Μετάβαση στο περιεχόμενο

MEMBER OF THE DECADE 2006-2016 (MODC)


Valtasar

Member of the Decade 2006-2016 (αλφαβητικά)  

122 Μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιόν θεωρείτε το καλύτερο μέλος της δεκαετίας στο GC ?

    • φλοκ
      36
    • dionik
      19
    • DJO
      26
    • Dr. Paingiver
      38
    • germanicus
      52
    • GreekComicFan
      19
    • Kabuki
      39
    • Leonidio
      33
    • ngramm
      23
    • Valtasar
      49
    • zoo
      7

Αυτή η ψηφοφορία είναι κλειστή για νέες ψηφοφορίες


Προτεινόμενες Καταχωρήσεις


  • Member ID:  4236
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  153
  • Content Count:  1514
  • Reputation:   18098
  • Achievement Points:  2201
  • Days Won:  21
  • With Us For:  5971 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  46

Τα :congrats:  μου στον θείο germ για την πρωτιά! Άξιος Νίκο, η δουλειά που έχεις κάνει όλα αυτά τα χρόνια είναι ανεκτίμητη..!! :clap2: Είτε αφορά αυτά που έχεις ποστάρει, είτε τον τρόπο που διαχειρίζεσαι πράγματα-καταστάσεις-ανθρώπους. Είσαι μεγάλο σχολείο για όλους μας και ένα μόνο ευχαριστώ δεν αρκεί για όλα αυτά που σου χρωστάμε!  :respect:

 

Όλα όσα έγραψες πιο πάνω, επίσης, με βρίσκουν απόλυτα σύμφωνο. Πολλοί είναι οι άνθρωποι που έδωσαν "κατάθεση ψυχής" στο GC όλα αυτά τα χρόνια, με το ζήλο τους, το μεράκι τους και τις αμέτρητες ώρες που αφιέρωσαν από τον ελεύθερο χρόνο τους, για να στηθεί όλο αυτό το οικοδόμημα που χαιρόμαστε σήμερα! Ο Valt είναι σαφώς ο οραματιστής και ο αρχιτέκτονας αυτής της τιτάνιας προσπάθειας, ό,τι και να πούμε γι' αυτόν τον άνθρωπο θα είναι λίγο! Πρόεδρα σ' ευχαριστούμε για όλα!!  :thanks:  :div:

 

Όλα τα υπόλοιπα ονόματα της λίστας, όπως και μερικά ακόμη που δεν περιέχονται σε αυτή (αλλά έφτασαν κοντά στο να συμβεί αυτό), αποτελούν τα "ιερά τέρατα" του forum, χάρη στα οποία "χτίστηκε" το μεγαλύτερο κομμάτι του Greek Comics! Αν όλοι οι υπόλοιποι έχουμε βάλει ένα λιθαράκι, αυτοί θα τολμούσα να πω ότι έχουν βάλει ολόκληρο...μενίρ!  329px-Obelix1.gif Τις θερμές μου ευχαριστίες μου απέναντί τους...μπορεί να μη βγήκαν Μember Of Decade, αλλά όλοι μαζί φτιάχνουν την "Team Οf The Decade"..!!  :yes: 

 

Να σταθώ λιγάκι, τέλος, και στη μοναδική άξια εκπρόσωπο του γυναικείου φύλλου μέσα στη λίστα, τη Λένα! :respect: Εύχομαι μέσα στην επόμενη δεκαετία, να υπάρξουν περισσότερες γυναικείες παρουσίες που θα την ακολουθήσουν, μιας και το forum έχει ανάγκη από αυτές!

 

:beer6:

 

 

  • Like 31
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  3299
  • Group:  Members
  • Topic Count:  18
  • Content Count:  535
  • Reputation:   5345
  • Achievement Points:  535
  • Days Won:  0
  • With Us For:  6072 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  38

Με τη σειρά μου να δώσω συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες! Αλλά και σε πολλούς άλλους που λόγω των κριτηρίων της επιλογής της δημοσκόπησης δεν είχαν θέση σε αυτή.

Από την πρώτη στιγμή της έναρξης της δημοσκόπησης θεωρούσα δεδομένο για το αποτέλεσμα στην πρωτιά. Γιατί; Γιατί έτσι! :D

 

Ο  :germ: είναι η ηγετική φυσιογνωμία του forum, ο άνθρωπος που εδώ και 10 χρόνια γράφει ανελλιπώς ενδιαφέροντα posts, με πολύ ψάξιμο, πολύ μεράκι, πολύ χαβαλέ και πάντα εξαιρετικά εύστοχα. Χαίρομαι να τον διαβάζω. Για την συντριπτική πλειοψηφία των συμφουριτών είναι το σημαντικότερο μέλος του forum και φάνηκε με την ψηφοφορία. Όσοι τον γνώρισαν από κοντά δε, καταλαβαίνουν για τι άνθρωπο μιλάμε: με το αυστηρό ύφος και σχόλιά του, τον εξαιρετικό του χαρακτήρα κατά τα άλλα αλλά και το πόσο πολύ εκτιμά και αναγνωρίζει καταστάσεις και ανθρώπους. Δεν υπάρχει σχεδόν ούτε ένα post του που να διαφώνησα ιδιαίτερα ή ακόμα και αρχικά να το έκανα να μην κατάλαβα στην πορεία το λάθος μου.  :respect:  :respect:  :respect:

 

Εννοείται ότι ο πρόεδρος είναι μόνο ένας, εννοείται ότι αν μιλούσαμε για την ιστορία του forum και της λέσχης θα ήταν ο μόνος δικαιούχος της ψηφοφορίας και τον ευχαριστούμε θερμά για όλο το τεράστιο και δύσκολο επιχείρημα που ξεκίνησε και υλοποίησε (με τη βοήθεια πολλών από εδώ μέσα εννοείται) για όλους εμάς που λατρεύουμε τα κόμικς. Ο πρόεδρος όμως δεν είναι για να βραβεύεται! Είναι η ιστορία και τα πάντα για τη λέσχη και το forum! Για πολλές δεκαετίες ακόμη!  :nek:

Τώρα για τα υπόλοιπα άτομα της ψηφοφορίας μόνο ένα πολύ μεγάλο ευχαριστώ σε όλους που ήταν και είναι από τους βασικότερους συντελεστές στο οικοδόμημα αυτό.  :cheers4:

 

Ιδιαίτερη μνεία φυσικά στην πολύ καλή μου φίλη  :kabuki: η οποία μου στάθηκε σε πάρα πολλές στιγμές και σε προσωπικό επίπεδο (εκατοντάδες συζητήσεις από κοντά και στο forum), μου έμαθε νέα είδη κόμικς άγνωστα σε μένα, με βοήθησε στο να μεγαλώσει η φλόγα μέσα μου για αυτό το χόμπι και είχα την ευκαιρία να χαζέψω την φοβερή της βιβλιοθήκη. Πέρα από αυτό και η συνεισφορά της στο χώρο τεράστια. Πολλές ώρες του χρόνου της αναλώνεται για αυτό που αγαπάμε, άξια admin και έχει κάνει τις αγαπημένες μου παρουσιάσεις. Πραγματικά δεν μου πρότεινε ούτε ένα κόμικ που να με απογοητεύσει μιας και τα ενδιαφέροντά μας (πέραν των Ντίσνευ :P) είναι ιδιαίτερα κοντά.

  • Like 31
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  24820
  • Group:  Members
  • Topic Count:  1
  • Content Count:  51
  • Reputation:   438
  • Achievement Points:  51
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4406 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

Μπράβο germanicus! :congrats:

:yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

 

Είναι μεγάλη τιμή να βγαίνεις μέλος της δεκαετίας και προφανώς σου αξίζει! :respect:

 

Μπράβο σε όλους όσους ήταν υποψήφιοι και ειδικότερα στον πρόεδρο του greekcomics.gr και της Λέσχης!  :respect:

 

Μπράβο σε όλους όσους βοήθησαν να γίνουν τόσα πράγματα στο φόρουμ και στη Λέσχη, ακόμα και να μην ήταν υποψήφιοι! :respect:  

 

 

  • Like 30
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25899
  • Group:  Members
  • Topic Count:  13
  • Content Count:  970
  • Reputation:   5973
  • Achievement Points:  970
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4200 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  37

άνετα ψήφισα τον πρόεδρο. Καλοί είστε οι άλλοι αλλά ήταν ο πρώτος που με υποδέχτηκε στη λέσχη όταν πρωτομπήκα και με κέρασε και πορτοκαλάδα. Το θυμάμαι σαν τώρα οπότε....

  • Like 24
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25862
  • Group:  Members
  • Topic Count:  10
  • Content Count:  545
  • Reputation:   4567
  • Achievement Points:  547
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4207 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  27

Να πω και απο εδώ τα συγχαρητήρια μου στον germanicus για τον νέο αυτό τίτλο του και ένα ακόμα συγχαρητήρια για τον πολυ ωραίο λόγο του τόσο στη Λέσχη όσο και εδώ γραπτώς αφού μοιράστηκε το άυλο βραβείο του με όλους τους "αδικημένους της ζωής" :P αυτού του φόρουμ :)

Επεξεργασία από GeorgeTheSuper
  • Like 24
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  14558
  • Group:  Members
  • Topic Count:  49
  • Content Count:  3365
  • Reputation:   28681
  • Achievement Points:  3365
  • Days Won:  2
  • With Us For:  4783 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  32

τι να πρωτογραψεις εδω..Μερες το γυροφερνω το τοπικ και ποτε δεν ενιωθα ετοιμος να γραψω..Καποια στιγμη πρεπει ομως να γινει.

Αρχικα να δωσω πολλα συγχαρητηρια σε ολα τα μελη που μπηκαν στη λιστα-hall of fame του GC αλλα και στα ατομα που καλλιστα θα μπορουσαν να ειχαν μια θεση με την αεναη τους προσφορα στο φορουμ. Ειστε κυριολεκτικα η αφροκρεμα του χωρου και δινετε το καλο παραδειγμα :):beer:

 

Τωρα στο θεμα Germ-Valt εχω να πω οτι βρισκω εν μερει φυσιολογικη τη μη βραβευση του Valt. Οχι επειδη ο κοσμος δεν ξερει/ξερουμε την προσφορα του και δε βλεπει τι κανει "παρασκηνιακα" αλλα ισως επειδη ο κοσμος ξερει οτι ο Valt δε μπορει να ψηφιστει καλυτερο ΜΕΛΟΣ του ετους/δεκαετιας μιας και δεν ειναι μελος του GC όσο η ψυχή/πατερας του GC. Αυτο ισως εξηγει εν μερει το αποτελεσμα που βγηκε (αν και η προσφορα σας ειναι τοσο μεγαλη που δε μπορει να μπει σε συγκριση ωστε να δουμε που γερνει η ζυγαρια :) )

 

Συγχαρητηρια και πολλα :efxaristo:  λοιπον στους 2 Ατλαντες που εχουν επωμιστει το βαρος του να κρατανε τουν Ουρανο του GC ψηλα για να απολαμβανουμε εμεις απο κατω τα αστερια :)

 

:beer:

  • Like 28
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  9911
  • Group:  Members
  • Topic Count:  34
  • Content Count:  2399
  • Reputation:   25480
  • Achievement Points:  2437
  • Days Won:  6
  • With Us For:  5435 Days
  • Status:  Online
  • Last Seen:  
  • Age:  51

Για όσους δεν κατάλαβαν, ο Valtasar (εκτός των άλλων) είναι η δημοσκόπηση!  :sun:

  • Like 22
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  20685
  • Group:  Administrator
  • Topic Count:  754
  • Content Count:  12905
  • Reputation:   94400
  • Achievement Points:  9268
  • Days Won:  427
  • With Us For:  4624 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

Ήταν από τις δυσκολότερες ψηφοφορίες που έχω συμμετάσχει...!Χαίρομαι που έπεσα μέσα και στις δύο επιλογές μου (MODC και MOY)...! :)

 

Όταν κλήθηκα να διαλέξω ποιος από τους γίγαντες του φόρουμ και της Λέσχης είναι ο καλύτερος κι ο καταλληλότερος για τον τίτλο του καλύτερου μέλους της δεκαετίας,ο νους μου πήγε στην μακρινή δεκαετία του '80,τότε που που ήμουν πιτσιρικάς και οι διάφοροι φίλοι και συγγενείς με ρωτούσαν,χάριν αστεϊσμού,ποιον αγαπάω πιο πολύ,την μαμά ή τον μπαμπά...!Ακόμα θυμάμαι την δύσκολη θέση που βρισκόμουν...!Έτσι ένιωσα κι εδώ...!

 

Έπρεπε λοιπόν να διαλέξω...!Αλλά ποιον...?

 

Τον Πρόεδρο,που με το κέφι και το μεράκι του έχει πραγματοποιήσει κάτι που μόνο η επιστημονική φαντασία μπορεί να το περιγράψει,καθώς έδωσε στέγη (ηλεκτρονική και φυσική) σε όλους εμάς...?

 

Τον Germ,ο οποίος έχει ποστάρει σχεδόν σε κάθε θέμα που έχει αναρτηθεί στο GC,χαρίζοντάς μας απλόχερα απίστευτη γνώση όχι μόνο στα BD (που είναι το στοιχείο του),αλλά στο σύνολο...?

 

Τον Παύλο,που κάνει όλη την δύσκολη δουλειά με τα πινακάκια και τα εξώφυλλα...?

 

Τον ngramm,που λες κι έχει ένα μαγικό ραβδί και κάνει πραγματικότητα ό,τι τρελό του ζητάμε στο GC...?

 

Τον GCF,την κινητή εγκυκλοπαίδεια του υπερηρωικού κόμικ...?

 

Τον Dionik,που αν κι έχει μειωθεί η συμμετοχή του λόγω της οικογένειας (και καλά κάνει ;) ),είχε προσφέρει (κι εξακολουθεί με το e-shop) τα μέγιστα στο φόρουμ...?

 

Την Λένα,που κι εκείνη έχει βάλει το λιθαράκι της (τι λιθαράκι?κοτρόνα) στο GC,αλλά και τίποτε απολύτως να μην είχε προσφέρει,θα έπρεπε να ψηφιστεί μόνο για το ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ χαμόγελό της...? :P

 

Τον Δήμο,που σίγουρα θα χτύπαγε την πρώτη θέση,εάν ήταν παλαιότερο μέλος...?

 

Πολύ μεγάλο δίλημμα...!

 

Τελικά αποφάσισα να βάλω την ψήφο μου στον Valt και στον Germ και τελικά δικαιώθηκε η επιλογή μου...! :best:

 

Προσωπικά εύχομαι καλό κουράγιο σε όλα τα παιδιά που ήταν υποψήφια και να συνεχίσουν,με την ίδια ζέση,να προσφέρουν στην κοινότητα...!Μπας και ξεκολλήσουμε κι εμείς οι κοινοί θνητοί,ζηλέψουμε και προσπαθήσουμε να τους μιμηθούμε...! :)

 

 

:beer:

  • Like 26
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  23287
  • Group:  Veterans
  • Topic Count:  161
  • Content Count:  4890
  • Reputation:   33635
  • Achievement Points:  4890
  • Days Won:  15
  • With Us For:  4553 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  

Δεν είμαι πολύ καλός με τα λόγια, γι'αυτό ετοίμασα μια λιτή εικόνα για να τιμήσω τον εκλιπόντα. 

 

post-23287-0-42558800-1476738919_thumb.png

Germanicus Julius Caesar 2006-2016, ΡΙΠ, νέβερ φοργκέτ.

Επεξεργασία από Tightwad
  • Like 26
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  2322
  • Group:  Members
  • Topic Count:  24
  • Content Count:  4347
  • Reputation:   33867
  • Achievement Points:  4414
  • Days Won:  97
  • With Us For:  6156 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  45

Τα θερμά μου συγχαρητήρια σε όλους που συντελούν στο να υπάρχει η υπέροχη αυτή παρέα - κοινότητα. Φυσικά ξεχωριστά συγχαρητήρια στον υπέρτατο admin germanicus που ήταν πρώτος μεταξύ των καλύτερων!!!

 

Εύγε και  :respect:  :respect:  :respect:  :respect:  :respect:  :respect:

  • Like 22
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  25448
  • Group:  Members
  • Topic Count:  392
  • Content Count:  4289
  • Reputation:   33963
  • Achievement Points:  4411
  • Days Won:  8
  • With Us For:  4287 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  42

λόγοοοοοο.. λόγοοοοο... λόγοοοοοο

 

:congrats: germ.

 

περιμενω βιντεο-γιουτουμπ αποψε αντε αυριο το πρωι με τον λογο που θα βγαλεις για την περισταση χαχα  :oscar:

 

 

:banana::beer:

 

και λοιποί--->

<--- click!!!
  • Like 30
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους


  • Member ID:  19150
  • Group:  Members
  • Topic Count:  54
  • Content Count:  2141
  • Reputation:   11391
  • Achievement Points:  2151
  • Days Won:  0
  • With Us For:  4649 Days
  • Status:  Offline
  • Last Seen:  
  • Age:  28

Συγχαρητήρια και ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλους όσους πήραν μέρος στην δημοσκόπιση και εννοείται στον "νικητή". Δεν μπορώ να φανταστώ πως θα ήταν η μορφή του forum αν έστω και ένας τους δεν έκανε ό,τι έκανε. :)

 

Σοβαρά δεν παίζει να έχω κάτσει περισσότερο χρόνο σε δημοσκόπιση πριν ψηφίσω :P

  • Like 21
Σύνδεσμος για σχολιασμό
Μοιραστείτε με άλλους ιστότοπους

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημιουργία νέου...

Σημαντικές πληροφορίες

Χρησιμοποιώντας αυτή τη σελίδα, αποδέχεστε τις Όρους χρήσης μας.