Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κινητά Τηλέφωνα Xiaomi


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  277
  • Group:  Root Admin
  • Topic Count:  1671
  • Content Count:  28465
  • Reputation:   190010
  • Achievement Points:  27559
  • Days Won:  758
  • With Us For:  6341 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Γενική απορία :) Σε διάφορες συζητήσεις που βλέπω για κινητά, έχω δει κοινούς θνητούς να λένε ότι με τα Xiaomi παίρνεις ποιότητα Samsung/Apple/"ξακουστού σμαρτφον" χωρίς όμως να πληρώνεις τα ίδια λεφτά. Έχει κάποιος άποψη επί του θέματος? :) (εξυπακούεται πως δεν περιμένω από Xiaomi των 130 ευρώ να κάνει πράγματα ενός Iphone των 500, αλλά εάν είναι συγκρίσιμο με ένα Iphone SE, ξαφνικά μου κινεί το ενδιαφέρον :) )

 

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Ισχυει! Ο ξαδερφος μου εχει αγορασει εδω και 1-1.5 χρονο ενα κινητο Xiaomi σε σχετικα καλη τιμη και ειναι πολυ ''δυνατο'' :) Ειναι πολυ ευχαριστημενος με τις επιδοσεις του :)

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  29811
  • Group:  Members
  • Topic Count:  99
  • Content Count:  2130
  • Reputation:   23351
  • Achievement Points:  2130
  • Days Won:  6
  • With Us For:  3748 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Γενικά τα αξίζουν τα χρήματα τους και με το παραπάνω. Δεν έχουν την ποιότητα ενός Samsung σε όλα τα επίπεδα βέβαια.

 

Εάν το πάρεις από Ελλάδα, θα σου έλεγα απλά να το πάρεις από γνωστό κατάστημα (με support) και όχι ότι ναναι που τα κάνει εισαγωγή μόνος γιατί υπάρχουν κάποια μικρά κρούσματα με αυτά τα κινητά που χαλάνε σε 2-3 μέρες

 

 

Γενική απορία :) Σε διάφορες συζητήσεις που βλέπω για κινητά, έχω δει κοινούς θνητούς να λένε ότι με τα Xiaomi παίρνεις ποιότητα Samsung/Apple/"ξακουστού σμαρτφον" χωρίς όμως να πληρώνεις τα ίδια λεφτά. Έχει κάποιος άποψη επί του θέματος? :) (εξυπακούεται πως δεν περιμένω από Xiaomi των 130 ευρώ να κάνει πράγματα ενός Iphone των 500, αλλά εάν είναι συγκρίσιμο με ένα Iphone SE, ξαφνικά μου κινεί το ενδιαφέρον :) )

:cheers5:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  31464
  • Group:  Members
  • Topic Count:  0
  • Content Count:  731
  • Reputation:   6922
  • Achievement Points:  745
  • Days Won:  1
  • With Us For:  2925 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Γενική απορία :) Σε διάφορες συζητήσεις που βλέπω για κινητά, έχω δει κοινούς θνητούς να λένε ότι με τα Xiaomi παίρνεις ποιότητα Samsung/Apple/"ξακουστού σμαρτφον" χωρίς όμως να πληρώνεις τα ίδια λεφτά. Έχει κάποιος άποψη επί του θέματος? :) (εξυπακούεται πως δεν περιμένω από Xiaomi των 130 ευρώ να κάνει πράγματα ενός Iphone των 500, αλλά εάν είναι συγκρίσιμο με ένα Iphone SE, ξαφνικά μου κινεί το ενδιαφέρον :) )

 

:cheers5:

 

Παίρνεις Τηλέφωνο με αρκετά καλά σπεκς.

Βέβαια πολύ υποδεέστερο σε ποιότητα.

Είναι κάτι σαν φθηνότερα LG.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23613
  • Group:  Members
  • Topic Count:  23
  • Content Count:  2115
  • Reputation:   20594
  • Achievement Points:  2148
  • Days Won:  1
  • With Us For:  4526 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  33

μπα, δεν εχουν να ζηλεψουν σε τιποτα. Σιγα την ποιοτητα των και καλα ναυαρχιδων lg και sammy. Σου μιλαει καμμένος smartphone ακιας εδω.. Πηγαινε σε Xiaomi, μη σου πω και πολυ αργησες. Προσωπικη προταση, το Xiaomi redmi note 4, πρωτο σε πωλησεις για φετος παγκοσμιως (κατι δειχνει αυτο). Απλά , αν το παρεις απο σκρουτζομαγαζο, κοιτα να ειναι η global version για να εχει και την 800αρα μπάντα που πιανει 4g, ωστε να εισαι 100% καλυμμενος απο αποψη σηματος στην Ελλαδα. Οχι οτι το κινεζικο version θα εχει ντε και καλα προβλημα, αλλά αφου ειναι στα ιδια λεφτα, διασφαλίσου. Γυρω στα 170 παιζει καινουριο, τοσο το πηρα και εγω προσφατα. Μιλαω για την εκδοση 3gb ram /  32 gm rom, snapdragon CPU. Προτιμησε αυτη τη version απο εκεινη του Mediatek, ναι μεν δυνατοτερος επεξεργαστης αλλα με τον snapdragon θα εχεις καλυτερη αυτονομια, κατι που θα εκτιμησεις περισσοτερο. Γνωμη μου να κρατησεις τα ωραια σου λεφτακια και να μην το παρεις απο μεγαλο μαγαζι (παμπλικ κωτσοβολος πλαισιο) στα 220+ , μονο και μονο για την εγγυηση της επισημης αντιπροσωπειας εντος Ελλαδας (η infoquest τα εφερε Ελλαδα). Αυτα, και οτι απορες μπορω να καλυψω, μου λες :P 

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23222
  • Group:  Moderator
  • Topic Count:  194
  • Content Count:  3502
  • Reputation:   24616
  • Achievement Points:  3325
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4557 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Εαν τελικα δεν καταληξεις σε xiaomi κοιταξε προς Huawei μερια.. Νομιζω υπαρχουν καποια ακριβα μοντελα που ειναι καλης ποιοτητας.. :)

 

Τουλαχιστον ετσι εχω διαβασει..

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  17295
  • Group:  Members
  • Topic Count:  171
  • Content Count:  2190
  • Reputation:   11191
  • Achievement Points:  2190
  • Days Won:  6
  • With Us For:  4688 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  30

Μια χαρά ειναι τα Xiaomi και One Plus. Πολύ καλά τηλέφωνα που δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από samsung και apple

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Κι εγώ έχω γνωστό που έχει Xiaomi και είναι πολύ ευχαριστημένος...!Το έφερε από Κίνα όταν εδώ ήταν εντελώς άγνωστα...!Ζήτησε την βοήθειά μου για να περάσει την Ελληνική ROM κι έτσι είχα την πρώτη επαφή με το εν λόγω κινητό...!Να τονίσω ότι το Ελληνικό φόρουμ της Xiaomi είναι εξαιρετικό και τα παιδιά εκεί παρέχουν πολλές πληροφορίες,tutorials και αρχεία...!Κι όλα αυτά πριν έρθει η εταιρία στην χώρα μας...!

 

Αυτό που του κάνει εντύπωση είναι η τεράστια μπαταρία του,αλλά και ο γρήγορος οκταπύρηνος επεξεργαστής (στο REDMI NOTE 4)...!Το μοναδικό πρόβλημα που έχει εντοπίσει είναι όταν το συνδέει με jack στο ραδιόφωνο του αυτοκινήτου,μετά από μερικά τραγούδια κλείνει από μόνος του ο player...!Όχι πάντα βέβαια,αλλά το κάνει αρκετά συχνά και σε πολλούς players...!

 

Προσωπικά,όταν έρθει η ώρα να αγοράσω νέο κινητό,η μάρκα αυτή θα είναι στις υψηλότερες θέσεις της λίστας μου...! :best:

 

 

:beer:

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  5
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  277
  • Content Count:  5903
  • Reputation:   28715
  • Achievement Points:  5903
  • Days Won:  22
  • With Us For:  6416 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  7

Xiaomi, Meizu, Huawei, όλα μια χαρά και ποιοτικά και από specs και από τιμές.

 

Τσέκαρε και σύγκρινε στο

 

http://www.gsmarena.com

Επεξεργασία από Yoshimitsu
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

  • 4 weeks later...

  • Member ID:  32267
  • Group:  Νέα Μέλη
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  10
  • Reputation:   54
  • Achievement Points:  10
  • Days Won:  0
  • With Us For:  2377 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Εγώ έχω ένα Xiaomi Redmi Note3 Pro εδώ και 1μιση χρόνο και είμαι εκπληκτικά ευχαριστημένος. Οι επιδόσεις του, για την τιμή του είναι 10/10 και το μοναδικό θέμα που έχει, είναι ότι μερικές φορές το audio jack δεν κάνει καλή επαφή και πρέπει να το βάζω-βγάζω, αν μπει καλά όμως κάθετε.

Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Απάντηση σε αυτό το θέμα ...

×   Έχετε επικολλήσει περιεχόμενο με μορφοποίηση.   Κατάργηση μορφοποίησης

  Επιτρέπονται μόνο 75 emoticons maximum.

×   Ο σύνδεσμός σας έχει ενσωματωθεί αυτόματα.   Εμφάνιση ως σύνδεσμος

×   Το προηγούμενο περιεχόμενό σας έχει αποκατασταθεί.   Διαγραφή εκδότη

×   Δεν μπορείτε να επικολλήσετε εικόνες απευθείας. Ανεβάστε ή εισάγετε εικόνες από URL

×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.