλας.

 

Το μόνο κακό ότι κρατάει πολυυυυυυυυυυυυύ.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  300
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  24
  • Reputation:   29
  • Achievement Points:  24
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6339 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Μπράβο.

 

Μου άρεσε πολύ η παρουσίαση των κοστουμιών του Spidy.

 

¨Εκανες πολύ καλή δουλειά.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  600
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  13
  • Reputation:   2
  • Achievement Points:  13
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6308 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

απλα εκπληκτικο το αφιερωμα στον ανθρωπο αραχνη!!!

θερμα συγχαρητηρια και πολλα μπραβο!!!!

ανυπομονω και για την επομενη ταινια!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  465
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  104
  • Reputation:   68
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6322 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

Αν μου επιτρέπετε, να προσθέσω κάτι όσον αφορά την παρουσίαση αυτή καθεαυτή...

 

Στην παρουσίαση της κλασσικής στολής, έχεις βάλει μια εικόνα της στολής του Ben Reilly σε κάποια φάση. Στο ίδιο μοτίβο (μπλε-κόκκινο) αλλά δεν είναι η ίδια.

 

http://nicolas.troudet.free.fr/SS2/images/costumes/sens.gif

 

Εδώ να αναφέρω ότι ο Ben Reilly ήταν ένας κλώνος του Peter Parker που δημιούργησε ο Jackal, και για ένα αρκετά μεγάλο μέρος είχε αναλάβει εκείνος το...Σπαιντερμανιλίκι. Επίσης, για ένα άλλο διάστημα, πολέμούσαν πλάι-πλάι, ως Spider-man και Scarlet Spider!

 

http://www.geocities.com/hollywood/hills/3060/Scarlet.jpg

 

Επίσης, η μαύρη στολή έσκασε μύτη για πρώτη φορά στο Secret Wars, και αυτό απο...γκάφα του Σπάιντυ.

 

Ακόμα, έχει αλλάξει πολύ περισσότερες στολές...μάλιστα, για ένα αρκετά μεγάλο διάστημα, με μια μεγάλη επικύρηξη στο κεφάλι του, δοκίμασε πολλές διαφορετικές στολές αλλά και ονόματα...όπως Rikochet, Dusk, Prodigy, Hornet, μέχρι και...Bag Man!

 

http://nicolas.troudet.free.fr/SS2/images/...umes/bagman.gif

 

Και, τέλος, όσον αφορά τις μεταλλάξεις, πρόσφατα υπέστη μια μόνιμη, μέσω της σειράς The Other...απέκτησε νέες δυνάμεις, ενώ οι παλιές αυξήθηκαν κατά πολύ!

 

 

Η παρουσίαση σου, παρόλα αυτά, ήταν εξαιρετική, και μπορώ να πω ότι συγκινήθηκα όταν είδα να αναφέρεις την Spider Armor και τον Spider-Hulk, νόμιζα πώς ήμουν ο μόνος τελειωμένος που τα θυμόταν αυτά! :clap:

 

 

EDIT: Αν και δεν είναι ακριβώς στολές του ίδιου χαρακτήρα, αξίζει μια ματιά στα Spider-Man: Mangaverse και Spider-Man: India αντιστοίχως...και αν τυχόν ξέρετε και που μπορούν να βρεθούν, πείτε το και σε εμένα ;)

 

 

http://www5c.biglobe.ne.jp/~spa-girl/30224...5f36df31949.jpg

 

 

http://www.samruby.com/Series/India/Large/India1.JPG

 

 

Και, τέλος (ουφ!) μια μικρή προσθήκη στην διόρθωση του Sneaker...Δεν ξέρω αν μπορούμε να δεχτούμε τα δεδομένα της σειράς What If, αλλά στο τελευταίο εκ αυτών, ονόματι What If - The Other, υπάρχει μόνιμη συνένωση Peter Parker και του Symbiote...αποτέλεσμα, ενα πλάσμα απίστευτα δυνατό και έξυπνο, ονόματι...Poison!

Επεξεργασία από Ben Urich
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2294
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6389 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Ένα ακόμη σχόλιο πάνω στις προσθήκες τους Ben Urich σχετικά με τα ονόματα (Rikochet, Dusk, Prodigy, Hornet) που αναφέρει:

 

Σε κάποια φάση (Identity Crisis λεγόταν το arc) ο Spider-man επικυρήσεται για 1.000.000 δολλάρια επειδή κατηγορείται για φόνο και πλέον δε μπορεί να συνεχίσει να κυκλοφορεί σαν Spider-man γιατί πολύ απλά, τον κυνηγάνε ΟΛΟΙ. Επειδή όμως είναι καλός άνθρωπός και θέλει να συνεχίσει να βοηθάει τον κόσμο αποφασίζει να το κάνει υπό άλλη ταυτότητα. Την περίοδο λοιπόν που έγινε αυτό κυκλοφορούσαν 4 μηνιαίοι τίτλοι Spiderman (δεν παίρνω κι όρκο αλλά πρέπει να ήταν οι Amazing, Spectacular, Peter Parker Spiderman και Sensational). Αποφασίσανε λοιπόν σε κάθε ένα από αυτούς τους τίτλους ο Spiderman να υιοθετεί και άλλη ταυτότητα. Έτσι στον ένα έγινε ο Ricochet, στον άλλο ο Dusk, στον τρίτο ο Prodigy και τέλος ο Hornet. Να σημειωθεί ότι κάθε ένας από αυτούς είχε και τελείως διαφορετικές δυνατότητες (πχ ο Hornet πετούσε κιόλας - το πως, δεν ξέρω).

 

Η πλάκα ήταν η εξής: Οι χαρακτήρες αυτοί άρεσαν πολύ στο κοινό με αποτέλεσμα αφότου ο Spider-man άρχισε πάλι να κυκλοφορεί ελεύθερα με το κλασσικό του κουστούμι, κυκλοφόρησε ένας τίτλος, με το όνομα Slingers που περιείχε 4 άλλους χαρακτήρες οι οποίοι όμως φορούσαν τα 4 αυτά κουστούμια. Δυστυχώς όμως αυτή η σειρά δεν κράτησε πολύ κι έτσι μετά από 12 τεύχη σταμάτησε.

 

Slingers-cover-00.jpg

 

Περισσότες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε κι εδώ:

http://en.wikipedia.org/wiki/Slingers

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1007
  • Reputation:   943
  • Achievement Points:  1007
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ρε παιδιά έχω μια εύλογη απορία:

Πώς βγάζετε άκρη με όλα αυτά?

Εγώ έχω χάσει τη μπάλα με όλα αυτά που έχετε αραδιάσει. Ίσως γιατί είναι πολλά μαζεμένα. Ίσως γιατί ποτέ δεν παρακολουθούσα πιστά την Αράχνη.

Δεν ξέρω πάντως με εκπλήσσετε. Συνεχίστε έτσι!

 

Και μια απορία ορολογίας: τι σημαίνει arc?

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6342 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Και μια απορία ορολογίας: τι σημαίνει arc?

 

Κυριολεκτικά, arc σημαίνει τόξο. Εδώ χρησιμεύει στο story-arc που αναφερόμαστε σε μια ιστορία που κρατάει 3,4,5,χ τεύχη αλλά μέσα σε μια σειρά. Πχ. Το Daredevil: The man without fear 1-5 των Frank Miller+John Romita Jr απτο 1993, δεν θα το αποκαλούσε κανείς story-arc. Είναι mini series. Από την άλλη τα τεύχη 227-233 της σειράς Daredevil απτο 1986 των Frank Miller+David Mazzucchelli που περιέχουν την ιστορία Born Again είναι ένα story-arc. Νομίζω ότι πλέον αυτό είναι και το πλέον σύνηθες στο αμερικάνικο κόμικ, οπότε ανοίγεις ένα τεύχος και βλέπεις ιστορία μπλαμπλα part one, part two κλπ, τα οποία ενσυνεχεία συνήθως τα μαζεύουν και τα επανεκδίδουν σε TPB (trade paperback).

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6417 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Να πούμε δηλαδή σαν μία μικρή καμπή στην όλη ιστορία, ή μήπως κοιλιά;;; :lol:

 

Επίσης, πάνω δεξιά στα Links, έχω δώσει σύνδεσμο για ένα site που προσπαθεί να καταγράψει ΟΛΕΣ τις εμφανίσεις ενός υπερήρωα. Όλες; ΝΑΙ όλες, στο τάδε τεύχος έχει εμφανιστεί ο Captain Marvel... Που είναι ρε παιδιά; Στο πρώτο μεγάλο δισέλιδο καρέ που δείχνει καμιά διακοσαριά σούπερ ήρωες να πέφτουν από τον ουρανό, κάπου στην μέση και λίγο στα αριστερά, πίσω από τον Χ φαίνεται ένας μικροσκοπικός CM. Αυτό είναι καταγεγραμμένο. Marvel Chronology Project εάν θυμάμαι καλά λέγεται. Επίσης υπάρχουν και τα Marvel Database Project και DC Database Project, σε μορφή Wiki που προσπαθούν να συγκεντρώσουν όλους τους σούπερ ήρωες, με τις εμφανίσεις τους και τις ιστορίες τους, αλλά και τα σημαντικά ιστορικά σημεία (π.χ. στρατηγεία ή πόλεις) και τα όπλα τους εάν θυμάμαι καλά.

 

Επάνω δεξιά στα Links όλα τα παραπάνω έτσι;

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  131
  • Group:  Members
  • Topic Count:  29
  • Content Count:  1007
  • Reputation:   943
  • Achievement Points:  1007
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6363 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ευχαριστώ Γερμάνικους για τη διευκρίνηση.:valtnino:

Τώρα Γιόσι το σκέφτομαι αν πρέπει να ευχαριστήσω και σένα γιατί δε λέει να κολλήσω και το μικρόβιο των υπερηρώων και να υποτροπιάσει η ασθένεια μου...ίδωμεν

:lol3:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  465
  • Group:  Members
  • Topic Count:  8
  • Content Count:  104
  • Reputation:   68
  • Achievement Points:  104
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6322 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  39

(πχ ο Hornet πετούσε κιόλας - το πως, δεν ξέρω).

 

Jetpack, δώρο του Χόμπς, κατα κόσμον Night Prowler (αν θυμάμαι καλά).

 

Αυτό για τους Slingers ομολογώ πως δεν το ήξερα, αλλά τώρα κατάλαβα γιατί υπάρχει ο Prodigy σε ένα τεύχος του Civil War...στην αρχή νόμιζα ότι ήταν ο Σπάιντυ ινκόγκνιτο...

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  1549
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  31
  • Reputation:   52
  • Achievement Points:  32
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6235 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  50

Θα ήθελα να εκφράσω τον θαυμασμό μου... :respect:

Πω, πω! Και εγώ που νόμιζα ότι έχω άποψη όσον αφορά στον Αραχνάκια...

 

Συγχαρητήρια Γερακομάτη για την περιεκτικότατη παρουσίαση της ζωής και των χαρακτήρων που περιβάλλουν τον Άνθρωπο-Αράχνη! Πολύ όμορφες και οι φιγούρες που έχεις επισυνάψει παρουσίαζοντας την έξέλιξη του κοστουμιού του έως σήμερα. Ειλικρινά, έχω μείνει υπερβολικά πίσω και ίσως είναι η ευκαιρία να ξαναμπώ στον κόσμο των MARVEL COMICS μέσα από τον δικτυακό χώρο του GreekComics!

 

Επίσης, θα ήθελα να συγχαρώ τους administrators, και όλα τα μέλη που συμβάλλουν λίγο ή πολύ στην συνεχή ενημέρωση μας για το γίγνεσθαι στο χώρο των κόμικς! :clap:

 

Τέλος, και εγώ με την σειρά μου θα προσπαθήσω να γίνω ενεργό μέλος αυτής της δυναμικής κοινότητας στον βαθμό που μπορώ να συνεισφέρω!!!

 

Και πάλι συγχαρητήρια!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1622
  • Group:  Members
  • Topic Count:  3
  • Content Count:  83
  • Reputation:   85
  • Achievement Points:  83
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6225 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

Συγχαρητήρια στο Γερακομάτη και σε όλους τους συντελεστές αυτού του site. Μόλις έκανα εγγραφή και πραγματικά δεν περίμενα να είναι τόσο καλό. :clap:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1533
  • Group:  Members
  • Topic Count:  21
  • Content Count:  893
  • Reputation:   614
  • Achievement Points:  893
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6236 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Λατρεύω τον Spiderman και έχω μείνει έκπληκτη από την τέλεια παρουσίασή σου GERAKOMATHS!!!!!! :flower: :flower: :flower: :flower:

 

Εύγε!!!!! Τέλειο!!!!! :clap: :clap: :clap: :best::best::best:

 

Ας πιούμε και μια μπυρίτσα τώρα!!!!!!!!! Στην υγειά σας!!! :beer::beer::beer::beer::beer::beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  35
  • Content Count:  417
  • Reputation:   1062
  • Achievement Points:  417
  • Days Won:  2
  • With Us For:  6420 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

Σας ευχαριστώ παιδιά για τα καλά σας λόγια όλους! ομολογώ πως τελευταία έχω λιγοστό χρόνο και κάπως έχω παγώσει τις παρουσιασεις αλλα όχι για πολύ ακόμα!!

Στην υγεία σου kikitsa :beer::beer2:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  1790
  • Group:  Members
  • Topic Count:  129
  • Content Count:  7087
  • Reputation:   26759
  • Achievement Points:  7421
  • Days Won:  24
  • With Us For:  6207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

GERAKOMATHS, Yoshimitsu, Sneaker και Ben Urich (ξέχνάω κανέναν; ) συγχαρητήρια!! Τα πιό πολλά βέβαια σ'αυτόν που έφτιαξε το αφιέρωμα κι αφιέρωσε τόσο χρόνο!! Οι ελλείψεις είναι πολλές αλλά κατανοήτο και στην τελική τι να πρωτογράψει κανείς για έναν τέτοιον σουπερήρωα της "Marvel"! Έχει συμμαχίσει με πάρα πολλούς μεμονομένους ήρωες αλλά και ομάδες και είναι μόνος του μια "βάση δεδομένων" σούπερ κακοποιών!! Πολλές οι εμπειρίες του και πολύ αγαπητικός ενώ δεν δίσταζε να τα βάζει με οποιονδήποτε σούπερ εγκληματία (ή εξώκοσμο πλάσμα) ακόμη κι αν είχε δυνάμεις πολύ μεγαλύτερες απ'τις δικές του! Δεν θα ξαναδούμε κάτι τέτοιο απ΄την "Marvel Comics" μου φαίνεται! Κρίμα που οι ταινίες δεν ήταν των προσδοκιών μου και σήμερα ο ήρωας "ξεπέφτει" με κάτι εκδόσεις όπως είναι τα "Ultimate Spider-Man"... Και πάλι μπράβο!!! :beer:

 

P.S. Το "Civil War" είναι απίστευτη ιστορία μολονότι με ξενερώνουν κάτι καταστάσεις που επιτέλους βγαίνουν στην επιφάνεια...

Επεξεργασία από Mandrake
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  1834
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  283
  • Reputation:   229
  • Achievement Points:  283
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6202 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

πολυ ωραια παρουσιαση :best: !!!!!μπραβο!! :thanks: θα ηθελα οσον αφορα τους ηρωες και τα κουστουμια να συμπληρωσω οτι υπηρξε και αλλη μια φορα που ο Πητερ Παρκερ εδρασε ως αλλος ηρωας.απο οτι θυμαμαι γιατι δεν εχω πια το κομικ ,οταν ο σπαιντερμαν ειχε προβληματα με το μαυρο κουστουμι αποφασισε να επισκεφτει τους 4 φανταστικους και να ζητησει τη βοηθεια τους .του εβγαλε ο Ριτσαρντς το κουστουμι και το περιορισε σε μια γυαλα.ο σπαιντι φευγει λοιπον καποια στιγμη φορωντας μια στολη των 4 φανταστικων γιατι δεν ειχε ρουχα.στο δρομο (μαλλον στις ταρατσες)εντοπιζει μια εγκληματικη πραξη ,αλλα δεν ειχε μασκα..οποτε τι να κανει βρισκει μια χαρτοσακουλα σουπερ μαρκετ!!!!!!!!!!και τη φοραει σα μασκα ανοιγωντας 2 τρυπες για τα ματια και φυσικα συλλαμβανει τους εγκληματιες...νεος ηρωας??? θυμαμαι να αναρωτιεται ενα πρωτοσελιδο...Επισης δε ξερω αν μου διεφυγε και δε το δα και το ειδυλειο σπαιντι και μαυρης γατας και οι διαμαχες τους ηταν απο τις ωραιες φασεις του σεναριου...ευχαριστουμε και παλι για το χρονο σου για αυτο το πολυ ωραιο αφιερωμα :):):):beer::beer::beer::beer::beer::beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1868
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  178
  • Reputation:   1330
  • Achievement Points:  178
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6197 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  52

:best: :clap: :clap:

γερακοματη συγχαρητηρια για την πληρεστατη αναφορα στον λατρεμενο μου αραχνακια.πολυ κατατοπιστικη δουλεια που σιγουρα κρυβει πολυ

κοπο και μερακι.να εισαι καλα και να συνεχιζεις να μας δινεις παντα

τοσο ομορφα αφιερωματα στους ηρωες που μεγαλωσαμε και λατρευουμε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 3 weeks later...

  • Member ID:  2344
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  18
  • Reputation:   8
  • Achievement Points:  18
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

γεια σας παιδιά είμαι νέο μέλος και όπως καταλάβατε πωρωμένος υποστηρικτής του spiderman,για αυτό και επιλέγω να κάνω το πρώτο μου post εδώ.θεωρώ τον εαυτό μου σοβαρό μελετητή του lol και θέλω να κάνω και εγώ μερικές προσθήκες στο αρχικό post. καταρχήν θέλω να πω ότι από τα διαφορα περιοδικά spiderman πιστεύω ότι το amazing spiderman είναι το καλύτερο και ποιο αγαπητό. δεν μου αρέσουν καθόλου τα εναλλακτικά σύμπαν που προσφέρονται, γιατί είναι σαν να αλλοιώνουν την ιστορία με σκοπό να τραβήξουν νέους αγοραστές του comic. όσο για το civil war είμαι αντίθετος στο να βγάλει την μάσκα του ο spiderman γιατί χάνεται η μαγεία τις καθημερινότητας του peter.προσωπικά απολαμβάνω τις στιγμές που ως peter ζορίζεται με την καθημερινότητα και προσπαθεί να κρύψει την ταυτότητα του από τους αγαπημένους του. επίσης θα ήθελα να πω ότι η gwen stacy επικρατεί η άποψη ότι σκοτώθηκε από τον ίδιο τον spiderman από το τράνταγμα του ιστού του όταν προσπάθησε να την πιάσει είτε από χτύπημα στο κεφάλι. sorry αν σας κούρασα απλά νομίζω δικαιούμαι να είμαι κουραστικός όταν αφορά τον αγαπημένο μου ήρωα που από 5 χρονων "παρακουλουθω"...χαίρομαι που υπάρχει στην ελλάδα ένα τέτοιο site...

:D κερνάω και μια μπιρίτσα για να σας ξεκουράσω από το διάβασμα :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2344
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  18
  • Reputation:   8
  • Achievement Points:  18
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  40

πολυ ωραια παρουσιαση :best: !!!!!μπραβο!! :thanks: θα ηθελα οσον αφορα τους ηρωες και τα κουστουμια να συμπληρωσω οτι υπηρξε και αλλη μια φορα που ο Πητερ Παρκερ εδρασε ως αλλος ηρωας.απο οτι θυμαμαι γιατι δεν εχω πια το κομικ ,οταν ο σπαιντερμαν ειχε προβληματα με το μαυρο κουστουμι αποφασισε να επισκεφτει τους 4 φανταστικους και να ζητησει τη βοηθεια τους .του εβγαλε ο Ριτσαρντς το κουστουμι και το περιορισε σε μια γυαλα.ο σπαιντι φευγει λοιπον καποια στιγμη φορωντας μια στολη των 4 φανταστικων γιατι δεν ειχε ρουχα.στο δρομο (μαλλον στις ταρατσες)εντοπιζει μια εγκληματικη πραξη ,αλλα δεν ειχε μασκα..οποτε τι να κανει βρισκει μια χαρτοσακουλα σουπερ μαρκετ!!!!!!!!!!και τη φοραει σα μασκα ανοιγωντας 2 τρυπες για τα ματια και φυσικα συλλαμβανει τους εγκληματιες...νεος ηρωας??? θυμαμαι να αναρωτιεται ενα πρωτοσελιδο...Επισης δε ξερω αν μου διεφυγε και δε το δα και το ειδυλειο σπαιντι και μαυρης γατας και οι διαμαχες τους ηταν απο τις ωραιες φασεις του σεναριου...ευχαριστουμε και παλι για το χρονο σου για αυτο το πολυ ωραιο αφιερωμα :):):):beer::beer::beer::beer::beer::beer:

η στολη που λες ηταν ιδια με αυτην των φανταστικ φορ..του την εδωσαν γιατι ηταν γυμνος και ο τζονι-πυρσος του εδωσε επισης μια σακουλα χαρτινη να φορεσει για μασκα επειδη ο σπαιντι δεν ηθελε να φανερωσει το προσωπο του αν και ο τζονι του ειπε δεν τρεχει τιποτα :P

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2304
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  19
  • Reputation:   5
  • Achievement Points:  19
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6159 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Πολυ ενημερωτικο και κατατοπιστικο πολυ καλη δουλεια!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  1506
  • Group:  Honored
  • Topic Count:  46
  • Content Count:  410
  • Reputation:   4261
  • Achievement Points:  410
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6239 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  48

Χμ... μπορεί κάποιοι να με μισήσουν για αυτό, αλλά δεν μπορώ να ανεχτώ να διαβάσω πια ούτε το Sensational Spiderman ούτε το Friendly Neighborhood Spiderman. Προσπάθησα να τα παρακολουθήσω κάποια στιγμή, αλλά μου φάνηκαν απλά παιδικά ή ανόητα σε διάφορα σημεία, και κατέληξα να μην ασχολούμαι πια μαζί τους.

 

Λίγο πολύ όμως παρουσίαζαν κάποιες εναλλακτικές ιστορίες του Spidey που ενίοτε είχαν ενδιαφέρον. Αλλά γενικά θεωρώ ότι γενικά η πλοκή του Amazing είναι αυτή που πρέπει να παρακολουθεί κάποιος για να μπει στο νόημα, οπότε θα συνιστούσα να μην διαβάζετε από τα άλλα δύο αν είστε καινούργιοι στον χαρακτήρα αυτό.

 

Για την ακρίβεια, θεωρώ ότι είναι μια ακόμα διαφημιστική μαρκετινγκιά της Μάρβελ για να πουλάει περισσότερο ο πιο δημοφιλής της τίτλος.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Το Sensational παιδικο, με τον κυριο Hyde? Μηπως εννοουσες το Marvel Adventures ή το Spectacular Spiderman UK που ειναι οντως καρα-παιδικα?

 

Σχετικα με το Friendly Neighborhood παντως συμφωνω 100%, ποτε δε με ενθουσιασε γιατι οι ιστοριουλες του ειναι λιγακι ο,τι να'ναι.... :)

 

Και φυσικα μια μπυριτσα για την ολοσωστη τελευταια φραση σου, αλλα υποψην δεν ειναι ο μοναδικος υπερηρωας που εχει τοσα περιοδικα δικα του.... :beer:

 

υγ.Για να αποδειξω εμπρακτα πως το Sensational δεν ειναι καθολου παιδικο, δειτε αυτο (αφιερωμενο σε ολους τους συν-αραχνακηδες :beer: !!!)....:

post-556-1179934278_thumb.jpg

Επεξεργασία από DJO
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  149
  • Content Count:  1759
  • Reputation:   2294
  • Achievement Points:  1759
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6389 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Το Sensational Spiderman όταν είχε πρωτοβγεί (αν δεν κάνω λάθος πριν καμμιά 12ρια χρόνια περίπου) είχε κυρίως να κάνει με παλιούς εχθρούς του spiderman που καλούνταν να τους ξανα-αντιμετωπίσει. Το είχα παρατηρήσει γιατί σε κάθε τευχος εμφανιζόταν και κάποιος άλλος από το παρελθόν του για τον οποίο εγώ (που τότε μόλις είχα ξεκινήσει να διαβάζω) δεν είχα ιδέα...

 

Τώρα για αυτά που κυκλοφορούν τώρα, όντως δεν είναι όλα κι ότι καλύτερο. Κι εγώ έχω σταματήσει κατά καιρούς να παίρνω κάποιον από τους άλλους τίτλους, υπάρχουν όμως φορές που έχουν πολύ αξιόλογες ιστορίες.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  2590
  • Group:  Members
  • Topic Count:  4
  • Content Count:  16
  • Reputation:   17
  • Achievement Points:  16
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6130 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  44

Νομίζω οτι τα είδα όλα!!!!!!!!!!!!!!

 

Μπράβο παιδιά!!!!!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 months later...

  • Member ID:  3999
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  46
  • Reputation:   42
  • Achievement Points:  46
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6007 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Μετά από αναζήτηση κατάφερα και βρήκα αυτό το διαμαντάκι! :)

Πολύ καλό το αφιέρωμα στον spidey!!

 

Να πω σε όσους δεν το ξέρουν ήδη βέβαια, ότι από το δεκέμβρη το Amazing Spider-man θα κυκλοφορεί 3 φορές το μήνα ,ενώ τερματίζονται οι τίτλοι Friendly Neighborhood Spiderman και Sensational Spiderman.

Η ιστορία που τρέχει τώρα και στις 3 σειρές ειναι η One More Day που τελειώνει με το τεύχος #545 του Amazing

 

Δεν θέλω να αποκαλύψω τι γίνεται στην ιστορία αλλά ελπίζω να μη με ξενερώσει το τέλος!!

Επεξεργασία από boui
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Ναι, κι εγω, μεχρι στιγμης φαση εχει παντως..... :)

 

Ιδωμεν....... :beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  3999
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  46
  • Reputation:   42
  • Achievement Points:  46
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6007 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Διάβασε κανείς το sensational spiderman #41?? Άσχημη τροπή παίρνουν τα πράγματα και δεν μου αρέσει καθόλου!!! :boom:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  4236
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  153
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   18098
  • Achievement Points:  2201
  • Days Won:  21
  • With Us For:  5972 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Εξαιρετική η παρουσίαση φίλε μου!Μας κατατόπισες πολύ καλά σε ορισμένα πράγματα που αγνοούσα για τον SPIDEY!

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 2 weeks later...

  • Member ID:  556
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  1537
  • Content Count:  22474
  • Reputation:   120955
  • Achievement Points:  22479
  • Days Won:  791
  • With Us For:  6318 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Διάβασε κανείς το sensational spiderman #41?? Άσχημη τροπή παίρνουν τα πράγματα και δεν μου αρέσει καθόλου!!! :boom:

 

 

 

Μολις το διαβασα.

 

 

 

Φοβερη ατμοσφαιρα! :wow: Πολυ πιο dark απο ο,τι το'χα συνηθισει!!!!!

 

 

 

Αλλα......

 

 

 

 

 

Το τελος...

 

 

 

Αγκ, θελω να μαθω τωρα την επιλογη! Δεν γινονται αυτα τα πραματα!!!!!

 

 

 

 

Μα, να ανταλλαξει το λουκουμι την MJ με τη γρια θεια????? Ε, οχι ρε παιδια, αν ειναι δυνα'ον.....!!!!! :confuse: Και μηπως η μικρουλα ειναι η κορη τους που δεν εχει τελικα πεθανει? Τι εχουν στο μυαλο τους αυτοι οι σεναριογραφοι, με εστειλε αυτο το τευχος!

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3999
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  46
  • Reputation:   42
  • Achievement Points:  46
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6007 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  43

Και φυσικά θα γίνει αυτό που όλοι αναμένουμε.

 

 

 

Για όσους δεν θέλουν να μάθουν ας μη διαβάσουν παρακάτω

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Γιατί δε γίνεται να σου πετάει αυτό το δίλημμα και να αφήσει τη γριά να πεθάνει. Που θα πεθάνουμε εμείς και αυτή ακόμα θα ζει!!! Σίγουρα θα διαλέξει να σώσει τη γριά. Έλεος δηλαδή αντί να κοιτάξει την Mj θα να σώσει τη θεία που είναι και 100χρονών !! Πόσα χρόνια θα ζήσει ακόμα πια?!!

 

Τεσπα περιμένω υπομονετικά το τελευταίο μέρος και ευτυχώς που τώρα λήγει και η συνδρομή μου στο amazing γιατί δεν ξέρω αν θα την συνεχίσω.

 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.